Ο Samuele Ricci απομακρύνει τη μπάλα

90+7'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον David Okereke

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Danilo

90+6'

Ο David Okereke τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Sandro

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

90+5'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Carlos Alcaraz

90+5'

Ο Valentino Lazaro κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuel Iling-Junior.

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Valentino Lazaro από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+5'

Η σέντρα από τον Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+4'

Η ομάδα Τορίνο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

Ο Samuele Ricci υποπίπτει σε χέρι

90+3'

90+1'

Κατοχή: Τορίνο: 47%, Γιουβέντους: 53%.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

87'

Ο Wojciech Szczesny είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

87'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Ivan Juric απευθύνθηκε άσχημα στο διαιτητή και αποβλήθηκε!

87'

Ο Adam Masina τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wojciech Szczesny

86'

Ο Wojciech Szczesny από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'

85'

85'

85'

Ο Raoul Bellanova είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

84'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

81'

Το σουτ του David Okereke μπλοκάρεται

81'

Κατοχή: Τορίνο: 46%, Γιουβέντους: 54%.

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

80'

Ο Danilo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Η ομάδα Τορίνο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

79'

78'

Ο Dusan Vlahovic δίνει τη θέση του στον Moise Kean

78'

Ο Federico Gatti δίνει τη θέση του στον Alex Sandro

78'

Ο Mergim Vojvoda δίνει τη θέση του στον Valentino Lazaro

77'

Ο Antonio Sanabria δίνει τη θέση του στον David Okereke

76'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Karol Linetty από την Τορίνο κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

76'

76'

Καλή ενέργεια από τον Kenan Yildiz ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

76'

Η ομάδα Γιουβέντους ξεκινάει αντεπίθεση

76'

Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Dusan Vlahovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Samuele Ricci

75'

74'

Καλή ενέργεια από τον Mergim Vojvoda ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

74'

Η σέντρα από τον Adrien Tameze από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο Samuel Iling-Junior από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Ο Manuel Locatelli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Karol Linetty

73'

Ο Karol Linetty κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

73'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

72'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adrien Rabiot

72'

72'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

71'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο Gleison Bremer σταματά επιτυχώς το σουτ

71'

Το σουτ του Samuele Ricci μπλοκάρεται

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Andrea Cambiaso

70'

69'

Ο Andrea Cambiaso τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mergim Vojvoda

68'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

68'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

68'

67'

Ο Gleison Bremer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

67'

Το σουτ του Nikola Vlasic μπλοκάρεται

66'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

66'

66'

66'

65'

65'

65'

Ο Federico Chiesa δίνει τη θέση του στον Kenan Yildiz

64'

Ο Filip Kostic δίνει τη θέση του στον Samuel Iling-Junior

64'

Ο Dusan Vlahovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Karol Linetty

64'

63'

Ο Andrea Cambiaso κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Dusan Vlahovic

62'

Ο Dusan Vlahovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

61'

Ο Duvan Zapata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gleison Bremer

61'

Ο Antonio Sanabria κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Federico Gatti.

61'

Ο Antonio Sanabria κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Wojciech Szczesny μπλοκάρει εύκολα

61'

Η σέντρα από τον Raoul Bellanova από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

Ο Danilo σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

60'

Ο Danilo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Adrien Tameze.

60'

60'

60'

60'

60'

59'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

59'

57'

Το σουτ του Federico Chiesa μπλοκάρεται

57'

Ο Federico Chiesa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

56'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Κατοχή: Τορίνο: 50%, Γιουβέντους: 50%.

53'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

53'

Ο Manuel Locatelli σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

53'

Ο Adrien Tameze κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Danilo.

52'

Παίκτης της ομάδας Τορίνο επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

51'

Ο Raoul Bellanova από την ομάδα Τορίνο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

51'

Η σέντρα από τον Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Samuele Ricci

50'

50'

49'

49'

Ο Antonio Sanabria τιμωρείται για σπρώξιμο στον Danilo

47'

Ο Raoul Bellanova τιμωρείται για σπρώξιμο στον Filip Kostic

47'

46'

45+6'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Mergim Vojvoda, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+4'

Ο Mergim Vojvoda απομακρύνει τη μπάλα

45+4'

Ο Gleison Bremer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+4'

Η σέντρα από τον Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+3'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Samuele Ricci, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Adrien Rabiot

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45'

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Federico Gatti

44'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Federico Gatti για την ομάδα Γιουβέντους. Ο Alessandro Buongiorno σταματάει την φάση.

44'

43'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

43'

42'

Ο Filip Kostic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Raoul Bellanova.

42'

41'

40'

40'

40'

39'

38'

38'

Ο Federico Gatti κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Duvan Zapata.

38'

37'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Manuel Locatelli για την ομάδα Γιουβέντους. Ο Antonio Sanabria σταματάει την φάση.

36'

Ο Adrien Tameze κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

Κατοχή: Τορίνο: 44%, Γιουβέντους: 56%.

34'

Ο Ricardo Rodriguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dusan Vlahovic

34'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

34'

Το σουτ του Karol Linetty μπλοκάρεται

33'

32'

Ο Karol Linetty απομακρύνει τη μπάλα

32'

Ο Adrien Rabiot τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

Καλή ενέργεια από τον Dusan Vlahovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

Η σέντρα από τον Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

30'

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Duvan Zapata

28'

27'

26'

Ο Duvan Zapata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Danilo

26'

Ο Danilo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Duvan Zapata.

26'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

25'

25'

Ο Karol Linetty τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gleison Bremer

25'

25'

24'

Ο Adrien Rabiot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Duvan Zapata.

24'

24'

Ο Weston McKennie κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Karol Linetty.

24'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Antonio Sanabria

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Alessandro Buongiorno

21'

Κατοχή: Τορίνο: 43%, Γιουβέντους: 57%.

20'

19'

Ο Federico Gatti είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

18'

18'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Duvan Zapata για την ομάδα Τορίνο. Ο Federico Gatti σταματάει την φάση.

17'

15'

Κατοχή: Τορίνο: 42%, Γιουβέντους: 58%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Weston McKennie

14'

14'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

Ο Andrea Cambiaso τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

14'

12'

12'

Ο Filip Kostic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

Ο Samuele Ricci κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

10'

Κατοχή: Τορίνο: 33%, Γιουβέντους: 67%.

10'

8'

8'

8'

Ο Dusan Vlahovic χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

8'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Dusan Vlahovic αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Adrien Rabiot

7'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

6'

6'

6'

4'

4'

Ο Nikola Vlasic σταματά επιτυχώς το σουτ

3'

Ο Adrien Rabiot της ομάδας Γιουβέντους παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

3'

3'

Ο Ricardo Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Weston McKennie.

3'

2'

Ο Mergim Vojvoda από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

Ο Alessandro Buongiorno απομακρύνει τη μπάλα

2'

Ο Dusan Vlahovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

1'

Ο Adrien Rabiot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico Grande Torino, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Δίψα» για αποτέλεσμα στο ντέρμπι

Η Τορίνο και η Γιουβέντους έρχονται αντιμέτωπες στο ντέρμπι ντέλλα Μόλε για την 32η αγωνιστική της Σέριε Α. Να παραμείνει σε τροχιά Ευρώπης θέλει η «γκρανάτα», ψάχνουν κι άλλο μεγάλο αποτέλεσμα οι «μπιανκονέρι».

Ούτε η ίδια δεν ξέρει πως ηττήθηκε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Έμπολι την προηγούμενη αγωνιστική καθώς σε τρεις φάσεις της αντιπάλου της κατάφερε να δεχτεί τρία γκολ (3-2). Είχε μάλιστα μεγάλη ευκαιρία στο 4’ για να ανοίξει το σκορ αλλά δύο λεπτά μετά έγινε το 1-0. Πήρε την μπάλα στα πόδια της χωρίς όμως να σκοράρει στο δεύτερο μέρος, κάτι που κατάφερε να κάνει στο 60’ με μία κεφαλιά του Ζαπάτα. Έμεινε μπροστά ψάχνοντας την ανατροπή αλλά σε μία αντεπίθεση στο 74’ η Έμπολι έκανε το 2-1. Είχε και πάλι απάντηση, ξανά με τον Ζαπάτα στο 90+1’ το μομέντουμ ήταν με το μέρος της αλλά ένα τραγικό λάθος στην άμυνα της έδωσε την ευκαιρία στον Νιάνγκ να κάνει το 3-2 στο 90+4’ και να την ρίξει στο καναβάτσο.

Μπορεί να χαρακτηριστεί άξια της μοίρας της, δεν άξιζε την ήττα αλλά «πλήρωσε» τα λάθη της. Είναι οξύμωρο πως μια από τις καλύτερες άμυνες του πρωταθλήματος δέχτηκε τρία γκολ από την ομάδα με τη χειρότερη επίθεση αλλά αυτό μπορεί και να δικαιολογήσει το αποτέλεσμα. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να μείνει κοντά στην 7η θέση από την οποία πλέον απέχει τέσσερις βαθμούς και ο ενθουσιασμός της για τη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου μειώθηκε. Το ντέρμπι βέβαια είναι μία πολύ καλή ευκαιρία για να ανέβει και πάλι αλλά θα χρειαστεί να δείξει χαρακτήρα.

«Η σημασία ενός παιχνιδιού κρίνεται από το τι σημαίνει για τους φιλάθλους μας, οπότε για εμάς είναι κάτι παραπάνω από σημαντικό. Πρέπει να δώσουμε σημασία στις λεπτομέρειες αλλά είμαι πεπεισμένος πως θα το κάνουμε. Αν αναλύσουμε τη δουλειά που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια, που είναι φανταστική, όσον αφορά το ντέρμπι υπάρχει ένας λεκές. Θέλω να κερδίσουμε», σχολίασε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μέσος Τζινέιτις (14/0), οι στόπερ Τζίτζι (13/0) και Σουρς (9/1) και ο επιθετικός Πελέγκρι (9/1).

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της αλλά πήρε μία σημαντική νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Φιορεντίνα με 1-0. Είχε καλύτερο πρόσωπο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, στάθηκε λίγο άτυχη στο ακυρωθέν γκολ του Βλάχοβιτς στο 12’ όμως στο 21’ ο Γκάτι με προβολή στο 21’ της έδωσε το προβάδισμα. Είδε να της ακυρώνεται κι άλλο γκολ του Σέρβου φορ στο 32’ και στο δεύτερο μέρος «κλείστηκε» στην άμυνα της. Δεν άφηνε πολλούς χώρους στην αντίπαλο της, «γλίτωσε» βέβαια το γκολ με τη βοήθεια του δοκαριού στο 74’ ενώ είδε την αντίπαλο της στο 84’ να χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

Σίγουρα μπορεί να κρατήσει τους τρεις βαθμούς και την επιστροφή της στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερις αγώνες αλλά αυτή δεν ήταν εικόνα κυρίαρχης ομάδας. Δεν γίνεται η Γιουβέντους στην έδρα της να έχει συνολικά 25% κατοχή και μόλις 16% στο δεύτερο ημίχρονο σαν να είναι η Φροζινόνε, με κάθε σεβασμό, και να πάει να «κλέψει» ένα αποτέλεσμα. Υπάρχει πίεση για την τετράδα, δύσκολα θα μείνει εκτός αλλά εξίσου δύσκολα θα συνεχίσει και ο Αλέγκρι στον πάγκο της. Προφανώς μία νίκη στο ντέρμπι μπορεί να ανεβάσει την ψυχολογία της, το θέμα όμως είναι να έρθει και μία καλή εμφάνιση.

«Είναι ένα σημαντικό παιχνίδια για όλους μας επειδή το Τσάμπιονς Λιγκ είναι ζωτικό για τη Γιουβέντους, τόσο για την εικόνα της όσο και για τα οικονομικά της. Δεν μπορούμε να μείνουμε δύο σερί χρονιές εκτός Ευρώπης, οπότε τώρα έχουμε 35-40 μέρες μπροστά μας όπου οι πόντοι είναι εξαιρετικά σημαντικοί και πρέπει να παλέψουμε για τις νίκες», σχολίασε ο κόουτς Αλέγκρι.

Αγωνιστικά Νέα: Αγωνιστικά της λείπει μόνο ο φορ Μίλικ (26/3). Σταθερά εκτός οι μέσοι Φατζόλι (6/0), Πογκμπά.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τορίνο προέρχεται από μία ήττα στην Έμπολι που δεν την άξιζε και αυτό ίσως την «πόνεσε» περισσότερο. Τώρα πέρα από την αξία που έχει η νίκη στο ντέρμπι, χρειάζεται και τους τρεις βαθμούς για να μην απομακρυνθεί από την 7η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη η Γιουβέντους είναι εντελώς κυνική, την ενδιαφέρει μόνο η τελική κατάταξη και η κατάκτηση του Κυπέλλου και όχι τόσο η καλή της εικόνα. Αμφίρροπη αναμέτρηση όπως και να έχει. Θα πάω με τα 2-3 Goals.

• Η ομάδα Τορίνο ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.80 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Γιουβέντους, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.40 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Τορίνο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A