33100 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 56%, Βίλεμ: 44%.

90+4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Wessel Dammers από την ομάδα Βίλεμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+3'

Ο Daniel Crowley από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ο Jelte Pal πηγαίνει για γκολ και βλέπει το σουτ του να αλλάζει πορεία από την κόντρα

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Βίλεμ

90+2'

Ο Joey Veerman αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+2'
Απόκρουση

Ο Ulrik Yttergaard Jenssen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'

Ο Cody Gakpo από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Ο Richard Ledezma από την ομάδα Αϊντχόφεν είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+2'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο Ritsu Doan δίνει τη θέση του στον Richard Ledezma

90'

90'
Απόκρουση

Ο Jordan Teze απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'

89'
Απόκρουση

Ο Jordan Teze απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

89'
Σέντρα

Ο Kilian Ludewig κάνει τη σέντρα

88'

Η ομάδα Βίλεμ έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο Bruma από την ομάδα Αϊντχόφεν είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο Mats Koehlert δίνει τη θέση του στον Jelte Pal

87'

Ο Leeroy Owusu από την ομάδα Βίλεμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bruma

86'

85'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 57%, Βίλεμ: 43%.

85'

Φράγμα από τον Mats Koehlert, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Mauro Junior. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

84'

83'

83'

82'

Ο Timon Wellenreuther κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'

Ο Cody Gakpo από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

82'
Απόκρουση

Ο Wesley Spieringhs απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

82'

Ο Ritsu Doan από την ομάδα Αϊντχόφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

81'

80'

80'

80'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'
Απόκρουση

Ο Erick Gutierrez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'
Γέμισμα

Ο Daniel Crowley εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

79'

Ο Marco van Ginkel από την ομάδα Αϊντχόφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mats Koehlert

78'

78'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

77'

77'

76'

76'

Ο Dries Saddiki δίνει τη θέση του στον Wesley Spieringhs

76'

75'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 58%, Βίλεμ: 42%.

75'

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Αϊντχόφεν

74'

74'

Ο Eran Zahavi δίνει τη θέση του στον Marco van Ginkel

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Mauro Junior

73'

72'
Σέντρα

Ο Mauro Junior κάνει τη σέντρα

72'

71'

71'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ο Eran Zahavi από την ομάδα Αϊντχόφεν είναι σε θέση οφσάιντ

70'
Απόκρουση

70'

70'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 59%, Βίλεμ: 41%.

70'
Σέντρα

Ο Ritsu Doan από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

69'

69'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

Ο Mauro Junior από την ομάδα Αϊντχόφεν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Timon Wellenreuther βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

68'

68'

67'

Ο Che Nunnely δίνει τη θέση του στον Kilian Ludewig

67'

Ο Max Svensson δίνει τη θέση του στον Daniel Crowley

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Cody Gakpo

65'

65'

64'

63'

63'

Η ομάδα Βίλεμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Cody Gakpo από την ομάδα Αϊντχόφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Wessel Dammers

63'

62'

62'

Η ομάδα Αϊντχόφεν παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

61'
Σέντρα

Ο Leeroy Owusu από την ομάδα Βίλεμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

61'

60'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Wessel Dammers στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

60'

O Mauro Junior στέλνει τη μπάλα μακριά.

59'

59'

58'

58'

57'

57'

56'

55'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ibrahim Sangare για την ομάδα Αϊντχόφεν. Ο Pol Llonch σταματάει την φάση.

55'

55'

54'

54'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

53'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

53'

53'

Ο Joey Veerman σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Timon Wellenreuther ελέγχει την φάση

52'

52'

51'

51'

50'

ΓΚΟΛ! Είναι ένα εύκολο τελείωμα από τον Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία!

50'

Ο Che Nunnely κάνει το σουτ, ο Yvon Mvogo αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

50'

Η ομάδα Βίλεμ εκδηλώνει επίθεση

49'

49'

48'

48'

47'

47'

46'

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 62%, Βίλεμ: 38%.

45+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Eran Zahavi στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

45+3'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

45+3'

Το σουτ του Joey Veerman μπλοκάρεται

45+3'
Απόκρουση

45+2'

45+2'
Απόκρουση

Ο Dries Saddiki απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45+2'

45+2'

Ο Mauro Junior από την ομάδα Αϊντχόφεν πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45+1'

45+1'

45+1'

45'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

45'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 61%, Βίλεμ: 39%.

45'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

44'

Ο Leeroy Owusu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

44'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Che Nunnely της ομάδας Βίλεμ σκοράρει με κεφαλιά

44'
Σέντρα

Ο Leeroy Owusu κάνει τη σέντρα

43'
Απόκρουση

43'

43'

Ο Mauro Junior αναγκάζει τον Timon Wellenreuther σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

43'

Ο Mauro Junior από την ομάδα Αϊντχόφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

43'

42'

42'

Ο Ritsu Doan από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

41'

40'

40'

40'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

39'
Σέντρα

Ο Philipp Max κάνει τη σέντρα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pol Llonch από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Joey Veerman

39'

38'

Ο Carlos Vinicius είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Bruma

38'

37'

36'

36'

35'

Ο Eran Zahavi δοκιμάζει τον Timon Wellenreuther με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

35'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 65%, Βίλεμ: 35%.

35'

Ο Yvon Mvogo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

35'
Σέντρα

35'
Απόκρουση

34'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'
Απόκρουση

Ο Wessel Dammers απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

34'
Σέντρα

Ο Erick Gutierrez κάνει τη σέντρα

33'

Ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ βλέπει την κίτρινη κάρτα μετά από αρκετά φάουλ στα οποία υπέπεσε.

33'

31'

Ο Mauro Junior έδωσε την ασίστ για το γκολ.

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Cody Gakpo της ομάδας Αϊντχόφεν σκοράρει με κεφαλιά

31'
Σέντρα

31'

31'

30'

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ είναι σε θέση οφσάιντ

30'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 64%, Βίλεμ: 36%.

30'
Απόκρουση

30'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'
Απόκρουση

Ο Mauro Junior απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

29'
Σέντρα

Ο Che Nunnely κάνει τη σέντρα

29'

Ο Wessel Dammers από την ομάδα Βίλεμ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

29'
Γέμισμα

Ο Leeroy Owusu εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Max Svensson

28'

27'

Ο Eran Zahavi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Wessel Dammers

27'

27'

27'
Σέντρα

Ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

26'

25'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 70%, Βίλεμ: 30%.

25'

25'

25'

24'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

24'
Σέντρα

Ο Ritsu Doan κάνει τη σέντρα

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dries Saddiki από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Ibrahim Sangare

23'

23'

22'

22'

22'

21'

21'

21'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 76%, Βίλεμ: 24%.

20'

19'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Mauro Junior

18'

18'

Το σουτ του Che Nunnely μπλοκάρεται

18'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

18'

17'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Koehlert από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Ritsu Doan

17'

16'

15'

15'

Ο Philipp Max από την ομάδα Αϊντχόφεν κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

15'

Ο Philipp Max από την ομάδα Αϊντχόφεν προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

14'

14'

Ο Carlos Vinicius από την ομάδα Αϊντχόφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ulrik Yttergaard Jenssen

13'

13'

Παραλίγο! Ο Cody Gakpo σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

13'

12'

12'

Ο Derrick Koehn από την ομάδα Βίλεμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ritsu Doan

11'

11'

11'

Το σουτ του Mauro Junior μπλοκάρεται

11'
Απόκρουση

11'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

10'
Απόκρουση

Ο Ulrik Yttergaard Jenssen απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

10'
Σέντρα

9'

8'

8'

Ο Ulrik Yttergaard Jenssen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mauro Junior

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elton Kabangu από την ομάδα Βίλεμ ανατρέπει τον Jordan Teze

7'
Απόκρουση

7'

Ο Max Svensson από την ομάδα Βίλεμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

6'
Απόκρουση

6'

5'

5'

5'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 96%, Βίλεμ: 4%.

3'

3'

Η ομάδα Αϊντχόφεν κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

2'

Ο Philipp Max έδωσε την ασίστ για το γκολ.

2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ritsu Doan σκοράρει με το αριστερό πόδι!

2'

Ο Philipp Max από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

2'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

1'

Η ομάδα Αϊντχόφεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Philips Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Κυνηγά ως το τέλος η PSV

H Αϊντχόφεν υποδέχεται τη Βίλεμ στο «Φίλιπς Στάντιον» για την 31η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Νίκη στην έδρα της Καμπούρ πήραν οι «ερυθρόλευκοι» την περασμένη αγωνιστική, ενώ οι «τρικολόρ» αντίστιχα νίκησαν στην έδρα τους τη Φίτεσε.

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ
Έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο επό της Καμπούρ εκτός έδρας με 1-2. Αν και αιφνιδάστηκε στο 2' όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, γύρισε «τούμπα» το ματς με τον Ζαχάβι να ισοφαρίζει στο 44', μετά από ένα ολόκληρο ημίχρονο πίεσης, το οποίο συνδυάστηκε όμως ελάχιστες πραγματικά καλές ευκαιρίες.Στο δεύτερο μέρος η αποβολή του Σίλα για τους γηπεδούχους στο 60', άλλαξε τις ισορροπίες και βοήθησε την Αϊντχόφεν να «σφίξει» ακόμα περισσότερο τον κλοιό.

Έτσι στο 65' ο Γκέτσε με κεφαλιά στο δέυτερο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ, έβαλε μπροστά τους «ερυθρόλευκους» με 2-1. Ως το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η Αϊντχόφεν μάλιστα δεν απειλήθηκε καθόλου, ενώ θα μπορούσε να έχει δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στο σκορ, αφού είχε τις στιγμές της με κυριλοτερη το δοκάρι του Γκουτιέρες στο 74'.

Σταθερά στο -4 από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Άγιαξ η Αϊντχόφεν, που βλέπει όμως τα περιθώρια να στενεύουν αναφορικά με την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Σε κάθε περίπτωση έχει σχεδόν «κλειδώσει» το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονσ Λιγκ, μέσω της δεύτερης θέσης, απέχοντας 7 πόντους από την Φέγενορντ.

«Θέλουμε να κάνουμε το καθήκον μας στα τέσσερα τελευταία ματς και να διεκδικήσουμε κάθε πιθανότητα να προσπεράσουμε τον Άγιαξ και να γίνουμε πρωταθλητές. Δεν είναι στο χέρι μας, αλλά αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να συγκρωνόμαστε σε κάθε ματς ξεχωριστά. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί γιατί η Βίλεμ έχει παίκτες που μπορούνε να μας προκαλέσοουν πρόβλημα και το απέδειξε στο ματς του πρώτου γύρου που μας νίκησε στερώντας μας πολύτιμους βαθμούς» , ανέφερε ο προπονητής της Αϊντχόφεν, Ρότζερ Σμιντ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε κι επιστρέφει ο φορ Βινίσιους (22/6). Παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Φερτέσεν (24/6), οι στόπερ Μποσκαλί (28/4), Ομπίσπο (17/1), ο δεξιός μπακ Μουένε (19/3) και ο μέσος Τόμας (6/1). Αμφίβολοι ο μπακ Μάουρο Τζούνιορ (23/2) και ο στόπερ Ραμάλο (20/3).

ΒΙΛΕΜ
Πήρε τρίποντο «ανάσα» με το εντός έδρας 1-0 επί της Φίτεσε σε ένα κατάμεστο «Κόνινγκ». Το πανέμορφο γκολ του Χόρνκαμπ στο 4ο λεπτό, που πρήλθε από κλέψμο ψηλά στο γήπεδο, με τον επιθετικό της Βίλεμ να κοντρολάρει με το στήθος και να εκτελεί δυνατά. Οι γηπεδούχοι γενικώς πίεζαν σε όλο το γήπεδο, μην αφήνοντας τους «κιτρινόμαυρους» να κυκλοφορήσουν τη μπάλα και απειλήθηκαν μόνο σε δύο περιπτώσεις. Στο 35' όταν ο Μπαζούρ αστόχησε σε τετ-α-τετ από πλάγια θέση και ξανά στο 87' με κεφαλιά το Οπέντα από επίσης πλάγια θέση. Στο υπόλοιπο διάστημα και οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε «μονομαχίες» με τους «τρικολόρ» να δείχνουν συγκέντρωση και αυταπάρνηση κράτωντας τη μεγάλη νίκη.

Πρώτη νίκη μετά από οκτώ ματς και μεγάλη βαθμολογική ανάσα στη «μάχη» της παραμονής, αφού ανέβηκε στους 26 πόντους και «έπιασε» την Τσβόλε στην 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής, ούσα όμως από κάτω σε ενδεχόμενη ισοβαθμία. Κομβικής σημασίας τα επόμενα δύο ματς με Χέρακλες (εντός) και Καμπούρ (εντός) αφού στο «Φίλιπς Στάντιον» δεν ελπίζει σε πολλά πράγματα. Την τελευταία αγωνιστική υποχέται την Ουτρέχτη.

«Είναι ωραίο το συναίσθημα μετά από μία νίκη και θα θέλαμε να το διατηρήσουμε. Κόντρα στην Αϊντχόφεν πρέπει να είμαστε το ίδιο μαχητικοί και να έχουν «δολοφονικό» ένστικτο στις ευκαιρίες που θα μας παρουσιαστούν σε αντεπίθέσεις», δήλωσε ο προπονητής της Βίλεμ, Κέβιν Χόφλαντ.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίες ο αριστερός μπακ Νέλομ (4/0), ο μεσοεπιθετικός Ελ Χαγιάτι (3/0), ο μέσος Σπίρινγκς (3/1) και ο μέσος Μέερφελντ (1/0), ενώ ακόμα δεν έχει κάνει το ντεμπούτο του ο τραυματίας Ούστινγκ, που αποκτήθηκε τον χειμώνα.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Θα το κυνηγήσει ως το τέλος το πρωτάθλημα η Αϊντχόφεν, που δύσκολα θα την «πατήσει» ξανά από την Βίλεμ μέσα στην ίδια σεζόν. Οι «τρικολόρ» δεν έχουν κάτι να χάσουν, αλλά θεωρώ πως όλα θα κριθούν όταν καταφέρουν οι γηπεδούχοι να «ξεκλειδώσουν» την άμυνά τους και αυτό ίσως να μην πάρει και πολύ χρόνο. Στο να σημειωθούν 4-6 γκολ το ποντάρισμά μου.

• Η ομάδα Βίλεμ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.02 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν νίκησε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.12 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βίλεμ έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε