Τσάμπιονς Λίγκ: Δεν του χαμογέλασε η τύχη!

Τσάμπιονς Λίγκ: Δεν του χαμογέλασε η τύχη!

Αφορά τον αγώνα ΛΑΜΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Δεν χαμογέλασε η τύχη στον Ολυμπιακό, αφού οι «ερυθρόλευκοι» κληρώθηκαν στον 4ο όμιλο μαζί με την Μπαρτσελόνα του Ερνέστο Βαλβέρδε, την περσινή φιναλίστ Γιουβέντους και την Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Μεγαθήρια θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ! Οι «ερυθρόλευκοι» κληρώθηκαν στο 4ο όμιλο και θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους με τις Μπαρτσελόνα, Γιουβέντους και Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Οι Πειραιώτες δεν έχουν συναντήσει ποτέ την Μπαρτσελόνα στο παρελθόν και σίγουρα οι μονομαχίες των δύο ομάδων θα είναι ιδιαίτερες, αφού στον πάγκο των Καταλανών βρίσκεται ο Ερνέστο Βαλβέρδε.

Οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν για πρώτη φορά και την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, εν αντιθέσει με την Γιουβέντους, αφού οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί δέκα φορές στο παρελθόν, με τελευταίες αυτές στους ομίλους της σεζόν 2014-15.

Άτυχος στάθηκε και ο ΑΠΟΕΛ, αφού τοποθετήθηκε στον 8ο όμιλο-«φωτιά» με Ρεάλ, Ντόρτμουντ και Τότεναμ! Πιο αμφίρροπος όμιλος δείχνει ο 7ος με Μονακό, Πόρτο, Μπεσίκτας και Λειψία, ενώ στα άλλα γκρουπ ξεχωρίζουν οι μονομαχίες Μπάγερν-Παρί στον 2ο και Τσέλσι-Ατλέτικο στον 3ο, όπου βρίσκεται και η Ρόμα του Κώστα Μανωλά.

Όλοι οι όμιλοι:


1ος όμιλος: Μπενφίκα, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Βασιλεία, ΤΣΣΚΑ Μόσχας

2ος όμιλος: Μπάγερν, Παρί Σεν Ζερμέν, Άντερλεχτ, Σέλτικ

3ος όμιλος: Τσέλσι, Ατλέτικο, Ρόμα, Καραμπάγκ

4ος όμιλος: Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα, Ολυμπιακός, Σπόρτινγκ Λισαβόνας

5ος όμιλος: Σπαρτάκ Μόσχας, Σεβίλλη, Λίβερπουλ, Μάριμπορ

6ος όμιλος: Σαχτάρ, Μάντσεστερ Σίτι, Νάπολι, Φέγενορντ

7ος όμιλος: Μονακό, Πόρτο, Μπεσίκτας, Λειψία

8ος όμιλος: Ρεάλ, Ντόρτμουντ, Τότεναμ, ΑΠΟΕΛ




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΑΜΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
14.505.801.121.502.054.1411
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
11.002.451.422.451.35
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.251.812.4021.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 24/08/2017 19:59
Πολυ κακη κληρωση για τον οσφπ,3ος στο καλιτερο σεναριο.

στις 24/08/2017 20:02
δυσκολη κληρωση

στις 24/08/2017 20:02
ο 8ος ομιλος ειναι ο καλυτερος

στις 24/08/2017 20:08
Θα το παλεψει ο Ολυμπιακος με την Σπορτινγκ για το ΟΥΕΦΑ κακα τα ψεματα. Περυσι παντως ο Χασι με την Λεγκια την πεταξε στην τεταρτη θεση την Σπορτινγκ! Γενικα εχει και παραδοση ο Ολυμπιακος με Πορτογαλικες ομαδες και ειναι το φαβορι για συνεχεια στην Ευρωπη. Πρωτη φορα με την Μπατσα αντιπαλο απο το 1958 που παιζουν Ευρωπη οι ερυθρολευκοι και η Ισπανοι! Ειναι απο τα περιεργα που καποτε θα ανταμωναν...

στις 24/08/2017 20:18
E Re Xhlo Pou Exoume Na Fame Apo To Lionell Messi

στις 24/08/2017 20:18
thn Gioubentous thn philokatafernoume sto G Karaiskakhs Opws Tote 1-0

στις 24/08/2017 20:23
Κακά μαντάτα για τον Ολυμπιακό με την Μπαρτσελόνα Γιουβέντους καλά καληνύχτα. Η Λειψία καλη κληρωσει. Μπάγερν- Πάρι Ματσάρα. Πάλι Ρεαλαρα- Ντόρτμουντ οπως πέρυσι.

στις 24/08/2017 20:38
ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΠΕΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΣ ΕΒΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΠΕΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΜΠΑΝΟΧΟΡΙΑ ΑΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ΜΟΥ ΔΟΣΕ ΠΟΝΟ ΡΑΝΤΙΟ ΝΤΑΛΚΑΣ

στις 24/08/2017 20:47
STA TSOMPANOXWRIA FENETAI POIOS PAIZEI APO THN ORTHOGRAFIA SOU.KAI GW DEN EIMAI ARISTOS ALLA DEN GRAFW ME ELLHNIKA GIA NA MH TH GAMISW TH GLWSSA.MILAS GIA TSOMPANIDES ARXITSOMPANH.AKOU EUROPH ME EB PARTALE

στις 24/08/2017 20:51
Αμ ο αλλος ο μαλακας ο "μαφιοζος" αντιγραφει το δικο μου σχολιο ρε πουστη μου! Ρε μαλακισμενα εδω μεσα, δεν πατε να βαρεσετε το κεφαλι σας σε καμια μυτερη γωνια?

στις 24/08/2017 20:54
ΤΟ ΑΛΦΑΒΙΤΑ ΕΜΗΣ ΤΟ ΒΓΑΛΑΜΕ Κ ΟΠΟΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΘΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΙΝΕ ΔΙΚΕΟΜΑ ΜΑΣ..ΡΑΝΤΙΟ ΝΤΑΛΚΑΣ ΛΕΜΕ ΔΟΣΕ ΠΟΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΕΝΟΜΕ

στις 24/08/2017 22:32
RESPECT STON MEGALO OLYMPIAKO

στις 25/08/2017 00:15
Ποια Μπαρτσελόνα και ποια Γιουβέντους!!!

στις 25/08/2017 10:44
ΤΣΟΜΠΑΝΟΧΟΡΙΑ έπαιζες και εσύ και έχανες.μην μιλάς και εσύ μπερ σεβα μακαμπι χαιφα μολντε ροζενμπορκ και καιγατε τα διαρκείας μπροστά στον κοκκαλη.γιαυτό μην μιλάς και εσύ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.