Σούπερ Λιγκ: «Διπλό» στο «Καραϊσκάκη» ο Πανιώνιος!

Σούπερ Λιγκ: «Διπλό» στο «Καραϊσκάκη» ο Πανιώνιος!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Με γκολ του Μασούρα από το 1ο λεπτό, ο Πανιώνιος κέρδισε με 1-0 τον Ολυμπιακό μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης» και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του, όντας πλέον στο -7 από τους «ερυθρόλευκους»! Δύο δοκάρια είχε η ομάδα του Μπέντο, που γνώρισε δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από τρία χρόνια.

Απότομη προσγείωση για τον Ολυμπιακό! Λίγες μέρες μετά την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ, οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 1-0 από τον Πανιώνιο στο «Γ. Καραϊσκάκης» και γνώρισαν δεύτερη «κολλητή» ήττα στο πρωτάθλημα μετά απ' αυτή απέναντι στην ΑΕΚ. Αυτή ήταν η 4η σερί νίκη για τους «κυανέρυθρους» που μετά και την απώλεια του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, πέρασαν μόνοι στην 2η θέση με +4 από τον «δικέφαλο του Βορρά» αλλά και με +6 από τον Παναθηναϊκό.

Στα αξιοσημείωτα πως αυτή ήταν η πρώτη νίκη του «Ιστορικού» στο «Καραϊσκάκη» μετά από 36 χρόνια, ενώ οι Πειραιώτες γνώρισαν δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά απ' αυτές απέναντι σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ τον Μάρτιο του 2014.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ονειρικά για τον Πανιώνιο, αφού στα 50 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη ο Μασούρας σκόραρε από κοντά μετά από γύρισμα του Φούντα, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους «κυανέρυθρους». Το ματς «στράβωσε» με το… καλημέρα για την ομάδα του Μπέντο, που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά με εξαίρεση δύο φάσεις, δεν κατάφερε να ανησυχήσει τους φιλοξενούμενους. Στο 25’ ο Καρντόσο έστειλε από κοντά τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 43’ ο Οικονόμου έδιωξε στη γραμμή το σουτ του Ελιονούσι, κρατώντας το μηδέν.

Όλοι περίμεναν την αντίδραση του Ολυμπιακού στο δεύτερο μέρος, ωστόσο ο Πανιώνιος, όντας εξαιρετικός στο ανασταλτικό κομμάτι, δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να απειλήσουν με αξιώσεις. Με εξαίρεση το δοκάρι σε κεφαλιά του Ντε λα Μπέγια (72’) και μια τρομερή επέμβαση του MVP Οικονόμου στον Καρντόσο (77’), οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ανησυχήσουν την εστία του Μπαντή. Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον κόσμο να αποδοκιμάσει έντονα τον Πάουλο Μπέντο.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.052.903.352.301.401.21.271.55
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.651.753.951.921.58
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.451.924.9030.00

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 26/02/2017 21:28
Όταν παίζει ο Καρντόσο ο Ολυμπιακός δε βάζει γκολ, τελείωσε.

στις 26/02/2017 21:29
μας κέρδισε το παράρτημα για να ακούσω τους ειδικούς

[+]  RANGER-4 στις 26/02/2017 21:30

στις 26/02/2017 21:31
Μη ξαναμιλήσεις για νεκρούς ηλίθιε.

στις 26/02/2017 21:33
Είμασταν Ατυχοι Αυτος Ο Καρντοσο Για τα Φραγκα Ηρθε το Γομαρι Αντε Να Φυγει Αστο Διαολο Με τον Μαλακα Τιποτα δεν κανει Ο Τεμπελης

στις 26/02/2017 21:34
Αρε Μήτρογλου γυρνα στην ομαδαρα μας

στις 26/02/2017 21:35
Kai ta parartimata exoun dikaioma sto oneiro, Baggela xaseis kerdeiseis pos tous g... S olous xaxa.

στις 26/02/2017 21:36
φιλε ranger 4 μην πιανεις στο στομα σου νεκρους εγινε 2 μπραβο στον πανιωνιο ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ μυαλο σας την καθε πρωταθλητρια οτι θα κανει 4-5 γκελες και εκει π νομιζετε οτι θα κανει γκελα να ποντερνετε λεφτα δν ξερω αν με πιανετε ασπουμε ο οσφπ του χρονου ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ 1,2 και εγω ξερω οτι σε καποιες εδρες δεν περναει ευκολα να τον παιζω κοντρα ΜΕ ΠΙΑΣΑΤΕ?

στις 26/02/2017 21:41
Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο Ι..........

στις 26/02/2017 21:48
ωραιο πουλημα. ποσο το εδωσε ο βαγγελας; αντε +4 απο τον ΠΑΟΚ. τι αλλο θα κανετε ρε;

στις 26/02/2017 21:56
Μαλακισμενο οφακι μην ξαναπιασεις νεκρούς στο βρωμοστομα σου γροθε

στις 26/02/2017 21:59
Καλοφάγωτα ...πάλι ταμείο ο χοντρός ;;;κουβαδιασε όλο των πλανήτη !!

στις 26/02/2017 22:04
Ολυμπια(ΚΟΥΛΗΣ)

στις 26/02/2017 22:09
kai 2 na termatisi o panionios distixos adiodotisi gia europi den bernei

στις 26/02/2017 22:34
20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 26/02/2017 22:44
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΩΡΑ, ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΧΑΣΤΟΣ Ο ΝΙΟΝΙΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ, Ο ΓΑΥΡΟΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΝΙΟΝΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 20. Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΘΑ ΧΡΙΣΤΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΒΑΖΕΛΟΣ ΠΟΤΕ ΑΜΠΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.

στις 26/02/2017 22:53
Πόνεσαν τα ματάκια μου

στις 26/02/2017 23:18
Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο για την μεγάλη νίκη του. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, κι ας μη συμφέρει την ομάδα μου τον ΠΑΟΚ, αλλά κάθε ανανέωση του ενδιαφέροντος για το πρωτάθλημα είναι ευπρόσδεκτη.

Και ας έχω τις επιφυλάξεις μου για τον Πανιώνιο, πως είναι ομάδα εκπλήξεων αλλά δεν αντέχει για πολύ καιρό τον τίτλο του φαβορί. Μέχρι στιγμής με διαψεύδει και μπράβο του!

στις 26/02/2017 23:36
SIGA TA AYGA

MH FOBOSASTE DEN XANETE TO PROTATHLIMA

στις 27/02/2017 00:01
Η Μεγάλη Ακαδημία του χοντρού

στις 27/02/2017 05:54
Ρε παιχταραδες μου και ειδικοι του αθληματος πανω απ'ολα εξηγηστε μου κατι...κερδιζουμε 'φταιει ο χοντρος κ ειναι στημενο'. Χανουμε 'το εστησε ο χοντρος ειναι πουλημενο'. Ερχεται ισοπαλια 'κ γαμω τα στησιματα παλι ο γαυρος'.Δηλαδη κατα τα λεγομενα σας(που ουκ ολιγες φορες εχετε εκτεθει κ βρισκεστε ξεβρακωτοι) υποψηφιοι πρωταθλητες οτι αποτελεσμα κ να φερει ο ΟΣΦΠ ειναι στημενο...

στις 27/02/2017 05:56
...κλαιγοσασταν οτι ταχα μου 'δεν επιτρεπεται να χανει ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ'...εχασε χθες και τωρα παλι λετε οτι ηταν στημενο...

στις 27/02/2017 05:59
Οι ιδιοι που γραφετε σημερα τις ειδικολογιες σας περι του αποτελεσματος λεγατε χθες οτι δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα απτον ασσο, διοτι ο νιωνιος ειναι παραρτημα.Πραγματικα πρεπει λιγο να τα ξεκαθαρισετε στο μυαλο σας κ να ανρωτηθειτε...'μηπως ειμαστε εμεις για τον π@υτ4ο???'

στις 27/02/2017 06:02
Υ.Γ. ανατρεξτε λιγο στα χθεσινα σχολια της συμμαχιας σχετικα με το ματς του ΟΣΦΠ με τον πανιωνιο κ θα δειτε οτι καπου το 'χανετε' το παιχνιδι

στις 27/02/2017 08:20
δηλαδη για να καταλαβω κατεβηκε ο χοντρος και ειπε καθηστε να χασετε??πρεπει να ειστε πολυ μαλακες αν πιστευετε κατι τετοιο φευγει πχ ο ιντεγιε και λεει μετα ειχε ερθει ο προεδρος και μας ειπε να χασουμε /ελεος μαλακες δεν γινοντε αυτα απλα ο ολυμπ εκτος του οτι φετος ειναι μετριος ηταν και κουρασμενος

στις 27/02/2017 10:45
ΠΟΙΑ ΛΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΡΑΝΙΕΡΙ, ΠΟΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥ 2004, ΕΧΟΥΝ ΧΕΣΤΕΙ ΣΤΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ, ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ "ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ" ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ.

στις 27/02/2017 10:52
Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα ΤΣΑΤΣΟΙ ΠΑΝΙΟΝΙΟΙ ΨΖΞΤΕ ΡΕ ΠΟΣΟΙ ΔΑΝΕΙΚΗ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΤΕ ...30εδεινε το 2/2 στο στοίχημα και 15 η ανατροπή ;;;;;

στις 27/02/2017 15:11
ενταξει τον πουστροεφηβο τον παιρνει (εκτος απο πισω)να κανει και δυο τρεις ηττες ακομα γιατι ελεγχει τα παραρτηματα και τους πραγματικους αντιπαλους τους κανονιζουν οι υπαλληλοι διαιτητες

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.