21+

Άρσεναλ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

28/10/2023 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 261
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 187 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ στις 4/3/2024

• Θεατές: 60153
90+11'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Άρσεναλ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+11'

90+11'

Κατοχή: Άρσεναλ: 67%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 33%.

90+11'

Ο Kai Havertz χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+11'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Άρσεναλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+10'

Ο Oleksandr Zinchenko τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+10'

90+9'

Ο Auston Trusty από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+9'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έχει την κατοχή της μπάλας

90+9'

Η ομάδα Άρσεναλ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+8'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Άρσεναλ μετράει κανονικά.

90+7'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Άρσεναλ

90+6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Takehiro Tomiyasu στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

90+6'

Ο Fabio Vieira από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+6'

Ο Vinicius de Souza Costa σταματά επιτυχώς το σουτ

90+6'

Το σουτ του Edward Nketiah μπλοκάρεται

90+6'

Ο Kai Havertz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+5'

90+5'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Η ομάδα Άρσεναλ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο David Raya από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο John Fleck από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+3'

Ο Reiss Nelson απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο Takehiro Tomiyasu από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Φράγμα από τον Oleksandr Zinchenko, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του George Baldock. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+1'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 10'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Άρσεναλ

90'

Κατοχή: Άρσεναλ: 69%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 31%.

90'

89'

Ο Declan Rice δίνει τη θέση του στον Mohamed Elneny

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Fabio Vieira της ομάδας Άρσεναλ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Wesley Foderingham επέλεξε τη λάθος γωνία.

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Oliver Norwood

87'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Oliver Norwood ανατρέπει τον Fabio Vieira από πίσω μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

87'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Άρσεναλ!

85'

85'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Άρσεναλ

84'

83'

Ο Gustavo Hamer δίνει τη θέση του στον Ryan One

83'

Ο Auston Trusty από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Edward Nketiah

82'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jack Robinson από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Reiss Nelson

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

81'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Άρσεναλ!

80'

80'

Κατοχή: Άρσεναλ: 70%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 30%.

79'

78'

Ο Vinicius de Souza Costa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

78'

77'

60153 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

77'

76'

76'

Ο Takehiro Tomiyasu από την ομάδα Άρσεναλ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

76'

Ο Jack Robinson από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gustavo Hamer από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Kai Havertz

75'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Reiss Nelson από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Luke Thomas

74'

73'

Ο Emile Smith Rowe δίνει τη θέση του στον Fabio Vieira

73'

Ο Bukayo Saka δίνει τη θέση του στον Reiss Nelson

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Luke Thomas

72'

Ο Kai Havertz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον John Fleck.

72'

72'

71'

Ο James McAtee δίνει τη θέση του στον John Fleck

71'

Ο Jayden Bogle δίνει τη θέση του στον George Baldock

71'

Ο Declan Rice από την ομάδα Άρσεναλ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Wesley Foderingham

71'

Ο Wesley Foderingham από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βλέπει την κίτρινη κάρτα μετά από αρκετά φάουλ στα οποία υπέπεσε.

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Leandro Trossard

70'

Κατοχή: Άρσεναλ: 68%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 32%.

70'

69'

Η ομάδα Άρσεναλ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

69'

68'

68'

67'

Ο Oliver Norwood από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

66'

66'

66'

Ο Gabriel Martinelli δίνει τη θέση του στον Leandro Trossard

66'

Ο Ben White δίνει τη θέση του στον Takehiro Tomiyasu

65'

64'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Ο Jakub Kiwior από την ομάδα Άρσεναλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Cameron Archer

63'

63'

Η σέντρα από τον Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

Καλή ενέργεια από τον Ben White ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

62'

61'

60'

Ο Ben Osborn έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ben Osborn από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Kai Havertz

60'

60'

59'

Ο Anis Ben Slimane δίνει τη θέση του στον Ben Osborn

59'

Ο Rhian Brewster δίνει τη θέση του στον Cameron Archer

58'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Edward Nketiah

58'

Ο Gabriel Martinelli έδωσε την ασίστ για το γκολ!

58'

Ο Emile Smith Rowe έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Edward Nketiah της ομάδας Άρσεναλ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

57'

57'

56'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Edward Nketiah

55'

55'

55'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Gabriel Martinelli να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

55'

54'

Ο Gabriel Martinelli είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Gabriel Martinelli

53'

53'

52'
Γκολ

51'

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Edward Nketiah αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

50'

Ο Wesley Foderingham έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

50'

50'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

50'

Κατοχή: Άρσεναλ: 66%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 34%.

50'

Ο Jack Robinson απομακρύνει τη μπάλα

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luke Thomas από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Edward Nketiah

48'

47'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

47'

46'

46'

46'

Ο Jack Robinson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kai Havertz.

46'

45+4'

45+4'

45+4'

Ο Ben White κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anis Ben Slimane.

45+3'

45+3'

Ο Kai Havertz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anis Ben Slimane.

45+2'

45+2'

Ο Jakub Kiwior από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

Ο Edward Nketiah τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jack Robinson

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

Ο Luke Thomas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bukayo Saka

45'

Κατοχή: Άρσεναλ: 64%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 36%.

45'

44'

44'

44'

43'

43'

43'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

43'

Ο Auston Trusty σταματά επιτυχώς το σουτ

43'

Ο Emile Smith Rowe έκανε ένα σουτ προς την εστία

43'

42'

42'

Ο Oliver Norwood σταματά επιτυχώς το σουτ

42'

Το σουτ του Oleksandr Zinchenko μπλοκάρεται

42'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

41'

Καλή ενέργεια από τον Gabriel Martinelli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

41'

Ο Bukayo Saka τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

39'

Ο Rhian Brewster κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anis Ben Slimane από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Bukayo Saka

38'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

38'

37'

36'

Ο Emile Smith Rowe από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

36'

Ο Auston Trusty απομακρύνει τη μπάλα

35'

35'

Κατοχή: Άρσεναλ: 62%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 38%.

34'

34'

33'

Ο Gustavo Hamer από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ είναι σε θέση οφσάιντ

32'

32'

31'

Ο William Saliba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

30'

30'

28'

Ο Declan Rice έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Edward Nketiah σκοράρει με το δεξί πόδι!

28'

Η σέντρα από τον Declan Rice από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

Ο Gabriel Martinelli επιστρέφει στο γήπεδο.

27'

27'

26'

25'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jayden Bogle υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Gabriel Martinelli

25'

Κατοχή: Άρσεναλ: 65%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 35%.

24'

24'

23'

23'

22'

21'

Ο Emile Smith Rowe σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

Το σουτ του James McAtee μπλοκάρεται

20'

20'

Κατοχή: Άρσεναλ: 74%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 26%.

20'

Ο Wesley Foderingham κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

19'

Η ομάδα Άρσεναλ ξεκινάει αντεπίθεση

19'

19'

Ο Declan Rice από την ομάδα Άρσεναλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luke Thomas

18'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Άρσεναλ: 73%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 27%.

15'

15'

Ο Gustavo Hamer πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

14'

14'

14'

13'

13'

13'

12'

12'

11'

Ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον William Saliba

11'

10'

Κατοχή: Άρσεναλ: 82%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 18%.

10'

9'

8'

Ο Gustavo Hamer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

Ο Oleksandr Zinchenko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Jack Robinson

6'

6'

Ο Jack Robinson σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

Το σουτ του Declan Rice μπλοκάρεται

5'

Κατοχή: Άρσεναλ: 76%, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 24%.

5'

4'

4'

4'

3'

3'

3'

2'

Ο Rhian Brewster κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον William Saliba.

2'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Emile Smith Rowe για την ομάδα Άρσεναλ. Ο Oliver Norwood σταματάει την φάση.

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Emirates Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Οι «λεπίδες» μπορούν να... γρατζουνίσουν την άμυνα των «κανονιέρηδων»

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας, καθώς η Σέφιλντ όχι δεν έχει νίκη, αλλά και η γενικότερη εικόνα της θυμίζει ομάδα Τσάμπιονσιπ. Η Άρσεναλ έρχεται από ένα απαιτητικό ευρωπαϊκό ματς κόντρα στη Σεβίλλη, που συνδυάστηκε πάντως με νίκη και θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες καισ το πρωτάθλημα μένοντας σε απόσταση... αναπνοής από την κορυφή. Καμία αξία στον άσο σε αυτές τις αποδόσεις πάντως. Αντιθέτως υπάρχει αξία στο να ρισκάρουμε στο αμφίσκορο αφού οι «λεπίδες» έχουν βρει τρόπο να σκοράρει σε 3/4 εκτός έδρας ματς που έχει δώσει, αντιμετωπίζοντας μεταξύ άλλων Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ, ενώ βρήκε δίχτυα και κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι εντός έδρας, την ώρα που η Άρσεναλ σε πέντε ματς στο σπίτι της, δεν έχει δεχθεί γκολ μόνο από τη Σίτι.

• Η ομάδα Άρσεναλ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έχασε στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.10 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.30 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Άρσεναλ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