21+

Ναϊμέγκεν - Χρόνινγκεν

26/8/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 133
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 580 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χρόνινγκεν - Ναϊμέγκεν στις 25/4/2023

• Θεατές: 12500
90+5'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+5'

90+5'

12500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 56%, Χρόνινγκεν: 44%.

90+5'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Laros Duarte από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+3'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Elayis Tavsan από την Ναϊμέγκεν κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Joergen Strand Larsen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+2'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο Ivan Marquez από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Laros Duarte από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

Το σουτ του Laros Duarte μπλοκάρεται

90'

Ο Cyril Ngonge δίνει τη θέση του στον Romano Postema

88'

Ο Oussama Tannane έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ibrahim Cissoko σκοράρει με το δεξί πόδι!

88'

Ο Neraysho Kasanwirjo από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Το σουτ του Ibrahim Cissoko μπλοκάρεται

88'

Το σουτ του Bart van Rooij μπλοκάρεται

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Isak Dybvik από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Elayis Tavsan

87'

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Isak Dybvik

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναϊμέγκεν

85'

Ο Joergen Strand Larsen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

85'

Η ομάδα Χρόνινγκεν εκδηλώνει επίθεση

85'

Ο Pedro Marques κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Verrips μπλοκάρει εύκολα

84'

Ο Oussama Tannane από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

84'

83'

Ο Radinio Balker σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

Το σουτ του Elayis Tavsan μπλοκάρεται

83'

Ο Ivan Marquez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

Ο Ivan Marquez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 55%, Χρόνινγκεν: 45%.

81'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Χρόνινγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joris Kramer

80'

Ελεύθερο για την ομάδα Χρόνινγκεν

80'

Ο Lasse Schoene αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

Ο Bart van Rooij τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Η σέντρα από τον Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

79'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Ο Dirk Proper δίνει τη θέση του στον Ibrahim Cissoko

78'

Ο Tomas Suslov σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jasper Cillessen ελέγχει την φάση

77'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 53%, Χρόνινγκεν: 47%.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Laros Duarte έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Tannane από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Joergen Strand Larsen

74'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Ο Oussama Tannane από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

73'

Ο Neraysho Kasanwirjo απομακρύνει τη μπάλα

71'

71'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

71'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει την κατοχή της μπάλας

71'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

70'

70'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

69'

68'

Καλή ενέργεια από τον Pedro Marques ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

68'

Το αμυντικό λάθος του Tomas Suslov μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

68'

67'

Ο Jordy Bruijn δίνει τη θέση του στον Pedro Marques

67'

Ο Cyril Ngonge από την ομάδα Χρόνινγκεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

Ο Mikkel Duelund από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 54%, Χρόνινγκεν: 46%.

65'

63'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Oussama Tannane δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

63'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Neraysho Kasanwirjo δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

62'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

61'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκδηλώνει επίθεση

61'

61'

61'

60'

Η ομάδα Χρόνινγκεν έχει την κατοχή της μπάλας

60'

58'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Χρόνινγκεν δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

58'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Tomas Suslov για την ομάδα Χρόνινγκεν. Ο Mikkel Duelund σταματάει την φάση.

58'

58'

Ο Joergen Strand Larsen δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

58'

Ο Neraysho Kasanwirjo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Isak Dybvik

57'

Ο Mike te Wierik από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

56'

Ο Radinio Balker από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 51%, Χρόνινγκεν: 49%.

55'

55'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Χρόνινγκεν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

55'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

54'

Καλή ενέργεια από τον Paulos Abraham ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

53'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Neraysho Kasanwirjo από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Souffian Elkarouani

52'

51'

Ο Lasse Schoene από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Tannane από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Laros Duarte

50'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 52%, Χρόνινγκεν: 48%.

49'

49'

Ο Souffian Elkarouani αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

49'

49'

49'

48'

Ο Paulos Abraham από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mike te Wierik από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Mikkel Duelund

45'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 49%, Χρόνινγκεν: 51%.

44'

Ο Elayis Tavsan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

44'

Ο Joris Kramer απομακρύνει τη μπάλα

43'

43'

Ο Mikkel Duelund αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

42'

41'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 47%, Χρόνινγκεν: 53%.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joey Pelupessy από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Mikkel Duelund

41'

Ο Joergen Strand Larsen σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jasper Cillessen ελέγχει την φάση

40'

39'

39'

38'

37'

37'

Ο Cyril Ngonge αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Η ομάδα Χρόνινγκεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

36'

Ο Ivan Marquez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Verrips μπλοκάρει εύκολα

36'

35'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 46%, Χρόνινγκεν: 54%.

35'

Ο Mikkel Duelund κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michael Verrips μπλοκάρει εύκολα

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dirk Proper από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Joergen Strand Larsen

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Laros Duarte από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Oussama Tannane

33'

32'

32'

Ο Laros Duarte αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

31'

31'

Ο Jasper Cillessen από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

Ο Joey Pelupessy από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

30'

Ο Souffian Elkarouani από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

28'

28'

Ο Joris Kramer από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Bart van Rooij κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

27'

26'

26'

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dirk Proper από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Tomas Suslov

25'

25'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 48%, Χρόνινγκεν: 52%.

24'

Ο Oussama Tannane σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michael Verrips ελέγχει την φάση

24'

24'

23'

Ο Mike te Wierik τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mikkel Duelund

22'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Χρόνινγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

20'

20'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Laros Duarte

19'

19'

18'

18'

17'

17'

17'

16'

Ο Elayis Tavsan από την ομάδα Ναϊμέγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

15'

15'

15'

13'

13'

13'

13'

Ο Laros Duarte από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

12'

Ο Bart van Rooij απομακρύνει τη μπάλα

11'

11'

11'

10'

10'

Το σουτ του Cyril Ngonge μπλοκάρεται

10'

Ο Joergen Strand Larsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

Ο Paulos Abraham από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mike te Wierik από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Lasse Schoene

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Tannane από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Joey Pelupessy

6'

6'

Κατοχή: Ναϊμέγκεν: 58%, Χρόνινγκεν: 42%.

6'

6'

5'

5'

Ο Mike te Wierik απομακρύνει τη μπάλα

4'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Mike te Wierik

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadion De Goffert, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Όλα δείχνουν άσο

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Ναϊμέγκεν επιστρέφει στην δράση, αφού δεν είχε υποχρεώσεις την προηγούμενη αγωνιστική καθώς το παιχνίδι με την Άλκμααρ αναβλήθηκε, ώστε η αντίπαλος της να προετοιμαστεί καλύτερα για την Ευρώπη. Η Χρόνινγκεν προέρχεται από την πρώτη της νίκη, αλλά χωρίς να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και το κλίμα στο εσωτερικό της να μην είναι το καλύτερο δυνατό. Θα πάμε με τον άσο.

• Στους τελευταίους 12 από 13 αγώνες της ομάδας Χρόνινγκεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.85 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ναϊμέγκεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Χρόνινγκεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 3.70 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε