90+4'

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρόντμπι

90+3'

Τι ευκαιρία! Ο Kemar Roofe έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

90+3'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+3'

Το σουτ του Joe Aribo μπλοκάρεται

90+3'
Σέντρα

Ο Calvin Bassey κάνει τη σέντρα

90+2'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

90+1'

90+1'

Το σουτ του Juninho Bacuna μπλοκάρεται

90+1'

Η ομάδα Ρέιντζερς ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 52%, Ρέιντζερς: 48%.

90'

Η ομάδα Μπρόντμπι ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Ο Morten Frendrup υποπίπτει σε χέρι

88'

20462 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

88'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Kevin Tshiembe από την Μπρόντμπι κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

88'

Ο Mads Hermansen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

88'
Σέντρα

Ο Calvin Bassey από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

87'

Ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

86'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'
Σέντρα

Ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

86'
Απόκρουση

Ο Leon Balogun απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'

Ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

86'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 53%, Ρέιντζερς: 47%.

85'

Ο Simon Hedlund δίνει τη θέση του στον Andrija Pavlovic

85'
Απόκρουση

Ο James Tavernier απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

85'
Σέντρα

Ο Simon Hedlund κάνει τη σέντρα

85'

85'

Ο Ryan Kent από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

84'

Κίνδυνος! Ο Kevin Tshiembe από την ομάδα Μπρόντμπι δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

83'

Ο Kevin Mensah από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

82'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Η ομάδα Μπρόντμπι παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

81'

Ο Borna Barisic δίνει τη θέση του στον Calvin Bassey

81'

81'
Σέντρα

Ο Ryan Kent κάνει τη σέντρα

80'

Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι είναι σε θέση οφσάιντ

80'

Ο Borna Barisic από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

79'
Απόκρουση

Ο Ryan Kent απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'

79'
Σέντρα

Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

79'

78'
Σέντρα

Ο Kevin Mensah από την ομάδα Μπρόντμπι προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

77'

Ο Ryan Kent έδωσε την ασίστ για το γκολ.

77'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ianis Hagi σκοράρει με το δεξί πόδι!

77'

Κίνδυνος! Ο Ryan Kent από την ομάδα Ρέιντζερς δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

76'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 54%, Ρέιντζερς: 46%.

76'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

75'

Ο Mikael Uhre δίνει τη θέση του στον Mathias Greve

74'
Απόκρουση

Ο Kevin Mensah απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'
Σέντρα

Ο James Tavernier κάνει τη σέντρα

74'

74'
Απόκρουση

74'
Σέντρα

73'

73'

Ο Allan McGregor κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

73'
Σέντρα

Ο Morten Frendrup κάνει τη σέντρα

73'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Steven Davis δίνει τη θέση του στον Juninho Bacuna

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ryan Kent από την ομάδα Ρέιντζερς ανατρέπει τον Josip Radosevic

71'

71'

70'

Η ομάδα Ρέιντζερς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Η ομάδα Μπρόντμπι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

69'
Απόκρουση

Ο Andreas Maxsoe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'
Γέμισμα

Ο Borna Barisic εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Mensah από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον Glen Kamara

68'

68'

Το σουτ του Glen Kamara μπλοκάρεται

68'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

68'
Σέντρα

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

66'

Ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

66'

Η ομάδα Ρέιντζερς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

66'

Ο Kevin Tshiembe από την ομάδα Μπρόντμπι προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

65'

65'

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

65'

Κίνδυνος! Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

64'

Ο Kemar Roofe υποπίπτει σε χέρι

63'

Ο Andreas Bruus δίνει τη θέση του στον Blas Riveros

63'

Ο Christian Cappis δίνει τη θέση του στον Anis Ben Slimane

63'

Η φιλοξενούμενη ομάδα αρχίζει πραγματικά να ασκεί πίεση στην αντίπαλο της τώρα.

63'

62'

Ο Leon Balogun σουτάρει προς την εστία αλλά ο Mads Hermansen μπλοκάρει

62'

Ο Connor Goldson από την ομάδα Ρέιντζερς βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

62'

Ο Borna Barisic από την ομάδα Ρέιντζερς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

62'

Σουτ του Ryan Kent βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

61'
Απόκρουση

61'
Σέντρα

Ο Borna Barisic κάνει τη σέντρα

61'

Ο Sigurd Rosted τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ryan Kent

60'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 58%, Ρέιντζερς: 42%.

60'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Connor Goldson από την ομάδα Ρέιντζερς και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

60'

O Andreas Bruus στέλνει τη μπάλα μακριά.

59'

Ο Ianis Hagi από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

58'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Glen Kamara από την ομάδα Ρέιντζερς και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

58'
Σέντρα

Ο Kevin Mensah κάνει τη σέντρα

58'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 60%, Ρέιντζερς: 40%.

57'

Ο Ryan Kent από την ομάδα Ρέιντζερς είναι σε θέση οφσάιντ

57'

57'

56'

Ο Fashion Sakala δίνει τη θέση του στον Kemar Roofe

56'

Ο Scott Arfield δίνει τη θέση του στον Ryan Kent

56'

Ο Alfredo Morelos δίνει τη θέση του στον Ianis Hagi

55'

54'

Ο Christian Cappis από την ομάδα Μπρόντμπι δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

54'

Ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

54'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Kevin Tshiembe έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Allan McGregor

53'

53'
Σέντρα

Ο Andreas Bruus από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

52'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 59%, Ρέιντζερς: 41%.

51'

50'

50'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Simon Hedlund της ομάδας Μπρόντμπι για να αποτρέψει το γκολ.

50'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Joe Aribo , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

50'

49'

49'
Σέντρα

49'

Η ομάδα Ρέιντζερς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

48'

48'

47'

47'

47'

46'

Ο James Tavernier από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

46'

45+2'

45'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Leon Balogun στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

45'

45'
Σέντρα

44'

44'
Απόκρουση

Ο Connor Goldson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'
Σέντρα

Ο Andreas Bruus κάνει τη σέντρα

44'
Απόκρουση

44'

43'
Σέντρα

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fashion Sakala από την ομάδα Ρέιντζερς ανατρέπει τον Sigurd Rosted

41'

41'

41'

Ο Alfredo Morelos κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mads Hermansen μπλοκάρει εύκολα

41'

40'
Σέντρα

Ο Fashion Sakala από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

39'
Απόκρουση

39'
Σέντρα

39'
Σέντρα

39'

38'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joe Aribo από την ομάδα Ρέιντζερς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

38'
Γέμισμα

Ο James Tavernier εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andreas Maxsoe από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον Alfredo Morelos

36'

36'

35'

35'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Fashion Sakala

33'

Ο Fashion Sakala τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andreas Bruus

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι ανατρέπει τον James Tavernier

32'

32'
Σέντρα

32'

31'

31'

31'

31'
Κακό κοντρόλ

Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

30'

Ο Kevin Mensah από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

30'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 62%, Ρέιντζερς: 38%.

30'

29'

Ο Glen Kamara τιμωρείται για σπρώξιμο στον Morten Frendrup

29'

Η ομάδα Μπρόντμπι έχει την κατοχή της μπάλας

28'

27'

27'

Η λόμπα του Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι φεύγει πλάγια.

27'

Ο Morten Frendrup από την ομάδα Μπρόντμπι στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

27'

Ο Christian Cappis από την ομάδα Μπρόντμπι εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

26'
Απόκρουση

Ο Leon Balogun της ομάδας Ρέιντζερς απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

26'

Καλή στιγμή καθώς ο Andreas Bruus από την ομάδα Μπρόντμπι βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

26'

26'
Σέντρα

26'
Απόκρουση

Ο Christian Cappis απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

26'

25'
Σέντρα

Ο Scott Arfield από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

25'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 68%, Ρέιντζερς: 32%.

25'

Η ομάδα Ρέιντζερς εκδηλώνει επίθεση

24'

24'

23'

Ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

23'

23'

22'

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι είναι σε θέση οφσάιντ

22'

Ο Andreas Bruus από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

22'
Απόκρουση

22'
Σέντρα

21'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 63%, Ρέιντζερς: 37%.

20'

20'

19'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Ρέιντζερς κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

19'

18'
Απόκρουση

18'
Σέντρα

18'

18'

17'

Ο Steven Davis από την ομάδα Ρέιντζερς προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

17'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 66%, Ρέιντζερς: 34%.

17'

16'
Απόκρουση

Ο Borna Barisic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

16'

16'
Απόκρουση

Ο Connor Goldson απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

16'
Σέντρα

15'

Ο Mikael Uhre από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

15'

15'

15'

Ο Christian Cappis από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

15'

14'

Ο Josip Radosevic από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

13'

Η ομάδα Μπρόντμπι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

12'

Ο Andreas Maxsoe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Connor Goldson

12'

11'

Το σουτ του Simon Hedlund μπλοκάρεται

11'

Κατοχή: Μπρόντμπι: 61%, Ρέιντζερς: 39%.

