Τζένοα - Γιουβέντους

15/12/2023 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 191
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 104 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γιουβέντους - Τζένοα στις 17/3/2024

• Θεατές: 18762
90+5'

90+5'

18762 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Τζένοα: 46%, Γιουβέντους: 54%.

90+5'

Η ομάδα Τζένοα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

Ο Wojciech Szczesny απομακρύνει τη μπάλα

90+5'

Ο Josep Martinez από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Alessandro Vogliacco από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

Ο Mattia Bani απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Η σέντρα από τον Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

90+3'

90+3'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Ruslan Malinovsky

90'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ruslan Malinovsky υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kenan Yildiz

90'

Ο Mattia Bani από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

Κατοχή: Τζένοα: 44%, Γιουβέντους: 56%.

90'

Ο Radu Dragusin σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Ο Arkadiusz Milik της ομάδας Γιουβέντους παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

89'

Ο Josep Martinez κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

89'

Καλή ενέργεια από τον Gleison Bremer ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

Ο Koni De Winter από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

89'

Ο Alessandro Vogliacco απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Kenan Yildiz

88'

Καλή ενέργεια από τον Caleb Ekuban ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

88'

Η ομάδα Τζένοα εκδηλώνει επίθεση

88'

Η σέντρα από τον Albert Gudmundsson από την ομάδα Τζένοα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

87'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Albert Gudmundsson

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Τζένοα

85'

85'

85'

85'

Η ομάδα Τζένοα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

84'

Ο Stefano Sabelli δίνει τη θέση του στον Alessandro Vogliacco

83'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

82'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Frendrup από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Federico Chiesa

82'

82'

81'

81'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Caleb Ekuban

81'

Κατοχή: Τζένοα: 47%, Γιουβέντους: 53%.

80'

80'

Ο Junior Messias από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Ο Stefano Sabelli σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Federico Chiesa μπλοκάρεται

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

78'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Massimiliano Allegri, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Junior Messias

78'

Η ομάδα Τζένοα έχει την κατοχή της μπάλας

77'

77'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mattia Bani από την ομάδα Τζένοα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

77'

Ο Albert Gudmundsson από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

76'

Ο Danilo απομακρύνει τη μπάλα

76'

Ο Caleb Ekuban κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Milan Badelj

74'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Milan Badelj υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Gleison Bremer

74'

74'

74'

Ο Fabio Miretti δίνει τη θέση του στον Samuel Iling-Junior

74'

Ο Ruslan Malinovsky επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Miretti από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Morten Frendrup

72'

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Arkadiusz Milik

71'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Arkadiusz Milik υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Ruslan Malinovsky

71'

Κατοχή: Τζένοα: 45%, Γιουβέντους: 55%.

71'

70'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Weston McKennie, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

69'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Weston McKennie υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Morten Frendrup

69'

69'

Ο Gleison Bremer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Milan Badelj.

69'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

68'

Ο Filip Kostic δίνει τη θέση του στον Timothy Weah

68'

Ο Dusan Vlahovic δίνει τη θέση του στον Arkadiusz Milik

68'

68'

Ο Filip Kostic απομακρύνει τη μπάλα

67'

Ο Stefano Sabelli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

Ο Radu Dragusin από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

66'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattia Bani από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Federico Chiesa

66'

Ο Danilo σταματά επιτυχώς το σουτ

66'

Το σουτ του Milan Badelj μπλοκάρεται

65'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

64'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

64'

Ο Mattia Bani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Federico Gatti.

64'

Η σέντρα από τον Morten Frendrup από την ομάδα Τζένοα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

Ο Fabio Miretti από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

Ο Albert Gudmundsson από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

63'

62'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Η σέντρα από τον Ruslan Malinovsky από την ομάδα Τζένοα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Danilo

61'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Danilo για την ομάδα Γιουβέντους. Ο Caleb Ekuban σταματάει την φάση.

61'

61'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

61'

Η σέντρα από τον Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο Fabio Miretti από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

61'

60'

Ο Stefano Sabelli από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

60'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

59'

Ο Koni De Winter απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Weston McKennie κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

58'

58'

58'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

57'

56'

56'

Κατοχή: Τζένοα: 50%, Γιουβέντους: 50%.

55'

Ο Ruslan Malinovsky τιμωρείται για σπρώξιμο στον Fabio Miretti

55'

Ο Caleb Ekuban από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Caleb Ekuban υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Federico Gatti

54'

Το αμυντικό λάθος του Junior Messias μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

54'

53'

52'

52'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους βρίσκει χώρο και επιχειρεί μία λόμπα αλλά Josep Martinez διαβάζει την φάση και σώζει!

52'

Το αμυντικό λάθος του Josep Martinez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

51'

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

51'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Radu Dragusin από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Federico Chiesa

48'

Ο Morten Frendrup έδωσε την ασίστ για το γκολ!

48'

48'

Ο Caleb Ekuban έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Albert Gudmundsson με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

48'

47'

Ο Fabio Miretti υποπίπτει σε χέρι

46'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Stefano Sabelli για την ομάδα Τζένοα. Ο Filip Kostic σταματάει την φάση.

46'

Ο Johan Vasquez δίνει τη θέση του στον Caleb Ekuban

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mattia Bani

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan Badelj από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Andrea Cambiaso

45'

45'

45'

45'

44'

44'

Η σέντρα από τον Stefano Sabelli από την ομάδα Τζένοα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

43'

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan Badelj από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Federico Chiesa

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Radu Dragusin από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Fabio Miretti

40'

Ο Radu Dragusin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Federico Gatti

40'

Παίκτης της ομάδας Τζένοα επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

40'

40'

Ο Weston McKennie απομακρύνει τη μπάλα

39'

38'

37'

37'

36'

36'

Ο Mattia Bani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dusan Vlahovic.

36'

35'

Ο Johan Vasquez από την ομάδα Τζένοα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

35'

35'

35'

34'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Junior Messias

34'

Ο Milan Badelj από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

33'

Ο Milan Badelj πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

33'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

32'

32'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

32'

Η ομάδα Γιουβέντους ξεκινάει αντεπίθεση

32'

Ο Filip Kostic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

31'

Ο Albert Gudmundsson από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

31'

30'

30'

Κατοχή: Τζένοα: 43%, Γιουβέντους: 57%.

30'

30'

29'

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Chiesa της ομάδας Γιουβέντους ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Josep Martinez επέλεξε τη λάθος γωνία.

27'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Josep Martinez ανατρέπει καθαρά τον Federico Chiesa μέσα στην περιοχή και είναι πέναλτι!

27'

Το αμυντικό λάθος του Milan Badelj μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

26'

Ο Johan Vasquez από την ομάδα Τζένοα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

26'

25'

Κατοχή: Τζένοα: 42%, Γιουβέντους: 58%.

25'

Ο Dusan Vlahovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mattia Bani.

25'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

24'

23'

23'

22'

22'

22'

21'

20'

20'

20'

20'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Koni De Winter από την ομάδα Τζένοα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

20'

Ο Albert Gudmundsson από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

19'

Ο Gleison Bremer σταματά επιτυχώς το σουτ

19'

Ο Junior Messias της ομάδας Τζένοα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

19'

19'

18'

17'

17'

Ο Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

16'

16'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Junior Messias

15'

Κατοχή: Τζένοα: 39%, Γιουβέντους: 61%.

15'

15'

14'

Καλή ενέργεια από τον Federico Chiesa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

14'

13'

13'

12'

12'

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Frendrup από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Federico Gatti

10'

9'

Ο Milan Badelj σταματά επιτυχώς το σουτ

9'

9'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

8'

Παίκτης της ομάδας Γιουβέντους επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

8'

7'

Ο Ruslan Malinovsky σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Albert Gudmundsson

5'

5'

5'

4'

3'

3'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

2'

1'

1'

Ο Dusan Vlahovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Koni De Winter.

1'

1'

Η ομίχλη εδώ, κάνει δύσκολη την ορατότητα

1'

Η ομάδα Γιουβέντους είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Luigi Ferraris, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν πείθει αλλά κερδίζει η Γιουβέντους

Η Τζένοα υποδέχεται τη Γιουβέντους για τη 16η αγωνιστική της Σέριε Α. Ηττήθηκαν στη Μόντσα οι γηπεδούχοι, από μεγάλη νίκη απέναντι στη Νάπολι προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Έδειξε καλό πρόσωπο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μόντσα, άξιζε να πάρει το βαθμό αλλά τελικά έφυγε ηττημένη με 1-0 από το γήπεδο. Το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο με ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Στο 62’ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Ρετέγκι για να ανοίξει το σκορ και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 83’. Προσπάθησε βέβαια να αντιδράσει αλλά αμέσως μετά ο Ντράγκουσιν αστόχησε σε τετ α τετ.

Της αφήνει μία πικρή γεύση το αποτέλεσμα καθώς ξέρει και η ίδια πως θα μπορούσε να είχε φύγει τουλάχιστον με την ισοπαλία. Η εμφάνιση της βέβαια ήταν θετική απέναντι σε μια ομάδα με υψηλότερους στόχους. Παρέμεινε βέβαια στους 15 βαθμούς και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη και αν συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό δεν έχει λόγο να ανησυχεί. Δείχνει πως είναι μία ομάδα που θα ψάξει να επιτεθεί και δεν θα επιλέξει το παθητικό ποδόσφαιρο.

«Η ομάδα είναι νευριασμένη, υπάρχει επιθυμία για να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι με υπερηφάνεια και ανταγωνιστικότητα. Είναι δύσκολο να βρεις αδύναμο σημείο στη Γιουβέντους. Εμείς θέλουμε να παίξουμε αυτό το ματς με καθαρό μυαλό και αποφασιστικότητα», σχολίασε ο κόουτς Τζιλαρντίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Μαλινόφσκι (12/2). Εξαιρετικά αμφίβολη η παρουσία του φορ Ρετέγκι (10/3), ο Τζιλαρντίνο δήλωσε πως κατά 90% θα μείνει εκτός. Παραμένει εκτός ο μέσος Στρούτμαν (2/0).

Υποδέχτηκε τη Νάπολι την προηγούμενη αγωνιστική σε ένα ακόμη παιχνίδι αποδείξεων για την ίδια και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Δεν εντυπωσίασε βέβαια με την απόδοση της, άφησε περισσότερο χώρο στην αντίπαλο της και στο 28’ βρέθηκε πολύ κοντά στο να δεχθεί γκολ. Στο 51’ όμως και πάλι ο Γκάτι ήταν αυτός που της έδωσε τη λύση καθώς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και της έδωσε το προβάδισμα το οποίο και κράτησε έως το τέλος.

Είναι πλέον ξεκάθαρο πως διεκδικεί στα ίσα το πρωτάθλημα από την Ίντερ και δεν μπορεί να δηλώνει κάτι διαφορετικό. Βέβαια οι «νερατζούρι» για την ώρα δείχνουν σαφώς καλύτερο πρόσωπο και ας είναι μόλις 2 βαθμούς μπροστά. Η ίδια είναι κυνική, καταφέρνει και παίρνει πράγμαμτα απ΄όλους τους ποδοσφαιριστές της αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει το εύκολο γκολ. Σίγουρα τη βοηθάει το γεγονός πως δεν δίνει αγώνες μεσοβδόμαδα για την Ευρώπη και σήμερα έχει την ευκαιρία να περάσει έστω και προσωρινά στην κορυφή. Ο Αλέγκρι έχει «χτίσει» ένα σφιχτό σύνολο αλλά τα αποτελέσματα έχουν αυξήσει τις απαιτήσεις και για τον ίδιο.

«Πρέπει να έχουμε καθαρό μυαλό. Η Τζένοα είναι αρκετά δυνατή στην έδρα της. Παίζει επιθετικό και καλό ποδόσφαιρο. Ο Τζιλαρντίνο κάνει σπουδαία δουλειά. Η προϊστορία δείχνει πως πάντα τα παιχνίδια της είναι δύσκολα. Θα χρειαστούμε μία διαφορετική εμφάνιση σε σχέση με τις τελευταίες μας», επισήμανε ο κόουτς Αλέγκρι.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο φορ Κεν (12/0). Σταθερά εκτός οι μέσοι Φατζόλι (6/0) Πογκμπά και ο μπακ Ντε Σίλιο. Επιστρέφει ο μέσος Γουέα (10/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τζένοα δεν συνδύασε την καλή της εμφάνιση στη Μόντσα με ένα θετικό αποτέλεσμα και τώρα στην έδρα της θα ψάξει την έκπληξη απέναντι στη Γιουβέντους. Δεν θα δώσει πολλούς χώρους στην Γιουβέντους η οποία καλείται πάλι να δείξει χαρακτήρα. Είναι αρκετά κυνική και πιστεύω πως δεν θα βγει μπροστά από την αρχή. Θα ρισκάρω με το 0-1 Goal.

• Η ομάδα Γιουβέντους δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.16 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους νίκησε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.87 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τζένοα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Τζένοα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.40 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τζένοα νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 5.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A