Τορίνο - Γιουβέντους

15/10/2022 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 307
0 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 563 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τορίνο - Γιουβέντους στις 13/4/2024

• Θεατές: 22269
90+6'

90+6'

22269 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Τορίνο: 53%, Γιουβέντους: 47%.

90+5'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Ο Leandro Paredes υποπίπτει σε χέρι

90+4'

Ο Juan Cuadrado κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Valentino Lazaro, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Manuel Locatelli

90+2'

Ο Yann Karamoh τιμωρείται για σπρώξιμο στον Danilo

90+2'

Ο Danilo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Valentino Lazaro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Το αμυντικό λάθος του Valentino Lazaro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+2'

Ο Alex Sandro κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Aleksey Miranchuk.

90+1'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

90'

90'

Ο Dusan Vlahovic δίνει τη θέση του στον Leandro Paredes

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Adrien Rabiot

89'

Ο Leonardo Bonucci κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pietro Pellegri.

89'

Ο Dusan Vlahovic επιστρέφει στο γήπεδο.

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

89'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Dusan Vlahovic να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

88'

Ο Dusan Vlahovic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

87'

Ο Yann Karamoh αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

Ο Nikola Vlasic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

86'

Ο David Zima κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dusan Vlahovic.

86'

86'

Ο Ricardo Rodriguez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

85'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Valentino Lazaro από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Η σέντρα από τον Yann Karamoh από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

83'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Yann Karamoh

81'

Ο Yann Karamoh κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Ο Dusan Vlahovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Perr Schuurs.

81'

Ο Pietro Pellegri υποπίπτει σε χέρι

81'

Κατοχή: Τορίνο: 52%, Γιουβέντους: 48%.

80'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

80'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Koffi Djidji δίνει τη θέση του στον David Zima

78'

Ο Ola Aina δίνει τη θέση του στον Wilfried Singo

78'

Ο Karol Linetty δίνει τη θέση του στον Yann Karamoh

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Karol Linetty

77'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

76'

75'

Ο Juan Cuadrado έδωσε την ασίστ για το γκολ!

74'

Ο Danilo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dusan Vlahovic της ομάδας Γιουβέντους «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Dusan Vlahovic

74'

Ο Danilo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

74'

Ο Dusan Vlahovic κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει εύκολα

73'

Η σέντρα από τον Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

73'

73'

Ο Moise Kean δίνει τη θέση του στον Arkadiusz Milik

72'

Ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

72'

Η σέντρα από τον Valentino Lazaro από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

72'

Ο Danilo σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Nikola Vlasic μπλοκάρεται

71'

Ο Leonardo Bonucci κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Weston McKennie κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει εύκολα

71'

Ο Dusan Vlahovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

71'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Ο Nemanja Radonjic δίνει τη θέση του στον Pietro Pellegri

70'

Ο Perr Schuurs σταματά επιτυχώς το σουτ

70'

Το σουτ του Dusan Vlahovic μπλοκάρεται

70'

Κατοχή: Τορίνο: 50%, Γιουβέντους: 50%.

69'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

68'

67'

67'

Ο Juan Cuadrado σταματά επιτυχώς το σουτ

67'

Το σουτ του Nemanja Radonjic μπλοκάρεται

66'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

65'

64'

Ο Juan Cuadrado είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

64'

63'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

62'

Ο Moise Kean από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

62'

Ο Filip Kostic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η ομάδα Γιουβέντους ξεκινάει αντεπίθεση

62'

Ο Adrien Rabiot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Valentino Lazaro από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Κατοχή: Τορίνο: 49%, Γιουβέντους: 51%.

60'

Ο Karol Linetty έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Moise Kean

60'

Ο Leonardo Bonucci από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

60'

Ο Wojciech Szczesny απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Leonardo Bonucci σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

58'

Καλή ενέργεια από τον Nikola Vlasic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

58'

Ο Aleksey Miranchuk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Alex Sandro από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Το αμυντικό λάθος του Adrien Rabiot μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Nemanja Radonjic

57'

Ο Perr Schuurs από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

56'

Ο Sasa Lukic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

56'

55'

55'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

55'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

Ο Filip Kostic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

53'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

51'

Ο Gleison Bremer είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Leonardo Bonucci

51'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

51'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

51'

Ο Manuel Locatelli σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

51'

Ο Ricardo Rodriguez σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Weston McKennie μπλοκάρεται

51'

Ο Dusan Vlahovic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

50'

Ο Filip Kostic βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή

50'

50'

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τη μπάλα

50'

50'

49'

Ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

48'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Ο Gleison Bremer σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

48'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

47'

46'

Ο Nemanja Radonjic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

46'

Ο Alex Sandro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

46'

45+1'

45+1'

Κατοχή: Τορίνο: 51%, Γιουβέντους: 49%.

