21+

Οσασούνα - Βαγιαδολίδ

30/10/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1051
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 549 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βαγιαδολίδ - Οσασούνα στις 12/2/2023

• Θεατές: 19429
90+4'

90+4'

Κατοχή: Οσασούνα: 48%, Βαγιαδολίδ: 52%.

90+4'

Ο Monchu δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

90+4'

Η σέντρα από τον Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Unai Garcia από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο David Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gonzalo Plata

90+2'

Ο Javi Sanchez από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο Kike Garcia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordi Masip ελέγχει την φάση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαγιαδολίδ

90'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

90'

Η σέντρα από τον Juan Cruz από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Ένας παίκτης από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90'

89'

Η ομάδα Οσασούνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

88'

88'

Ο Jon Moncayola αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

88'

Ο Jawad El Yamiq από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

87'

Ο Manuel Sanchez δίνει τη θέση του στον Juan Cruz

87'

Ο Moi Gomez δίνει τη θέση του στον Roberto Torres

86'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Ο Javi Sanchez σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Kike Garcia μπλοκάρεται

85'

84'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

83'

83'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

82'

82'

82'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

81'

80'

Καλή ενέργεια από τον Kike Garcia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

80'

80'

Κατοχή: Οσασούνα: 47%, Βαγιαδολίδ: 53%.

79'

78'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Gonzalo Plata υποπίπτει σε χέρι

77'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

77'

77'

Ο Ezequiel Avila δίνει τη θέση του στον Kike Garcia

75'

Καλή ενέργεια από τον Ezequiel Avila ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

75'

Κατοχή: Οσασούνα: 45%, Βαγιαδολίδ: 55%.

74'

73'

Η σέντρα από τον Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

73'

Ο Shon Weissman δίνει τη θέση του στον Sergi Guardiola

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Aimar Oroz

70'

70'

Ο Alvaro Aguado σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Aitor Fernandez ελέγχει την φάση

69'

68'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Alvaro Aguado από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

Ο Lucas Torro σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordi Masip ελέγχει την φάση

66'

66'

65'

Κατοχή: Οσασούνα: 46%, Βαγιαδολίδ: 54%.

65'

Ο Kike Perez δίνει τη θέση του στον Alvaro Aguado

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Leon από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Ruben Pena

65'

Ο Ruben Pena κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

64'

Ο Ante Budimir δίνει τη θέση του στον Jon Moncayola

64'

Ο Enrique Barja δίνει τη θέση του στον Ruben Garcia

64'

Ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

63'

Η σέντρα από τον Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Ο Jawad El Yamiq σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Ruben Pena μπλοκάρεται

63'

Ο Jawad El Yamiq απομακρύνει τη μπάλα

62'

62'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Aimar Oroz

60'

60'

60'

Ο Ante Budimir της ομάδας Οσασούνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

60'

Η σέντρα από τον Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

58'

56'

Ο Shon Weissman από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Η σέντρα από τον Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

56'

Ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

19429 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

56'

55'

55'

54'

Ο Sergio Leon από την ομάδα Βαγιαδολίδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ezequiel Avila

54'

54'

Ο Oscar Plano κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lucas Torro.

52'

52'

Το αμυντικό λάθος του Unai Garcia μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

52'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο Monchu από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

Ο Unai Garcia σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Shon Weissman μπλοκάρεται

51'

Η σέντρα από τον Ivan Fresneda από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Oscar Plano

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Shon Weissman από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον David Garcia

48'

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Torro

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Kike Perez

47'

47'

Το σουτ του Lucas Torro μπλοκάρεται

47'

46'

Ο Lucas Rosa δίνει τη θέση του στον Gonzalo Plata

46'

Ο Roque Mesa δίνει τη θέση του στον Monchu

46'

Ο Zouhair Feddal δίνει τη θέση του στον Ivan Fresneda

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο David Garcia κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jordi Masip μπλοκάρει εύκολα

45+2'

Η σέντρα από τον Moi Gomez από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Olaza

45+1'

Ο Ezequiel Avila είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ezequiel Avila

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Zouhair Feddal τιμωρείται για φάουλ στον Ezequiel Avila μέσα στην περιοχή! Πολλοί παίκτες γύρω από τον διαιτητή

44'

44'

Ο Lucas Rosa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Moi Gomez.

43'

43'

Ο Aimar Oroz από την ομάδα Οσασούνα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

43'

42'

Ο Lucas Torro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roque Mesa

42'

Ο Roque Mesa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

Ο Enrique Barja κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

41'

41'

Καλή ενέργεια από τον Enrique Barja ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

41'

Ο Ante Budimir τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

Η σέντρα από τον Aimar Oroz από την ομάδα Οσασούνα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Rosa

38'

38'

Ο Ruben Pena αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

38'

38'

37'

Ο Jawad El Yamiq από την ομάδα Βαγιαδολίδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ruben Pena

37'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Oscar Plano

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Roque Mesa

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Enrique Barja

33'

33'

Ο Shon Weissman αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

33'

33'

Ο Ante Budimir σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordi Masip ελέγχει την φάση

32'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

32'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

31'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

31'

Ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Lucas Olaza

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Kike Perez

29'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Rosa

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Rosa από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Ante Budimir

28'

Ο Zouhair Feddal από την ομάδα Βαγιαδολίδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο Javi Sanchez απομακρύνει τη μπάλα

27'

Ο Aimar Oroz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

27'

Ο Oscar Plano κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Aitor Fernandez μπλοκάρει εύκολα

26'

Ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

25'

Κατοχή: Οσασούνα: 49%, Βαγιαδολίδ: 51%.

25'

25'

24'

24'

Ο Kike Perez από την ομάδα Βαγιαδολίδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Lucas Torro

23'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Οσασούνα μετράει κανονικά.

21'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

19'

Ο Aimar Oroz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Moi Gomez σκοράρει με το δεξί πόδι!

19'

Ο Ezequiel Avila τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

19'

Το αμυντικό λάθος του Zouhair Feddal μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Oscar Plano

18'

Ο Lucas Rosa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Ο David Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Shon Weissman

18'

17'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enrique Barja από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Javi Sanchez

16'

15'

Κατοχή: Οσασούνα: 66%, Βαγιαδολίδ: 34%.

14'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Oscar Plano από την ομάδα Βαγιαδολίδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

14'

Η σέντρα από τον Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

14'

14'

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ezequiel Avila της ομάδας Οσασούνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Jordi Masip λίγο έλειψε να αποκρούσει.

12'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Roque Mesa από την ομάδα Βαγιαδολίδ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Manuel Sanchez.

12'

11'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

11'

10'

10'

9'

Ο Sergio Leon από την ομάδα Βαγιαδολίδ είναι σε θέση οφσάιντ

8'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ezequiel Avila για την ομάδα Οσασούνα. Ο Oscar Plano σταματάει την φάση.

8'

Ο Aimar Oroz από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

7'

7'

Ο Moi Gomez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

Ο Lucas Torro κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Oscar Plano.

5'

Κατοχή: Οσασούνα: 50%, Βαγιαδολίδ: 50%.

5'

Ο Aimar Oroz από την ομάδα Οσασούνα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Oscar Plano

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Pena από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Jawad El Yamiq

3'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

2'

Ο Jordi Masip κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

2'

Η ομάδα Οσασούνα εκδηλώνει επίθεση

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Olaza από την ομάδα Βαγιαδολίδ ανατρέπει τον Ezequiel Avila

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Βαγιαδολίδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio El Sadar, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δύο σερί νίκες η Βαγιαδολίδ

Η Οσασούνα επιστρέφει στη δυνατή της έδρα για να φιλοξενήσει την ανεβασμένη Βαγιαδολίδ με στόχο την επιστροφή στις νίκες.

Μετά τη νίκη επί της Εσπανιόλ, πήγε στην έδρα της Χιρόνα και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα με τέρμα του Κίκε Μπάρχα στο 38', αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Λόπεθ ισοφάρισε με κοντινή προβολή και την Οσασούνα να φωνάζει για επιθετικό φάουλ. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν περισσότερο να μην χάσουν.

«Είναι μια δίκαιη ισοπαλία, αν και υπάρχουν πολλά πράγματα να αναλυθούν και πολλές εναλλακτικές. Αν πηγαίναμε 0-1 στην ανάπαυλα, το σενάριο θα ήταν διαφορετικό. Μετά την ήττα από τη Βιγιαρεάλ πήραμε τέσσερις βαθμούς στους έξι... Μπορούμε να πούμε ότι η εβδομάδα είναι αρκετά καλή. Είμαι χαρούμενος με το ξεκίνημα. Υπάρχουν 17 βαθμοί σε 11 παιχνίδια. Καλή δυναμική και ας δούμε αν μπορούμε να πάρουμε αυτή τη νίκη εντός έδρας που μας επιτρέπει να κάνουμε άλλο ένα βήμα στη βαθμολογία», ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Γιαγκόμπα Αρασάτε.

Αγωνιστικά Νέα: Σημαντικές οι απουσίες του βασικού τερματοφύλακα Σέρχιο Ερέρα (11/0) και του εξτρέμ Αμπντέ (8/0). Εξέτισε και επιστρέφει ο στόπερ Νταβίντ Γκαρθία (8/0).Μετά την εντός έδρας νίκη επί τη Θέλτα με 4-1, υποδέχθηκε την φορμαρισμένη Σοσιεδάδ και επικράτησε με 1-0. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, βρήκε δίχτυα με τον Βάισμαν στο 11΄, αλλά ακυρώθηκε για φάουλ στην αρχή της φάσης. Η Βαγιαδολίδ πήρε το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με τον Σέρχιο Λεόν και στη συνέχεια δούλεψε υπέρ της το VAR. O Κούμπο βρήκε δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ και το ίδιο συνέβη με τον Θουμπιμέντι στο 83'. Η Σοσιεδάδ έχασε ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα, όπως βέβαια και η Βαγιαδολίδ.

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι. Πρέπει πάντα να είμαστε περήφανοι. Νομίζω ότι η ομάδα ήταν γενναία και το σχέδιο πήγε καλά. Πολύ χαρούμενος για τη νίκη και για τον αντίπαλο που έχουμε μπροστά μας. Η ομάδα είναι πολύ καλή και αντιμετωπίσαμε μερικούς από τους καλύτερους παίκτες που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Έχουμε μια πολύ δυνατή ομάδα που μπορεί να μας δώσει πολλή χαρά. Οι ομάδες χτίζονται μέσα από νίκες. Η ομάδα το κερδίζει αυτό. », είπε ο προπονητής Πατσέτα.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο μέσος Μάλσα (4/0). Δεν είναι διαθέσιμοι ξανά ο μπακ Λουίς Πέρεθ (5/0) και οι χαφ Κένεντι (1/0), Ανουάρ (3/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Οσασούνα πήρε θετικό αποτέλεσμα για δεύτερη σερί αγωνιστική και επιστρέφει στη Παμπλόνα για να συνεχίσει το σερί της απέναντι στην ανεβασμένη Βαγιαδολίδ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν δύο διαδοχικά εντός έδρας τρίποντα και θέλουν να μετρήσουν τις δυνάμεις τους και εκτός. Δύσκολο ματς για προγνωστικά κόντρα σε δύο ομάδες που μοιάζουν ισοδύναμες και θα επιλέξουμε τα 2-3 γκολ.

• Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Οσασούνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.94 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βαγιαδολίδ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.12 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα