Τβέντε - Φίτεσε

1/10/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 387
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 575 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φίτεσε - Τβέντε στις 2/3/2024

• Θεατές: 29500
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Τβέντε μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

Κατοχή: Τβέντε: 56%, Φίτεσε: 44%.

90+5'

29500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Η ομάδα Τβέντε έχει την κατοχή της μπάλας

90+5'

Ο Virgil Misidjan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Ο Matus Bero κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Ο Melle Meulensteen από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Η ομάδα Τβέντε εκδηλώνει επίθεση

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gijs Smal της ομάδας Τβέντε σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

90+3'

Ο Melle Meulensteen απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Τβέντε

90+2'

Ο Thomas Buitink αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Ο Nikolai Baden χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

Καλή ενέργεια από τον Nikolai Baden ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Η ομάδα Φίτεσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Ο Nikolai Baden εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julio Pleguezuelo από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Matus Bero

87'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

87'

Ο Mathias Kjoeloe δίνει τη θέση του στον Wout Brama

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Matus Bero

86'

Η ομάδα Φίτεσε εκδηλώνει επίθεση

85'

Κατοχή: Τβέντε: 58%, Φίτεσε: 42%.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manfred Ugalde από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Carlens Arcus

85'

Ο Virgil Misidjan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enzo Cornelisse

84'

83'

Ο Mees Hilgers δίνει τη θέση του στον Julio Pleguezuelo

83'

Ο Ricky van Wolfswinkel δίνει τη θέση του στον Manfred Ugalde

82'

Ο Nikolai Baden από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Ο Bartosz Bialek δίνει τη θέση του στον Romaric Yapi

82'

Ο Kacper Kozlowski δίνει τη θέση του στον Gabriel Vidovic

82'

Ο Million Manhoef δίνει τη θέση του στον Thomas Buitink

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

81'

Ο Mathias Kjoeloe αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

Ο Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Κατοχή: Τβέντε: 57%, Φίτεσε: 43%.

80'

80'

Ο Kacper Kozlowski από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Kacper Kozlowski

78'

77'

Ο Kjell Scherpen από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Michel Vlap δίνει τη θέση του στον Sem Steijn

75'

Ο Vaclav Cerny δίνει τη θέση του στον Christos Tzolis

75'

75'

Ο Gijs Smal έδωσε την ασίστ για το γκολ!

74'

Ο Mathias Kjoeloe έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Virgil Misidjan της ομάδας Τβέντε νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

74'

73'

73'

72'

71'

70'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ramiz Zerrouki υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Matus Bero

70'

70'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

69'

Ο Michel Vlap από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kacper Kozlowski

68'

67'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

67'

Ο Maximilian Wittek είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Nikolai Baden

66'

Ο Maximilian Wittek είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

65'

65'

64'

64'

Ο Matus Bero κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mathias Kjoeloe.

63'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Million Manhoef

62'

61'

Ο Bartosz Bialek από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

61'

Ο Ramiz Zerrouki σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kjell Scherpen ελέγχει την φάση

61'

60'

60'

59'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

Ο Maximilian Wittek επιστρέφει στο γήπεδο.

59'

58'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Maximilian Wittek να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

57'

57'

56'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

Η ομάδα Φίτεσε έχει την κατοχή της μπάλας

56'

Ο Kjell Scherpen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

56'

Ο Gijs Smal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

55'

55'

Καλή ενέργεια από τον Mathias Kjoeloe ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

54'

Ο Michel Vlap τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

54'

Ο Carlens Arcus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

52'

Ο Maximilian Wittek έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Vaclav Cerny

51'

51'

51'

Ο Gijs Smal απομακρύνει τη μπάλα

51'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

50'

Κατοχή: Τβέντε: 59%, Φίτεσε: 41%.

50'

Ο Robin Propper απομακρύνει τη μπάλα

50'

49'

49'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

49'

Ο Vaclav Cerny τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

48'

48'

48'

Το αμυντικό λάθος του Kjell Scherpen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

47'

Ο Million Manhoef κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

46'

46'

Υπάρχει έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο.

46'

45+7'

45+7'

45+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Ryan Flamingo

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+5'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+5'

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+4'

Ο Robin Propper έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

45+4'

Ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Million Manhoef

45+3'

45+3'

Καλή ενέργεια από τον Gijs Smal ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

45+2'

45+1'

Το σουτ του Ricky van Wolfswinkel μπλοκάρεται

45+1'

Ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

45+1'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Mathias Kjoeloe

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Virgil Misidjan

44'

Ο Bartosz Bialek από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mees Hilgers

44'

Ο Vaclav Cerny τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Wittek

44'

44'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

43'

Ο Melle Meulensteen σταματά επιτυχώς το σουτ

43'

Το σουτ του Vaclav Cerny μπλοκάρεται

43'

42'

Ο Bartosz Bialek από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

42'

Ο Million Manhoef τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

42'

Το αμυντικό λάθος του Ramiz Zerrouki μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Bartosz Bialek

41'

Ο Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

40'

40'

39'

39'

37'

Ο Vaclav Cerny έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Joshua Brenet σκοράρει με το δεξί πόδι!

37'

37'

Ο Mathias Kjoeloe κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

36'

Ο Przemyslaw Tyton κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

35'

Η σέντρα από τον Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

Κατοχή: Τβέντε: 53%, Φίτεσε: 47%.

35'

34'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

34'

34'

34'

33'

33'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

31'

31'

Ο Melle Meulensteen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

Ο Vaclav Cerny κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Sondre Tronstad

30'

30'

30'

Κατοχή: Τβέντε: 55%, Φίτεσε: 45%.

29'

Ο Przemyslaw Tyton από την ομάδα Τβέντε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

Ο Kacper Kozlowski επιστρέφει στο γήπεδο.

28'

28'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Kacper Kozlowski να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

27'

Ο Kacper Kozlowski είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

26'

25'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kacper Kozlowski

25'

25'

Κατοχή: Τβέντε: 61%, Φίτεσε: 39%.

25'

Ο Gijs Smal κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Carlens Arcus.

23'

22'

22'

Παραλίγο! Ο Vaclav Cerny σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Gijs Smal

21'

Ο Ryan Flamingo απομακρύνει τη μπάλα

20'

Ο Gijs Smal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

Ο Vaclav Cerny αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

20'

20'

Κατοχή: Τβέντε: 63%, Φίτεσε: 37%.

20'

19'

19'

19'

Ο Matus Bero επιστρέφει στο γήπεδο.

19'

Ο Robin Propper επιστρέφει στο γήπεδο.

19'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

18'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Robin Propper να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

16'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Matus Bero να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

15'

14'

Ο Matus Bero είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

Ο Robin Propper είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

13'

13'

Ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

11'

11'

11'

11'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

10'

Κατοχή: Τβέντε: 64%, Φίτεσε: 36%.

10'

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Joshua Brenet

9'

8'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Virgil Misidjan

8'

Ο Enzo Cornelisse σταματά επιτυχώς το σουτ

7'

7'

7'

7'

Το σουτ του Joshua Brenet μπλοκάρεται

7'

6'

6'

6'

5'

5'

Ο Ramiz Zerrouki κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

Κατοχή: Τβέντε: 42%, Φίτεσε: 58%.

5'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

4'

4'

4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robin Propper από την ομάδα Τβέντε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

4'

Η σέντρα από τον Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

3'

Το σουτ του Maximilian Wittek μπλοκάρεται

3'

3'

2'

Ο Kacper Kozlowski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Φίτεσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το De Grolsch Veste, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Νέα αρχή με Κοκού αλλά και δύσκολη αποστολή για την Φίτεσε

Η Τβέντε υποδέχεται την Φίτεσε για την 8η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από ήττα στην έδρα της Χέρενφεν προέρχονται οι γηπεδούχοι, ενώ ισόπαλοι με την Φόλενταμ εντός έδρας αναδείχθηκαν την περασμένη αγωνιστική οι φιλοξενούμενοι.

Ηττήθηκε με 2-1 από την Χέρενφεν εκτός έδρας πριν την διακοπή, χωρίς να το αξίζει. Η Τβέντε ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς και μόλις στο 2' προηγήθηκε με όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ του Μισιτζάν. Στο 20' ο σκόρερ σούταρε άστοχα από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 23' ο Φαν Βοσφσβίνκελ είχε δοκάρι. Κόντρα στη ροή του ματς δέχτηκε την ισοφάριση στο 28' και μέχρι να... συνέλθει ήρθε η ανατροπή με ένα δεύτερο γκολ στο 36'. Στο δεύτερο μέρος οι «κόκκινοι» διατήρησαν ξανά την πρωτοβουλία, ωστόσο σε μία αμυντική αδράνεια υπέπεσαν σε πέναλτι στο 67', με τον Ούνερσταλ όμως να τους κρατά όρθιους αποκρούοντας την εκτέλεση. Στο 74' ο Φαν Βοσφσβίνκελ «σημάδεψε» ξανά το δοκάρι και στο τελευταίο τέταρτο το ματς έγινε «ροντέο» με τους φιλοξενούμενους να ανοίγονται πολύ κυνηγώντας την ισοφάριση, αλλά χωρίς να έχουν την μεγάλη ευκαιρία, ενώ ο Ούνερσταλ με μεγάλες επεμβάσεις σε τρεις περιπτώσεις κράτησε το σκορ στο 2-1.

Έπεσε από την τετράδα μετά από αυτή την ήττα η Τβέντε, που εκτός έδρας δυσκολεύεται να πάρει αποτελέσματα. Βρίσκεται στην 5η θέση με 13 βαθμούς, αλλά στην έδρα της μεταμορφώνεται προς το καλύτερο πάντα. Στο διάστημα της διακοπής έδωσε φιλική αναμέτρηση με την Έμεν, από την οποία ηττήθηκε με 1-0.

«Δεν ξέρουμε τι εικόνα θα παρουσιάσει η Φίτεσε μετά την αλλαγή τεχνικού, αλλά στην νιώθουμε σιγουριά στην έδρα μας ανεξαρτήτως αντιπάλου. Θέλουμε τη νίκη, με την οποία θα έχουμε έναν ιδιαίτερα ικανοποιητικό απολογισμό μετά από 8 ματς» δήλωσε ο κόουτς Ρον Γιανς.

Αγωνιστικά νέα: Επιστρέφουν ο επιθετικός Τζόλης (6/1) και ο μέσος Στάιν (3/1). Νοκ άουτ τέθηκε ο εξτρέμ Ροτς (6/0), ενώ εκτός παραμένουν εκτός ο μέσος Σάντιλεκ (3/0) και ο επιθετικός Φαν Λέουβεν (0/0).Αναδείχθηκε ισόπαλη με την Φόλενταμ εντός έδρας (1-1) σε ένα ισορροπημένο ματς, που ήταν πάντως ελαφρώς καλύτερη. Η Φίτεσε ξεκίνησε «μουδιασμένα» και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21', αλλά ως το τέλος του ημιχρόνου ανέβασε την πίεση έχοντας δύο δοκάρια (27', 45'+1') για να βρει τελικά την ισοφάριση στο 48' με κοντινό πλασέ στην κίνηση από τον Μπιάλεκ. Οι «κιτρινόμαυροι» πίεσαν για την ανατροπή και δημιούργησαν κάποιες καλές στιγμές, αλλά όχι την μεγάλη ευκαιρία, ενώ ταυτόχρονα δεν απειλήθηκαν, με την ισοπαλία να μένει τελικά ως το τέλος.

Το ματς αυτό πάντως σήμανε το τέλος της συνεργασίας με τον Τόμας Λετς, που μετά από δύο χρόνια στον πάγκο της ομάδας, παραιτήθηκε για να αναλάβει την Μπόχουμ. Η διοίκηση δεν έφερε κάποια αντίρρηση αφού η εικόνα της Φίτεσε φέτος δεν είναι καλή και βρίσκεται στην 14η θέση με μόλις 5 βαθμούς μετά από 7 αγωνιστικές. Νέος κόουτς ανέλαβε ο Φιλίπ Κοκού, που υπήρξε παίκτης των «κιτρινόμαυρων» την πενταετία 1990-95, ενώ έχει κατακτήσει και τρία πρωταθλήματα Ολλανδίας ως προπονητής της Αίντχόφεν αν και τα τελευταία δύο χρόνια δεν έχει δουλέψει σε κάποιον σύλλογο.

«Αναλαμβάνω την ομάδα σε μία δύσκολη φάση, αφού τα προηγούμενα χρόνια ο στόχος ήταν η ευρωπαϊκή έξοδος, ενώ φέτος τα πράγματα είναι διαφορετικά. Θέλουμε να χτίσουμε μία σταθερή ομάδα που θα διεκδικήσει ξανά άμεσα υψηλούς στόχους» είπε ο Φιλίπ Κοκού στις πρώτες του δηλώσεις.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός παραμένει μόνο ο αριστερός μπακ Ντάικς που δεν έχει αγωνιστεί καθόλου φέτος.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Φίτεσε θέλει να κάνει νέο ξεκίνημα με τον Φιλίπ Κοκού στον πάγκο, αλλά η έδρα της Τβέντε δεν αποτελεί την καλύτερη αφετηρία για κάτι τέτοιο. Οι «κόκκινοι» είναι πανίσχυροι στο «σπίτι» τους, όπου φέτος ήδη έχουν νικήσει την Αϊντχόφεν, και παρ' ότι η απόδοση του άσου μοιάζει χαμηλή, αντιπροσωπεύει την διαφορά των δύο ομάδων την δεδομένη χρονική στιγμή τουλάχιστον, αφού και ο Κοκού δεν έχει προλάβει να δουλέψει ιδιαίτερα με το σύνολο που έχει στα χέρια του.

• Η ομάδα Φίτεσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.16 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε νίκησε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε