21+

Φέγενορντ - Ναϊμέγκεν

14/1/2024 17:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 382
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 108 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φέγενορντ - Ναϊμέγκεν στις 21/4/2024

• Θεατές: 47500
90+6'

Η ομάδα Φέγενορντ έπαιξε καλύτερα, αλλά το παιχνίδι τελικά ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

90+6'

90+6'

47500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Φέγενορντ: 66%, Ναϊμέγκεν: 34%.

90+5'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναϊμέγκεν

90+5'

Ο Leo Sauer αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+5'

Ο Dirk Proper από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Luka Ivanusec από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

Ο Mathias Ross από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Philippe Sandler από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Calvin Verdonk απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Ο Quinten Timber κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Η ομάδα Φέγενορντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

90+3'

90+3'

Ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

90+2'

Ο Dirk Proper σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Santiago Gimenez μπλοκάρεται

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ανόητη κίτρινη για τον Calvin Verdonk καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Ondrej Lingr

90+1'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Ο Luka Ivanusec από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

Ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Magnus Mattsson σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Το σουτ του Lutsharel Geertruida μπλοκάρεται

90'

Ο Philippe Sandler απομακρύνει τη μπάλα

90'

Ο Philippe Sandler σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Κατοχή: Φέγενορντ: 67%, Ναϊμέγκεν: 33%.

89'

Το σουτ του Quinten Timber μπλοκάρεται

89'

89'

88'

Ο Mats Wieffer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Lutsharel Geertruida από την ομάδα Φέγενορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Φέγενορντ

87'

Ο Magnus Mattsson από την ομάδα Ναϊμέγκεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

87'

87'

Ο Santiago Gimenez από την ομάδα Φέγενορντ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

86'

Ο Santiago Gimenez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bram Nuytinck.

85'

85'

Ο Sontje Hansen δίνει τη θέση του στον Mathias Ross

84'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

84'

84'

Ο Jasper Cillessen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

83'

Ο Kodai Sano από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Sontje Hansen από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον David Hancko

82'

82'

Ο Ondrej Lingr απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Calvin Verdonk κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Ο Quilindschy Hartman δίνει τη θέση του στον Luka Ivanusec

80'

Ο Calvin Stengs δίνει τη θέση του στον Thomas van den Belt

80'

Ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Santiago Gimenez

80'

80'

79'

Ο Koki Ogawa από την ομάδα Ναϊμέγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Youri Baas δίνει τη θέση του στον Yvandro Borges Sanches

78'

Ο Calvin Stengs από την ομάδα Φέγενορντ είναι σε θέση οφσάιντ

77'

Ο Calvin Stengs από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

76'

Ο Bram Nuytinck σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

Το σουτ του Calvin Stengs μπλοκάρεται

76'

Η ομάδα Φέγενορντ εκδηλώνει επίθεση

75'

Ο Mats Wieffer από την ομάδα Φέγενορντ βλέπει την κίτρινη κάρτα μετά από αρκετά φάουλ στα οποία υπέπεσε.

75'

Ο Mats Wieffer από την ομάδα Φέγενορντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Koki Ogawa

75'

75'

Το σουτ του Mats Wieffer μπλοκάρεται

75'

75'

Ο David Hancko κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sontje Hansen.

74'

74'

74'

74'

Ο Calvin Stengs από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

73'

Ο Youri Baas από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Ο Youri Baas απομακρύνει τη μπάλα

73'

Η ομάδα Φέγενορντ ξεκινάει αντεπίθεση

73'

Ο Leo Sauer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

71'

Ο Javairo Dilrosun δίνει τη θέση του στον Ondrej Lingr

71'

71'

Η σέντρα από τον Mats Wieffer από την ομάδα Φέγενορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Sai van Wermeskerken από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

70'

Ο Koki Ogawa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lutsharel Geertruida.

70'

69'

69'

68'

67'

Ο Justin Bijlow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

67'

67'

Ο Roberto Gonzalez δίνει τη θέση του στον Kodai Sano

67'

Ο Mats Wieffer από την ομάδα Φέγενορντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

66'

66'

65'

Ο David Hancko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

Η ομάδα Ναϊμέγκεν εκδηλώνει επίθεση

65'

Κατοχή: Φέγενορντ: 65%, Ναϊμέγκεν: 35%.

65'

Καλή ενέργεια από τον Quinten Timber ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

64'

64'

63'

Ο Gernot Trauner δίνει τη θέση του στον Bart Nieuwkoop

63'

Ο Igor Paixao δίνει τη θέση του στον Leo Sauer

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Wieffer από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Youri Baas

62'

61'

60'

60'

Ο Sontje Hansen απομακρύνει τη μπάλα

60'

59'

Ο Philippe Sandler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

58'

Ο Gernot Trauner απομακρύνει τη μπάλα

58'

57'

56'

56'

Ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

Καλή ενέργεια από τον David Hancko ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

55'

55'

55'

55'

Κατοχή: Φέγενορντ: 64%, Ναϊμέγκεν: 36%.

53'

Ο Youri Baas έδωσε την ασίστ για το γκολ.

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Magnus Mattsson της ομάδας Ναϊμέγκεν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

53'

52'

Ο Quinten Timber τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roberto Gonzalez

52'

Ο Sai van Wermeskerken απομακρύνει τη μπάλα

52'

52'

Ο Magnus Mattsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Bram Nuytinck απομακρύνει τη μπάλα

51'

51'

Ο Quilindschy Hartman αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

Ο Lutsharel Geertruida κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

50'

50'

50'

49'

49'

Ο Santiago Gimenez από την ομάδα Φέγενορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Ο Magnus Mattsson από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Ο Lutsharel Geertruida τιμωρείται για σπρώξιμο στον Koki Ogawa

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Magnus Mattsson από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Mats Wieffer

47'

Ο Sai van Wermeskerken κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Igor Paixao.

47'

47'

46'

46'

Η ομάδα Φέγενορντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

46'

45+2'

Η ομάδα Φέγενορντ παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+2'

45+1'

Ο Roberto Gonzalez έδωσε την ασίστ για το γκολ!

45+1'

Ο Koki Ogawa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dirk Proper με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

45+1'

Ο Koki Ogawa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

Η σέντρα από τον Roberto Gonzalez από την ομάδα Ναϊμέγκεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο Igor Paixao τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roberto Gonzalez

45'

45'

Ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45'

45'

45'

Κατοχή: Φέγενορντ: 72%, Ναϊμέγκεν: 28%.

45'

44'

44'

44'

44'

42'

42'

42'

41'

Ο Quilindschy Hartman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

Ο Gernot Trauner κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

40'

40'

Ο Igor Paixao απομακρύνει τη μπάλα

40'

Κατοχή: Φέγενορντ: 74%, Ναϊμέγκεν: 26%.

40'

38'

38'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Magnus Mattsson από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Javairo Dilrosun

38'

38'

38'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Igor Paixao από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Roberto Gonzalez

35'

35'

Ο Santiago Gimenez επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

35'

Κατοχή: Φέγενορντ: 76%, Ναϊμέγκεν: 24%.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Quinten Timber

33'

33'

Ο Bram Nuytinck κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Santiago Gimenez.

33'

32'

32'

31'

30'

30'

29'

Ο Bart van Rooij είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Sai van Wermeskerken

28'

Ο Mats Wieffer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Santiago Gimenez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

27'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Quinten Timber

27'

Ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Roberto Gonzalez

27'

26'

26'

Ο Quilindschy Hartman επιστρέφει στο γήπεδο.

26'

25'

25'

Ο Bart van Rooij είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

25'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Quilindschy Hartman να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

25'

Ο Quilindschy Hartman είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

24'

24'

Ο Bart van Rooij κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

24'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Bart van Rooij υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Quilindschy Hartman

23'

Ο Bart van Rooij από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

23'

Ο Jasper Cillessen από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Verdonk από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Santiago Gimenez

22'

22'

Ο Mats Wieffer απομακρύνει τη μπάλα

21'

21'

Ο Igor Paixao από την ομάδα Φέγενορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

21'

Ο Koki Ogawa από την ομάδα Ναϊμέγκεν φαίνεται να έκανε φάουλ στον Gernot Trauner, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

21'

21'

20'

20'

Κατοχή: Φέγενορντ: 78%, Ναϊμέγκεν: 22%.

19'

19'

19'

19'

18'

18'

Ο Lutsharel Geertruida από την ομάδα Φέγενορντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

17'

Ο Calvin Stengs έδωσε την ασίστ για το γκολ.

17'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Javairo Dilrosun σκοράρει με το αριστερό πόδι!

16'

Ο Calvin Verdonk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Javairo Dilrosun

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Youri Baas από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Mats Wieffer

15'

Κατοχή: Φέγενορντ: 73%, Ναϊμέγκεν: 27%.

15'

14'

13'

13'

Ο Sontje Hansen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

Ο David Hancko κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Koki Ogawa.

12'

12'

12'

11'

11'

11'

11'

10'

Κατοχή: Φέγενορντ: 79%, Ναϊμέγκεν: 21%.

10'

10'

9'

9'

Ο Quilindschy Hartman από την ομάδα Φέγενορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

8'

8'

8'

Ο Santiago Gimenez από την ομάδα Φέγενορντ είναι σε θέση οφσάιντ

7'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Ναϊμέγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Igor Paixao από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

7'

7'

Ο Igor Paixao εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bram Nuytinck από την ομάδα Ναϊμέγκεν ανατρέπει τον Javairo Dilrosun

5'

Κατοχή: Φέγενορντ: 82%, Ναϊμέγκεν: 18%.

5'

4'

4'

4'

3'

3'

Ο Youri Baas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gernot Trauner

2'

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Φέγενορντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το de Kuip, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μπορούν ένα γκολ και οι φιλοξενούμενοι

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Φέγενορντ θα συγκρουστεί με τη Ναϊμέγκεν για την 17η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Οι γηπεδούχοι πριν τη διακοπή είχαν περάσει νικηφόρα από το «σπίτι» της Χέρακλες και παραμένουν στη δεύτερη θέση, έχοντας όμως μεγάλη απόσταση από την πρωτοπόρο κι εντυπωσιακή Αϊντχόφεν. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν σε τρομερή κατάσταση στο τέλος του 2023 και είχαν «χτίσει» ένα νικηφόρο σερί τριών αναμετρήσεων, με τελευταίο «θύμα» τους τη Φορτούνα Σιτάρντ. Φυσικά δεν υπάρχει αξία στο σετ αποδόσεων και θα ποντάρουμε το αμφίσκορο θεωρώντας ότι και η NEC θα βρει τουλάχιστον ένα τέρμα.

• Στους τελευταίους 8 αγώνες της ομάδας Φέγενορντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναϊμέγκεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 5.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναϊμέγκεν νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 13.00 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ναϊμέγκεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε).
  • Η ομάδα Ναϊμέγκεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 9.85 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φέγενορντ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.12 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε