Μπέτις - Έλτσε

15/8/2022 22:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 568
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 591 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έλτσε - Μπέτις στις 24/2/2023

• Θεατές: 50662
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπέτις μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Κατοχή: Μπέτις: 72%, Έλτσε: 28%.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alejandro Alfaro από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Juan Miranda

90+4'

Ο German Pezzella από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+3'

Ο Paul Akouokou από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

90+2'

Καλή ενέργεια από τον Juanmi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

Ο Paul Akouokou σουτάρει προς την εστία αλλά ο Edgar Badia μπλοκάρει

90+2'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ο Pedro Bigas απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'

Ο Edgar Badia από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Johan Mojica βλέπει κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

89'

Ο Johan Mojica τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roberto Gonzalez

89'

Ο William Carvalho κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ezequiel Ponce.

88'

Ο Loren Moron τιμωρείται για σπρώξιμο στον Josan

88'

Ο Pedro Bigas από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Diego Gonzalez από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Rodri δίνει τη θέση του στον Juan Miranda

87'

Ο Guido Rodriguez δίνει τη θέση του στον Paul Akouokou

86'

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Juanmi

86'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο William Carvalho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Κατοχή: Μπέτις: 71%, Έλτσε: 29%.

85'

84'

Ο Omar Mascarell υποπίπτει σε χέρι

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπέτις

82'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Ο Josan κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josan από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Guido Rodriguez

80'

Κατοχή: Μπέτις: 70%, Έλτσε: 30%.

80'

Ο Alejandro Alfaro από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Juanmi

79'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

79'

Ο Aitor Ruibal δίνει τη θέση του στον Fran Delgado

79'

Ο Borja Iglesias δίνει τη θέση του στον Loren Moron

78'

Ο Josan είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

78'

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Juanmi

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Josan

78'

Καλή ενέργεια από τον Borja Iglesias ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

Η ομάδα Μπέτις εκδηλώνει επίθεση

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

76'

Ο Gerard Gumbau δίνει τη θέση του στον Alejandro Alfaro

76'

Ο German Pezzella από την ομάδα Μπέτις δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

76'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Ο Gerard Gumbau σταματά επιτυχώς το σουτ

75'

Το σουτ του Borja Iglesias μπλοκάρεται

75'

Καλή ενέργεια από τον Alex Moreno ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

75'

Ο Roberto Gonzalez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

75'

75'

Ο Guido Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pedro Bigas.

74'

74'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

74'

Ο Ezequiel Ponce σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Roberto Gonzalez μπλοκάρεται

74'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

73'

Ο Josan από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

73'

Ο Helibelton Palacios απομακρύνει τη μπάλα

73'

Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Μπέτις πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

73'

Ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

73'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

72'

72'

71'

Ο Rui Silva απομακρύνει τη μπάλα

71'

Ο Pedro Bigas κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Η ομάδα Μπέτις έχει την κατοχή της μπάλας

70'

Κατοχή: Μπέτις: 69%, Έλτσε: 31%.

70'

Ο Edgar Gonzalez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ezequiel Ponce.

70'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

69'

Ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

69'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

68'

68'

50662 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

68'

68'

68'

67'

Ο Juanmi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Helibelton Palacios

67'

66'

65'

65'

65'

Ο Pere Milla είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Josan

65'

Ο Roger δίνει τη θέση του στον Ezequiel Ponce

64'

Ο Nabil Fekir δίνει τη θέση του στον Roberto Gonzalez

64'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Roger, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

64'

63'

62'

62'

Ο Aitor Ruibal αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

Ο Edgar Badia έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

60'

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Juanmi αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

60'

Το αμυντικό λάθος του Edgar Badia μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

59'

Ο Helibelton Palacios σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

Το σουτ του Nabil Fekir μπλοκάρεται

59'

59'

Ο William Carvalho κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roger.

58'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

56'

55'

55'

55'

55'

54'

Ο Aitor Ruibal από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

53'

Ο German Pezzella απομακρύνει τη μπάλα

53'

Ο Tete Morente κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

Ο Omar Mascarell τιμωρείται για σπρώξιμο στον Borja Iglesias

52'

52'

Ο Edgar Gonzalez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

50'

50'

Ο Tete Morente κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Rui Silva μπλοκάρει εύκολα

49'

Η σέντρα από τον Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

48'

48'

Ο Gerard Gumbau είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

48'

48'

Ο Nabil Fekir τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gerard Gumbau

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Nabil Fekir

46'

Ο Fidel Chaves δίνει τη θέση του στον Tete Morente

46'

Ο Enzo Roco δίνει τη θέση του στον Diego Gonzalez

46'

45+5'

Η ομάδα Μπέτις παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+5'

45+4'

45+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Fidel Chaves, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+4'

45+4'

Ο Pere Milla από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

45+4'

45+3'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+3'

Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45+1'

45'

45'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

45'

Ο Enzo Roco από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Borja Iglesias

45'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

44'

Ο William Carvalho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pere Milla

44'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

43'

Ο Nabil Fekir εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Edgar Badia ελέγχει την φάση

42'

Ο Johan Mojica τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rodri

41'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

41'

Ο Alex Moreno κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Helibelton Palacios.

41'

Ο German Pezzella τιμωρείται για σπρώξιμο στον Fidel Chaves

40'

39'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Juanmi στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

39'

Ο William Carvalho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

Ο Omar Mascarell απομακρύνει τη μπάλα

39'

Ο Alex Moreno τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

38'

38'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

38'

Ο Pere Milla επιστρέφει στο γήπεδο.

38'

37'

37'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Pere Milla να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

35'

34'

Ο Pere Milla είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

34'

34'

Ο Guido Rodriguez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

Ο Edgar Gonzalez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pere Milla.

32'

32'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

32'

Ο Johan Mojica απομακρύνει τη μπάλα

32'

31'

30'

Ο Gerard Gumbau βλέπει κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

30'

Ο Gerard Gumbau τιμωρείται για σπρώξιμο στον Guido Rodriguez

30'

30'

Η ομάδα Μπέτις κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

29'

Ο Enzo Roco έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

28'

Ο Nabil Fekir έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Borja Iglesias της ομάδας Μπέτις «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Borja Iglesias

28'

Ο Nabil Fekir τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

28'

Το αμυντικό λάθος του Enzo Roco μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

27'

Ο Borja Iglesias τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enzo Roco

26'

26'

Ο Guido Rodriguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Omar Mascarell

26'

26'

25'

Κατοχή: Μπέτις: 74%, Έλτσε: 26%.

25'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

25'

24'

23'

23'

Ο Borja Iglesias σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Johan Mojica μπλοκάρεται

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Aitor Ruibal

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aitor Ruibal από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Fidel Chaves

22'

21'

Ο German Pezzella κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

20'

20'

Η σέντρα από τον Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

20'

Κατοχή: Μπέτις: 73%, Έλτσε: 27%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roger από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον William Carvalho

19'

Ο Pedro Bigas κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον German Pezzella.

19'

Ο Nabil Fekir εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

16'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Pere Milla, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

16'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο John Donald αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

16'

Ο John Donald τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aitor Ruibal

16'

Η ομάδα Μπέτις έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

16'

15'

Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pere Milla

15'

14'

14'

Ο Fidel Chaves κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

14'

Ο Edgar Badia απομακρύνει τη μπάλα

14'

13'

12'

Ο Aitor Ruibal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

Ο John Donald από την ομάδα Έλτσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

Ο John Donald κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Juanmi.

11'

Ο Enzo Roco κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Μπέτις: 67%, Έλτσε: 33%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roger από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Edgar Gonzalez

9'

Ο Fidel Chaves από την ομάδα Έλτσε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Guido Rodriguez

9'

Ο Borja Iglesias κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pedro Bigas.

8'

Ο Roger τιμωρείται για σπρώξιμο στον Edgar Gonzalez

8'

Ο Johan Mojica σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Rui Silva ελέγχει την φάση

8'

7'

7'

7'

7'

6'

5'

Ο Johan Mojica κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Aitor Ruibal.

5'

Κατοχή: Μπέτις: 60%, Έλτσε: 40%.

4'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nabil Fekir για την ομάδα Μπέτις. Ο Pedro Bigas σταματάει την φάση.

4'

Ο Juanmi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον John Donald.

4'

Ο Roger απομακρύνει τη μπάλα

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Roco από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Borja Iglesias

3'

3'

2'

Ο Rodri από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

2'

1'

Ο Guido Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roger.

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Έλτσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Benito Villamarin, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Φαβορί μεν, με προβλήματα δε η Μπέτις

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

«Περίεργη» πρεμιέρα για την Μπέτις, που πέρυσι εντός πρώτης εξάδας φτάνοντας μάλιστα στην κατάκτηση του Κυπέλλου που αποτέλεσε το highlight της σεζόν. Αυτό καθώς έπεσε «θύμα» του Financial Fair Play της UEFA και δεν μπόρεσε να εγγράψει μέχρι στιγμής τα νέα της μεταγραφικά αποκτήματα, ενώ έχει φυσικά πουλήσει βασικά στελέχη που την βοήθησαν να πετύχει πέρυσι και έτσι όλα είναι «ρευστά» ως προς το τί εικόνα θα έχει κόντρα στην μαχητική και «δεμένη» Έλτσε, που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στους γηπεδούχους, οι οποίοι μέσα σε όλα δεν έχουν και ρυθμό, αφού πρόκειται για πρεμιέρα. Επιλογή μου το αμφίσκορο.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα