Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Καθάρισε» στο φινάλε η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Καθάρισε» στο φινάλε η Ρεάλ



Η Ρεάλ τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Αλαβές, όμως με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά (85’ Ίσκο, 88’ Νάτσο) πήρε τη νίκη με 3-0 στο «Μπερναμπέου» και ξέφυγε με +5 από την Μπαρτσελόνα. Οφσάιντ το πρώτο γκολ της βασίλισσας (31' Μπενζεμά).

Την 4η σερί νίκη της πήρε η Ρεάλ, η οποία επικράτησε με 3-0 της Αλαβές στο «Μπερναμπέου». Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν εξαιρετικά και είχαν φάσεις για να φέρουν το σκορ στα ίσια, όμως δύο γκολ των γηπεδούχων στο φινάλε επέτρεψαν στην ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν να «καθαρίσει» τη νίκη και να ξεφύγει με +5 στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε «στραβά» για την Ρεάλ αφού στο 10ο λεπτό ο Βαράν ένιωσε ενοχλήσεις και έδωσε τη θέση του στον Καρβαχάλ. Η «βασίλισσα» είχε την υπεροχή από το ξεκίνημα, όμως η Αλαβές στέκονταν εξαιρετικά και δεν επέτρεπε στην αντίπαλο της να απειλήσει με αξιώσεις.

Τελικά, οι γηπεδούχοι βρήκαν τη λύση στο 31’, με τον Μπενζεμά να σκοράρει με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από γύρισμα του Καρβαχάλ. Βέβαια το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μπέιλ «άγγιξε» ένα δεύτερο γκολ, με το πλασέ του Ουαλού να περνά δίπλα από το δοκάρι του Πατσέκο.

Στο δεύτερο μέρος η Αλαβές επιχείρησε να παίξει πιο επιθετικά και να ψάξει την ισοφάριση, φτάνοντας κοντά στο 1-1 στο 48’ με άστοχη κεφαλιά του Ντέιβερσον από θέση βολής. Στο 57’ ο άσος των φιλοξενούμενων αστόχησε ξανά με κεφαλιά, ενώ στο 60’ το πλασέ του Έντγκαρ πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Η Ρεάλ κράτησε το μηδέν και με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο πεντάλεπτο, κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη. Στο 85’ ο Ρονάλντο βρήκε τον Ίσκο και αυτός με ωραίο τελείωμα «έγραψε» το 2-0, ενώ στο 89’ ο Νάτσο σκόραρε από κοντά για το τελικό 3-0, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΑΛΑΒΕΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 02/04/2017 19:18
Η ρεαλ εκανε το καθηκον της σημερα και συνεχιζουμε δυναμικα!!!HALA MADRID!!!!

στις 02/04/2017 19:24
GENIUS PARE TA 3 KAI VALTA MESA STN KOLARAAAAAA SOU AN PONAS VALE LIGO LADI NA PAEI SFINAAAAAA MESAAAAAAAAAA TO TRIMPALOOOOOOOOO

στις 02/04/2017 21:00
e nai re magges,pame kai ena x shmera h farca kai pipes pipes pipes pipes opws pantaaaaaaa 11 cl kai sas gamame olous mounia

στις 03/04/2017 00:47
Νικησατε χωρις οφσαιντ , χωρις πεναλτι, χωρις ,χωρις ,χωρις,μπραβο!

Παρολαυτα ακομη εχετε σκληρους αντιπαλους μετα εχετε εμας που θα σας ισωπεδωσουμε μεσα στο κοτετσι σας και στο τελος ξερετε με τι θα μεινετε? Με ενα αρχιδι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

ΜΠΑΓΕΕΕΕΕΕΡΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΩΛΙΑ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.. ΠΑΡΤΕ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ!

βικονι ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ Ο ΤΖΙΝΙΟΥΣ! ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 03/04/2017 02:02
τραβα γαμησου μωρη πουτανα και πηγαινε σε αρθρα που αφορα το μπουρδελο σου μην ξανασχολιασεις σε αρθρο της ρεαλ, που θα πιασεις στο στομα σου την βασιλισσα.

στις 03/04/2017 04:04
ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΦΣΑΙΝΤ ΓΚΟΛ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΑΡΟ ΜΑΤΣ ΒΡΩΜΙΑΡΗΔΕΣ... ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΕΙ Ο ΠΙΚΕ ΑΠΟΓΟΝΟΙ!

Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΚΙΝΕΙ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΟΥ ΤΣΟΓΛΑΝΑΡΕΟΙ ΜΟΥΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 03/04/2017 04:10
Ο ΠΕΝΑΛΝΤΟ ΔΕΝ ΒΟΥΤΗΞΕ ? ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΦΑΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ

Το μεγαλυτερο ανεκδοτο ειναι οτι θελετε να φτασετε και τελικο Καρντιφ ΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ περαστε μια απ'εξω πρωτα ΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Με 12ο παικτη τον ρεφερι ισως να πατε ΧΑΧΑΧΧΑΧΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΤΖΙΝΙΟΥΣ ΙΣ ΓΙΟΡ ΝΤΑΝΤΥ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 03/04/2017 04:12
Ακουσα θα παρετε Αζαρ το καλοκαιρι ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑ και Ντυμπαλα ακουσα θα παρετε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ...

στις 03/04/2017 04:13
ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΝΤΙΣΛΑΙΚ ΦΑΝΣ ΜΟΥ!

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΘΕΛΩ -5 ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΕΤΣΙΝΑ ΤΗΣ ρεαλιτσας ΜΟΥΧΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 03/04/2017 10:12
Πω πω πω κοιτα παραληρημα απο το πουτανακι μου δεν κανεις τιποτα με το να σχολιαζεις ακαταπαυστα,η ρεαλ εχει σκεφτει και εσας τους ταλαιπωρους και εχει βγαλει στην αγορα τα περιφημα χαπια comblexon(κομπλεξον) συνισταται υστερα απο καθε σγωνα της βασιλισσας...τραβα παρτα και περαστικα!!!Χαιρετισμους στην μανα σου θα την παρω τηλ. πες της!

στις 03/04/2017 13:33
Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι σεξουαλικο το θεμα και οτι καυλ#νει με ρεαλ..Σε ολα τα αρθρα αναξαρτητα του θεματος το γυρναει σε ρεαλ!οπως το γκομενακι που το χωριζει ο δικος του και μπαινει συνεχεια σε λογαριασμους του fb για να δει τι δημοσιευει κτλπ

Να αφιερωσεις χρονο να δεις ενα ωραιο ματσακι απο μια ομαδα που σου αρεσει και μεχρι εκει..για ολα τα αλλα βρες μια τρυπα να μπεις

στις 04/04/2017 17:07
ΠΟΣΟ ΠΟΝΑΤΕ ΑΠΌΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟΥ ΣΥΛΛΌΓΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

Έλα μην στενοχωριέσται έχετε και τελικό Κυπέλλου στο αλτερ θα σας;δείξει ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 04/04/2017 18:44
οταν η farca σου θα παιζει τελικο κυπελλου εμεις θα ειμαστε στο καρντιφ και θα εχουμε σοβαροτερες δουλειες

στις 04/04/2017 18:48
JohnnyYesno συμφωνω μαζι σου σε οτι εγραψες...ποναει η ρεαλ αλλα ειπαμε comblexon η μονη λυση για την καταπολεμηση του κομπλεξ!!

στις 04/04/2017 19:37
Ρε ας τη βρει ο καθενας οπως θελει και να υποστηριζει οτι θελει δικαιωμα του αλλα αυτο το πραγμα καθε φορα σε καθε αρθρο εχει καταντησει κουραστικο..

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οταν γραφει αυτα που γραφει παει και κλεινεται μετα στη ντουλαπα για να μην τον βλεπει ουτε ο εαυτος του και χαιδευεται για τον ραμος!

Αν γινω ρεαλ θα με κανει αυτος

στις 04/04/2017 21:41
Φυσικα JohnnyYesno ο καθενας στηριζει και εχει δικαιωμα να στηριζει οποια ομαδα θελει...για τον συγκεκριμενο τυπο παλαιοτερα ειχα κανει μια ενεργια να τον ηρεμησω λιγο και να του δωσω να καταλαβει οτι με τοσα dislike που εχει μαζεψει αυτο δειχνει οτι πολλοι σε αυτη την σελιδα δεν τον ''πανε''...αλλα συνεχιζει τα ιδια και ο τροπος που σχολιαζει ειναι κατα την γνωμη μου και οχι μονο λιγο προκλητικος,δεν βαζει μυαλο θα εχει το κομπλεξ του απεναντι στην ρεαλ και στον ροναλντο.γιατι και με αυτον εχει θεμα και δεν προκειται να σταματησει...και εγω ειμαι αντιμπαρτσελονικος αλλα normal δεν καθομαι να ασχολουμαι και ιδιαιτερα,χαιρομαι που χανει αλλα μεχρι εκει...και να γινεις ρεαλ ειναι μια χαρα ομαδα χαχαχα

στις 05/04/2017 01:26
Ο ραμος χαιδευει εμας ποτε εμεις αυτον χαχαχαχαχχα!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.