Μπόρνμουθ - Άρσεναλ

20/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 315
0 - 3
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 761 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άρσεναλ - Μπόρνμουθ στις 25/7/2024

• Θεατές: 10423
90+5'

90+5'

10423 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 41%, Άρσεναλ: 59%.

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Emile Smith Rowe ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Edward Nketiah τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Adam Smith κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kieran Tierney.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Lewis Cook

90+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kieffer Moore από την ομάδα Μπόρνμουθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+3'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thomas Partey.

90+3'

Η σέντρα από τον Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Emile Smith Rowe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jaidon Anthony

90'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Καλή ενέργεια από τον Edward Nketiah ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Ο Emile Smith Rowe τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Ο Emile Smith Rowe κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Chris Mepham.

90'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 40%, Άρσεναλ: 60%.

90'

89'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

88'

Ο Granit Xhaka δίνει τη θέση του στον Albert Sambi Lokonga

88'

Ο Bukayo Saka δίνει τη θέση του στον Kieran Tierney

87'

Ο Gabriel Jesus από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Άρσεναλ

86'

Ο Marcus Tavernier επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

85'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 39%, Άρσεναλ: 61%.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Partey από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Ryan Christie

84'

Ο William Saliba από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Aaron Ramsdale κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Η ομάδα Μπόρνμουθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Η ομάδα Μπόρνμουθ έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Η ομάδα Μπόρνμουθ εκδηλώνει επίθεση

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Jordan Zemura

81'

81'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 36%, Άρσεναλ: 64%.

81'

80'

Ο Marcus Tavernier από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

80'

Ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο Marcus Tavernier από την ομάδα Μπόρνμουθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

79'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον William Saliba.

79'

79'

Ο Chris Mepham κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gabriel Jesus.

79'

78'

Ο Marcus Tavernier πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

78'

Ο Kieffer Moore τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

Το αμυντικό λάθος του Granit Xhaka μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

77'

77'

Ο Gabriel Jesus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

76'

Ο Thomas Partey κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Chris Mepham.

76'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπόρνμουθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

75'

75'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Ο Ben White δίνει τη θέση του στον Takehiro Tomiyasu

75'

Ο Gabriel Martinelli δίνει τη θέση του στον Edward Nketiah

74'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

74'

Ο Martin Oedegaard δίνει τη θέση του στον Emile Smith Rowe

73'

73'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Άρσεναλ δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

72'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Άρσεναλ σκοράρει! Ο Gabriel Jesus βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

72'

Ο Martin Oedegaard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

71'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόρνμουθ

71'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

71'

Η σέντρα από τον Oleksandr Zinchenko από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

70'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 34%, Άρσεναλ: 66%.

70'

Ο Jefferson Lerma από την ομάδα Μπόρνμουθ είναι σε θέση οφσάιντ

69'

69'

68'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει την κατοχή της μπάλας

68'

Ο Gabriel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

67'

Η ομάδα Μπόρνμουθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 35%, Άρσεναλ: 65%.

66'

Ο Aaron Ramsdale από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Kieffer Moore

65'

65'

Ο Philip Billing είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Ryan Christie

64'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

64'

Η ομάδα Άρσεναλ εκδηλώνει επίθεση

63'

62'

Ο Lewis Cook κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

Η ομάδα Άρσεναλ ξεκινάει αντεπίθεση

62'

Ο Granit Xhaka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

61'

61'

61'

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Adam Smith

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Smith από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Gabriel Martinelli

60'

59'

Ο Chris Mepham τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gabriel Jesus

59'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

58'

58'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

Ο Bukayo Saka τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

Ο Kieffer Moore τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gabriel

57'

56'

56'

56'

Ο Gabriel απομακρύνει τη μπάλα

56'

55'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 32%, Άρσεναλ: 68%.

55'

Ο Gabriel Martinelli έδωσε την ασίστ για το γκολ!

54'

Ο Jaidon Anthony έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

54'

Ο Granit Xhaka έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο William Saliba σκοράρει με το αριστερό πόδι!

54'

Η σέντρα από τον Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jaidon Anthony από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Bukayo Saka

53'

Ο Bukayo Saka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Gabriel Jesus

52'

Ο Gabriel Jesus τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lewis Cook

52'

52'

Ο Jefferson Lerma αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

52'

Το αμυντικό λάθος του Aaron Ramsdale μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

51'

Ο Chris Mepham κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Aaron Ramsdale μπλοκάρει εύκολα

51'

51'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 28%, Άρσεναλ: 72%.

50'

50'

49'

Η σέντρα από τον Lloyd Kelly από την ομάδα Μπόρνμουθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο Gabriel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kieffer Moore.

49'

48'

47'

Ο Jefferson Lerma κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gabriel Jesus.

47'

47'

47'

Ο Oleksandr Zinchenko απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

Ο Ben Pearson δίνει τη θέση του στον Lewis Cook

46'

Ο Marcos Senesi δίνει τη θέση του στον Jaidon Anthony

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 26%, Άρσεναλ: 74%.

45+2'

45+2'

Ο Martin Oedegaard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Philip Billing

45+2'

Ο Chris Mepham από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

45+1'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 27%, Άρσεναλ: 73%.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

44'

Ο Kieffer Moore είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

44'

43'

43'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

42'

41'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 25%, Άρσεναλ: 75%.

41'

40'

Ο Lloyd Kelly σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Gabriel Jesus μπλοκάρεται

40'

Ο Adam Smith σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Martin Oedegaard μπλοκάρεται

40'

Ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

40'

Ο Jordan Zemura απομακρύνει τη μπάλα

40'

39'

Ο William Saliba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kieffer Moore.

38'

38'

37'

37'

Ο William Saliba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

Ο Gabriel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Philip Billing.

35'

35'

34'

Ο Mark Travers από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

33'

Ο Jefferson Lerma από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ben Pearson για την ομάδα Μπόρνμουθ. Ο Martin Oedegaard σταματάει την φάση.

33'

32'

31'

31'

Ο Martin Oedegaard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ben Pearson.

31'

31'

30'

Ο Gabriel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kieffer Moore

30'

29'

28'

28'

Η σέντρα από τον Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

27'

Κίτρινη κάρτα για τον Jordan Zemura

27'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Jordan Zemura ανέτρεψε τον Bukayo Saka από πίσω και δόθηκε φάουλ

27'

26'

Ο Ben White κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

25'

25'

Ο Thomas Partey κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kieffer Moore.

24'

Ο Bukayo Saka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lloyd Kelly

24'

23'

22'

Ο Philip Billing σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Το σουτ του Bukayo Saka μπλοκάρεται

22'

22'

Ο Gabriel Jesus της ομάδας Άρσεναλ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

22'

Ο Gabriel Jesus κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Adam Smith.

22'

22'

22'

Ο Jefferson Lerma απομακρύνει τη μπάλα

22'

22'

Ο Marcos Senesi από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

21'

Ο Ben Pearson απομακρύνει τη μπάλα

21'

21'

21'

20'

Ο Jordan Zemura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

Ο Marcus Tavernier τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thomas Partey

20'

Ο Thomas Partey κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

Ο Kieffer Moore κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gabriel.

19'

19'

18'

18'

Ο Ben Pearson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bukayo Saka

18'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Partey από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Kieffer Moore

17'

16'

Ο Marcus Tavernier κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thomas Partey.

16'

16'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 19%, Άρσεναλ: 81%.

15'

15'

15'

Το αμυντικό λάθος του Ben White μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

15'

14'

14'

14'

Ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

14'

Ο Gabriel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Chris Mepham.

13'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

13'

12'

12'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Άρσεναλ μετράει κανονικά.

12'

11'

Ο Gabriel Jesus έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Oedegaard σκοράρει με το αριστερό πόδι!

11'

Ο Ben White τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

10'

9'

9'

8'

8'

8'

Ο Jordan Zemura από την ομάδα Μπόρνμουθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Philip Billing από την ομάδα Μπόρνμουθ ανατρέπει τον Gabriel Martinelli

7'

6'

Κατοχή: Μπόρνμουθ: 17%, Άρσεναλ: 83%.

6'

5'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Martin Oedegaard της ομάδας Άρσεναλ ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το αριστερό πόδι!

5'

Καλή ενέργεια από τον Gabriel Martinelli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

Ο Gabriel Jesus τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

4'

4'

Ο Jordan Zemura κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ben White.

4'

3'

3'

2'

Ο Ben Pearson από την ομάδα Μπόρνμουθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ben White

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Άρσεναλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Vitality Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με φόρα για το 3x3 η Άρσεναλ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπόρνμουθ μετά τη νικηφόρα πρεμιέρα της δεν μπόρεσε να κάνει κάτι στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι και γνώρισε δίκαια την ήττα με 4-0. Δεν υπήρχαν βέβαια και απαιτήσεις σε ένα τέτοιο παιχνίδι και τώρα έχει και πάλι δύσκολο έργο. Από την άλλη η Άρσεναλ έχει ξεκινήσει ιδανικά τη σεζόν με δύο νίκες απέναντι σε Κρίσταλ Πάλας και Λέστερ και μάλιστα με πειστικές εμφανίσεις. Η ψυχολογία της είναι στα ύψη και φαίνεται ικανή για άλλη μία νίκη. Θα πάμε με τη νίκη της στο ημίχρονο.

• Η ομάδα Άρσεναλ νίκησε στους τελευταίους 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άρσεναλ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 1.87 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπόρνμουθ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Άρσεναλ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.64 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