Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επική ανατροπή για Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επική ανατροπή για Ρεάλ

Αφορά τον αγώνα ΕΪΜΠΑΡ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ


Η Ρεάλ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στην έδρα της Βιγιαρεάλ, όμως κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς (3-2) και να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο που την φέρνει ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας. Μπέιλ (64’), Ρονάλντο (74’) και Μοράτα (83’) οι σκόρερ για τη «βασίλισσα».

Αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, η Ρεάλ κέρδισε με 3-2 την Βιγιαρεάλ στο «Μαδριγάλ» και ανέβηκε ξανά στην κορυφή με +1 από την Μπαρτσελόνα, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Βιγιαρεάλ είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, δημιούργησε φάσεις, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 11’ ο Νάβας έδιωξε με το ένα χέρι το σουτ του Καστιγιέχο, ενώ στο 29’ το σουτ του Ντος Σάντος κόντραρε σε αμυντικούς και έφυγε έξω. Ένα λεπτό μετά ο Καστιγιέχο έπιασε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η Ρεάλ πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο πρώτο μέρος, απειλώντας μόνο στο 24’, με τον Ασένχο να διώχνει με το ένα χέρι την κεφαλιά του Μπενζεμά.

Ότι δεν κατάφεραν στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι το κατάφεραν εις διπλούν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 50’ ο Τριγκέρος με απευθείας σουτ «έγραψε» το 1-0, ενώ στο 56’ ο Μπακαμπού νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νάβας διπλασιάζοντας το προβάδισμα της Βιγιαρεάλ. Αυτό ήταν το 28ο γκολ που δέχθηκε ο Νάβας σε 24 ματς, όταν πέρσι σε 45 ματς στη σεζόν είχε δεχθεί 31!

Η Ρεάλ βρέθηκε στην… κόλαση, αλλά κατάφερε να επιστρέψει. Στο 61’ ο Ρονάλντο σημάδεψε το δοκάρι και τρία λεπτά μετά ο Μπέιλ μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Καρβαχάλ. Στο 71’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο χέρι του Σοριάνο και ο Ρονάλντο δεν αστόχησε, με αποτέλεσμα να γίνει ο πρώτος σκόρερ (57 γκολ) από την άσπρη βούλα στην Πριμέρα.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 83’, με τον νεοεισελθόντα Μοράτα να «γράφει» το 3-2 με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μοράτα, χαρίζοντας τη σπουδαία νίκη στην Ρεάλ. Στα αξιοσημείωτα πως η ομάδα του Ζιντάν σκόραρε για 44ο διαδοχικό παιχνίδι σ’ όλες τις διοργανώσεις, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της Μπαρτσελόνα που κρατούσε από την περίοδο 1942-44.







Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΪΜΠΑΡ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.403.751.571.452.152.021.161
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.402.181.951.502.05
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.501.852.3019.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

[+]  lucadirisio στις 26/02/2017 23:52

[+]  lucadirisio στις 26/02/2017 23:55

[+]  lucadirisio στις 26/02/2017 23:56

στις 27/02/2017 00:03
+1 οποιος χαρηκε στο 2-0

στις 27/02/2017 00:10
Μπαλα η ομαδα επαιξε μετα το δευτερο γκολ της βιγιαρεαλ δυστηχως τοτε ξυπνησαμε,αυτο πρεπει να αλλαξει και να μπαινουμε σαν ρεαλ απο την αρχη...Μπραβο στον ισκο για την πολυ καλη εμφανιση...Οσο για το πεναλτι ειναι πολυ οριακο και πολυ δυσκολη αποφαση του ρεφερι (ισως να την βρισκει πολυ πολυ λιγο).

στις 27/02/2017 00:44
ηταν πεναλτυ

στις 27/02/2017 00:53
Γκελα για Βιγιαρεαλ! Παντως συγχαρητηρια στην ψυχωμενη ρεαλ που δεν τα παρατησε!

[+]  kawasaki7 στις 27/02/2017 01:03

στις 27/02/2017 01:36
Φτάνει με τη καραμέλα σας << στημένο και στημένο >> ρε δείτε μπάλα και φτάνει να είστε καθυστερημενα

στις 27/02/2017 02:38
καβασακι ειδες το 2-0 κ εκλεισες την τβ ?

στις 27/02/2017 05:05
luca megalitero zwo den exw ksana dei,epidi efages ti pipa tis real les oti mlkia s katevei

στις 27/02/2017 10:52
μπραβο στην βιγιαρεαλ που το παλεξε και μας πληρωσε το ο3,5 γιατι αν περιμεναμε απο τον χασογκολη (ροναλντο) τον σπεσιαλιστα των πεναλτυ..χαμενος θα μουν..

στις 27/02/2017 12:38
το"να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" φοριεται πολυ!

ειδικα απο καποιους που ειναι 10 βαθμους πισω..!

στις 27/02/2017 12:42
"Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 83’, με τον νεοεισελθόντα Μοράτα να «γράφει» το 3-2 με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μοράτα.."

δηλαδη εκανε σεντρα και εκανε και την κεφαλια το ιδιο ατομο

στις 27/02/2017 15:46
λολ..οντως gtp το site

στις 27/02/2017 20:05
επαιξε τελεπορτ και μετα κιου φαπα κιου

στις 27/02/2017 22:48
Σε άλλο ένα παιχνίδι, η διαιτησία μετά το 2-0 έπαιξε όπως έπρεπε για να κάνει την ανατροπή ο Ολυμπιακός της Ισπανίας!!Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ με τους εκάστοτε Ολυμπιακούς, Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν και λοιπές ομαδάρες.........Ξεφτίλα!!

στις 28/02/2017 13:21
KALH EPITUXIA STHN BARCHA GIA THN FASH TON 8,KALH KLHRWSH SAS EUXOMAI MPOUAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

στις 28/02/2017 14:19
Αυτό το ματς να μας γίνει μάθημα,ακούς ρε Ζιζού?

Είμασταν ΜΕΓΑΛΗ ΡΕΑΛ μετά το 2-0,οφείλουμε να το κάνουμε όμως από το 1ο δευτερόλεπτο των αγώνων και να μην δίνουμε δικαίωμα για όνειρα στη κάθε Βιγιαρεάλ...

Τεράστιος Μοράτα,ζιντάν σταμάτα την αβάντα στον συμπατριώτη σου καριμ και άφησε τον στον πάγκο να στρώσει χαρακτήρα,μονάχα φύρα είναι για την ομάδα πλέον.Σε κακή φόρμα και μονάχα εσύ δεν θέλεις να το δεις και να το καταλάβεις.

Όπως και να'χει φέτος επιβάλλεται πρώτος στόχος να είναι το πρωτάθλημα!!! Όλα τα άλλα έπονται και άλλωστε στο τσουλου μονάχα με την φανέλα φτάνουμε τελικό...

στις 01/03/2017 13:41
επειδη μας τα εχουν κανει πλανητες οπως λεει και ενας φιλος μου με τον φρανκο και την ευνοια στην Ρεαλ ας μπουν εδω να αφιερωσουν λιγο χρονο και να διαβασουν ιστορια, και οχι να πτανε λασπη χωρις αποδειξεις ΕΔΩ!!!

https://www.ispania.gr/forum?view=topic&catid=32&id=13063

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.