Έλτσε - Μπέτις

21/11/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 527
0 - 3
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 889 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έλτσε - Μπέτις στις 24/2/2023

• Θεατές: 16127
90+4'

16127 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπέτις μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'
Σέντρα

Ο Guido Carrillo από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+3'

Κατοχή: Έλτσε: 58%, Μπέτις: 42%.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπέτις

90+2'

Ο Raul Guti αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+2'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+2'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

90+2'

Ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gerard Gumbau

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'
Απόκρουση

Ο William Carvalho απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'
Γέμισμα

Ο Lucas Perez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Alex Moreno

90'

Ο Alex Moreno υποπίπτει σε χέρι

90'

Κατοχή: Έλτσε: 56%, Μπέτις: 44%.

90'

Ο Lucas Boye κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Rui Silva μπλοκάρει εύκολα

89'
Σέντρα

Ο Lucas Perez κάνει τη σέντρα

89'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Paul Akouokou για την ομάδα Μπέτις. Ο Raul Guti σταματάει την φάση.

88'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο Rui Silva κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'
Σέντρα

87'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Τόσο κοντά! Ο Guido Carrillo έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνεται από τον Rui Silva!

86'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

86'
Σέντρα

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

85'

Οι οπαδοί της ομάδας Έλτσε είδαν αρκετά. Αποχωρούν από το στάδιο.

85'

Καλή ενέργεια από τον Guido Carrillo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

85'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

85'

Κατοχή: Έλτσε: 51%, Μπέτις: 49%.

85'
Απόκρουση

85'
Σέντρα

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

84'
Απόκρουση

Ο Paul Akouokou απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Lucas Boye έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Rui Silva

83'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Lucas Boye βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

83'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

83'

Η ομάδα Έλτσε ξεκινάει αντεπίθεση

83'

Ο Guido Carrillo τιμωρείται για σπρώξιμο στον William Carvalho

82'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Ο Diego Gonzalez έκανε φάουλ στον William Carvalho

81'
Απόκρουση

Ο Nabil Fekir απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

81'
Σέντρα

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

81'

Η γηπεδούχος ομάδα αυξάνει την πίεση στην αντίπαλο της.

80'

80'

Κατοχή: Έλτσε: 54%, Μπέτις: 46%.

80'

Ο Willian Jose δίνει τη θέση του στον William Carvalho

80'

Ο Roberto Gonzalez δίνει τη θέση του στον Cristian Tello

79'

Τι ευκαιρία! Ο Guido Carrillo έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

79'
Σέντρα

Ο Johan Mojica κάνει τη σέντρα

79'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Το σουτ του Lucas Boye μπλοκάρεται

79'
Σέντρα

Ο Tete Morente κάνει τη σέντρα

78'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Roco από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Nabil Fekir

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Willian Jose

76'

76'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

75'

75'

Κατοχή: Έλτσε: 53%, Μπέτις: 47%.

74'

74'
Σέντρα

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

74'
Απόκρουση

Ο Willian Jose απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'

73'

Ο Josan δίνει τη θέση του στον Guido Carrillo

73'

73'

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

73'

Η ομάδα Έλτσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

72'

Ο Raul Guti από την ομάδα Έλτσε κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Rui Silva βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

72'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

71'

Η ομάδα Έλτσε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

71'

Ο Roberto Gonzalez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

71'

70'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Enzo Roco από την ομάδα Έλτσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

70'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

70'

Κατοχή: Έλτσε: 52%, Μπέτις: 48%.

70'
Απόκρουση

Ο Aitor Ruibal απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

70'
Σέντρα

70'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

69'

Ο Juanmi δίνει τη θέση του στον Aitor Ruibal

69'

Ο Sergio Canales δίνει τη θέση του στον Andres Guardado

69'
Σέντρα

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

67'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Hector Bellerin βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

67'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Tete Morente

67'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

67'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

67'

Η ομάδα Μπέτις έχει την κατοχή της μπάλας

66'
Κακό κοντρόλ

Ο Josan από την ομάδα Έλτσε έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

66'
Σέντρα

Ο Lucas Boye κάνει τη σέντρα

66'

65'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

65'

Ο Paul Akouokou έκανε φάουλ στον Tete Morente

65'

65'
Απόκρουση

Ο Victor Ruiz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

Ο Helibelton Palacios από την ομάδα Έλτσε κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

64'

64'

64'

63'

Ο Omar Mascarell δίνει τη θέση του στον Raul Guti

63'

Ο Antonio Barragan δίνει τη θέση του στον Helibelton Palacios

62'

Ο Antonio Barragan έκανε φάουλ στον Willian Jose

62'

62'
Απόκρουση

Ο Alex Moreno απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

62'
Σέντρα

61'

61'
Απόκρουση

Ο Edgar Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Σέντρα

Ο Antonio Barragan κάνει τη σέντρα

61'

Ο Josan από την ομάδα Έλτσε κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

60'

60'
Απόκρουση

Ο Diego Gonzalez της ομάδας Έλτσε απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

60'

Η ομάδα Μπέτις έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

59'

59'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'
Απόκρουση

Ο Rui Silva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'
Σέντρα

58'
Απόκρουση

58'

58'
Σέντρα

Ο Josan από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

57'

57'

Σουτ του Josan βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

57'
Απόκρουση

57'
Γέμισμα

56'

Ο Paul Akouokou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Boye

55'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

55'

54'

54'

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Boye

53'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lucas Boye υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Roberto Gonzalez

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Gerard Gumbau

52'

52'

Ο German Pezzella δίνει τη θέση του στον Edgar Gonzalez

52'

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

51'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

51'

51'

51'

51'

51'

50'

50'

50'
Σέντρα

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

50'

Η ομάδα Μπέτις εκδηλώνει επίθεση

49'

Η ομάδα Μπέτις παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

49'

Ο Lucas Boye αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

49'

49'

48'
Σέντρα

Ο Johan Mojica από την ομάδα Έλτσε κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

48'

48'

47'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

46'

46'

46'

Ο Pedro Bigas δίνει τη θέση του στον Diego Gonzalez

46'

Ο Javier Pastore δίνει τη θέση του στον Tete Morente

46'

45+2'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Μπέτις και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+2'

45+2'
Απόκρουση

45+2'

Ένας παίκτης από την ομάδα Έλτσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

45+1'
Απόκρουση

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'
Απόκρουση

Ο Sergio Canales απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+1'

45+1'
Απόκρουση

Ο Rui Silva απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Lucas Perez της ομάδας Έλτσε. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

45'

45'
Απόκρουση

45'

45'
Απόκρουση

Ο Willian Jose απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

44'
Γέμισμα

Ο Gerard Gumbau εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Lucas Boye

43'

43'

Ο Javier Pastore από την ομάδα Έλτσε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

43'
Απόκρουση

Ο Hector Bellerin απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'
Σέντρα

Ο Javier Pastore από την ομάδα Έλτσε σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

42'

42'

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

41'

Ο Enzo Roco υποπίπτει σε χέρι

41'
Σέντρα

Ο Antonio Barragan από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

41'

40'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

40'

Κατοχή: Έλτσε: 48%, Μπέτις: 52%.

40'
Απόκρουση

Ο German Pezzella απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

40'
Σέντρα

39'

Ο Willian Jose τιμωρείται για σπρώξιμο στον Antonio Barragan

39'

38'

Ο Javier Pastore πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

38'
Γέμισμα

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Johan Mojica

37'

Ο Edgar Badia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

37'

O Sergio Canales στέλνει τη μπάλα μακριά.

37'
Απόκρουση

Ο Pedro Bigas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

36'
Σέντρα

Ο Hector Bellerin κάνει τη σέντρα

36'

Ο Josan αναγκάζει τον Rui Silva σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

36'
Σέντρα

35'

35'

Κατοχή: Έλτσε: 49%, Μπέτις: 51%.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Willian Jose

34'

34'
Απόκρουση

34'

33'
Σέντρα

33'

33'

Ο Roberto Gonzalez από την ομάδα Μπέτις κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

32'

31'

30'

30'

29'

29'

O Victor Ruiz στέλνει τη μπάλα μακριά.

29'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Μπέτις κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Nabil Fekir

28'

28'

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nabil Fekir στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

27'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

27'

Η ομάδα Μπέτις ξεκινάει αντεπίθεση

26'

Το αμυντικό λάθος του Pedro Bigas μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

26'

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

25'

25'

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Willian Jose της ομάδας Μπέτις ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Edgar Badia επέλεξε τη λάθος γωνία.

22'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Antonio Barragan από την ομάδα Έλτσε υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Juanmi.

22'
Σέντρα

Ο Hector Bellerin από την ομάδα Μπέτις σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

22'

21'

20'

20'

Ο Juanmi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

20'

20'

Κατοχή: Έλτσε: 59%, Μπέτις: 41%.

19'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

19'

Το αμυντικό λάθος του Hector Bellerin μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

Κίτρινη κάρτα για τον Juanmi

18'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Juanmi ανέτρεψε τον Josan από πίσω και δόθηκε φάουλ

18'
Απόκρουση

Ο Lucas Boye απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

18'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Nabil Fekir έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Edgar Badia

17'

17'

Ο Hector Bellerin «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

17'

16'

Ο Sergio Canales από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

16'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

16'

16'

15'

Κατοχή: Έλτσε: 61%, Μπέτις: 39%.

15'

14'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonio Barragan

14'

13'

Η ομάδα Μπέτις κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

12'

Ο Alex Moreno έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Juanmi σκοράρει με το αριστερό πόδι!

12'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

12'

12'

Το αμυντικό λάθος του Johan Mojica μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

12'

12'

12'

11'

Κατοχή: Έλτσε: 63%, Μπέτις: 37%.

11'

11'

Ο Paul Akouokou από την ομάδα Μπέτις πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

11'
Γέμισμα

Ο Nabil Fekir εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

10'

10'

Ο Juanmi από την ομάδα Μπέτις κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Edgar Badia βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

10'

10'
Απόκρουση

10'
Γέμισμα

Ο Antonio Barragan εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Ruiz από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Gerard Gumbau

8'

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Bigas από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Willian Jose

7'

6'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

6'

6'

5'

5'

5'

Ο German Pezzella τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Boye

4'

4'

3'

3'

2'

2'

Ο Alex Moreno από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

1'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μπέτις είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Martinez Valero, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πέντε ματς χωρίς νίκη η Έλτσε

Η Έλτσε έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη και υποδέχεται την Μπέτις που έφαγε σφαλιάρα στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας.

ΕΛΤΣΕ

Παρέμεινε για πέμπτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (0-2-3), αλλά έφτασε πάρα πολύ κοντά στο τρίποντο στη Μαγιόρκα, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση με 2-2 στις καθυστερήσεις. Ο Λούκας Μπογέ άνοιξε το σκορ στο 68ο λεπτό, αλλά η Μαγιόρκα βρήκε δίχτυα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάλβα Σεβίγια στο 72΄, όμως και πάλι ο Λούκας Μπογέ, τρία λεπτά αργότερα, έδωσε το προβάδισμα στην Έλτσε. Οι γηπεδούχοι πήραν τελικά τον βαθμό στο 95ο λεπτό με γκολ του Πάμπλο Μαφέο.

«Αν νομίζουν ότι είμαι εμπόδιο, θα είμαι ο πρώτος που θα φύγω. Νομίζω ότι κάναμε ό,τι ήταν απαραίτητο για να κερδίσουμε. Η ομάδα ανέκαμψε καλά όταν έλαβε την ισοπαλία δύο λεπτά μετά το προβάδισμα και προχωρήσαμε ξανά. Αυτή η ισοπαλία είναι επώδυνη.» υπογράμμισε ο τεχνικός, Φραν Εσκριμπά.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Γκούτι (12/0). Αμφίβολος δίνεται ο μπακ Παλάσιος (10/0).

ΜΠΕΤΙΣ

Γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, αφού φιλοξένησε στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας την Σεβίλλη και έχασε με 2-0. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λόγω αποβολής του Ροντρίγκες και δεν άντεξε στο δεύτερο μέρος. Ο Ακούνια με... κεραυνό άνοιξε το σκορ στο 55' και ο Μπεγερίν με αυτογκόλ εννιά λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Η Μπέτις πρέπει να αντιστρέψει το κλίμα αρχής γεγομένης από το σημερινό ματς.

"Πιστεύω ότι είχαμε ένα πολύ ομοιόμορφο πρώτο ημίχρονο, είχαν περισσότερη κατοχή, αλλά χωρίς να μας βλάψουν, μας ακύρωσαν ένα γκολ στο όριο. Με την αποβολή το παιχνίδι άλλαξε εντελώς, παραμείναμε οργανωμένοι μέχρι ένα υπέροχο γκολ. Αναμφισβήτητα είχαμε μια μαύρη εβδομάδα, το δείχνουν τα αποτελέσματα, δεχθήκαμε εννιά γκολ και δεν βάλαμε κανένα. Δεν έχουμε διαταραχθεί καθόλου, είμαστε καλύτεροι από ό,τι περιμέναμε" δήλωσε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο χαφ Ροντρίγκες (11/0) και τραυματίες οι μπακ Μοντόγια (6/0), Καμαράσα (5/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μπέτις γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της και μάλιστα στο μεγάλο ντέρμπι της Ανδαλουσίας από τη Σεβίλλη. Αναμένεται να είναι πιο πεισμωμένη στην έδρα της Έλτσε, η οποία παρέμεινε για πέμπτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (0-2-3). Η Μπέτις διαθέτει καλύτερη ομάδα και θα την στηρίξουμε ποντάροντας στο διπλό.

• Η ομάδα Έλτσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.87 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μπέτις, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα