Μόντσα - Νάπολι

14/5/2023 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 454
2 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 353 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μόντσα - Νάπολι στις 7/4/2024

• Θεατές: 14455
90+6'

90+6'

Κατοχή: Μόντσα: 45%, Νάπολι: 55%.

90+6'

14455 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Ο Valentin Antov από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Juan Jesus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Ο Jose Machin απομακρύνει τη μπάλα

90+5'

Ο Michele Di Gregorio από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4'

90+4'

Η ομάδα Νάπολι εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο Franco Carboni τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amir Rrahmani

90+4'

Ο Valentin Antov απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

Ο Michele Di Gregorio κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+3'

Ο Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Victor Osimhen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+2'

90+2'

Ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Carboni από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Giovanni Di Lorenzo

90+2'

Ο Patrick Ciurria κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Ο Giacomo Raspadori σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michele Di Gregorio ελέγχει την φάση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jose Machin από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Khvicha Kvaratskhelia

90'

90'

Ο Marlon από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

88'

88'

Η ομάδα Μόντσα ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Giovanni Simeone σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

87'

87'

Ο Amir Rrahmani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Franco Carboni.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόντσα

86'

Ο Matteo Politano αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

85'

Κατοχή: Μόντσα: 46%, Νάπολι: 54%.

85'

85'

84'

83'

83'

Ο Armando Izzo είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Valentin Antov

83'

Ο Matteo Pessina δίνει τη θέση του στον Jose Machin

83'

Ο Andrea Petagna δίνει τη θέση του στον Franco Carboni

82'

Ο Armando Izzo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

82'

81'

Καλή ενέργεια από τον Giovanni Simeone ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

81'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

81'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Ο Marlon σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Giacomo Raspadori μπλοκάρεται

80'

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefano Sensi από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Piotr Zielinski

80'

Ο Stanislav Lobotka δίνει τη θέση του στον Giovanni Simeone

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Stefano Sensi

79'

79'

Ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

79'

Ο Piotr Zielinski σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michele Di Gregorio ελέγχει την φάση

79'

78'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

77'

77'

Ο Luca Caldirola απομακρύνει τη μπάλα

76'

Ο Nicolo Rovella δίνει τη θέση του στον Stefano Sensi

76'

76'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

76'

Η σέντρα από τον Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Ο Stanislav Lobotka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

Ο Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Κατοχή: Μόντσα: 48%, Νάπολι: 52%.

75'

Ο Marlon απομακρύνει τη μπάλα

74'

Καλή ενέργεια από τον Khvicha Kvaratskhelia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

74'

74'

74'

Ο Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

Ο Juan Jesus τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andrea Petagna

73'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

72'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

72'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

72'

72'

Ο Pierluigi Gollini κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Η ομάδα Μόντσα εκδηλώνει επίθεση

71'

70'

70'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

70'

69'

69'

Η ομάδα Μόντσα κάνει μία αλλαγή με καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς.

68'

Ο Gianluca Caprari δίνει τη θέση του στον Samuele Birindelli

68'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Matteo Pessina

67'

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Armando Izzo από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Giacomo Raspadori

66'

66'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

66'

Η σέντρα από τον Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

66'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

65'

65'

64'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mathias Olivera για την ομάδα Νάπολι. Ο Michele Di Gregorio σταματάει την φάση.

64'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Mathias Olivera χτύπησε το δοκάρι!

64'

Η σέντρα από τον Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dany Mota από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Giacomo Raspadori

63'

63'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa δίνει τη θέση του στον Giacomo Raspadori

62'

Ο Bartosz Bereszynski δίνει τη θέση του στον Giovanni Di Lorenzo

62'

Ο Eljif Elmas δίνει τη θέση του στον Matteo Politano

62'

61'

61'

Ο Bartosz Bereszynski κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

60'

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Dany Mota

59'

59'

58'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

58'

Ο Matteo Pessina απομακρύνει τη μπάλα

58'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Mathias Olivera

57'

Ελεύθερο για την ομάδα Νάπολι

56'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

56'

Ο Carlos Augusto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mathias Olivera.

56'

Ο Gianluca Caprari από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

Καλή ενέργεια από τον Dany Mota ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

56'

Η ομάδα Μόντσα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

56'

55'

Κατοχή: Μόντσα: 50%, Νάπολι: 50%.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Andrea Petagna στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

53'

Ο Dany Mota κάνει προσπάθεια για γκολ...

53'

53'

Ο Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Eljif Elmas

53'

Ο Eljif Elmas από την ομάδα Νάπολι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Carlos Augusto

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Luca Caldirola

52'

Ο Eljif Elmas κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

Ο Matteo Pessina κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

52'

51'

Η σέντρα από τον Eljif Elmas από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

Ο Gianluca Caprari κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Κατοχή: Μόντσα: 49%, Νάπολι: 51%.

49'

49'

Το σουτ του Eljif Elmas μπλοκάρεται

49'

49'

Ο Matteo Pessina κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andre-Frank Zambo Anguissa.

48'

Η ομάδα Μόντσα έχει την κατοχή της μπάλας

48'

47'

47'

Ο Juan Jesus από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Nicolo Rovella από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

46'

Ο Mathias Olivera απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

46'

Ο Alessio Zerbin δίνει τη θέση του στον Khvicha Kvaratskhelia

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Μόντσα: 47%, Νάπολι: 53%.

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Victor Osimhen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+1'

45+1'

45+1'

Ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Ο Bartosz Bereszynski απομακρύνει τη μπάλα

45'

44'

43'

43'

43'

41'

41'

41'

Ο Juan Jesus υποπίπτει σε χέρι

41'

Καλή ενέργεια από τον Andre-Frank Zambo Anguissa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

40'

Η σέντρα από τον Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolo Rovella από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Piotr Zielinski

39'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

39'

Η σέντρα από τον Carlos Augusto από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

38'

38'

38'

Ο Matteo Pessina αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

38'

37'

Ο Eljif Elmas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carlos Augusto

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Luca Caldirola

36'

36'

Ο Amir Rrahmani από την ομάδα Νάπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

36'

Ο Victor Osimhen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marlon.

35'

35'

35'

Ο Armando Izzo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

Η ομάδα Νάπολι έχει την κατοχή της μπάλας

34'

Ο Mathias Olivera κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dany Mota.

33'

Ο Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

33'

32'

32'

32'

31'

30'

Κατοχή: Μόντσα: 51%, Νάπολι: 49%.

29'

29'

Ο Andrea Petagna από την ομάδα Μόντσα είναι σε θέση οφσάιντ

28'

27'

Ο Juan Jesus απομακρύνει τη μπάλα

26'

Ο Matteo Pessina πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

26'

25'

25'

25'

25'

24'

23'

Κίτρινη κάρτα για τον Luca Caldirola

23'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Luca Caldirola υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Victor Osimhen

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bartosz Bereszynski από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Nicolo Rovella

22'

22'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

22'

21'

Ο Luca Caldirola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bartosz Bereszynski

20'

20'

19'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

18'

Ο Carlos Augusto έδωσε την ασίστ για το γκολ!

18'

Ο Matteo Pessina έδωσε την ασίστ για το γκολ.

18'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dany Mota σκοράρει με το δεξί πόδι!

18'

Ο Matteo Pessina τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

Ο Carlos Augusto τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

18'

18'

Ο Nicolo Rovella κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

18'

17'

16'

16'

Ο Bartosz Bereszynski από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

15'

Ο Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

15'

15'

Ο Juan Jesus σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

Το σουτ του Carlos Augusto μπλοκάρεται

15'

14'

Ο Amir Rrahmani απομακρύνει τη μπάλα

14'

14'

Ο Alessio Zerbin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

14'

13'

Ο Carlos Augusto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stanislav Lobotka

13'

Ο Amir Rrahmani από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

10'

Κατοχή: Μόντσα: 43%, Νάπολι: 57%.

10'

Ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα είναι σε θέση οφσάιντ

10'

9'

9'

9'

Ο Gianluca Caprari από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

9'

8'

7'

6'

6'

6'

Ο Mathias Olivera σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

Το σουτ του Dany Mota μπλοκάρεται

6'

6'

5'

Ο Alessio Zerbin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Patrick Ciurria

5'

Κατοχή: Μόντσα: 33%, Νάπολι: 67%.

4'

3'

3'

3'

2'

Ο Stanislav Lobotka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolo Rovella

1'

1'

Ο Piotr Zielinski από την ομάδα Νάπολι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Νάπολι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το U-Power Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με «αέρα» αμφότερες

Η Μόντσα υποδέχεται την πρωταθλήτρια Νάπολι για την 35η αγωνιστική της Σέριε Α. Με καλή ψυχολογία και οι δύο ομάδες, γιορτή κάθε παιχνίδι για τους «παρτενοπέι» ως το τέλος.

Έδειξε δύο πρόσωπα στην έδρα της Τορίνο την προηγούμενη αγωνιστική και στο τέλος κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 1-1. Δεν ήταν απειλητική στο πρώτο μέρος, πιέστηκε αρκετά από την αντίπαλο της αλλά κράτησε το μηδέν. Με το ξεκίνημα της επανάληψης βέβαια δέχτηκε το γκολ όμως ανέβασε την απόδοση της, πήρε την κατοχή και βγήκε πιο μπροστά έφτιαξε ευκαιρίες και τελικά έφερε το παιχνίδι στα ίσα με πολύ ωραίο σουτ του Καπράρι στο 86’.

Παραμένει έτσι σταθερά ψηλά στη βαθμολογία, ισοβαθμεί μάλιστα με άλλες τέσσερις ομάδες στους 46 βαθμούς και η 8η θέση είναι ένας άκρως ρεαλιστικός στόχος. Της αξίζουν σαφώς εύσημα τη φετινή χρονιά που μάλιστα δεν έκανε και καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Δεν πρόκειται να κλειστεί απέναντι στη Νάπολι, διασκεδάζει κάθε παιχνίδι της πλέον και έχει την ποιότητα ακόμα και να κάνει τη ζημιά στους πρωταθλητές. Άλλωστε τρέχει ένα σερί έξι αγωνιστικών χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα.

«Για μένα ο Σπαλέτι είναι ο καλύτερος προπονητής στη Σέριε Α. Θέλουμε να αντιμετωπίζουμε τους καλύτερους. Αυτό το παιχνίδι έρχεται την κατάλληλη στιγμή καθώς βρισκόμαστε σε καλή κατάσταση και η Νάπολι βιώνει συναισθήματα ευφορίας μετά το Σκουντέτο. Θα είναι ένα τεστ ωριμότητας», επισήμανε ο κόουτς Παλαντίνο

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο μέσος Κολπάνι (25/3).

Υποδέχτηκε τη Φιορεντίνα σε ένα κατάμεστο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» το οποίο ήταν έτοιμο να γιορτάσει το 3ο πρωτάθλημα στην ιστορία της ομάδας και μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της αλλά πήρε τη νίκη με 1-0. Έδειξε πάλι λίγο αγχωμένη στο πρώτο μέρος, δυσκολεύτηκε να απειλήσει αλλά στο δεύτερο μέρος ήταν πιο επιθετική. Μπήκε δυνατά, έχασε πέναλτι με τον Οσιμέν στο 48’ και στο 63’ είχε δοκάρι με τον Νιγηριανό. Έψαχνε ένα γκολ, κέρδισε και άλλο πέναλτι στο 72’ και αυτή τη φορά ο Οσιμέν ευστόχησε.

Ήθελε να ευχαριστήσει και τους οπαδούς της με μία νίκη, αυτή που τους στέρησε με τη Σαλερνιτάνα, και την πέτυχε με την εμφάνιση της στο δεύτερο μέρος. Ο Ντε Λαουρέντις έκανε γνωστό πως ο Σπαλέτι θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν στην ομάδα και ότι ο Οσιμέν δεν πωλείται. Πέτυχε σπουδαία πράγματα φέτος, το θέμα είναι πλέον πως θα μπορέσει να κρατηθεί στην κορυφή και τι κινήσεις θα κάνει. Ο πήχης έχει ανέβει άλλωστε και όλοι πλέον την υπολογίζουν καθώς φέτος εντυπωσίασε με την απόδοση της.

«Πιστεύω ότι αυτή τη σεζόν βελτιώσαμε το ρόστερ μας. Αυτό είναι ένα αποτέλεσμα που με αφήνει ικανοποιημένο. Αξίζουν εύσημα και στο κλαμπ γιατί μου έδωσε την ευκαιρία να προπονήσει νεαρούς ποδοσφαιριστές με μεγάλες ικανότητες. Αυτή η ομάδα έχει μέλλον και πιστεύω ότι άνοιξε ένας κύκλος», σχολίασε ο κόουτς Σπαλέτι.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός ο μπακ Μάριο Ρουί (21/0) και ο εξτρέμ Λοσάνο (32/3). Ο Σπαλέτι δήλωσε πως θα κάνει κάποιες αλλαγές.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Περιμένω ένα ανοικτό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν πολύ καλή εικόνα στο φετινό πρωτάθλημα. Η Μόντσα αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη, η Νάπολι την καλύτερη ομάδα. Δεν υπάρχει άλλωστε πλέον πίεση σε καμία από τις δύο και μου κάνει εντύπωση που το over βρίσκεται σε αυτές τις τιμές από τη στιγμή που αμφότερες είναι επιθετικές ομάδες. Θα το επιλέξω.

• Στους τελευταίους 7 αγώνες της ομάδας Νάπολι, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.88 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Νάπολι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Νάπολι νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.17 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μόντσα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A