Τβέντε - Φίτεσε

5/2/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 348
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 811 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φίτεσε - Τβέντε στις 2/3/2024

• Χωρητικότητα: 30014
90+3'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+3'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Τβέντε μετά από μία καλή εμφάνιση

90+3'

90+3'

Κατοχή: Τβέντε: 61%, Φίτεσε: 39%.

90+3'
Σέντρα

Ο Casper Staring από την ομάδα Τβέντε κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

90+2'
Απόκρουση

Ο Tomas Hajek απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Virgil Misidjan κάνει τη σέντρα

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joshua Brenet από την ομάδα Τβέντε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'
Σέντρα

Ο Casper Staring κάνει τη σέντρα

90+1'

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90'

Κατοχή: Τβέντε: 62%, Φίτεσε: 38%.

90'

Ο Denilho Cleonise από την ομάδα Τβέντε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90'

Το σουτ του Virgil Misidjan αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

90'

Η ομάδα Τβέντε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

88'

87'

Ο Giovanni Troupee δίνει τη θέση του στον Joshua Brenet

87'

Ο Ramiz Zerrouki δίνει τη θέση του στον Casper Staring

86'

Η ομάδα Τβέντε έχει την κατοχή της μπάλας

85'

84'

Η ομάδα Τβέντε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

84'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

84'

Η ομάδα Φίτεσε εκδηλώνει επίθεση

84'
Απόκρουση

Ο Ramiz Zerrouki απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'
Σέντρα

Ο Nikolai Baden από την ομάδα Φίτεσε κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

83'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

82'
Κακό κοντρόλ

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

82'

82'

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

81'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Ο Gijs Smal δοκιμάζει τον Jeroen Houwen με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

81'

Ο Denilho Cleonise από την ομάδα Τβέντε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

81'

80'

80'

80'
Απόκρουση

Ο Danilho Doekhi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Giovanni Troupee κάνει τη σέντρα

80'

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

Σουτ του Denilho Cleonise βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

80'

80'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Denilho Cleonise , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

79'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Ο Romaric Yapi από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Virgil Misidjan

77'

77'

Ο Dimitrios Limnios δίνει τη θέση του στον Denilho Cleonise

77'

Ο Daan Rots δίνει τη θέση του στον Virgil Misidjan

77'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

76'

Η ομάδα Τβέντε εκδηλώνει επίθεση

76'

76'

Ο Vaclav Cerny από την ομάδα Τβέντε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'
Σέντρα

Ο Gijs Smal κάνει τη σέντρα

75'

75'

Ο Sondre Tronstad δίνει τη θέση του στον Dominik Oroz

75'

Ο Adrian Grbic δίνει τη θέση του στον Romaric Yapi

75'

74'

73'

72'

72'

72'

Ο Sondre Tronstad αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

Η ομάδα Φίτεσε ξεκινάει αντεπίθεση

71'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

71'

Ο Dimitrios Limnios από την ομάδα Τβέντε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

71'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

70'

Κατοχή: Τβέντε: 60%, Φίτεσε: 40%.

70'

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

69'

69'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

69'

Η ομάδα Τβέντε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

67'

66'

Ο Nikolai Baden εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

66'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gijs Smal για την ομάδα Τβέντε. Ο Thomas Buitink σταματάει την φάση.

65'

Κατοχή: Τβέντε: 59%, Φίτεσε: 41%.

65'

65'

64'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε είναι σε θέση οφσάιντ

64'
Απόκρουση

64'
Σέντρα

Ο Dimitrios Limnios κάνει τη σέντρα

63'

Ο Jesse Bosch υποπίπτει σε χέρι

63'

62'

62'

62'

62'
Απόκρουση

Ο Jesse Bosch απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

62'
Σέντρα

Ο Nikolai Baden κάνει τη σέντρα

61'

61'

61'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Maximilian Wittek

60'

60'

60'

Ο Michel Vlap δίνει τη θέση του στον Vaclav Cerny

59'

58'

58'

57'

Ο Jesse Bosch από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sondre Tronstad

56'

55'

Κατοχή: Τβέντε: 57%, Φίτεσε: 43%.

54'

Ο Sondre Tronstad τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daan Rots

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ricky van Wolfswinkel στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

53'

53'

O Gijs Smal στέλνει τη μπάλα μακριά.

52'

Ο Mees Hilgers από την ομάδα Τβέντε είναι σε θέση οφσάιντ

52'

Ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

52'

Ο Giovanni Troupee από την ομάδα Τβέντε δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

52'

51'
Απόκρουση

51'
Σέντρα

51'

50'

49'

Το σουτ του Jesse Bosch μπλοκάρεται

49'

48'

48'
Απόκρουση

48'
Σέντρα

Ο Jesse Bosch κάνει τη σέντρα

48'

47'

46'

46'

Ο Yann Gboho δίνει τη θέση του στον Thomas Buitink

46'

Ο Daan Huisman δίνει τη θέση του στον Tomas Hajek

46'

Ο Riechedly Bazoer δίνει τη θέση του στον Nikolai Baden

46'

45+2'

Η ομάδα Τβέντε παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+2'

45+2'

Κατοχή: Τβέντε: 53%, Φίτεσε: 47%.

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ricky van Wolfswinkel της ομάδας Τβέντε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Jeroen Houwen λίγο έλειψε να αποκρούσει.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Κατοχή: Τβέντε: 46%, Φίτεσε: 54%.

45'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Jacob Rasmussen έκανε χέρι και αποβάλλεται

44'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Jacob Rasmussen κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Jacob Rasmussen αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

44'

Το σουτ του Dimitrios Limnios μπλοκάρεται

44'

Το αμυντικό λάθος του Jeroen Houwen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

44'

Ο Jeroen Houwen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

44'

Ένας παίκτης από την ομάδα Τβέντε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

44'
Απόκρουση

Ο Jeroen Houwen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'

Ο Ramiz Zerrouki από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

43'
Απόκρουση

Ο Maximilian Wittek απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

43'
Γέμισμα

Ο Gijs Smal εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Riechedly Bazoer από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Ricky van Wolfswinkel

42'

42'
Απόκρουση

Ο Jacob Rasmussen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

42'

42'

Το σουτ του Ricky van Wolfswinkel μπλοκάρεται

42'

41'

Το αμυντικό λάθος του Jacob Rasmussen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

41'

Ο Adrian Grbic από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

41'
Σέντρα

Ο Jacob Rasmussen κάνει τη σέντρα

40'
Απόκρουση

Ο Mees Hilgers απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

40'
Σέντρα

Ο Eliazer Dasa κάνει τη σέντρα

40'

40'

Κατοχή: Τβέντε: 49%, Φίτεσε: 51%.

39'
Σέντρα

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

39'
Απόκρουση

39'
Γέμισμα

38'

Ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jesse Bosch

38'

37'

37'

37'

36'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

35'

Κατοχή: Τβέντε: 47%, Φίτεσε: 53%.

35'
Απόκρουση

35'
Σέντρα

35'

35'

35'

Ο Riechedly Bazoer πήγε για τη δόξα με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά ο γκολκίπερ το σώζει!

35'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

34'

Ο Robin Propper τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matus Bero

33'

Ο Daan Rots τιμωρείται για σπρώξιμο στον Riechedly Bazoer

33'

33'

32'

32'

32'

31'

31'

Ο Ramiz Zerrouki αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

31'

Ο Gijs Smal από την ομάδα Τβέντε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

30'

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Danilho Doekhi

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilho Doekhi από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Dimitrios Limnios

30'

29'

Η ομάδα Φίτεσε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

29'

Ο Michel Vlap αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

29'
Απόκρουση

29'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

28'

Ο Jesse Bosch από την ομάδα Τβέντε κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

28'

28'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

27'

27'

27'

26'

26'

Ο Daan Rots από την ομάδα Τβέντε κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

25'

Κατοχή: Τβέντε: 43%, Φίτεσε: 57%.

25'

Ο Lars Unnerstall κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

25'
Σέντρα

24'
Σέντρα

Ο Eliazer Dasa από την ομάδα Φίτεσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

24'

24'
Απόκρουση

Ο Lars Unnerstall απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'
Γέμισμα

Ο Maximilian Wittek εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

23'

Ο Mees Hilgers τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yann Gboho

22'

22'

21'

Ο Michel Vlap τιμωρείται για σπρώξιμο στον Riechedly Bazoer

21'

21'

Ο Gijs Smal επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

21'

Ο Matus Bero τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ricky van Wolfswinkel

20'

20'

20'

Ο Adrian Grbic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

19'

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jesse Bosch αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

18'
Απόκρουση

Ο Sondre Tronstad αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

18'

Ο Michel Vlap από την ομάδα Τβέντε στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

18'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

18'

17'

Καλή ενέργεια από τον Matus Bero ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

17'

Ο Eliazer Dasa από την ομάδα Φίτεσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

16'

16'

16'
Σέντρα

16'

Ο Daan Huisman από την ομάδα Φίτεσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michel Vlap από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Yann Gboho

15'

Κατοχή: Τβέντε: 52%, Φίτεσε: 48%.

15'

Ελεύθερο για την ομάδα Τβέντε

14'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

Η ομάδα Φίτεσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Propper από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Matus Bero

13'

Ο Giovanni Troupee από την ομάδα Τβέντε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sondre Tronstad

12'

12'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Yann Gboho από την ομάδα Φίτεσε «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

11'
Σέντρα

Ο Dimitrios Limnios από την ομάδα Τβέντε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

11'

Το αμυντικό λάθος του Eliazer Dasa μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

11'

10'

Ο Yann Gboho από την ομάδα Φίτεσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mees Hilgers

10'

10'

Κατοχή: Τβέντε: 54%, Φίτεσε: 46%.

9'

9'
Σέντρα

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Michel Vlap

7'

7'

Ο Ricky van Wolfswinkel από την ομάδα Τβέντε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

7'

Το αμυντικό λάθος του Sondre Tronstad μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

6'

6'

6'

5'

5'

5'

Κατοχή: Τβέντε: 35%, Φίτεσε: 65%.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jesse Bosch από την ομάδα Τβέντε ανατρέπει τον Daan Huisman

4'

4'

3'

3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jacob Rasmussen από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

3'
Γέμισμα

2'

Ο Ricky van Wolfswinkel υποπίπτει σε χέρι

2'

2'
Σέντρα

Ο Daan Huisman από την ομάδα Φίτεσε κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

1'

1'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, εξαιτίας των μέτρων προστασίας για την πανδημία του κορωνοϊού.

1'

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

1'

Η ομάδα Φίτεσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το De Grolsch Veste, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Η ομάδα Τβέντε δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.37 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φίτεσε δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.48 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Τβέντε, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τβέντε νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.95 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε