21+

Σπάρτα Ρότερνταμ - Βίλεμ

13/2/2022 13:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 441
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 795 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βίλεμ - Σπάρτα Ρότερνταμ στις 29/7/2023

• Θεατές: 3500
90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

3500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 48%, Βίλεμ: 52%.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Giannis Masouras

90+4'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο Maduka Okoye κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+2'
Σέντρα

Ο Leeroy Owusu κάνει τη σέντρα

90+2'

90+2'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Βίλεμ

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

90+1'

Ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

90'

Ο Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Dries Saddiki

90'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 49%, Βίλεμ: 51%.

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ

89'

Ο Thijs Oosting από την ομάδα Βίλεμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

89'

Ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

88'
Απόκρουση

Ο Adil Auassar απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Daniel Crowley κάνει τη σέντρα

88'

Ο Giannis Masouras από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Derrick Koehn

88'

87'

Ο Lennart Thy δίνει τη θέση του στον Michael Heylen

87'

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

87'
Σέντρα

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

86'

Η ομάδα Βίλεμ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 50%, Βίλεμ: 50%.

85'

Ο Younes Namli δίνει τη θέση του στον Giannis Masouras

85'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

85'

Ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

85'
Απόκρουση

Ο Bart Vriends απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

84'
Σέντρα

84'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

84'

Η ομάδα Βίλεμ εκδηλώνει επίθεση

83'

83'

Ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Βίλεμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Leeroy Owusu από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

83'

Ο Leeroy Owusu από την ομάδα Βίλεμ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

82'

82'

81'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκδηλώνει επίθεση

80'

Ο Che Nunnely από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

80'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Che Nunnely βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

80'

Η ομάδα Βίλεμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 52%, Βίλεμ: 48%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Dirk Abels

79'

Καλή ενέργεια από τον Younes Namli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Ο Lennart Thy της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79'

Ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

78'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

78'

78'

Ο Dirk Abels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί με λόμπα να νικήσει τον Timon Wellenreuther αλλά αυτός διώχνει σε κόρνερ.

78'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

78'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

77'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jizz Hornkamp για την ομάδα Βίλεμ. Ο Bart Vriends σταματάει την φάση.

77'

Ο Joeri de Kamps δίνει τη θέση του στον Sven Mijnans

76'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

Ο Mats Koehlert δίνει τη θέση του στον Derrick Koehn

76'

Ο Max Svensson δίνει τη θέση του στον Elton Kabangu

75'

74'

74'

Ο Thijs Oosting από την ομάδα Βίλεμ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

73'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει την κατοχή της μπάλας

72'

71'
Απόκρουση

Ο Bart Vriends απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Γέμισμα

Ο Thijs Oosting εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Riza Durmisi από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Che Nunnely

70'

70'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 53%, Βίλεμ: 47%.

69'

Ο Mario Engels τιμωρείται για σπρώξιμο στον Freek Heerkens

69'

69'
Απόκρουση

Ο Riza Durmisi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'
Σέντρα

Ο Max Svensson κάνει τη σέντρα

68'

Ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

68'

67'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

67'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

66'

66'

Ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

65'

65'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 54%, Βίλεμ: 46%.

65'

Ο Mario Engels τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Crowley

64'

Ο Vito van Crooij υποπίπτει σε χέρι

64'

63'

62'

Ο Timon Wellenreuther κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'
Σέντρα

Ο Vito van Crooij κάνει τη σέντρα

62'

61'

61'

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

61'

60'
Σέντρα

Ο Thijs Oosting κάνει τη σέντρα

60'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 56%, Βίλεμ: 44%.

59'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Timon Wellenreuther για αντιαθλητικό χτύπημα

59'

Ο Vito van Crooij έδωσε την ασίστ για το γκολ.

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Younes Namli σκοράρει με το αριστερό πόδι!

59'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Younes Namli , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

59'

Το αμυντικό λάθος του Daniel Crowley μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

58'

58'
Σέντρα

Ο Mario Engels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

58'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

57'

Ο Che Nunnely αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

57'

57'
Σέντρα

56'

Ο Joeri de Kamps από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Leeroy Owusu

56'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

55'

Ο Joeri de Kamps από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Jizz Hornkamp

55'

55'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 57%, Βίλεμ: 43%.

54'
Σέντρα

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

54'
Απόκρουση

Ο Freek Heerkens απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'
Σέντρα

Ο Riza Durmisi κάνει τη σέντρα

54'

53'

53'

Ο Younes Namli αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

53'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ξεκινάει αντεπίθεση

52'

Ο Mario Engels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

52'

51'

Ο Joeri de Kamps σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Timon Wellenreuther ελέγχει την φάση

50'

50'

50'

50'

50'

49'

49'
Απόκρουση

Ο Dirk Abels απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

49'
Σέντρα

Ο Che Nunnely κάνει τη σέντρα

48'

48'
Απόκρουση

48'
Σέντρα

48'

Ο Lennart Thy υποπίπτει σε χέρι

47'

47'

Το σουτ του Vito van Crooij μπλοκάρεται

47'

Ο Lennart Thy από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

47'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

46'

Ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vito van Crooij

46'

46'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'
Απόκρουση

45+1'
Σέντρα

45+1'
Απόκρουση

45'
Σέντρα

45'

44'

44'
Γέμισμα

Ο Freek Heerkens από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί ένα φάουλ, αλλά ο συμπαίκτης του έφτασε λίγο καθυστερημένα και δεν πρόλαβε να την εκμεταλλευτεί.

44'

43'

Ο Che Nunnely από την ομάδα Βίλεμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Riza Durmisi

42'

42'

Ο Jizz Hornkamp τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adil Auassar

41'
Σέντρα

41'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

40'

Ο Mario Engels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jizz Hornkamp

40'

Καλή ενέργεια από τον Mario Engels ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

40'

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

40'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 60%, Βίλεμ: 40%.

39'

Ο Thijs Oosting από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

38'

Ο Younes Namli σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Timon Wellenreuther ελέγχει την φάση

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joeri de Kamps από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Dries Saddiki

37'
Απόκρουση

Ο Leeroy Owusu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

37'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Dries Saddiki για την ομάδα Βίλεμ. Ο Lennart Thy σταματάει την φάση.

36'

36'

36'
Σέντρα

36'
Απόκρουση

36'
Σέντρα

35'

35'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 58%, Βίλεμ: 42%.

35'

34'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Bart Vriends

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Max Svensson

33'
Σέντρα

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

33'

32'
Απόκρουση

32'
Σέντρα

32'

31'

30'

30'

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Bart Vriends

28'

Ο Pol Llonch είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Daniel Crowley

28'

27'

27'

27'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Pol Llonch να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

27'

Ο Pol Llonch είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

26'

26'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Joeri de Kamps

25'

25'

24'

23'

23'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Che Nunnely από την ομάδα Βίλεμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

23'

23'

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

22'

Ο Jizz Hornkamp από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

22'

21'

21'

Το σουτ του Mario Engels μπλοκάρεται

21'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Mario Engels , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

21'

Το αμυντικό λάθος του Timon Wellenreuther μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

21'

20'

20'

20'

19'

18'
Σέντρα

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

18'

17'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

17'

16'

16'

16'
Σέντρα

Ο Leeroy Owusu από την ομάδα Βίλεμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

15'

15'

15'

15'

Ο Lennart Thy από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

15'
Σέντρα

14'

Ο Thijs Oosting κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

14'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Thijs Oosting για την ομάδα Βίλεμ. Ο Bart Vriends σταματάει την φάση.

13'

12'

12'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers της ομάδας Βίλεμ απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

12'

Το αμυντικό λάθος του Dries Saddiki μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

12'

11'

10'

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Dries Saddiki

10'

9'

Ο Jizz Hornkamp τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dirk Abels

9'

8'

Ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

8'
Απόκρουση

Ο Mats Koehlert απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

8'
Σέντρα

Ο Younes Namli κάνει τη σέντρα

8'

7'

7'

Ο Riza Durmisi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

7'

6'

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή το οποίο όμως μπλοκάρεται

6'
Απόκρουση

6'
Σέντρα

Ο Dries Saddiki κάνει τη σέντρα

5'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Max Svensson της ομάδας Βίλεμ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

5'

5'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 33%, Βίλεμ: 67%.

5'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Γέμισμα

Ο Younes Namli εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

4'

Ο Freek Heerkens από την ομάδα Βίλεμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Lennart Thy

4'

3'

2'

1'

Ο Che Nunnely τιμωρείται για σπρώξιμο στον Riza Durmisi

1'

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Sparta Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

• Η ομάδα Βίλεμ έχασε στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.91 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε