21+

Ρέιντζερς - Μπρόντμπι

21/10/2021 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 891
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 908 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπρόντμπι - Ρέιντζερς στις 4/11/2021

• Θεατές: 46842
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ρέιντζερς μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

46842 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 70%, Μπρόντμπι: 30%.

90+3'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 52%, Μπρόντμπι: 48%.

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Joe Aribo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Martin Gammelby από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον Calvin Bassey

90'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Ο James Tavernier σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thomas Mikkelsen ελέγχει την φάση

88'

88'

87'

87'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 53%, Μπρόντμπι: 47%.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρέιντζερς

86'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Tobias Borchgrevink Boerkeeiet της ομάδας Μπρόντμπι. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

85'
Σέντρα

Ο Jens Martin Gammelby από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

85'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Scott Wright ανέτρεψε τον Andreas Maxsoe από πίσω και δόθηκε φάουλ

84'
Απόκρουση

Ο Andreas Maxsoe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'

Ο Fashion Sakala από την ομάδα Ρέιντζερς στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

84'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Josip Radosevic ανέτρεψε τον Scott Arfield από πίσω και δόθηκε φάουλ

83'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Fashion Sakala έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του απομακρύνεται από τον τερματοφύλακα!

82'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Fashion Sakala βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

81'

Ο Christian Cappis δίνει τη θέση του στον Mathias Greve

81'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 54%, Μπρόντμπι: 46%.

81'

81'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Simon Hedlund της ομάδας Μπρόντμπι. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

81'
Απόκρουση

Ο Connor Goldson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

80'

Άτυχος! Η προσπάθεια του Scott Arfield σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

80'

Ο Scott Wright από την ομάδα Ρέιντζερς στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

79'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Ianis Hagi δίνει τη θέση του στον Scott Wright

78'

Ο Kemar Roofe δίνει τη θέση του στον Juninho Bacuna

78'

Ο John Lundstram δίνει τη θέση του στον Scott Arfield

77'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

77'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Simon Hedlund , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

76'
Απόκρουση

Ο Jens Martin Gammelby απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'
Σέντρα

Ο James Tavernier κάνει τη σέντρα

76'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 55%, Μπρόντμπι: 45%.

76'

75'

Η ομάδα Μπρόντμπι έχει την κατοχή της μπάλας

74'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Kemar Roofe ανέτρεψε τον Blas Riveros από πίσω και δόθηκε φάουλ

74'

73'

73'

Ο Morten Frendrup δίνει τη θέση του στον Tobias Borchgrevink Boerkeeiet

72'

72'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 56%, Μπρόντμπι: 44%.

72'

71'

71'

71'

Ο Alfredo Morelos δίνει τη θέση του στον Fashion Sakala

70'

Ο Blas Riveros από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

70'

69'

Ο Alfredo Morelos σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thomas Mikkelsen ελέγχει την φάση

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς ανατρέπει τον Henrik Heggheim

69'

Η ομάδα Ρέιντζερς εκδηλώνει επίθεση

68'

67'

Ο Jens Martin Gammelby πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

67'
Σέντρα

Ο Blas Riveros κάνει τη σέντρα

67'
Σέντρα

Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

66'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 57%, Μπρόντμπι: 43%.

66'

Το σουτ του Ianis Hagi μπλοκάρεται

65'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

64'

64'

Ο Leon Balogun είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Calvin Bassey

64'

64'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Leon Balogun να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

63'

Ο Leon Balogun είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

63'

63'

Ο Mikael Uhre δίνει τη θέση του στον Simon Hedlund

62'

Ο Kevin Mensah δίνει τη θέση του στον Blas Riveros

62'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 58%, Μπρόντμπι: 42%.

61'

Η ομάδα Μπρόντμπι εκδηλώνει επίθεση

60'

Ο Thomas Mikkelsen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

60'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Alfredo Morelos , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

60'

58'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρόντμπι

58'

Ο Borna Barisic από την ομάδα Ρέιντζερς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

57'

57'
Απόκρουση

Ο Sigurd Rosted της ομάδας Μπρόντμπι απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

57'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Joe Aribo , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

57'

Ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

56'

56'

56'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Kevin Mensah , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

55'

Ο Morten Frendrup τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ianis Hagi

54'

Ο Allan McGregor κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

54'
Σέντρα

Ο Kevin Mensah κάνει τη σέντρα

53'

Ο Steven Davis από την ομάδα Ρέιντζερς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Josip Radosevic

53'

53'

53'

52'

52'
Σέντρα

Ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

52'

Ο Connor Goldson από την ομάδα Ρέιντζερς δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

52'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

51'
Απόκρουση

Ο Henrik Heggheim απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

51'

Ο Kemar Roofe από την ομάδα Ρέιντζερς στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

51'

51'

50'

50'
Απόκρουση

Ο Kemar Roofe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

Ο Jens Martin Gammelby από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

49'

Σουτ του Jens Martin Gammelby βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

49'

Ο Henrik Heggheim από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

49'

Το σουτ του Kevin Mensah μπλοκάρεται

49'

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

48'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

47'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Henrik Heggheim της ομάδας Μπρόντμπι. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

47'

47'

47'
Σέντρα

Ο Mikael Uhre κάνει τη σέντρα

46'

46'

Πως το έχασε αυτό; Ο Mikael Uhre έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

46'

Το αμυντικό λάθος του Borna Barisic μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

46'

Ο Anis Ben Slimane δίνει τη θέση του στον Josip Radosevic

46'

45+2'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Ρέιντζερς και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Kemar Roofe σουτάρει τη μπάλα προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ το βγάζει

45+2'
Γέμισμα

Ο James Tavernier εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Henrik Heggheim από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον Ianis Hagi

45'

ΔΟΚΑΡΙ! Για λίγα εκατοστά δεν είχαμε γκολ, με τον Alfredo Morelos να σημαδεύει το δοκάρι

45'

Το σουτ του Kemar Roofe μπλοκάρεται

44'

44'
Σέντρα

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

44'
Σέντρα

Ο Jens Martin Gammelby κάνει τη σέντρα

44'

43'

43'
Σέντρα

Ο Joe Aribo κάνει τη σέντρα

43'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

42'
Απόκρουση

Ο Thomas Mikkelsen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

42'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον James Tavernier , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

42'

42'
Απόκρουση

42'
Γέμισμα

41'

Ο Morten Frendrup κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Frendrup από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον Ianis Hagi

40'

40'

40'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

39'

38'

38'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Alfredo Morelos της ομάδας Ρέιντζερς. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

38'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joe Aribo από την ομάδα Ρέιντζερς ανατρέπει τον Sigurd Rosted

35'

34'

34'

Καλή ενέργεια από τον Alfredo Morelos ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ρέιντζερς μετράει κανονικά.

31'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

30'

Ο Alfredo Morelos έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kemar Roofe γίνεται κάτοχος της μπάλας και τη στέλνει στα δίχτυα!

30'

Η κεφαλιά του Alfredo Morelos μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

30'
Σέντρα

30'

29'
Σέντρα

Ο Morten Frendrup κάνει τη σέντρα

29'

29'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον John Lundstram, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

29'
Απόκρουση

Ο John Lundstram απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'
Γέμισμα

Ο Jens Martin Gammelby εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

28'

Ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Morten Frendrup

27'

27'

Πως το έχασε αυτό; Ο Andrija Pavlovic έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

27'

27'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Ianis Hagi ανέτρεψε τον Sigurd Rosted από πίσω και δόθηκε φάουλ

26'
Απόκρουση

Ο Borna Barisic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

26'
Σέντρα

26'

25'

25'

25'
Σέντρα

Ο Jens Martin Gammelby από την ομάδα Μπρόντμπι προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

24'

24'
Σέντρα

Ο Sigurd Rosted κάνει τη σέντρα

23'

23'
Απόκρουση

23'
Σέντρα

23'

22'

21'

21'
Σέντρα

Ο Steven Davis από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

21'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

20'
Απόκρουση

20'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Kemar Roofe από την ομάδα Ρέιντζερς «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

20'

20'
Σέντρα

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

18'

Ο James Tavernier έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Leon Balogun της ομάδας Ρέιντζερς σκοράρει με κεφαλιά

18'

18'
Σέντρα

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

17'

16'

16'

Η ομάδα Ρέιντζερς έχει την κατοχή της μπάλας

15'

14'

14'

Ο Kemar Roofe από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

14'

13'

12'

Το σουτ του Joe Aribo μπλοκάρεται

12'

12'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

12'

11'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 60%, Μπρόντμπι: 40%.

10'

10'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Sigurd Rosted ανέτρεψε τον Alfredo Morelos από πίσω και δόθηκε φάουλ

9'

9'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Morten Frendrup της ομάδας Μπρόντμπι. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

8'
Απόκρουση

Ο Connor Goldson της ομάδας Ρέιντζερς απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

8'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Andrija Pavlovic , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

8'
Απόκρουση

8'
Σέντρα

8'

7'

6'

Κατοχή: Ρέιντζερς: 63%, Μπρόντμπι: 37%.

6'

6'

Ο Joe Aribo από την ομάδα Ρέιντζερς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

5'

5'
Απόκρουση

Ο Sigurd Rosted απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Σέντρα

Ο Ianis Hagi κάνει τη σέντρα

5'
Απόκρουση

5'
Σέντρα

4'

Το σουτ του John Lundstram μπλοκάρεται

4'

3'

Ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς είναι σε θέση οφσάιντ

3'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

2'

1'

1'

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

1'

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Ρέιντζερς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Ibrox Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ώρα αντίδρασης για τη Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς υποδέχεται την Μπρόντμπι για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Σπάρτα Πράγας, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν εκτός έδρας από τη Λυών.

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την υποχρέωσε να ταξιδέψει στην Τσεχία ούτως ώστε να δοκιμαστεί εκτός έδρας από τη Σπάρτα Πράγας. Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε 1-0, σ’ έναν αγώνα που θα μπορούσε να είχε δεχτεί πολλά περισσότερα τέρματα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο έμπειρος γκολκίπερ Μακ Γκρέγκορ ο οποίος πραγματοποίησε σωρεία μεγάλων επεμβάσεων και δεν επέτρεψε να ξεφύγει το σκορ κρατώντας τη μέχρι το φινάλε στο κόλπο. Το δυσάρεστο για εκείνη όμως ήταν πως δεν κατάφερε να δημιουργήσει ούτε μία μεγάλη ευκαιρία. Δέχτηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 29’ έπειτα από κεφαλιά του Χάνκο που βρήκε στο δοκάρι, με τον Μακ Γκρέγκορ να διώχνει αφού η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή της εστίας του. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, ενώ σπατάλησαν πολλές «καθαρές» φάσεις για γκολ. Στο 74’ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Καμαρά και δεν μπόρεσε ποτέ να απειλήσει.

Η Ρέιντζερς αποτελεί προς το παρόν μία από τις μεγαλύτερες απογοητεύσεις του Γιουρόπα Λιγκ. Έχει υποστεί δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες και μάλιστα δίχως να καταφέρει να πετύχει έστω ένα τέρμα. Βρίσκεται απολύτως φυσιολογικά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και τα δύο ματς της ήταν Under και No Goal. Το περασμένο Σάββατο έμεινε στο 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Χαρτς για την Πρέμιερσιπ, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Στίβεν Τζέραρντ επισήμανε: «Δεν με πειράζει αν πείτε ότι αυτός είναι ένας αγώνας που πρέπει να κερδίσουμε. Είμαστε η Ρέιντζερς και θέλουμε να κερδίζουμε κάθε αγώνα στην έδρα μας ανεξάρτητα από τη βαθμολογική μας θέση. Έχοντας χάσει τους δύο πρώτους αγώνες μας πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό για εμάς να πάρουμε τη νίκη. Θέλουμε τουλάχιστον τέσσερις βαθμούς στα δύο προσεχή παιχνίδια. Ιδανικά θα είναι έξι γι’ αυτό πρέπει να παίξουμε καλά και να νικήσουμε. Σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό που χρειαζόμαστε είναι το αποτέλεσμα».

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο και θα απουσιάσει ο μέσος Καμαρά. Γνωστές οι απουσίες του αμυντικού Χελάντερ και των μέσων Τζακ και Κεντ. Ένα ερωτηματικό αυτό για τη συμμετοχή του χαφ Οφόμπορ.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Θα παίξει για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική μακριά από τη βάση της. Γνώριζε εκ των προτέρων ότι είχε ιδιαίτερα δύσκολο έργο στο ταξίδι της στη Γαλλία για να δοκιμαστεί από τη Λυών. Άντεξε μέχρι τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά στη συνέχεια παραδόθηκε στην ανωτερότητα των αντιπάλων της και ηττήθηκε 3-0. Κινδύνευσε σοβαρά σε τρεις περιπτώσεις στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο, τη στιγμή που η ίδια δεν μπορούσε να φανεί απειλητική. Στην πιο σπουδαία στιγμή των γηπεδούχων η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας της μετά από σουτ του Πακετά. Δέχθηκε αφόρητη πίεση και στο 64’ παραβιάστηκε για πρώτη φορά η εστία της από κοντινή κεφαλιά του Τοκό Εκαμπί. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 71’ ήταν αυτός που πέτυχε το 2-0 και τέλειωσε τα όποια όνειρα έκανε για θετικό αποτέλεσμα. Στο 85’ ήρθε και το τρίτο τέρμα για τους γηπεδούχους με τον Αουάρ να διαμορφώνει με κεφαλιά το τελικό 3-0.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της Μπρόντμπι στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, μια και είχε προηγηθεί η εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στη Σπάρτα Πράγας. Η «φτωχή» συγκομιδή του ενός βαθμού τη φέρνει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δίχως να έχει κατορθώσει ακόμα να σκοράρει. Απολύτως λογικά και τα δύο ματς της ολοκληρώθηκαν No Goal. Για το πρωτάθλημα νίκησε με ανατροπή 3-2 στο «σπίτι» της τη Βέιλε και μπήκε στην πρώτη εξάδα.

«Έχουμε αναλύσει τη Ρέιντζερς κι έχουμε παρακολουθήσει πολλά παιχνίδια τους. Αυτή τη στιγμή είναι δίκαιο να πούμε ότι έχουν την καλύτερη ομάδα στη Σκωτία. Όταν έρχεσαι σε αυτό το γήπεδο μπορείς να νιώσεις όλα τα συναισθήματα. Κάνουν άμεσες επιθέσεις και δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Θα πρέπει να προσέξουμε πολύ. Αν επιτεθούν με πολλούς παίκτες σημαίνει ότι δεν θα έχουν πολλούς στην άμυνα και θα πρέπει να το εκμεταλλευτούμε. Προς το παρόν όλοι παλεύουμε για τη δεύτερη θέση. Η Λυών έχει δείξει ότι είναι εξαιρετικά δυνατή. Είναι πολύς σημαντικός αυτός ο αγώνας και ο επόμενος στο σπίτι μας με τη Ρέιντζερς» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Νιλς Φρέντρικσεν.

Αγωνιστικά Νέα: Μία αλλά σημαντική απουσία, μια και δεν είναι διαθέσιμος λόγω τραυματισμού ο βασικός γκολκίπερ Χέρμανσεν.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Σε πολύ δύσκολη θέση βρίσκεται η Ρέιντζερς μετά τις δύο διαδοχικές ήττες στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Το παιχνίδι στο «Άιμπροξ» με αντίπαλο την Μπρόντμπι έχει αποκτήσει χαρακτήρα «τελικού», ακόμα και για τη «μάχη» της 3ης θέσης που οδηγεί στο Κόνφερενς Λιγκ. Οι πρωταθλητές Σκωτίας δεν έχουν βέβαια χάσει ακόμα ούτε το «τρένο» της πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης και «καίγονται» για τη νίκη. Αναμένεται να αντιδράσουν και σίγουρα ο πρώτος στόχος τους θα είναι να μη δεχτούν κάποιο τέρμα. Δεν μας καλύπτει η απόδοση του «άσου» και θα προτιμήσουμε το No Goal.

• Η ομάδα Ρέιντζερς δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρόντμπι δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ρέιντζερς, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Γιουρόπα Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μπρόντμπι, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.55 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Γιουρόπα Λιγκ