Τορίνο - Γιουβέντους

2/10/2021 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 330
0 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 939 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τορίνο - Γιουβέντους στις 13/4/2024

• Θεατές: 12073
90+5'

90+5'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+5'

12073 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Τορίνο: 47%, Γιουβέντους: 53%.

90+4'

Ο Tommaso Pobega τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matthijs de Ligt

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Sandro από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον David Zima

90+3'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kaio Jorge

90+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90+2'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

90+2'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'
Απόκρουση

Ο Tomas Rincon απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Daniel Ansaldi από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Juan Cuadrado

90+1'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Dejan Kulusevski αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

90+1'

Ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+1'

Η ομάδα Γιουβέντους ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Tomas Rincon

90'

Κατοχή: Τορίνο: 48%, Γιουβέντους: 52%.

90'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90'
Απόκρουση

89'

89'

Ο Federico Chiesa δίνει τη θέση του στον Kaio Jorge

88'

Ο Daniele Baselli από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Tommaso Pobega

86'

Ο Federico Chiesa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Manuel Locatelli σκοράρει με το δεξί πόδι!

86'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

86'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

85'

Κατοχή: Τορίνο: 49%, Γιουβέντους: 51%.

85'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Ο Giorgio Chiellini από την ομάδα Γιουβέντους δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

85'
Γέμισμα

Ο Juan Cuadrado εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

84'

Ο Josip Brekalo δίνει τη θέση του στον Tomas Rincon

84'

Ο Josip Brekalo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Cuadrado

83'

Ο Karol Linetty τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giorgio Chiellini

82'

Ο Giorgio Chiellini έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

82'

Φράγμα από τον Giorgio Chiellini, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Daniele Baselli. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

82'

Ο Alex Sandro από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

81'
Απόκρουση

Ο Vanja Milinkovic-Savic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

81'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

81'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

81'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

80'

80'

Ο Federico Bernardeschi δίνει τη θέση του στον Dejan Kulusevski

79'

Ο Adrien Rabiot τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wilfried Singo

79'
Απόκρουση

Ο Gleison Bremer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'
Σέντρα

Ο Giorgio Chiellini κάνει τη σέντρα

79'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Γιουβέντους κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

79'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniele Baselli από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Manuel Locatelli

77'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Antonio Sanabria δίνει τη θέση του στον Daniele Baselli

76'

75'

75'

Κατοχή: Τορίνο: 51%, Γιουβέντους: 49%.

74'

Ο Tommaso Pobega τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Cuadrado

73'

73'
Απόκρουση

Ο Wojciech Szczesny απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

73'

Το σουτ του Karol Linetty μπλοκάρεται

72'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'
Απόκρουση

Ο Weston McKennie απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

71'

71'

Ο Manuel Locatelli αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

70'

70'

Ο Giorgio Chiellini από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

70'

Ο Matthijs de Ligt από την ομάδα Γιουβέντους προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

70'

70'

Κατοχή: Τορίνο: 52%, Γιουβέντους: 48%.

69'
Απόκρουση

Ο Wilfried Singo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

69'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

69'
Σέντρα

Ο Alex Sandro κάνει τη σέντρα

68'

Η ομάδα Γιουβέντους παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

68'
Σέντρα

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

68'
Σέντρα

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

67'

Ο Matthijs de Ligt από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonio Sanabria

67'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

67'

Η ομάδα Τορίνο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Alex Sandro

66'

66'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

Ο Sasa Lukic δίνει τη θέση του στον Karol Linetty

65'

Ο Ola Aina δίνει τη θέση του στον Cristian Daniel Ansaldi

65'

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Rolando Mandragora

65'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Rolando Mandragora υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Manuel Locatelli

65'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

64'

64'

64'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

63'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

63'

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Sasa Lukic

62'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alex Sandro

61'

61'
Απόκρουση

Ο Weston McKennie απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Γέμισμα

Ο Rolando Mandragora εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

61'

60'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Josip Brekalo

60'

60'

59'

59'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

59'

58'

57'

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Antonio Sanabria

56'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Matthijs de Ligt

56'

Ο Juan Cuadrado σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

55'

55'

Κατοχή: Τορίνο: 54%, Γιουβέντους: 46%.

55'

55'
Απόκρουση

Ο Danilo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'

54'

Το σουτ του Sasa Lukic μπλοκάρεται

54'

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

53'

Η ομάδα Τορίνο ξεκινάει αντεπίθεση

53'
Απόκρουση

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο βγαίνει κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

53'

Τόσο κοντά στο γκολ! Η κεφαλιά του Alex Sandro φαίνονταν ότι θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic το σώζει!

53'
Σέντρα

Ο Juan Cuadrado από την Γιουβέντους κάνει ωραία σέντρα

53'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

52'

Ο Federico Bernardeschi από την ομάδα Γιουβέντους πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

52'
Απόκρουση

52'
Σέντρα

Ο Federico Bernardeschi κάνει τη σέντρα

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Federico Bernardeschi

51'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Juan Cuadrado

50'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

50'

Κατοχή: Τορίνο: 57%, Γιουβέντους: 43%.

50'

49'
Απόκρουση

Ο Tommaso Pobega απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

49'
Σέντρα

Ο Adrien Rabiot κάνει τη σέντρα

48'

Το σουτ του Federico Bernardeschi μπλοκάρεται

48'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Tommaso Pobega

46'

Ο Moise Kean δίνει τη θέση του στον Juan Cuadrado

46'

45'

Η ομάδα Τορίνο παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45'

45'

Κατοχή: Τορίνο: 61%, Γιουβέντους: 39%.

45'

45'

44'
Απόκρουση

Ο Ola Aina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'

Ο Federico Bernardeschi από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'

Σουτ του Manuel Locatelli βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

44'

44'

Ο Moise Kean από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

44'

43'

Ο Tommaso Pobega της ομάδας Τορίνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

43'
Σέντρα

Ο Ricardo Rodriguez κάνει τη σέντρα

43'
Σέντρα

Ο Sasa Lukic κάνει τη σέντρα

43'

Το σουτ του Wilfried Singo μπλοκάρεται

43'
Σέντρα

Ο Ola Aina κάνει τη σέντρα

43'

43'
Απόκρουση

Ο Adrien Rabiot απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

42'
Γέμισμα

Ο Josip Brekalo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

42'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rolando Mandragora

41'

41'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

41'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

40'

40'
Σέντρα

Ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

40'
Απόκρουση

40'
Γέμισμα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Sasa Lukic

38'

Ο Rolando Mandragora δοκιμάζει τον Wojciech Szczesny με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

38'

37'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

37'
Σέντρα

Ο Moise Kean κάνει τη σέντρα

36'

36'

Ο Josip Brekalo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

35'

Κατοχή: Τορίνο: 59%, Γιουβέντους: 41%.

35'

Ο Tommaso Pobega σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

34'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

34'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

34'
Σέντρα

Ο Rolando Mandragora κάνει τη σέντρα

34'

33'

Φράγμα από τον Tommaso Pobega, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Manuel Locatelli. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

32'

32'

32'

31'

Ο Antonio Sanabria τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wojciech Szczesny

30'

30'

Ο Alex Sandro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sasa Lukic

30'
Απόκρουση

Ο David Zima απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'
Γέμισμα

Ο Federico Bernardeschi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

29'

Ο Tommaso Pobega από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adrien Rabiot

28'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Moise Kean

28'

28'
Απόκρουση

Ο Alex Sandro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

27'
Σέντρα

Ο Josip Brekalo κάνει τη σέντρα

27'

27'

26'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

26'
Σέντρα

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

25'

24'

23'

23'

Ο Danilo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Josip Brekalo

22'

22'

Τι ευκαιρία! Ο Sasa Lukic έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

21'

21'
Απόκρουση

21'
Σέντρα

Ο Wilfried Singo κάνει τη σέντρα

21'

20'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

20'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Federico Chiesa

19'
Απόκρουση

Ο Giorgio Chiellini απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

18'
Απόκρουση

Ο Giorgio Chiellini απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

18'
Σέντρα

18'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

18'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sasa Lukic

17'

16'

16'
Απόκρουση

16'
Γέμισμα

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Sasa Lukic

15'

Κατοχή: Τορίνο: 56%, Γιουβέντους: 44%.

15'

14'

13'

13'

13'

12'

12'

11'

10'

10'

Ο Wilfried Singo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

10'

10'

9'

Ο Rolando Mandragora αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

9'

8'

8'

Ο Weston McKennie αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

8'

8'

8'

8'
Απόκρουση

Ο Matthijs de Ligt απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

8'
Σέντρα

7'

6'

5'

Πως το έχασε αυτό; Ο Weston McKennie έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

5'

5'

5'

5'

Κατοχή: Τορίνο: 65%, Γιουβέντους: 35%.

5'

4'

4'

Ο Wilfried Singo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Sandro

3'

3'

Ο Moise Kean από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

3'

3'

Ο Moise Kean από την ομάδα Γιουβέντους προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

2'

2'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico Grande Torino, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μπορεί την αντεπίθεση  η Γιουβέντους;

Μπορεί την αντεπίθεση η Γιουβέντους;

Τορίνο και Γιουβέντους έρχονται αντιμέτωπες στο ντέρμπι ντέλλα Μόλε που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στην Σέριε Α’. Δείχνουν να βρίσκουν ρυθμό οι «μπιανκονέρι», το ίδιο και η «γκρανάτα» .

ΤΟΡΙΝΟ

Ταξίδεψε στην Βενετία την προηγούμενη αγωνιστική προκειμένου να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με το «διπλό» και αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Στο πρώτο μέρος μπορεί να είχε μία μικρή υπεροχή αλλά επιθετικά ήταν ακίνδυνη, στο 56΄όμως βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με πλασέ του Μπρέκαλο έπειτα από ωραία ενέργεια του Σίνγκο.

Ήθελε να ελέγξει τον ρυθμό, ένα απρόσεκτο μαρκάρισμα όμως του Τζιτζί μέσα στην περιοχή έφερε την αποβολή του και έδωσε την ευκαιρία στην Βενέτσια να ισοφαρίσει από το σημείο του πέναλτι. Πρόσεξε την άμυνα της έπειτα αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει τη νίκη, με τον Μαντράγκορα να μην μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ α τετ.

Αυτή ήταν η 2η σερί ισοπαλία της και μάλιστα με το ίδιο σκορ και όπως με την Λάτσιο έτσι και τώρα θα μπορούσε να είχε κερδίσει το παιχνίδι. Ο Γιούριτς φαίνεται ότι σιγά σιγά περνάει το δικό του στυλ στην ομάδα, η Τορίνο βρίσκεται στην 9η θέση και στο -3 από την πρώτη 7αδα. Έχει γίνει σαφώς πιο σκληρή αμυντικά και το τελευταίο διάστημα της λείπει και ο Μπελότι ο οποίος σαφώς και προσδίδει μεγαλύτερη ποιότητα στην ομάδα.

«Έχω ένα φανταστικό σύνολο. Υπάρχουν τόσοι πολλοί νέοι παίκτες που θέλουν να μάθουν. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και δεν έπρεπε να τους πιέσω ή να τους δώσω έξτρα κίνητρο για το ντέρμπι. Προπονηθήκαμε όπως και για κάθε άλλο παιχνίδι», τόνισε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο τιμωρημένος στόπερ Τζιτζί (5/0) . Παραμένουν εκτός οι φορ Μπελότι (2/1) και Τζάτζα και οι μέσος Πράετ (2/0) και Πιάτσα (5/2). Αμφίβολη η συμμετοχή του μπακ Ανσάλντι (5/0)

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Πέτυχε μία μεγάλη νίκη την Τετάρτη στην εντός έδρας αναμέτρηση για το Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στην Τσέλσι με 1-0 και το κλίμα στο Τορίνο αρχίζει σιγά σιγά να αλλάζει προς το καλύτερο. Έδειξε από την αρχή το πλάνο που θα ακολουθήσει, έκλεινε όλους τους διαδρόμους προς την περιοχή του Σέζνι και έψαχνε να χτυπήσει μέσω αντεπιθέσεων. Δευτερόλεπτα μετά το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ του Κιέζα και παρά την πίεση που δέχτηκε κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα της.

Στο πρωτάθλημα μπορεί οι εμφανίσεις της να μην είναι εντυπωσιακές αλλά τουλάχιστον μετράει δύο σερί νίκες και μάλιστα με το ίδιο σκορ (3-2). Την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκε της Σαμπντόρια σε ένα παιχνίδι που έδειχνε να ξεκινάει καλά καθώς βρέθηκε με 2-0 μπροστά στο σκορ στο 43’. Ένα λεπτό μετά βέβαια δέχθηκε την μείωση του σκορ, ο Λοκατέλι της έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων στο 57’ αλλά το γκολ του Καντρέβα στο 83’ την έκανε να ανησυχήσει στα τελευταία λεπτά.

Κρατάει τα νικηφόρα αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος και η εμφάνιση απέναντι στην Τσέλσι ήταν ένα δείγμα της Γιουβέντους του Αλέγκρι στα μεγάλα παιχνίδια. Ανέβηκε στην 10η θέση της βαθμολογίας, έχει βέβαια ακόμα πολύ δρόμο μπροστά της καθώς βρίσκεται στο -10 από την πρωτοπόρο Νάπολι.

«Έχουμε την ευκαιρία να κάνουμε ένα ακόμη μικρό βήμα απέναντι σε μία ομάδα που έχει δεχτεί μόλις 6 γκολ. Το να παίζεις απέναντι στην Τορίνο είναι ιδιαίτερο και σίγουρα διαφορετικό από το παιχνίδι της Τετάρτης. Πρέπει να τρέξουμε και να πιέσουμε ψηλά, είναι μία αναμέτρηση πιο δύσκολη από αυτή με την Τσέλσι.»

Αγωνιστικά Νέα: : Παραμένουν εκτός ο μέσος Ράμσεϊ (3/0) και οι φορ Ντιμπάλα (5/2) και Μοράτα (6/2). Ίσως επιστρέψουν ο μέσος Αρτούρ και ο φορ Κάιο.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Το μεγάλο ντέρμπι του Τορίνο βρίσκει την Γιουβέντους σε μία προσπάθεια ανασύνταξης, με ψυχολογία μετά τα τελευταία αποτελέσματα. Οι «μπιανκονέρι» θέλουν να χτίσουν ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων αλλά απέναντι τους θα βρουν μία Τορίνο που χτίζει χαρακτήρα με τον Γιούριτς στον πάγκο της. Θα περιμέναμε η αλήθεια είναι το διπλό λίγο πιο ψηλά, κάτω από το 2.00 δεν έχει ιδιαίτερη αξία. Η εικόνα της «γκρανάτα» ως τώρα μας προϊδεάζει για ένα κλειστό παιχνίδι, οπότε θα πάμε με το under.

• Η ομάδα Γιουβέντους νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A