Άλκμααρ - Τβέντε

11/9/2022 17:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 489
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 592 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τβέντε - Άλκμααρ στις 13/1/2024

• Θεατές: 16269
90+3'

90+3'

16269 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Άλκμααρ: 43%, Τβέντε: 57%.

90+3'

Ο Robin Propper απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Ο Virgil Misidjan έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Virgil Misidjan από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Yusuf Barasi

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Maxim Dekker

90+1'

Η ομάδα Άλκμααρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sam Beukema από την ομάδα Άλκμααρ ανατρέπει τον Wout Brama

90'

Ο Jordy Clasie από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90'

90'

Ο Daan Rots απομακρύνει τη μπάλα

90'

Ο Mees Hilgers έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Yusuf Barasi

89'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Ο Hobie Verhulst κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'

Η ομάδα Τβέντε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

86'

85'

85'

Η ομάδα Άλκμααρ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Κατοχή: Άλκμααρ: 41%, Τβέντε: 59%.

84'

Ο Virgil Misidjan σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

Το σουτ του Tijjani Reijnders μπλοκάρεται

83'

Η ομάδα Άλκμααρ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Η ομάδα Άλκμααρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Ο Joshua Brenet έδωσε την ασίστ για το γκολ.

81'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Manfred Ugalde σκοράρει με το δεξί πόδι!

81'

Ο Joshua Brenet τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

81'

Ο Maxim Dekker απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Ο Milos Kerkez απομακρύνει τη μπάλα

80'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Ramiz Zerrouki πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

80'

80'

Κατοχή: Άλκμααρ: 42%, Τβέντε: 58%.

79'

Η ομάδα Τβέντε εκδηλώνει επίθεση

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Άλκμααρ

79'

Ο Vaclav Cerny δίνει τη θέση του στον Manfred Ugalde

79'

Ο Dani de Wit δίνει τη θέση του στον Yusuf Barasi

79'

Ο Jens Odgaard δίνει τη θέση του στον Riechedly Bazoer

78'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

77'

77'

76'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

76'

Ο Ramiz Zerrouki τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

75'

75'

Κατοχή: Άλκμααρ: 44%, Τβέντε: 56%.

75'

74'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

74'

Ο Yukinari Sugawara από την ομάδα Άλκμααρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dani de Wit από την ομάδα Άλκμααρ ανατρέπει τον Wout Brama

71'

71'

Ο Vaclav Cerny αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

70'

Ο Ricky van Wolfswinkel χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

70'

Το αμυντικό λάθος του Hobie Verhulst μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

70'

Κατοχή: Άλκμααρ: 48%, Τβέντε: 52%.

70'

Ο Sam Beukema από την ομάδα Άλκμααρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

69'

Η ομάδα Τβέντε έχει την κατοχή της μπάλας

69'

Ο Hobie Verhulst από την ομάδα Άλκμααρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

68'

67'

67'

Η ομάδα Άλκμααρ εκδηλώνει επίθεση

66'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

66'

65'

Ελεύθερο για την ομάδα Τβέντε

65'

Ο Jens Odgaard επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

65'

Κατοχή: Άλκμααρ: 49%, Τβέντε: 51%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Jens Odgaard

63'

63'

Η ομάδα Άλκμααρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

63'

62'

61'

Ο Myron van Brederode δίνει τη θέση του στον Mees de Wit

61'

Ο Pantelis Hatzidiakos δίνει τη θέση του στον Yukinari Sugawara

60'

Ο Maxim Dekker σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Ramiz Zerrouki μπλοκάρεται

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pantelis Hatzidiakos από την ομάδα Άλκμααρ ανατρέπει τον Ramiz Zerrouki

60'

59'

58'

Ο Michel Vlap δίνει τη θέση του στον Daan Rots

58'

Ο Christos Tzolis δίνει τη θέση του στον Virgil Misidjan

58'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Robin Propper για την ομάδα Τβέντε. Ο Pantelis Hatzidiakos σταματάει την φάση.

58'

Ο Pantelis Hatzidiakos απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

57'

55'

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jens Odgaard στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

54'

54'

Ο Tijjani Reijnders από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

Ο Tijjani Reijnders σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lars Unnerstall ελέγχει την φάση

53'

Ο Robin Propper τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jens Odgaard

53'

53'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jens Odgaard από την ομάδα Άλκμααρ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

52'

Η σέντρα από τον Dani de Wit από την ομάδα Άλκμααρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

Ο Christos Tzolis τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mayckel Lahdo

51'

51'

Ο Ramiz Zerrouki αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

50'

Ο Vaclav Cerny τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

50'

49'

Ο Milos Kerkez από την ομάδα Άλκμααρ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Ο Tijjani Reijnders από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

49'

Ο Gijs Smal σταματά επιτυχώς το σουτ

49'

48'

Η ομάδα Άλκμααρ ξεκινάει αντεπίθεση

48'

48'

Ο Wout Brama κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

Ο Dani de Wit τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robin Propper

47'

Η ομάδα Άλκμααρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

46'

Ο Jordy Clasie έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordy Clasie από την ομάδα Άλκμααρ ανατρέπει τον Ricky van Wolfswinkel

46'

46'

45+4'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+4'

45+4'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45'

45'

Ο Jens Odgaard σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lars Unnerstall ελέγχει την φάση

44'

44'

Ο Myron van Brederode απομακρύνει τη μπάλα

43'

42'

42'

41'

41'

Ο Mathias Kjoeloe είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Wout Brama

40'

Κατοχή: Άλκμααρ: 51%, Τβέντε: 49%.

38'

37'

37'

Ο Mathias Kjoeloe επιστρέφει στο γήπεδο.

37'

36'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mathias Kjoeloe να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

35'

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Myron van Brederode

34'

33'

Ο Haakon Evjen είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Mayckel Lahdo

32'

Ο Haakon Evjen από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

32'

Ο Ramiz Zerrouki απομακρύνει τη μπάλα

31'

31'

Ο Christos Tzolis από την ομάδα Τβέντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

31'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

30'

30'

Το σουτ του Vaclav Cerny μπλοκάρεται

30'

Ο Sam Beukema απομακρύνει τη μπάλα

30'

Ο Dani de Wit από την ομάδα Άλκμααρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

29'

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Maxim Dekker από την ομάδα Άλκμααρ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

28'

Ο Tijjani Reijnders από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

27'

Ο Vaclav Cerny απομακρύνει τη μπάλα

26'

26'

26'

26'

Το σουτ του Jordy Clasie μπλοκάρεται

25'

Κατοχή: Άλκμααρ: 50%, Τβέντε: 50%.

25'

Ο Haakon Evjen από την ομάδα Άλκμααρ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Gijs Smal απομακρύνει τη μπάλα

24'

23'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

22'

22'

21'

20'

Κατοχή: Άλκμααρ: 38%, Τβέντε: 62%.

20'

Ο Christos Tzolis σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Hobie Verhulst ελέγχει την φάση

19'

Ο Pantelis Hatzidiakos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

18'

Ο Jordy Clasie τιμωρείται για σπρώξιμο στον Christos Tzolis

18'

Ο Michel Vlap κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Ο Dani de Wit τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ramiz Zerrouki

17'

17'

17'

Ο Dani de Wit κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ricky van Wolfswinkel.

16'

15'

Κατοχή: Άλκμααρ: 37%, Τβέντε: 63%.

15'

15'

15'

15'

Ο Mathias Kjoeloe είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

14'

14'

Ο Tijjani Reijnders από την ομάδα Άλκμααρ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

Ο Milos Kerkez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

13'

13'

Ο Haakon Evjen επιστρέφει στο γήπεδο.

12'

12'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Haakon Evjen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

12'

Ο Haakon Evjen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

11'

11'

Ο Maxim Dekker από την ομάδα Άλκμααρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

10'

Κατοχή: Άλκμααρ: 46%, Τβέντε: 54%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Odgaard από την ομάδα Άλκμααρ ανατρέπει τον Ramiz Zerrouki

9'

9'

Ο Joshua Brenet κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

Ο Jens Odgaard από την ομάδα Άλκμααρ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mees Hilgers

7'

7'

7'

Ο Mees Hilgers κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

Ο Jens Odgaard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Robin Propper.

6'

5'

5'

5'

4'

4'

4'

2'

Ο Jens Odgaard από την ομάδα Άλκμααρ είναι σε θέση οφσάιντ

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Τβέντε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το AFAS Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

To ντέρμπι των φορμαρισμένων αουτσάιντερ της κορυφής

H Άλκμααρ υποδέχεται την Τβέντε στο «ΑΦΑΣ Στάντιον» για την 6η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εκτός έδρας νίκη επί της Έμεν προέρχονται οι γηπεδούχοι, από εντός έδρας νίκη επί της Αϊντχόφεν οι φιλοξενούμενοι αντίστοιχα.

Ξεκίνησε νικηφόρα την παρουσια της στους ομίλους του Κονφερενς Λιγκ μεσοβδόμαδα επικρατώντας 1-0 της Ντνίπρο-1 στην ουδέτερη έδρα που χρησιμοποιούν οι Ουκρανοί στην Σλοβακία. Νωρίτερα είχε προλάβει να επιστρέψει στις νίκες εγχώρια, αφού πέρασε με άνετο διπλό από την έδρα της νεοφώτιστης Έμεν με 3-0, χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας της στο ματς, το οποίο «καθάρισε» σε 15 λεπτά από το πρώτο ημίχρονο. Ο Όντγκααρντ έχασε αρχικά μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 9', με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά στο 21' ξέφυγε στην πλάτη της άμυνας και εκτέλεσε με δύναμη ανοίγοντας το σκορ. Στο 27' ο Ντε Βιτ πήρε το «ριμπάουντ» μετά από δυνατό σουτ που απέκρουσε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων και διπλασίασε τα τέρματα της ΑΖ, ενώ στο 34' ο Ρέιζιντερς με πανέμορφο σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής «έγραψε» το 3-0. Το ματς ουσιαστικά τέλειωσε εκεί, με την Άλκμααρ να χάνει πάντως σωρεία ευκαιριών για ακόμα μεγαλύτερο σκορ στο δεύτερο μέρος, την στιγμή που απειλήθηκε μόνος σε δύο περιπτώσεις (50', 90') χωρίς να παραβιαστεί τελικά η εστία της.

Η Άλκμααρ επέστρεψε έτσι άμεσα στις νίκες, μετά το εντός έδρας «στραβοπάτημα» με την Ναϊμέγκεν. Παρέμεινε αήττητη στην Ερεντιβίζιε, που έχει ρεκόρ 4-1-0, ενώ είναι στην 3η θέση με 13 βαθμούς και στο -5 από τον Άγιαξ, που νίκησε το Σάββατο (10/9) την Χέρενφεν και έχει έτσι ματς περισσότερο.

Σε εξαιρετική κατάσταση η ομάδα του Γιάνσεν, που συνολικά φέτος σε Ευρώπη και Ερεντιβίζιε μετρά ρεκόρ 9-2-0! Αντιμετωπίζει την Βαντούζε εντός έδρας την Πέμπτη (15/9) για την 2η αγωνιστική των ομίλψν του Κόνφερενς Λιγκ.

«Θα είναι ένα δύσκολο ματς καθώς η Τβέντε είναι μία ομάδα με ποιότητα, που έχει ίδιους στόχους με εμάς και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και προσεκτικοί» δήλωσε ο κόουτς Πασκάλ Γιάνσεν.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός ο επιθετικός και πρώτος σκόρερ Παυλίδης (3/2) και ο εξτρέμ Κάρλσον (0/0), ενώ αμφίβολος είναι ο στόπερ Μάρτινς-Ιντι (3/0).Πήρε μεγάλη νίκη επί της Αϊντχόφεν με 2-1 και επιβεβαίωσε πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Οι «κόκκινοι» μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και απείλησαν με τον Τζόλη να αστοχεί σε τετ-α-τετ από πλάγια θέση μόλις στο 8', παίρνοντας τελικά το προβάδισμα στο 17' με σουτ του Τσέρνι μέσα από την περιοχή. Ο ίδιος παίκτης σε φάση που η αντίπαλη άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει σωστά, «κεραυνοβόλησε» τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων για το 2-0 στο 24' και έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους. Στο 30' ο Ούνεσραλ έκανε μεγάλη επέμβαση σε τετ-α-τετ κρατώντας το προβάδισμα των δύο τερμάτων, αλλά στο 54' δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα σε κοντινό πλασέ και το σκορ έγινε 2-1. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν πάντως την πρωτοβουλία στο ματς και απείλησαν με τρίτο γκολ σε δύο περιπτώσεις με τον Τζόλη να αστοχεί από ευνοϊκές θέσεις εντός περιοχής (66', 68'), αλλά τελικά χρειάστηκαν και την τύχη για να κρατήσουν το τρίποντο από η Αϊντχόφεν είχε δοκάρι με κεφαλιά στο 89'.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη για την Τβέντε και τέταρτη συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα, που την άνεβασε στην 5η θέση με 12 βαθμούς, ενώ πλέον έχει και την καλύτερη άμυνα με μόλις 2 τέρματα παθητικό.

«Κάναμε την καλύτερη εμφάνισή μας μέχρι στιγμής στην σεζόν κόντρα στην Αϊντχόφεν και δικαίως πήραμε τη νίκη, αλλά η σεζόν έχει δρόμο ακόμα και αυτήν εβδομάδα είδα σημάδια χαλάρωσης που δεν μου άρεσαν στην προπόνηση, ειδικά απο την στιγμή που είχαμε μπροστά μας ένα τόσο δύσκολο ματς με την Άλκμααρ» δήλωσε ο προπονητής της Τβέντε, Ρον Γιανς.

Αγωνιστικά νέα: Επιστρέφει ο μέσος Φλαπ (3/0). Νοκ άουτ παραμένουν οι μέσοι Σάντιλεκ (3/0) και Στάιν (3/1) αλλά και ο στόπερ Πλεγκεθουέλο (2/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Αμφίρροπο ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν κάνει πολύ καλό ξεκίνημα και θεωρητικά έχουν στόχο να «ενοχλήσουν» όσο μπορούν τους μεγάλους της Ερεντιβίζιε. Η Άλκμααρ έχει τον πρώτο λόγο, αλλά το γεγονός πως αυτό είναι το τέταρτο ματς που δίνει σε 10 ημέρες και μπροστά της έχει και ευρωπαϊκό παιχνίδι προβληματίζει για την κόπωση που ίσως έχει καταβάλλει τους παίκτες της. Η Τβέντε έχει την δυνατότητα να κάνει «ζημιά», αλλά σε κάθε περίπτωση θα μείνω μακριά από σημεία και θα πάω με το να σημειωθούν 2-3 τέρματα, αφού έχουν δείξει και οι δύο πως διαθέτουν ποιότητα στην επίθεση μεν, αλλά και συμπαγή αμυντική λειτουργία και δεν θεωρώ πως το ματς θα ανοίξει περισσότερο.

• Η ομάδα Άλκμααρ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 13 από 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άλκμααρ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 2 με απόδοση 3.45 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε