Μόντσα - Τορίνο

13/8/2022 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 349
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 628 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τορίνο - Μόντσα στις 30/3/2024

• Θεατές: 10739
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Τορίνο μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

10739 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Μόντσα: 54%, Τορίνο: 46%.

90+5'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Dany Mota της ομάδας Μόντσα ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το αριστερό πόδι!

90+4'

Ο Vanja Milinkovic-Savic έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+4'

Ο Marco D'Alessandro τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Η ομάδα Μόντσα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emirhan Ilkhan από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Patrick Ciurria

90+3'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'

Η ομάδα Μόντσα εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Antonio Sanabria ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Ο Ola Aina τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Ο Dany Mota τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ola Aina

90+2'

Ο Marco D'Alessandro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Marco D'Alessandro

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

Ο Michele Di Gregorio κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

90+1'

Ο Nemanja Radonjic χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

Καλή ενέργεια από τον Nemanja Radonjic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

Ο Samuele Ricci δίνει τη θέση του στον Emirhan Ilkhan

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόντσα

88'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

87'

Η ομάδα Τορίνο ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Ola Aina σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

Το σουτ του Samuele Birindelli μπλοκάρεται

86'

86'

Ο Michele Di Gregorio απομακρύνει τη μπάλα

86'

85'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

85'

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τη μπάλα

85'

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Samuele Birindelli από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

84'

Η σέντρα από τον Marco D'Alessandro από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

84'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

83'

82'

Ο Christian Gytkjaer από την ομάδα Μόντσα είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Το σουτ του Marco D'Alessandro μπλοκάρεται

82'

Η σέντρα από τον Samuele Birindelli από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

82'

81'

81'

81'

Κατοχή: Μόντσα: 53%, Τορίνο: 47%.

80'

Η ομάδα Μόντσα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Ο Wilfried Singo δίνει τη θέση του στον Valentino Lazaro

78'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

78'

77'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Andrea Barberis από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

76'

Ο Andrea Petagna δίνει τη θέση του στον Stefano Sensi

76'

Ο Mattia Valoti δίνει τη θέση του στον Christian Gytkjaer

76'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

76'

Ο Samuele Birindelli χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

76'

Καλή ενέργεια από τον Samuele Birindelli ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

76'

Ο Dany Mota τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

Η ομάδα Μόντσα ξεκινάει αντεπίθεση

76'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

75'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

75'

Ο Andrea Barberis απομακρύνει τη μπάλα

75'

74'

73'

73'

73'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Andrea Barberis

71'

Κατοχή: Μόντσα: 52%, Τορίνο: 48%.

71'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Ο Michel Ndary Adopo δίνει τη θέση του στον Jacopo Segre

70'

70'

Ο Andrea Barberis από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

69'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Mattia Valoti

69'

68'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Τορίνο μετράει κανονικά.

67'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

66'

Ο Samuele Ricci έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antonio Sanabria με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

66'

Η σέντρα από τον Samuele Ricci από την ομάδα Τορίνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

Το αμυντικό λάθος του Andrea Carboni μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

66'

65'

65'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

64'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

64'

Ο Filippo Ranocchia δίνει τη θέση του στον Dany Mota

63'

Ο Gianluca Caprari δίνει τη θέση του στον Patrick Ciurria

63'

Ο Carlos Augusto είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Andrea Carboni

62'

Ο Marlon από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

Ο Samuele Birindelli σταματά επιτυχώς το σουτ

62'

Το σουτ του Nemanja Radonjic μπλοκάρεται

61'

Ο Pablo Mari έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

61'

Ο Pablo Mari από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonio Sanabria

61'

Ο Carlos Augusto επιστρέφει στο γήπεδο.

60'

60'

60'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Carlos Augusto να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

59'

Ο Carlos Augusto είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

58'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Antonio Sanabria για την ομάδα Τορίνο. Ο Carlos Augusto σταματάει την φάση.

58'

58'

57'

Ο Nikola Vlasic από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Barberis

56'

55'

55'

55'

54'

53'

Ο Filippo Ranocchia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

53'

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Andrea Petagna

50'

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco D'Alessandro από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Samuele Ricci

48'

47'

47'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

46'

Ο Pablo Mari απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

Ο Aleksey Miranchuk δίνει τη θέση του στον Nikola Vlasic

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Τορίνο της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

Κατοχή: Μόντσα: 56%, Τορίνο: 44%.

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Gianluca Caprari

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45+1'

45'

Ο Gianluca Caprari από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45'

44'

44'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

44'

Ο Nemanja Radonjic έδωσε την ασίστ για το γκολ!

43'

Ο Antonio Sanabria έδωσε την ασίστ για το γκολ.

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Aleksey Miranchuk σκοράρει με το αριστερό πόδι!

43'

43'

Το αμυντικό λάθος του Samuele Birindelli μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

42'

42'

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Samuele Birindelli

40'

39'

38'

Ο Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

Ο Filippo Ranocchia εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

36'

Ο Michel Ndary Adopo έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

36'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Michel Ndary Adopo ανέτρεψε τον Filippo Ranocchia από πίσω και δόθηκε φάουλ

35'

35'

Κατοχή: Μόντσα: 55%, Τορίνο: 45%.

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Gianluca Caprari

33'

Η ομάδα Μόντσα έχει την κατοχή της μπάλας

32'

Ο Michele Di Gregorio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

32'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco D'Alessandro από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Wilfried Singo

32'

31'

Ο Marlon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

31'

Ο Gianluca Caprari αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

30'

30'

29'

Ο Filippo Ranocchia από την ομάδα Μόντσα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Samuele Ricci

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Gianluca Caprari

28'

Ο Samuele Birindelli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

28'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

28'

Ο Marco D'Alessandro σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

Το σουτ του Koffi Djidji μπλοκάρεται

27'

Ο Marco D'Alessandro από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

27'

27'

27'

27'

Ο Aleksey Miranchuk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

27'

26'

26'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

26'

Ο Gianluca Caprari τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

Η σέντρα από τον Gianluca Caprari από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

Ο Koffi Djidji τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gianluca Caprari

25'

25'

24'

23'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23'

Ο Samuele Birindelli απομακρύνει τη μπάλα

22'

22'

21'

Ο Marlon σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

Το σουτ του Karol Linetty μπλοκάρεται

21'

21'

20'

20'

20'

20'

Ο Filippo Ranocchia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

19'

Ο Wilfried Singo έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

18'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marco D'Alessandro

17'

Ο Michel Ndary Adopo σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Το σουτ του Andrea Barberis μπλοκάρεται

16'

Κατοχή: Μόντσα: 46%, Τορίνο: 54%.

15'

15'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

14'

13'

12'

12'

Ο Koffi Djidji από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Μόντσα: 39%, Τορίνο: 61%.

10'

9'

8'

7'

Ο Gianluca Caprari είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

7'

6'

Ο Gianluca Caprari τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ricardo Rodriguez

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Marco D'Alessandro

5'

5'

5'

Κατοχή: Μόντσα: 20%, Τορίνο: 80%.

4'

Ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

4'

4'

Ο Antonio Sanabria χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

3'

3'

Ο Samuele Ricci τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

3'

3'

3'

3'

3'

2'

2'

2'

Ο Andrea Petagna πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nemanja Radonjic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Samuele Birindelli

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το U-Power Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με ψυχολογία η Μόντσα, γκρίνια στην Τορίνο

Η Μόντσα υποδέχεται την Τορίνο για την 1η αγωνιστική της Σέριε Α’. Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι στην ιστορία των γηπεδούχων στη Σέριε Α’, rebuild στην Τορίνο.

Από την κόλαση στον παράδεισο βρέθηκε η Μόντσα και τελικά κατάφερε να πάρει την άνοδο για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Σέριε Α’ μέσω της διαδικασίας των πλέι οφ. Όλα κυλούσαν ιδανικά ως την τελευταία αγωνιστική όπου έψαχνε τη νίκη στην έδρα της Περούτζια προκειμένου να πάρει την απευθείας άνοδο. Η ήττα όμως με 1-0 την έριξε στην 4η θέση, απέκλεισε στα ημιτελικά την Μπρέσια και στον τελικό αντιμετώπισε την Πίζα.

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι επικράτησε με 2-1, έχασε 3-2 εκτός έδρας αλλά στην παράταση έδειξε πυγμή και με 2 γκολ πήρε μία ιστορική νίκη και συνάμα την άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

Ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι και ο Αντρέα Γκαλιάνι έχουν ως στόχο να χτίσουν μία ομάδα που αρχικά θα σωθεί άνετα και οι μεταγραφικές κινήσεις το δείχνουν αυτό με τον καλύτερο τρόπο. Πήρε από τη Βερόνα τον φορ Καπράρι, από την Έμπολι τον φορ Μανκούζο, από την Ίντερ τον στόπερ Ρανόκια, από τη Σαχτάρ τον στόπερ Μάρλον, από την Άρσεναλ τον επίσης στόπερ Μάρι, ήρθε από την Ίντερ ο μέσος Σένσι και από την Αταλάντα ο μεσοεπιθετικός Πεσίνα και αυτές είναι οι πιο χαρακtηριστικές μεταγραφές της. Tην Πέμπτη μάλιστα ανακοίνωσε και την απόκτηση του φορ Πετάνια. Άπαντες παίκτες που έχουν εμπειρία από την κατηγορία και φαίνεται πως θα παρουσιάσει ένα σύνολο που θα είναι άκρως ανταγωνιστικό.

Στο τιμόνι της βέβαια παραμένει ο Τζιοβάνι Στρόπα ο οποίος και εξαργύρωσε την επιτυχία της ανόδου, ενώ αθλητικός διευθυντής ανέλαβε ο Φρανσουά Μοντεστό που αποχώρησε από τον Ολυμπιακό.

Στο πρώτο της επίσημο παιχνίδι για το Κύπελλο, επικράτησε με 3-2 της Φροζινόνε και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση. Το 2-0 του πρώτο ημιχρόνου ίσως την έκανε να χαλαρώσει, η αντίπαλος της έφτασε στην ισοφάριση αλλά τελικά τη λύση την έδωσε ο Γκίτγιαερ στο 83’.

Αγωνιστικά Νέα: Κουβαλάει τιμωρία ο μέσος Μακίν.

H πρώτη χρονιά του Ιβάν Γιούριτς στον πάγκο της μπορεί να κριθεί επιτυχημένη καθώς η ομάδα δεν έμπλεξε σε περιπέτειες με την παραμονή της όπως τις προηγούμενες σεζόν, ήταν σταθερή στην απόδοση της και τερμάτισε ακριβώς στο μέσο της βαθμολογίας, στην ισοβαθμία με τη Σασσουόλο.

Οι εξελίξεις βέβαια το καλοκαίρι ήταν έντονες καθώς αποχώρησαν αρκετοί βασικοί παίκτες, ο Γιούριτς έδειχνε απογοητευμένος και μάλιστα υπήρξε στιγμιότυπο όπου λογομάχησε έντονα με τον αθλητικό διευθυντή Νταβίντε Βανιάτι και λίγο έλειψε να πιαστούν στα χέρια. Ο Κροάτης τεχνικός εξέφραζε συχνά τη δυσαρέσκεια του για τη μεταγραφική πολιτική της ομάδας, με τον Ιταλό να βγαίνει εκτός εαυτού θεωρώντας πως έχει υπερασπιστεί τον Γιούριτς και πως πρέπει να τον αφήσει να δουλέψει ως το τέλος της μεταγραφικής περιόδου.

Η απώλεια του βασικού φορ Μπελότι και του στόπερ Μπρέμερ είναι οι δύο σημαντικότερες απώλειες της, αποχώρησαν βένβαια και ο μπακ Ανσάλντι, οι μέσοθ Μαντράγκορα, Πράετ και Πομπέγκα και οι εξτρέμ Πιάτσα και Μπρέκαλο, άπαντες είχαν ρόλο.

Ήρθαν βέβαια έστω και καθυστερημένα οι μεσοεπιθετικό Βλάσιτς και Μίραντσουκ που μπορούν να την βοηθήσουν, νωρίτερα είχε ανακοινώσει και την απόκτηση του εξτρέμ Ράντονιτς αλλά η αλήθεια είναι πως χρειάζεται σίγουρα σέντερ φορ. Στο Κύπελλο προβλημάτισε για ένα ημίχρονο απέναντι στην Παλέρμο, ανέβασε όμως την απόδοση της στο δεύτερο και επικράτησε με 3-0 εντός έδρας παίρνοντας την πρόκριση.

«Νομίζω ότι η ομάδα ακόμα δεν είναι όπως πρέπει. Είμαι χαρούμενος με τις νέες αποκτήσεις αλλά η κατάσταση είναι όπως πέρσι. Πήραμε παίκτες που στα χαρτιά είναι εξαιρετικοί αλλά τελευταία δεν είναι σε καλή κατάσταση. Ελπίζω να μας βοηθήσουν. Είναι ξεκάθαρο ότι λείπουν κάποια πράγματα αλλά η αγορά έχει ακόμα δρόμο», επισήμανε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν οι στόπερ Ζίμα και Μπουοντζόρνο και ο μπακ Βοϊβόντα.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μόντσα έρχεται με ενθουσιασμό, έχει κάνει μεταγραφές για μία αξιόλογη πορεία και η πόλη θα ζήσει μία ιστορική μέρα. Η Τορίνο από την άλλη προσπαθεί να φτιάξει την ομάδα της, κάποιες μεταγραφές όντως άργησαν αλλά αν το κλίμα στραβώνει από την αρχή δύσκολα να αλλάξει στη συνέχεια. Γι’ αυτό το λόγο μάλιστα οι τιμές είναι μοιρασμένες και μιλάμε για μία Μόντσα που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στη Σέριε Α’. Θα πάμε με τους νεοφώτιστους.

• Η ομάδα Μόντσα νίκησε στους τελευταίους 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.42 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες της ομάδας Μόντσα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.92 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μόντσα νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 3.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.67 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A