Την Κυριακή η πρεμιέρα των πλει-οφ με ντέρμπι «δικεφάλων»

Την Κυριακή η πρεμιέρα των πλει-οφ με ντέρμπι «δικεφάλων»



Ντέρμπι «δικεφάλων» ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ προέκυψε στην πρεμιέρα των πλει-οφ της Σούπερ Λιγκ. Φινάλε με ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός στην Τούμπα.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τα πλει-οφ της Σούπερ Λιγκ που θα ξεκινήσουν την προσεχή Κυριακή 14/5 και θα ολοκληρωθούν στις 31/5.

Ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί την ΑΕΚ την πρώτη αγωνιστική, λίγες μέρες μετά την αναμέτρηση των δύο ομάδων στον τελικό του Κυπέλλου. Από την άλλη, ο Πανιώνιος θα υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό, ενώ την 2η αγωνιστική οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο.

Τα ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ θα γίνουν την 3η και την 4η αγωνιστική, ενώ στο φινάλε των πλει-οφ ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τους «πράσινους» στην Τούμπα.

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:


1η Αγωνιστική 14/5

Πανιώνιος-Παναθηναϊκός (18:15)
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (20:30)

2η Αγωνιστική 17/5

ΑΕΚ-Πανιώνιος
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

3η Αγωνιστική 21/5

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

4η Αγωνιστική 24/5

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

5η Αγωνιστική 28/5

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

6η Αγωνιστική 31/5

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Πανιώνιος-ΑΕΚ

Η βαθμολογία των ομάδων είναι η εξής:


1) ΠΑΟΚ 2
2) Παναθηναϊκός 1
3) ΑΕΚ 0
4) Πανιώνιος 0



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 08/05/2017 18:45
Δευτερη Φαπα Αναμενεται Από μεριας Παοκ Να Ριξει Στην ΑΕΚ Κριμα Παλι Γυαλια Καρφια θα τα Κανουνε Η Αεκτζιδες

στις 08/05/2017 19:32
Συγνωμη αδερφε, για το ποδοσφαιρικο κομματι πιθανον να ισχυει αυτο που λες, θα το δουμε δηλαδη. Αλλα το αλλο¨που δηλαδη θα τα σπασουνε οι Αεκτζηδες, στο σπιτι τους?

στις 08/05/2017 20:58
o kosmos ειναι μικρος

στις 08/05/2017 21:43
ξερει κανεις ωρες?

στις 08/05/2017 21:49
επισης ρε παιδια ηρεμηστε λιγο εσεις που πατε γηπεδο,ο κοσμος παει απο το κακο στο χειροτερο, αυτη η τοση βια δεν ειναι η λυση η τουλαχιστον οχι στα γηπεδα και σιγουρα οχι πανω σε παιδακια....

στις 08/05/2017 22:19
Και γω κλαρίνο προβλέπω της ΑΕΚ στη Τούμπα.

στις 09/05/2017 12:29
Ρε ανεγκεφαλε Vasillias επικοινωνεις με το μυαλο σου? Απο καταβολης κοσμου οι χειροτεροι κομπλεξικοι οπαδοι ειναι του ΠΑΟΚ και δημιουργουν παντα προβληματα. Η ΑΕΚ ειναι πολυ συχνα σε αγωνες κυπελλου ειδες ποτε οι οπαδοι της να τα σπασουν? αλλα βλακας εισαι οτι θελεις λες

στις 09/05/2017 12:31
...ειδαμε και στον πρωτο γυρο πως ο ΜΠΑΟΚ κερδισε την ΑΕΚ με γκολ στοψ 93 ενα μετρο αουτ...αι συχτηρ κομλεξικοι

στις 09/05/2017 20:38
E FAGANE 3 STO PRWTATHLIMA THA FANE KAI 3-4 PANW STHN TOUMPA MIA XARA....RE POIOS MPAOK RE?AYTOI POU PERNOUN TETOIA KUPELLA?OUSSST VRWMIARIDES ME TON ARXIMAFIOZO TON LATHREMPORO TSIGARWN,EXETE PROEDRO ENAN ANTHELINA,NTROPH SAS ALLA MIA ZWH VOULGAROI HSASTAN EISTE KAI THA EISTE .!.

στις 09/05/2017 21:58
Sarbelec προφανως και δεν ήσουν στον τελικό ΑΕΚ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ που το ματς ο διαιτητης το έληξε και νωρίτερα, εγώ ήμουν και είδα τα πάντα μαζί με παρέα και μικρά παιδιά που κλαίγανε από τον φόβο τους (ήμουν στους φιλάθλους του Ατρόμητου)

στις 10/05/2017 20:55
ilias-tiger ποιους ειπες βουλγαρους γαμω το σταυρο σου μπασταρδε.ο προεδρος μας ειναι σιγουρα πιο ΕΛΛΗΝΑΣ απο σενα .....τιγρακι ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.