45'

45'

Ο Dusan Vlahovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Koffi Djidji.

45'

44'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nemanja Radonjic για την ομάδα Τορίνο. Ο Adrien Rabiot σταματάει την φάση.

44'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Manuel Locatelli

41'

40'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Ola Aina

39'

39'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

38'

38'

38'

Το σουτ του Aleksey Miranchuk μπλοκάρεται

38'

38'

Ο Koffi Djidji κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dusan Vlahovic.

37'

36'

36'

Ο Juan Cuadrado αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

35'

35'

34'

Καλή ενέργεια από τον Adrien Rabiot ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

Ο Manuel Locatelli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Karol Linetty.

34'

34'

Καλή ενέργεια από τον Dusan Vlahovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

34'

Ο Moise Kean τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

33'

33'

32'

Ο Nemanja Radonjic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Τορίνο: 56%, Γιουβέντους: 44%.

30'

29'

29'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

28'

28'

27'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aleksey Miranchuk

27'

Ο Perr Schuurs τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dusan Vlahovic

26'

Κατοχή: Τορίνο: 48%, Γιουβέντους: 52%.

26'

25'

Ο Valentino Lazaro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Cuadrado

24'

24'

23'

Ο Sasa Lukic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

22'

Η ομάδα Τορίνο ξεκινάει αντεπίθεση

22'

22'

22'

22'

Ο Gleison Bremer απομακρύνει τη μπάλα

20'

20'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

20'

19'

19'

19'

18'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

17'

17'

17'

16'

16'

16'

Κατοχή: Τορίνο: 55%, Γιουβέντους: 45%.

16'

15'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

14'

Ο Aleksey Miranchuk σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

14'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

14'

12'

12'

Ο Gleison Bremer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nikola Vlasic.

12'

11'

11'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

11'

10'

10'

10'

10'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

9'

9'

9'

Ο Sasa Lukic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

Ο Sasa Lukic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Moise Kean

8'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Nemanja Radonjic

7'

7'

7'

Ο Dusan Vlahovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Τορίνο: 67%, Γιουβέντους: 33%.

5'

4'

Ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

3'

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Perr Schuurs από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Dusan Vlahovic

2'

2'

2'

Ο Nemanja Radonjic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Ο Perr Schuurs κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dusan Vlahovic.

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Γιουβέντους είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico Grande Torino, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Γιουβέντους

Η Τορίνο υποδέχεται τη Γιουβέντους στο ντέρμπι ντέλλα Μόλε το οποίο και ξεχωρίζει στην 10η αγωνιστική της Σέριε Α’. Τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη οι γηπεδούχοι, από το κακό στο χειρότερο πηγαίνουν οι φιλοξενούμενοι.

Μόλις στο 90’ της εντός έδρας αναμέτρησης απέναντι στην Έμπολι κατάφερε να «σώσει» τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) αν και η αλήθεια είναι πως είχε καλύτερο πρόσωπο από την αντίπαλο της. Ήταν εμφανώς πιο επιθετική στο πρώτο μέρος και ήδη στο 8’ είχε τρεις τελικές προσπάθειες για να φτάσει στο γκολ. Στο 23’ ο Βλάσιτς από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Βικάριο με τον τερματοφύλακα της Έμπολι έπειτα να πραγματοποιεί δύο καλές επεμβάσεις. Κόντρα στη ροή του αγώνα έμεινε πίσω στο σκορ στο 49’, δεν ήταν το ίδιο καλή και στην επανάληψη αλλά στο 90’ με έναν λίγο τυχερό τρόπο ο Λούκιτς ισοφάρισε.

Μπορεί να έβαλε τέλος στο σερί των τριών ηττών που είχε όμως έμεινε για 4η αγωνιστική χωρίς νίκη και έχει χάσει έτσι την επαφή της με την πρώτη εξάδα από την οποία απέχει οκτώ βαθμούς. Βέβαια ποτέ δεν έχει τεθεί τέτοιος στόχος αλλά στην «γκρανάτα» υπάρχει η κρυφή ελπίδα για κάτι καλύτερο στην 2η χρονιά του Γιούριτς στον πάγκο της. Δεν είχε πάντως εύκολο πρόγραμμα έως τώρα όμως εντός έδρας μετράει μόλις μία νίκη σε τέσσερα παιχνίδια.

«Το ντέρμπι είναι ντέρμπι. Βλέπω μία ομάδα συγκεντρωμένη, όλοι θέλουμε να κάνουμε ένα σπουδαίο παιχνίδι και να κερδίσουμε. Πιστεύω ότι το αξίζουμε σαν σύνολο, για τα στατιστικά που έχουμε και την εικόνα που παρουσιάζουμε εδώ και ενάμιση χρόνο αλλά και το πόσο έχουμε βελτιωθεί», τόνισε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Χωρίς τους δύο επιθετικούς της θα παραταχθεί η Τορίνο καθώς τόσο ο Σανάμπρια (9/2) όσο και ο Πελέγκρι (7/0) έμειναν εκτός. Ο μέσος Ρίτσι (3/0) είχε 40 πυρετό και πολύ δύσκολα θα είναι διαθέσιμος.

Δεν μπορεί να βρει ρυθμό και να θυμίσει κανονική Γιουβέντους με τίποτα και έτσι την Τρίτη γνώρισε την ήττα με 2-0 στο Ισραήλ από τη Μακάμπι Χάιφα και πλέον είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσει την πορεία της στο Τσάμπιονς Λιγκ. Το ανησυχητικό για την ίδια είναι πως βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7’ και δεν είχε κάποια αντίδραση, αντίθετα γλίτωσε από το δοκάρι στο 12’ και στο 42’ δέχτηκε και δεύτερο γκολ σε μία αντεπίθεση. Ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη αλλά έπεσε πάνω σε έναν καλό αντίπαλο τερματοφύλακα και δεν πέτυχε ούτε γκολ.

Η εμφάνιση αυτή ήρθε να προστεθεί στην ήττα με 2-0 στο ντέρμπι από τη Μίλαν την προηγούμενη αγωνιστική όπου έδειξε και πάλι κακό πρόσωσο.

Ο διαφαινόμενος αποκλεισμός της από το Τσάμπιονς Λιγκ, βρίσκεται στο -5 από τις Παρί Σεν Ζερμέν και Μπενφίκα, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος πέρα από αγωνιστικά θα προκαλέσει και οικονομικά ζητήματα σε μία ομάδα που ούτως ή άλλως αντιμετωπίζει προβλήματα.

Η διοίκηση έσπευσε να υποστηρίξει τον Αλέγκρι αμέσως μετά το τέλος του παιχνιδιού στο Ισραήλ αλλά ο Ιταλός μοιάζει πολύ δύσκολο να μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση. Η αποζημίωση του βέβαια είναι πολύ μεγάλη, όμως δεν βλέπω με ποιον τρόπο θα παραμείνει αν ηττηθεί σήμερα από την Τορίνο από τη στιγμή που η Γιουβέντους απέχει ήδη επτά βαθμούς από την 4αδα.

Ο ίδιος βέβαια δηλώνει πως δεν παραιτείται και μάλιστα προχώρησε σε ritiro, με την ομάδα να μπαίνει στην απομόνωση μέχρι το σημερινό ντέρμπι.

«Η απομόνωση δεν είναι τιμωρία αλλά μία ευκαιρία να είμαστε όλοι μαζί και περισσότερο συγκεντρωμένοι καθώς όταν τα αποτελέσματα δεν είναι αυτά που θέλουμε κάνουμε τα πράγματα χειρότερα απ' ότι είναι. Ξέρουμε ότι δεν λύνονται όλα με ένα παιχνίδι αλλά ας αρχίσουμε απ' αυτό με την Τορίνο», τόνισε ο κόουτς Αλέγκρι.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο εξτρέμ Ντι Μαρία (4/1). Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν οι μέσοι Πογκμπά, ο μπακ Ντε Σίλιο (8/0), ο φορ Κάιο Ζόρζε και οι εξτρέμ Κιέζα και Ντι Μαρία (4/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Μεγάλο ντέρμπι στο Τορίνο με τις δύο ομάδες να μην βρίσκονται και στην καλύτερη τους κατάσταση τελευταία. Στην «γκρανάτα» βέβαια ξέρουν πως είχαν δύσκολο πρόγραμμα, περίμεναν τα πράγματα να είναι λίγο καλύτερα αλλά η μεγαλύτερη απογοήτευση υπάρχει στη Γιουβέντους. Οι «μπιανκονέρι» είναι ένα βήμα πριν τον αποκλεισμό τους στο Τσάμπιονς Λιγκ, η εικόνα της είναι κάτω του μετρίου και ο Αλέγκρι δεν μπορεί να βρει λύσεις. Ψυχολογία δεν υπάρχει όμως κάποια αντιδράσει. Ένα τέτοιο ντέρμπι είναι μία καλή ευκαιρία όμως είναι δύσκολο να εμπιστευτείς αυτή τη στιγμή τη Γιουβέντους. Προτιμότερο το under σε ένα παιχνίδι που μοιάζει δύσκολο να «ανοίξει».

• Η ομάδα Γιουβέντους έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.90 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.91 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Τορίνο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A