11'

11'

Πως το έχασε αυτό; Ο Fashion Sakala έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

11'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Fashion Sakala βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

10'

Κίνδυνος! Ο Joe Aribo από την ομάδα Ρέιντζερς δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

10'

10'

9'

9'

Πως το έχασε αυτό; Ο Alfredo Morelos έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

9'
Σέντρα

9'
Απόκρουση

Ο Connor Goldson της ομάδας Ρέιντζερς απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

8'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Kevin Mensah , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

8'

8'
Απόκρουση

8'
Σέντρα

7'

7'

7'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

6'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

6'

6'
Απόκρουση

Ο Kevin Tshiembe απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

6'
Σέντρα

Ο Scott Arfield από την ομάδα Ρέιντζερς σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

5'
Απόκρουση

5'
Σέντρα

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Alfredo Morelos

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς ανατρέπει τον Morten Frendrup

4'

4'

Ο Alfredo Morelos από την ομάδα Ρέιντζερς κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

3'

Ο Simon Hedlund από την ομάδα Μπρόντμπι κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

3'

2'

2'

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μπρόντμπι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Broendby Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Καίγονται» και οι δύο για να μείνουν στο κόλπο

Η Μπρόντι φιλοξενεί τη Ρέιντζερς για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Οι δύο ομάδες συγκρούστηκαν στο «Άιμπροξ» πριν από δύο εβδομάδες και οι Σκωτσέζοι είχαν πάρει τους τρεις βαθμούς.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Στην προηγούμενη «στροφή» υποχρεώθηκε να ταξιδέψει στη Γλασκώβη της Σκωτίας ούτως ώστε να αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Ρέιντζερς. Πλήρωσε το κακό της ξεκίνημα στον αγώνα και ηττήθηκε «καθαρά» και δίκαια με 2-0. Στην πρώτη απειλητική επίσκεψη των αντιπάλων της στα «καρέ» της είδε τον Μπαλόγκουν να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά στο 18’. Σαν να μην έφτανε αυτό, με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Ρουφ με κοντινό σουτ σημείωσε το 2-0. Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ, μετά τη χρήση VAR όμως μέτρησε κανονικά. Με την έναρξη της επανάληψης έχασε τη μία και μοναδική πολύ μεγάλη ευκαιρία της στο ματς. Δεν μπόρεσε να εμφανιστεί ξανά απειλητική κοντά στην αντίπαλη εστία, ενώ σώθηκε κι από το δοκάρι σε προσπάθεια του Άρφιλντ. Δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το σφύριγμα της λήξης κι έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι.

Η Μπρόντμπι γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της. Το μεγαλύτερό της πρόβλημα πάντως είναι ότι δεν έχει καταφέρει να σκοράρει ούτε μία φορά μετά τα τρία πρώτα παιχνίδια. Έχει μαζέψει 1 βαθμό και διαθέτει ρεαλιστικές ελπίδες για την πρόκριση, έστω κι αν βρίσκεται στην τελευταία θέση του ομίλου. Και τα τρία ματς της ήταν No Goal. Για το πρωτάθλημα Δανίας πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βίμποργκ (0-1) και μπήκε στην πρώτη εξάδα.

Ο προπονητής των γηπεδούχων Νιλς Φρέντρικσεν υπογράμμισε: «Ο Στίβεν Τζέραρντ είπε ότι κι εκείνοι αλλά κι εμείς θα πρέπει να νικήσουμε. Για να είμαι ειλικρινής εγώ δεν το βλέπω έτσι. Φυσικά θα προσπαθήσουμε και θα κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για να κερδίσουμε. Δεν υπάρχει αμφιβολία. Μετά από αυτόν τον αγώνα όμως θα υπάρχουν ακόμα δύο. Δεν είναι για εμάς ένα παιχνίδι που πρέπει να το πάρουμε. Θα πρέπει να παίξουμε δυνατά από το πρώτο λεπτό και να είμαστε συγκεντρωμένοι. Στα εντός έδρας παιχνίδια πάντα ψάχνουμε ένα γρήγορο γκολ».

Αγωνιστικά Νέα: Ξανά εκτός -αν δεν υπάρξει ανατροπή της τελευταίας στιγμής- ο βασικός γκολκίπερ Χέρμανσεν. Όλα δείχνουν ότι προλαβαίνει ο βασικός φορ, Ούρε.

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

Αντιμετώπισε σαν πρόωρο τελικό το εντός έδρας παιχνίδι με την Μπρόντμπι στο «Άιμπροξ» πριν από δύο εβδομάδες. Χρειαζόταν πάση θυσία νίκη και την πήρε με 2-0. Έψαξε ένα γρήγορο γκολ που θα έκανε πιο εύκολο το έργο της. Το βρήκε στο 18’ μέσα από στατική φάση. Έπειτα από κόρνερ που εκτελέστηκε, ο προωθημένος αμυντικός Μπαλόγκουν με ωραία κεφαλιά την έβαλε σε θέση «οδηγού». Δεν αρκέστηκε σε αυτό και κυνήγησε δεύτερο τέρμα. Στο 30’ ο Ρουφ από κοντά «έγραψε» το 2-0, σ’ ένα τέρμα που επικυρώθηκε μέσω VAR καθώς αρχικά καταλογίστηκε οφσάιντ. Ανησύχησε σοβαρά μόνο μία φορά στις αρχές της επανάληψης. Πήρε ξανά τον έλεγχο στη συνέχεια και θα μπορούσε να βρει και τρίτο τέρμα, όμως η προσπάθεια του Άρφιλντ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Υπερασπίστηκε πολύ άνετα το υπέρ της αποτέλεσμα μέχρι το τέλος.

Με αυτόν τον τρόπο η Ρέιντζερς πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη στο Γιουρόπα Λιγκ και πλέον έχει σοβαρές ελπίδες για πρόκριση. Η συγκομιδή των 3 βαθμών τη φέρνει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κυνηγάει τη Σπάρτα Πράγας η οποία απέχει μόλις έναν πόντο. Και τα τρία ματς της ολοκληρώθηκαν Under και No Goal. Στην Πρέμιερσιπ Σκωτίας ταπείνωσε εκτός έδρας τη Μάδεργουελ με 6-1 και φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας.

«Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι θα παίξουμε σ’ ένα διαφορετικό περιβάλλον. Θα είναι γεμάτο το γήπεδο. Μίλησα με τον Ντάνιελ Άγκερ για την ατμόσφαιρα και την υποστήριξη των οπαδών της Μπρόντμπι. Οπότε θα είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι από αυτήν την άποψη. Αν ο Άγκερ μου λέει την αλήθεια θα είναι μία από τις καλύτερες ατμόσφαιρες στον κόσμο. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για μία πραγματικά συναρπαστική πρόκληση. Περιμένουμε την καλύτερη δυνατή ομάδα από την Μπρόντμπι γιατί χρειάζονται τη νίκη. Έχουμε πολύ καλή διάθεση και μεγάλη αυτοπεποίθηση» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Στίβεν Τζέραρντ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και είναι ξανά διαθέσιμος ο μέσος Καμαρά ο οποίος πάντως είναι αμφίβολος λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού. Γνωστές οι απουσίες του αμυντικού Χελάντερ, του χαφ Οφόμπορ και του μέσου Τζακ. Μπήκε στην αποστολή ο επιθετικός Κεντ για πρώτη φορά μετά το Σεπτέμβρη.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Εξαιρετικά κρίσιμος είναι ο αγώνας της Μπρόντμπι με τη Ρέιντζερς. Κι αυτό διότι αμφότερες ψάχνουν το θετικό αποτέλεσμα που θα τις διατηρήσει ζωντανές στη μάχη της πρόκρισης. Οι γηπεδούχοι δεν θα έχουν άλλες ευκαιρίες για να ορθοποδήσουν και να αποφύγουν την τελευταία θέση του ομίλου. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι μετά τη νίκη τους στο «Άιμπροξ» θα ψάξουν ακόμα ένα «τρίποντο» που θα τους επαναφέρει σε καλή θέση αναφορικά με την πρόκριση. Η πρώτη μας σκέψη ήταν το «διπλό» αλλά θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο θεωρώντας ότι οι δύο επιθέσεις θα μας δικαιώσουν.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ρέιντζερς, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Γιουρόπα Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρόντμπι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.81 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρέιντζερς δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρόντμπι νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 4.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρέιντζερς νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρέιντζερς νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.42 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Γιουρόπα Λιγκ