Ο Milan Djuric από την ομάδα Μόντσα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

Ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

Ο Jens-Lys Cajuste από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Armando Izzo

90+3'

Ο Valentin Carboni κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόντσα

90'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Νάπολι

89'

89'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

Ο Juan Jesus από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Milan Djuric κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Luca Caldirola

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Giovanni Di Lorenzo

86'

Ο Michele Di Gregorio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens-Lys Cajuste από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Armando Izzo

85'

85'

Ο Valentin Carboni από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Stanislav Lobotka

84'

84'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Giulio Donati, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

83'

83'

82'

Η ομάδα Νάπολι έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stanislav Lobotka από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Daniel Maldini

81'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

Κατοχή: Μόντσα: 39%, Νάπολι: 61%.

80'

80'

80'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mathias Olivera να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

79'

Ο Giacomo Raspadori είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

78'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Giacomo Raspadori

78'

77'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

77'

77'

Ο Milan Djuric κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andre-Frank Zambo Anguissa.

77'

76'

Ο Samuele Birindelli δίνει τη θέση του στον Giorgos Kyriakopoulos

76'

Ο Roberto Gagliardini δίνει τη θέση του στον Valentin Carboni

75'

75'

Ο Mathias Olivera κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuele Birindelli.

74'

Ο Victor Osimhen σημαδεύει την εστία με ψαλιδάκι, αλλά ο Michele Di Gregorio του αρνείται ένα καταπληκτικό γκολ!

74'

Η σέντρα από τον Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

71'

71'

71'

Ο Giovanni Di Lorenzo πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

70'

70'

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Raspadori αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

68'

Καλή ενέργεια από τον Giovanni Di Lorenzo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Ο Victor Osimhen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

68'

Ο Khvicha Kvaratskhelia δίνει τη θέση του στον Giacomo Raspadori

68'

Ο Piotr Zielinski δίνει τη θέση του στον Jens-Lys Cajuste

67'

67'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

Η ομάδα Νάπολι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

65'

64'

Ο Milan Djuric από την ομάδα Μόντσα είναι σε θέση οφσάιντ

64'

Ο Amir Rrahmani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Milan Djuric.

64'

Ο Amir Rrahmani από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Victor Osimhen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

63'

Καλή ενέργεια από τον Victor Osimhen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

62'

Ο Samuele Birindelli έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andrea Colpani σκοράρει με το αριστερό πόδι!

61'

Ο Khvicha Kvaratskhelia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Piotr Zielinski σκοράρει με το αριστερό πόδι!

61'

Ο Samuele Birindelli σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Khvicha Kvaratskhelia μπλοκάρεται

61'

61'

Ο Piotr Zielinski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

Η σέντρα από τον Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

60'

Ο Pablo Mari από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Matteo Politano με αριστερό βολέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

57'

Ο Armando Izzo σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Piotr Zielinski μπλοκάρεται

57'

Ο Victor Osimhen επιστρέφει στο γήπεδο.

57'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

55'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa έδωσε την ασίστ για το γκολ.

55'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Victor Osimhen της ομάδας Νάπολι σκοράρει με κεφαλιά

55'

Η σέντρα από τον Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

55'

55'

Ο Cyril Ngonge δίνει τη θέση του στον Matteo Politano

54'

Ο Alessio Zerbin δίνει τη θέση του στον Patrick Ciurria

54'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro δίνει τη θέση του στον Warren Bondo

53'

Ο Daniel Maldini πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Η ομάδα Μόντσα εκδηλώνει επίθεση

52'

Η σέντρα από τον Alessio Zerbin από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

Κατοχή: Μόντσα: 35%, Νάπολι: 65%.

50'

Ο Stanislav Lobotka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

Ο Cyril Ngonge από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

49'

48'

48'

48'

Ο Cyril Ngonge επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

46'

Κίτρινη κάρτα για τον Jean-Daniel Akpa-Akpro

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Daniel Akpa-Akpro από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Stanislav Lobotka

46'

46'

45+6'

45+6'

Κατοχή: Μόντσα: 34%, Νάπολι: 66%.

45+6'

45+6'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Victor Osimhen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+5'

Ο Victor Osimhen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+5'

45+5'

45+5'

Η σέντρα από τον Cyril Ngonge από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+4'

45+4'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

45+4'

Ο Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+2'

Ο Alessio Zerbin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+1'

Ο Luca Caldirola απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

45'

45'

45'

Ο Khvicha Kvaratskhelia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

44'

44'

44'

44'

43'

Ο Milan Djuric σταματά επιτυχώς το σουτ

43'

Ο Amir Rrahmani της ομάδας Νάπολι παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

43'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Armando Izzo.

43'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

43'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

43'

Ο Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessio Zerbin από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Cyril Ngonge

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Cyril Ngonge

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cyril Ngonge από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Alessio Zerbin

41'

Ο Roberto Gagliardini κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andre-Frank Zambo Anguissa.

41'

Ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

41'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Νάπολι

40'

Καλή ενέργεια από τον Khvicha Kvaratskhelia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

40'

Ο Michele Di Gregorio απομακρύνει τη μπάλα

40'

Ο Cyril Ngonge τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Samuele Birindelli

39'

Ο Giovanni Di Lorenzo σταματά επιτυχώς το σουτ

39'

Το σουτ του Daniel Maldini μπλοκάρεται

39'

39'

38'

Ο Amir Rrahmani απομακρύνει τη μπάλα

38'

Ο Daniel Maldini από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

Η σέντρα από τον Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Jesus από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Daniel Maldini

36'

Η ομάδα Μόντσα έχει την κατοχή της μπάλας

35'

35'

Κατοχή: Μόντσα: 32%, Νάπολι: 68%.

34'

Ο Alessio Zerbin απομακρύνει τη μπάλα

34'

33'

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessio Zerbin από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Piotr Zielinski

32'

Ο Roberto Gagliardini σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

32'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

Ο Milan Djuric από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Cyril Ngonge από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

30'

Ο Samuele Birindelli από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

Κατοχή: Μόντσα: 29%, Νάπολι: 71%.

29'

Ο Milan Djuric κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Giovanni Di Lorenzo.

29'

28'

28'

28'

27'

Ο Dany Mota είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Daniel Maldini

27'

Ο Dany Mota είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

26'

26'

26'

Ο Michele Di Gregorio από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

26'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

Ο Pablo Mari σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Το σουτ του Cyril Ngonge μπλοκάρεται

24'

23'

Ο Armando Izzo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Khvicha Kvaratskhelia

23'

Ο Piotr Zielinski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

22'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

Κατοχή: Μόντσα: 31%, Νάπολι: 69%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Stanislav Lobotka

20'

Ο Andrea Colpani τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

20'

Ο Dany Mota τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

20'

Ο Alessio Zerbin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

18'

18'

17'

Ο Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

17'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Ο Mathias Olivera της ομάδας Νάπολι παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

17'

Ο Cyril Ngonge από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

16'

Κατοχή: Μόντσα: 33%, Νάπολι: 67%.

15'

15'

14'

13'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

13'

Ο Juan Jesus είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

12'

12'

Ο Juan Jesus κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Milan Djuric.

11'

Ο Luca Caldirola κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Osimhen.

11'

Ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Mathias Olivera

10'

Κατοχή: Μόντσα: 37%, Νάπολι: 63%.

10'

Ο Milan Djuric κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Juan Jesus.

9'

Ο Alessio Zerbin έδωσε την ασίστ για το γκολ.

9'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Milan Djuric της ομάδας Μόντσα σκοράρει με κεφαλιά

9'

9'

Ο Juan Jesus τιμωρείται για σπρώξιμο στον Milan Djuric

8'

7'

6'

Κατοχή: Μόντσα: 50%, Νάπολι: 50%.

5'

5'

5'

5'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa επιστρέφει στο γήπεδο.

4'

4'

4'

Ο Luca Caldirola κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Giovanni Di Lorenzo.

4'

4'

4'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Andre-Frank Zambo Anguissa να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

2'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Andre-Frank Zambo Anguissa

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Νάπολι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το U-Power Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Επικίνδυνη η Μόντσα, δεν πείθει η Νάπολι

Η Μόντσα υποδέχεται τη Νάπολι για την 31η αγωνιστική της Σέριε Α. Από εκτός έδρας ήττα σε κρίσιμο αγώνα προέρχονται οι γηπεδούχοι, από βαριά ήττα στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» οι φιλοξενούμενοι.

Έφυγε με άδεια χέρια από το Τορίνο την προηγούμενη αγωνιστική απέναντι στην ομώνυμη ομάδα καθώς γνώρισε την ήττα με 1-0. Στο πρώτο μέρος μπορεί να μην είχε την κατοχή αλλά δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα, με τους δύο τερματοφύλακες να είναι περισσότερο θεατές. Ούτε στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε ιδιαίτερα, με τον Τζούριτς βέβαια να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 58’ για να της δώσει το προβάδισμα. Έτσι στο 67’ ο Πεσίνα υπέπεσε σε πέναλτι με τον Σανάμπρια να ευστοχεί και να τη βάζει πίσω στο σκορ. Ο Ιταλός μέσος μάλιστα πέντε λεπτά μετά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Μόντσα δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Υστέρησε έτσι απέναντι σε έναν άμεσο αντίπαλο και βρίσκεται πλέον σε μειονεκτική θέση σε ό,τι αφορά την έξοδο της στην Ευρώπη. Βέβαια με μία νίκη σήμερα θα στείλει πάλι ένα μήνυμα αλλά θεωρώ πως ακόμα δεν έχει τον χαρακτήρα για να τα καταφέρει. Την περίμενα πιο επιθετική απέναντι στην Τορίνο, τώρα ίσως βρει και περισσότερους χώρους όμως απέναντι σε θεωρητικά ανώτερες ομάδες δυσκολεύεται αρκετά τη φετινή σεζόν. Αδιαμφισβήτητα ο Παλαντίνο έχει δημιουργήσει ένα αξιόλογο σύνολο αλλά στις λεπτομέρειες δεν μπορεί να κάνει την υπέρβαση.

«Ξέρουμε πως αντιμετωπίζουμε μία δυνατή ομάδα που έχει δυσκολίες αυτή τη στιγμή αλλά μιλάμε για τους πρωταθλητές Ιταλίας. Με ενδιαφέρει η εμφάνιση και μέσα στην εβδομάδα είδα μία ομάδα με ενέργεια. Για εμάς είναι μεγάλο κίνητρο που αντιμετωπίζουμε το σύλλογο που πήρε πέρσι τον τίτλο», σχολίασε ο κόουτς Παλαντίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Πεσίνα (30/5) Εξέτισε κι επιστρέφει ο μέσος Μποντό (17/1). Παραμένουν εκτός οι επιθετικοί Καπράρι και Γκόμεζ , ο μέσος Βινιάτο (10/1) κι οι στόπερ Ντ’ Αμπρόζιο (19/0) και Μπετέλα (1/0).

Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αταλάντα την προηγούμενη αγωνιστική κι έτσι γνώρισε την ήττα με 3-0. Γλίτωσε το γκολ από το δοκάρι στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, όμως τελικά στο 26’ βρέθηκε πίσω στο σκορ και τρία λεπτά μετά έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Οσίμεν να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου βέβαια είδε την αντίπαλο της να σκοράρει και δεύτερο τέρμα και η ίδια πίεσε έπειτα. Είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση στο 55’, άξιζε ένα γκολ και βάσει των ευκαιριών της αλλά σε μία αντεπίθεση στο 88’ δέχθηκε και τρίτο τέρμα και αποχώρησε απογοητευμένη από το γήπεδο.

Έμεινε έτσι για τρίτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, έπεσε στην 8η θέση και πλέον μπαίνει σε μεγάλο κίνδυνο η ευρωπαϊκή της συμμετοχή τη νέα σεζόν. Έχει μείνει μάλιστα στο -5 από την πρώτη εξάδα και με την εικόνα που έχει δεν πείθει ότι μπορεί να τα καταφέρει. Προφανώς και δεν αποτελεί παράσημο για την ίδια πως μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος «παλεύει» για την επτάδα ωστόσο «πληρώνει» τις δικές της λάθος επιλογές.

Ο Ντε Λαουρέντις βλέπει πως η ομάδα δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι και γι’ αυτό τον λόγο έχει αποφασίσει να προσεγγίσει και πάλι τον Αντόνιο Κόντε προκειμένου να αναλάβει την ομάδα. Μάλιστα είναι διατεθειμένος να καλύψει τις απαιτήσεις του Ιταλού προκειμένου ο σύλλογος να επιστρέψεις στις επιτυχίες.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο εξτρέμ Κβαρατσχέλια (27/10).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μόντσα προέρχεται από μία ήττα στο Τορίνο που την «πλήγωσε» και τώρα ψάχνει ένα μεγάλο αποτέλεσμα κόντρα στη Νάπολι. Είναι ένα σύνολο που μπορεί να κάνει τη «ζημιά» στους παρτενοπέι οι οποίοι σε καμία περίπτωση δεν πείθουν με τις εμφανίσεις τους. Κινδυνεύουν μάλιστα να μείνουν ακόμα κι εκτός Ευρώπης και ξέρουν πως δεν έχουν πολλά περιθώρια για απώλειες. Δεν είναι ομάδα ωστόσο που μπορείς να εμπιστευτείς και είναι μία καλή ευκαιρία για να πάμε κόντρα. Με τη διπλή ευκαιρία στο 1Χ.

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A