Πριμέρα Ντιβιζιόν: Απότομη προσγείωση για Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Απότομη προσγείωση για Μπαρτσελόνα

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ


Λίγες ημέρες μετά την ιστορική ανατροπή απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν, η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Λα Κορούνια και έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη για το πρωτάθλημα. Χοσέλου (41’) και Μπεργαντίνιος (75’) τα γκολ, ισοφάρισε προσωρινά ο Σουάρες (46’).

Στους πανηγυρισμούς της πρόκρισης στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ φαίνεται ότι έμειναν οι παίκτες της Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί ηττήθηκαν με 2-1 από την Λα Κορούνια στο «Ριαθόρ», γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα μετά από αήττητο 19 αγωνιστικών.

Η απουσία του Νεϊμάρ, ο οποίος δηλώθηκε τραυματίας αλλά βρέθηκε στη Βραζιλία για τα γενέθλια της αδερφής του (τρίτη σερί χρονιά που απουσιάζει από παιχνίδι της Μπαρτσελόνα τέτοιο καιρό) ήταν εμφανής, με την ομάδα του Λουίς Ενρίκε να απειλεί ελάχιστα στο πρώτο μέρος.

Αντίθετα, η Λα Κουρούνια «άγγιξε» το γκολ στο 39’, με τον Τερ Στέγκεν να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ το γυριστό του Χοσέλου. Ωστόσο, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Γερμανός πορτιέρο έκανε ασταθή απόκρουση και ο Χοσέλου από κοντά «έγραψε» το 1-0.

Ότι δεν κατάφερε η Μπαρτσελόνα στο πρώτο μέρος το πέτυχε με το… καλησπέρα στο δεύτερο μέρος, ισοφαρίζοντας στο 46’ με εξαιρετικό βολέ του Σουάρες μέσα από την περιοχή. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, με τους παίκτες των «μπλαουγκράνα» να εμφανίζονται «άδειοι» μετά την υπερπροσπάθεια απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Οι Καταλανοί είχαν φλύαρη υπεροχή και στο 74’ η Ντεπορτίβο «άγγιξε» το 2-1, έχοντας δοκάρι με κεφαλιά του κεφαλιά του Αρίμπας. Η φάση αποδείχθηκε προειδοποιητική βολή, αφού δευτερόλεπτα μετά, ο Μπεργαντίνιος σκόραρε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ξαναδίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να απαντήσει και στο 80΄έφτασε μια «ανάσα» από το 2-2, με τον Λουξ να διώχνει με τα πόδια το πλασέ του Σουάρες από τη μικρή περιοχή. Η πίεση των Καταλανών δεν απέδωσε καρπούς και στις καθυστερήσεις, Τερ Στέγκεν και Άλμπα (έδιωξε στη γραμμή) δεν επέτρεψαν στη Λα Κορούνια να πετύχει τρίτο γκολ, με το 2-1 να μένει ως το τέλος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.058.5015.501.104.25115.49
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.283.209.501.701.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.901.775.60

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 12/03/2017 19:11
AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 12/03/2017 19:11
ΡΕ ΚΑΝΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΝ ΕΧΕΙ?

στις 12/03/2017 19:13
ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΚΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΡΙΑΜΒΟ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ.ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΞΑΝΑ Η ΡΕΑΛ ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΕΤΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

στις 12/03/2017 19:14
χωρις ψευτικα πεναλτυ,δυσκολα τα πραγματα

στις 12/03/2017 19:15
Ρε μαλακα διαιτητη γιατι δεν εδωσες κανενα πεναλντι στη μπαρτσα να το γυρισει? Γαμημενε

στις 12/03/2017 19:17
Μετα απο την υπερπροσπαθεια της ομαδας στο champions league ειναι λογικο να ειναι κουρασμενοι και χωρις συγκεντρωση,δεν ειναι ρομποτ!

Ο Γκομεζ συνεχιζει να τους μαρκαρει με τα ματια..!

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ!

VAMOS CAMPEONES!

στις 12/03/2017 19:19
Ηταν κλειστα τα μαγαζια σημερσ ρε τασο γιαυτο . πεναλντι μονο τριτες,τεταρτες και σαββατα για τη barca

στις 12/03/2017 19:20
O neymar apo ti kourasthke re? Apo to poli PlayStation? Xaxa

στις 12/03/2017 19:23
στα ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ !!!

στις 12/03/2017 19:33
ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΟΣ....ΗΡΘΕ Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....απατεωνες!!!!

στις 12/03/2017 19:53
ELA RE POU EINAI OREFEERE NA TO DWSEI PALIIIIIIIII PWWWWWWWWWWWWW

[+]  geniusMSN- στις 12/03/2017 19:57

[+]  geniusMSN- στις 12/03/2017 20:00

στις 12/03/2017 20:01
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι η μονη λεξη που μας ταιριαζη.Καλοςο Νευμαρ αλλα αν στηρηζωνται μονο σ αυτον καληνυχτα!!!!

[+]  geniusMSN- στις 12/03/2017 20:01

[+]  geniusMSN- στις 12/03/2017 20:04

στις 12/03/2017 20:21
geniusMSN βλακας και μικρος εισαι εσυ και ολο σου το σοι πρεπει που και που να παραδεχεσαι την ηττα σου και να μη γραφεις εγωιστικα ,δεν επιτρεπεται για μια ομαδα σαν την Μπαρτσα να κανει τετοια λαθοι σ αυτην τη χρονικη στιγμη απεναντι σε μια ομαδα σαν τη Λα κορουνια και να μας κερναει πικρες το καταλαβες αυτο πανιβλακα1!!!!!

στις 12/03/2017 20:26
Συγνωμη ΓΚΑΣΜΑ ηθελα να γραψω!!!!!!

στις 12/03/2017 20:32
σταχτη στα ματια..

στις 12/03/2017 20:56
χαχαχαχαχαχαχαχα....roba msn τραβα γαμησου ρεεεε χαχαχαχαχα που εισαι και ο μπαμπας μας μαλακισμενο,μουνοσπορε.ΠΡΟΣΚΥΝΑ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΡΕ ΑΡΧΙΔΑΚΙ που δεν μπορειτε να κερδισετε ουτε την τελευταια ομαδα...ΑΘΛΙΟΙ,ΘΕΑΤΡΑ χαχαχα,χοχοχοχοχ,χεχεχεχ,χιχιχιχιχ για κραξιμο εισαι βλακακο!!

στις 12/03/2017 21:47
Εμ όταν σας λέω εγώ μαλακες βοηθάτε να σπρώξουμε κάνετε τους κινέζους χαχα

στις 12/03/2017 21:48
ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ! ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΗΔΑΜΙΝΟΙ ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!

στις 12/03/2017 23:41
ΕΛΕΟΣ

στις 13/03/2017 00:34
Μιξα μην στενοχωριεσαι εχεις και τελικο Κυπελλο ρε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

dim καλυτερα μην σου απαντησω και πεσω στο χαμηλο σου επιπεδο,για να μην ρωτησω εαν εχεις παει ποτε στον ΝΑΟ μας,μονο απο γκουγκλ οτι εχεις δει!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 13/03/2017 00:38
Οπα πακο οπα,τα αρχιδια μας τραβας ρε μαλακα οπα σου λεω ρε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 13/03/2017 03:51
autos apo kapou to exi skasi apo kapio idrima den exigite alios pooo re file entaxi tetia atoma xriazonte ypostirixi re mlkes se oti lei na simfonite krima ine de ton lipaste ligo doste tou ligi xara...

στις 13/03/2017 04:31
POUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUTSA STO KOLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO GENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

στις 13/03/2017 04:32
POUUUUUUUUUUUUUTSA

στις 13/03/2017 04:34
POUUUUUUUUUUUUUUUTSA REEEEEEEEEEE GATAKIA,ANTE GEIA

στις 13/03/2017 07:24
η πιο στημενη ομαδα στο κοσμο δεν υπαρχει παιδια επαιξα 1/2 και αυτοι οι μαλακες δεν μπορουν να κερδισουν την Λα Κορουνια αντι να το γυρισουν το τρωνε κ'ολας . Που ειναι αυτοι οι παιχτες που λιγες μερες πριν εριξαν 6-ρα στη Παρις Ζερμεν γελανε και οι πετρες μαζι τους? Η περιμεναν κανενα πεναλτι απο τη μεση του γηπεδου ?

στις 13/03/2017 13:14
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ! ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ!! ΓΙΝΕΤΕ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΑΔΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΤΟΥΣ!!!!!

στις 13/03/2017 15:43
πια στημενη ομαδα ρε βλακα επειδη δεν σου βγηκε το στοιχημα λογικο ηταν να χασει αφου τα εδωσε ολα με την παρι τι περιμενες δλδ

στις 13/03/2017 15:44
βλαμενα παιδια...αμεσως μολις χασει η μπαρτσελονα αρχιζουν το κραξιμο...παρτε μια πουτσα στο στομα σας καλυτερα

στις 14/03/2017 19:32
Μιλανε οι απογονοι του Φρανκο για διαιτησια που για χαρη τους εχουν σφαχτει ομαδες και ομαδες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΟΠΩΣ Ο ΜΕΣΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΝΕ ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.