4/9/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1082
0 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 605 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ναϊμέγκεν - Χέρενφεν στις 10/3/2024

• Θεατές: 18066
90+7'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+7'

90+7'

18066 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Χέρενφεν: 40%, Ναϊμέγκεν: 60%.

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρενφεν

90+6'

Ο Ivan Marquez δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

90+6'

Ο Joris Kramer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+6'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+6'

Ο Pawel Bochniewicz απομακρύνει τη μπάλα

90+6'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ναϊμέγκεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Anas Tahiri από την ομάδα Χέρενφεν είναι σε θέση οφσάιντ

90+5'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Marquez από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Amin Sarr

90+3'

Ο Sven van Beek από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκδηλώνει επίθεση

90+2'

90+2'

90+1'

90+1'

Ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Κατοχή: Χέρενφεν: 41%, Ναϊμέγκεν: 59%.

90'

89'

Ο Jasper Cillessen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'

Ο Ivan Marquez από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rami Kaib

87'

Ο Mats Koehlert δίνει τη θέση του στον Hussein Ali

87'

Ο Thom Haye είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Rami Kaib

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Souffian Elkarouani

87'

Ο Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Milan van Ewijk

87'

Ο Pawel Bochniewicz από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Joost van Aken από την ομάδα Χέρενφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Elayis Tavsan

86'

Ο Andries Noppert κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'

85'

Κατοχή: Χέρενφεν: 42%, Ναϊμέγκεν: 58%.

85'

84'

Ο Mikkel Duelund δίνει τη θέση του στον Pedro Marques

84'

Καλή ενέργεια από τον Souffian Elkarouani ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ο Jordy Bruijn τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Souffian Elkarouani

83'

83'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Landry Dimata από την ομάδα Ναϊμέγκεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'

Η σέντρα από τον Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Ο Andries Noppert από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

80'

Κατοχή: Χέρενφεν: 44%, Ναϊμέγκεν: 56%.

80'

Ο Thom Haye απομακρύνει τη μπάλα

80'

Ο Thom Haye κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Thom Haye

80'

Ο Thom Haye υποπίπτει σε χέρι

79'

77'

Ο Joost van Aken από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

76'

Ο Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Dirk Proper δίνει τη θέση του στον Jordy Bruijn

75'

Κατοχή: Χέρενφεν: 46%, Ναϊμέγκεν: 54%.

75'

75'

Ο Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

74'

73'

73'

73'

73'

Ο Simon Olsson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

Η ομάδα Χέρενφεν εκδηλώνει επίθεση

72'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

71'

Ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

71'

70'

70'

Ο Jasper Cillessen απομακρύνει τη μπάλα

70'

69'

68'

Ο Ivan Marquez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andries Noppert

68'

Η σέντρα από τον Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joost van Aken από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Ibrahim Cissoko

66'

66'

65'

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Κατοχή: Χέρενφεν: 49%, Ναϊμέγκεν: 51%.

64'

63'

Ο Sydney van Hooijdonk δίνει τη θέση του στον Simon Olsson

63'

Ο Calvin Verdonk δίνει τη θέση του στον Ibrahim Cissoko

62'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Tibor Halilovic αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

62'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Tibor Halilovic της Χέρενφεν.

62'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

61'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Tibor Halilovic υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Elayis Tavsan

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναϊμέγκεν

61'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

60'

Η σέντρα από τον Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

60'

Κατοχή: Χέρενφεν: 50%, Ναϊμέγκεν: 50%.

59'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Joris Kramer ανέτρεψε τον Sydney van Hooijdonk από πίσω και δόθηκε φάουλ

58'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

58'

58'

Ο Joris Kramer απομακρύνει τη μπάλα

57'

57'

57'

56'

56'

55'

Κατοχή: Χέρενφεν: 47%, Ναϊμέγκεν: 53%.

55'

Ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

55'

55'

54'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Anas Tahiri

53'

53'

Το σουτ του Amin Sarr μπλοκάρεται

53'

Η σέντρα από τον Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Η ομάδα Χέρενφεν έχει την κατοχή της μπάλας

52'

52'

Ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

52'

Ο Landry Dimata τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

Ο Amin Sarr απομακρύνει τη μπάλα

51'

50'

50'

Ο Elayis Tavsan σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andries Noppert ελέγχει την φάση

50'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν ξεκινάει αντεπίθεση

50'

Το σουτ του Tibor Halilovic μπλοκάρεται

50'

49'

48'

48'

47'

Ο Landry Dimata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sven van Beek

47'

47'

46'

Ο Joost van Aken απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

45+3'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+3'

45+2'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

44'

44'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Χέρενφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

44'

Ο Tibor Halilovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Tibor Halilovic

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Dirk Proper

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Milan van Ewijk

41'

40'

Κατοχή: Χέρενφεν: 48%, Ναϊμέγκεν: 52%.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Amin Sarr

39'

39'

Ο Mikkel Duelund τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sven van Beek

38'

Ο Sven van Beek κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Landry Dimata.

38'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

37'

37'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

37'

37'

36'

35'

35'

Ο Ivan Marquez από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Amin Sarr

35'

Ο Sven van Beek απομακρύνει τη μπάλα

34'

34'

34'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

34'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

33'

Ο Mats Koehlert από την ομάδα Χέρενφεν είναι σε θέση οφσάιντ

32'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Joost van Aken

32'

31'

Καλή ενέργεια από τον Milan van Ewijk ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

31'

31'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν είναι σε θέση οφσάιντ

30'

30'

29'

29'

29'

29'

Ο Mikkel Duelund απομακρύνει τη μπάλα

28'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χέρενφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

28'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Milan van Ewijk

27'

27'

Ο Joris Kramer από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Το σουτ του Mats Koehlert μπλοκάρεται

26'

Ο Thom Haye από την ομάδα Χέρενφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

Το σουτ του Sydney van Hooijdonk μπλοκάρεται

25'

25'

Ο Landry Dimata σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andries Noppert ελέγχει την φάση

25'

Ο Elayis Tavsan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Mats Koehlert

24'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

23'

22'

22'

Ο Joost van Aken κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

Ο Amin Sarr σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jasper Cillessen ελέγχει την φάση

21'

Η ομάδα Χέρενφεν ξεκινάει αντεπίθεση

21'

21'

20'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Anas Tahiri

20'

Ο Sven van Beek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

18'

Η ομάδα Χέρενφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

18'

17'

17'

16'

Ο Mats Koehlert κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Landry Dimata.

15'

Το σουτ του Elayis Tavsan μπλοκάρεται

15'

15'

15'

Ο Milan van Ewijk από την ομάδα Χέρενφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

15'

Ο Milan van Ewijk κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

13'

13'

13'

13'

Ο Elayis Tavsan επιστρέφει στο γήπεδο.

13'

Ο Sydney van Hooijdonk από την ομάδα Χέρενφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Elayis Tavsan να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

11'

Ο Elayis Tavsan είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

11'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joost van Aken από την ομάδα Χέρενφεν ανατρέπει τον Elayis Tavsan

10'

10'

9'

9'

9'

8'

8'

7'

7'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει την κατοχή της μπάλας

6'

6'

6'

6'

Ο Tibor Halilovic από την ομάδα Χέρενφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

6'

5'

5'

5'

Ο Landry Dimata από την ομάδα Ναϊμέγκεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

5'

Η σέντρα από τον Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

5'

5'

Κατοχή: Χέρενφεν: 74%, Ναϊμέγκεν: 26%.

4'

Το σουτ του Sven van Beek μπλοκάρεται

4'

Ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anas Tahiri

3'

3'

Ο Lasse Schoene απομακρύνει τη μπάλα

3'

2'

Ο Bart van Rooij κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Χέρενφεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Abe Lenstra Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε φόρμα οι «Φρίσιανς»

Η Χέρενφεν φιλοξενεί στο «Άμπε Λένστρα» την Ναϊμέγκεν για την 5η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εντός έδρας νίκη επί της Φορτούνα Σιτάρντ προέρχονται οι γηπεδούχοι, από εκτός έδρας ισοπαλία με την Άλκμααρ οι φιλοξενούμενοι.

Συνδύασε ουσία και θέαμα επικρατώντας 2-1 της Φορτούνα Σιτάρντ πιο εύκολα απ'ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι «Φρίσιανς» από την αρχή μπήκαν ορεξάτοι στο παιχνίδι και πέτυχαν δύο όμορφα γκολ με τους Φαν Χόιντονκ (22') και Φαν Έβικ (44') παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο. Η Φορτούνα δεν μπορούσε να απειλήσει τους γηπεδούχους, οι οποίοι με τη σειρά τους έχασαν σε δύο περιπτώσεις τουλάχιστον την ευκαιρία να «κλειδώσουν» την νίκη, πριν τελικά στο 84' δεχθούν τη μείωση με πέναλτι και αγχωθούν στα τελευταία λεπτά, όπου πάντως δεν υπήρξε κάποια σημαντική φάση.

Η Χέρενφεν συνέχισε έτσι την αήττητη πορεία της έχοντας ρεκόρ 2-2-0 στο πρωτάθλημα και μετρώντας δύο σερι νίκες πλέον, ενώ ταυτόχρονα αποτελεί την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος μαζί με την Τβέντε), έχοντας δεχτεί μόλις 1 γκολ κι αυτό από πέναλτι.

Ο τεχνικός της ομάδας, Κις Φαν Βόντερν πάντως προειδοποίησε πως το ματς θα είναι πολύ δύσκολο και συνέστησε προσοχή.

Αγωνιστικά νέα: Χωρίς απουσίες στο ματς.Είχε τύχη και Σίλεσεν και στάθηκε όρθια στο «ΑΦΑΣ Στάντιον» όπου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άλκμααρ. Η πίεση που δέχθηκε καθ' όλη την διάρκεια του ματς ήταν μεγάλη και γιγαντώθηκε μετά το 54ο λεπτό, όπου στην πρώτη της τελική προσπάθεια στην εστία άνοιξε το σκορ με ασύλληπτη κεφαλιά του Μάρκεζ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Η ισοφάριση ήρθε τρία λεπτά αργότερα με σουτ από μεγάλη απόσταση, ενώ από εκείνο το σημείο κι έπειτα ο Σίλεσεν βγήκε νικητής τρεις φορές σε ανεπανάληπτα τετ-α-τετ, ενώ συνολικά πραγματοποίησε 7 αποκρούσεις στην εστία στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα χαρίζοντας έναν ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του.

Έμεινε έτσι αήττητη για τρίτο σερί ματς, έχοντας ρεκόρ 1-2-1 μετά από 4 αγωνιστικές. Τα εκτός έδρας της... πάνε, αλλά κόντρα στην Άλκμααρ δεν είχε την συνήθη εικόνα της ομάδας που απειλεί συνεχώς στις αντεπιθέσεις και περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο. Κάτι που δεν θα θέλει να επαναλάβει κόντρα στην Χέρενφεν.

«Επιτρέψαμε στην Αλκμααρ να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, οπότε θα πρέπει να αισθανόμαστε πολύ ευχαριστημένοι από το τελικό αποτέλεσμα, αφού ο Σίλεσεν ήταν πραγματικά εκπληκτικός και χωρίς αυτόν δεν θα τα καταφέρναμε. Μακάρι να είναι έτσι σε κάθε ματς, αλλά πρέπει να βελτιώσουμε πράγματα, όπως το κράτημα της μπάλας και ο έλεγχος του ρυθμού» δήλωσε ο προπονητής της Ναϊμεγκεν, Μέιερ.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός ο αμυντικός Σάντλερ και ο μέσος Ντε Βολφ, που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμα την φετινή σεζόν.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Χέρενφεν πραγματοποιεί πολύ μεστές εμφανίσεις, ενώ στην ειδικά στην έδρα της μεταμορφώνεται προς το καλύτερο. Η Ναϊμέγκεν έχει μεν έφεση στα εκτός έδρας, αλλά έχει χρειαστεί και την τύχη φέτος για να φύγει αλώβητη από παιχνίδια όπως αυτό με την Άλκμααρ, ενώ και ο Σίλεσεν δεν θα καταφέρνει να σώζει συνεχώς μία άμυνα που τον αφήνει έκθετο τόσο συχνά. Αξίζει η στήριξη στην φορμαρισμένη και κυνική Χέρενφεν.

• Η ομάδα Χέρενφεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.18 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε