Ρόμα - Γιουβέντους

9/1/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 331
3 - 4
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 836 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γιουβέντους - Ρόμα στις 30/12/2023

• Θεατές: 33178
90+7'

90+7'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+7'

30000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Ρόμα: 50%, Γιουβέντους: 50%.

90+6'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+6'

90+5'

90+5'
Απόκρουση

Ο Wojciech Szczesny απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+5'

Κίνδυνος! Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ρόμα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

90+5'

Η ομάδα Ρόμα εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carles Perez από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Arthur

90+4'
Απόκρουση

Ο Arthur απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'

Ο Borja Mayoral από την ομάδα Ρόμα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+3'

Το σουτ του Carles Perez μπλοκάρεται

90+3'

Ο Eldor Shomurodov από την ομάδα Ρόμα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+3'

Ο Eldor Shomurodov από την ομάδα Ρόμα παίζει το 1-2 με τον Carles Perez.

90+3'

Ο Eldor Shomurodov από την ομάδα Ρόμα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+3'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

90+2'
Απόκρουση

Ο Roger Ibanez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Weston McKennie κάνει τη σέντρα

90+1'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carles Perez από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Alvaro Morata

90'

Κατοχή: Ρόμα: 52%, Γιουβέντους: 48%.

90'

Ο Tammy Abraham εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Matias Vina

89'
Απόκρουση

Ο Weston McKennie απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Ainsley Maitland-Niles κάνει τη σέντρα

88'

Το σουτ του Bryan Cristante μπλοκάρεται

87'

Ο Lorenzo Pellegrini είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Borja Mayoral

87'

Ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Roger Ibanez

87'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'
Απόκρουση

85'
Σέντρα

Ο Matias Vina κάνει τη σέντρα

85'

Ο Giorgio Chiellini επιστρέφει στο γήπεδο.

85'

85'

85'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Giorgio Chiellini να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

85'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Lorenzo Pellegrini να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

84'

Ο Lorenzo Pellegrini είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

83'

Πως το έχασε αυτό; Ο Lorenzo Pellegrini έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

83'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Lorenzo Pellegrini εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Wojciech Szczesny μπλοκάρει!

83'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

82'

Ο Paulo Dybala δίνει τη θέση του στον Giorgio Chiellini

81'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Matthijs de Ligt βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

81'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Matthijs de Ligt κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Matthijs de Ligt αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

81'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ρόμα!

80'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

80'
Απόκρουση

Ο Juan Cuadrado απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Eldor Shomurodov κάνει τη σέντρα

80'

Κατοχή: Ρόμα: 49%, Γιουβέντους: 51%.

80'

Το σουτ του Henrikh Mkhitaryan μπλοκάρεται

80'

Το σουτ του Tammy Abraham μπλοκάρεται

80'
Σέντρα

79'

79'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Ο Jordan Veretout δίνει τη θέση του στον Carles Perez

77'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mattia De Sciglio στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

77'
Σέντρα

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

77'

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Bryan Cristante

76'

Ο Bryan Cristante από την ομάδα Ρόμα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Paulo Dybala

76'

75'

74'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ρόμα μετράει κανονικά.

73'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dejan Kulusevski στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

72'

Το σουτ του Alvaro Morata μπλοκάρεται

72'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

72'
Σέντρα

Ο Manuel Locatelli κάνει τη σέντρα

72'

Ο Eldor Shomurodov υποπίπτει σε χέρι

71'

71'

Ο Felix Afena-Gyan δίνει τη θέση του στον Eldor Shomurodov

71'

70'

Ο Alvaro Morata έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Manuel Locatelli της ομάδας Γιουβέντους σκοράρει με κεφαλιά

70'
Σέντρα

Ο Alvaro Morata κάνει τη σέντρα

69'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

69'

69'

Η ομάδα Ρόμα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

68'

67'

67'

Η ομάδα Ρόμα έχει την κατοχή της μπάλας

66'

Η ομάδα Γιουβέντους παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

66'

65'

Κατοχή: Ρόμα: 48%, Γιουβέντους: 52%.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Manuel Locatelli

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Henrikh Mkhitaryan

64'

63'

Ο Rodrigo Bentancur δίνει τη θέση του στον Arthur

63'

Ο Moise Kean δίνει τη θέση του στον Alvaro Morata

63'
Απόκρουση

63'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

63'
Σέντρα

Ο Mattia De Sciglio από την ομάδα Γιουβέντους προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Veretout από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Rodrigo Bentancur

62'

61'

60'

Κατοχή: Ρόμα: 51%, Γιουβέντους: 49%.

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roger Ibanez από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Paulo Dybala

59'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρόμα

59'

Ο Paulo Dybala αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

59'
Απόκρουση

59'
Σέντρα

Ο Mattia De Sciglio κάνει τη σέντρα

58'

57'

57'

57'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Weston McKennie της ομάδας Γιουβέντους. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

56'

56'

55'
Απόκρουση

Ο Chris Smalling απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

Ο Rodrigo Bentancur κάνει τη σέντρα

55'

Κατοχή: Ρόμα: 53%, Γιουβέντους: 47%.

55'

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Lorenzo Pellegrini έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Matthijs de Ligt

52'

Ο Matthijs de Ligt υποπίπτει σε χέρι

52'

Ο Felix Afena-Gyan από την ομάδα Ρόμα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

52'

Η ομάδα Ρόμα ξεκινάει αντεπίθεση

52'

Το σουτ του Paulo Dybala μπλοκάρεται

52'

Ο Paulo Dybala εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Roger Ibanez

51'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Roger Ibanez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Paulo Dybala

50'

50'

Κίτρινη κάρτα για τον Jordan Veretout

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Veretout από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Manuel Locatelli

50'

49'

48'

Ο Lorenzo Pellegrini έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΛ! - Ο Henrikh Mkhitaryan σκοράρει μ' ένα δεξί σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

48'

Κίνδυνος! Ο Lorenzo Pellegrini από την ομάδα Ρόμα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

47'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'
Σέντρα

47'

46'

46'

46'

45+5'

45+5'

Κατοχή: Ρόμα: 46%, Γιουβέντους: 54%.

45+5'

Πως το έχασε αυτό; Ο Tammy Abraham έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

45+5'

Ο Chris Smalling της ομάδας Ρόμα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+5'

Ο Lorenzo Pellegrini από την ομάδα Ρόμα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+4'
Απόκρουση

Ο Matthijs de Ligt απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45+4'
Γέμισμα

Ο Jordan Veretout εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Juan Cuadrado

45+3'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Juan Cuadrado υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Felix Afena-Gyan

45+2'

45+1'

45+1'
Σέντρα

Ο Ainsley Maitland-Niles από την ομάδα Ρόμα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45+1'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45'

Κατοχή: Ρόμα: 43%, Γιουβέντους: 57%.

44'
Απόκρουση

Ο Manuel Locatelli απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'

Ο Jordan Veretout από την ομάδα Ρόμα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

43'

Το σουτ του Lorenzo Pellegrini μπλοκάρεται

43'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

43'

Ο Felix Afena-Gyan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Cuadrado

42'

42'

Ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

42'
Σέντρα

41'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ρόμα προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Lorenzo Pellegrini του αλλά η μπάλα δεν περνάει.

41'

Το σουτ του Weston McKennie μπλοκάρεται

41'

40'

Ο Tammy Abraham τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manuel Locatelli

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Roger Ibanez

39'

39'
Σέντρα

39'

38'
Σέντρα

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

38'
Απόκρουση

Ο Matias Vina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'

Ο Paulo Dybala από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

37'
Σέντρα

36'

36'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

35'

Κατοχή: Ρόμα: 47%, Γιουβέντους: 53%.

35'

35'

35'

34'

Ο Felix Afena-Gyan από την ομάδα Ρόμα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

34'

34'

33'

Η ομάδα Ρόμα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

32'

32'

Ο Federico Chiesa είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Dejan Kulusevski

32'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Federico Chiesa να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

31'

Ο Federico Chiesa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

30'

30'

30'

30'
Σέντρα

Ο Ainsley Maitland-Niles από την ομάδα Ρόμα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

29'

28'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ainsley Maitland-Niles

27'

27'

Ο Federico Chiesa επιστρέφει στο γήπεδο.

27'

26'

26'

26'

25'

Κατοχή: Ρόμα: 57%, Γιουβέντους: 43%.

25'

Το σουτ του Federico Chiesa μπλοκάρεται

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

24'

Ο Tammy Abraham επιστρέφει στο γήπεδο.

24'

24'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Tammy Abraham να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

23'

Ο Tammy Abraham είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

23'

22'

22'

Ο Lorenzo Pellegrini σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

21'

Ο Felix Afena-Gyan από την ομάδα Ρόμα είναι σε θέση οφσάιντ

21'

20'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

20'

20'

20'
Απόκρουση

Ο Rodrigo Bentancur από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

20'
Σέντρα

19'

Ο Daniele Rugani υποπίπτει σε χέρι

18'

Ο Federico Chiesa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Paulo Dybala σκοράρει με το αριστερό πόδι!

18'
Σέντρα

Ο Federico Chiesa κάνει τη σέντρα

18'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moise Kean από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Henrikh Mkhitaryan

17'

Ο Rui Patricio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

17'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Paulo Dybala , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

17'
Απόκρουση

17'
Σέντρα

16'

Ο Bryan Cristante σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

16'
Απόκρουση

Ο Rodrigo Bentancur απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

15'
Γέμισμα

Ο Lorenzo Pellegrini εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

15'

Ο Federico Chiesa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Felix Afena-Gyan

15'

Κατοχή: Ρόμα: 58%, Γιουβέντους: 42%.

15'
Απόκρουση

15'

14'

Ο Lorenzo Pellegrini χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

14'

Ο Felix Afena-Gyan από την ομάδα Ρόμα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

14'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Roger Ibanez , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

13'
Απόκρουση

13'
Γέμισμα

12'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Paulo Dybala υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Matias Vina

12'

12'

11'

Ο Jordan Veretout έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Tammy Abraham της ομάδας Ρόμα σκοράρει με κεφαλιά

11'

11'
Σέντρα

Ο Felix Afena-Gyan από την ομάδα Ρόμα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

10'

10'

10'

10'

10'

10'

9'
Απόκρουση

Ο Daniele Rugani απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

9'

9'

Ο Henrikh Mkhitaryan από την ομάδα Ρόμα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

9'

Η ομάδα Ρόμα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

8'

8'

Ο Federico Chiesa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

7'

Ο Tammy Abraham κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Wojciech Szczesny μπλοκάρει εύκολα

7'

Ο Chris Smalling από την ομάδα Ρόμα βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

7'

6'

6'

6'

5'

5'

4'

4'

3'

Ο Bryan Cristante από την ομάδα Ρόμα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

3'

3'
Σέντρα

Ο Tammy Abraham από την ομάδα Ρόμα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

3'

2'

Καλή ενέργεια από τον Paulo Dybala ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Veretout από την ομάδα Ρόμα ανατρέπει τον Paulo Dybala

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Γιουβέντους είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν πείθουν αμφότερες

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Απογοητευτική η Ρομα στο Μιλάνο, ηττήθηκε με 3-1 από την Μίλαν των πολλών απουσιών καιπρος το φινάλε έχασε με αποβολές τους βασικούς αμυντικούς Μαντσίνι και Κάρσντροπ. Στον αντίποδα, η Γιουβέντους μένει μάλλον ευχαριστημένη με το 1-1 εντός απέναντι στην αποδεκατισμένη Νάπολι. Ο Αλέγκρι, που θα χάσει το σημερινό λόγω τιμωρίας προανήγγειλε αλλαγές, η ομάδα του πάντως συνεχίζει να μην πείθει και σκοράρει με το σταγονόμετρο. Αρκετά αμφίρροπος αγώνας, και οι δύο ομάδες δεν βρίσκονται σε καλό φεγγάρι, και λογικά θα δούμε προσεκτικό παιχνίδι. Ζαριά στο «Χ».

• Στους τελευταίους 9 αγώνες της ομάδας Γιουβέντους, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.87 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A