Ο Teji Savanier δίνει τη θέση του στον Christopher Jullien

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nuno Mendes σκοράρει με το αριστερό πόδι!

Ο Vitinha τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

89'

Ο Musa Al-Taamari κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Warren Zaire-Emery αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

88'

Η ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ξεκινάει αντεπίθεση

88'

Ο Goncalo Ramos από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Manuel Ugarte απομακρύνει τη μπάλα

87'

Η ομάδα Μονπελιέ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο Nordi Mukiele από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

86'

85'

Ο Vitinha από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

85'

Η σέντρα από τον Musa Al-Taamari από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

Κατοχή: Μονπελιέ: 31%, Παρί Σεν Ζερμέν: 69%.

85'

Η ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

84'

Η ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν έχει την κατοχή της μπάλας

83'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μονπελιέ!

82'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Μονπελιέ

82'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Nuno Mendes από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον παίκτη Musa Al-Taamari.

82'

Η ομάδα Μονπελιέ εκδηλώνει επίθεση

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Μονπελιέ

81'

Ο Goncalo Ramos από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'

Ο Achraf Hakimi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Leroy από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Warren Zaire-Emery

78'

77'

77'

Ελεύθερο για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν

76'

Κατοχή: Μονπελιέ: 33%, Παρί Σεν Ζερμέν: 67%.

76'

Ο Manuel Ugarte από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jordan Ferri

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Musa Al-Taamari από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Nuno Mendes

74'

74'

74'

Ο Teji Savanier είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Nuno Mendes

72'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Nuno Mendes για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Teji Savanier σταματάει την φάση.

72'

Ο Gianluigi Donnarumma από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Senny Mayulu από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Musa Al-Taamari

71'

71'

Ο Nuno Mendes επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

71'

70'

Ο Lucas Mincarelli Davin δίνει τη θέση του στον Falaye Sacko

70'

Ο Kang-In Lee δίνει τη θέση του στον Senny Mayulu

69'

Ο Lucas Beraldo δίνει τη θέση του στον Nordi Mukiele

69'

Ο Khalil Fayad τιμωρείται για σπρώξιμο στον Achraf Hakimi

69'

Ο Vitinha σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Dimitry Bertaud ελέγχει την φάση

68'

Ο Goncalo Ramos κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

67'

Ο Khalil Fayad κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Ο Nuno Mendes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Ο Khalil Fayad από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

65'

Ο Nuno Mendes κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Musa Al-Taamari.

65'

Ο Enzo Tchato κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

65'

Ο Achraf Hakimi από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Η ομάδα Μονπελιέ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

64'

64'

63'

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kylian Mbappe σκοράρει με το δεξί πόδι!

63'

Η σέντρα από τον Vitinha από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Leroy από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Vitinha

62'

62'

Ο Randal Kolo Muani δίνει τη θέση του στον Goncalo Ramos

62'

Ο Bradley Barcola δίνει τη θέση του στον Warren Zaire-Emery

60'

60'

60'

60'

Ο Arnaud Nordin δίνει τη θέση του στον Khalil Fayad

59'

Ο Wahbi Khazri δίνει τη θέση του στον Musa Al-Taamari

59'

Ο Tanguy Coulibaly είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Akor Adams

59'

Ο Tanguy Coulibaly είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

59'

58'

58'

Ο Kiki Kouyate από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

57'

Ο Wahbi Khazri αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

57'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kylian Mbappe από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Jordan Ferri

57'

Ο Jordan Ferri κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

Ο Kylian Mbappe από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

56'

Ο Kiki Kouyate σταματά επιτυχώς το σουτ

56'

Το σουτ του Vitinha μπλοκάρεται

56'

56'

55'

55'

53'

Ο Kang-In Lee έδωσε την ασίστ για το γκολ!

53'

Ο Randal Kolo Muani έδωσε την ασίστ για το γκολ.

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kang-In Lee της ομάδας Παρί Σεν Ζερμέν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

53'

53'

52'

52'

Ο Leo Leroy κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kang-In Lee.

51'

51'

50'

50'

Ο Bradley Barcola έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kylian Mbappe της ομάδας Παρί Σεν Ζερμέν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

49'

48'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Manuel Ugarte υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jordan Ferri

48'

Η ομάδα Μονπελιέ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

47'

46'

46'

Ο Lucas Hernandez δίνει τη θέση του στον Nuno Mendes

46'

45+7'

45+6'

45+6'

Ο Randal Kolo Muani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Becir Omeragic.

45+6'

Ο Wahbi Khazri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lucas Beraldo.

45+6'

Καλή ενέργεια από τον Vitinha ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+6'

Ο Enzo Tchato σταματά επιτυχώς το σουτ

45+6'

Το σουτ του Randal Kolo Muani μπλοκάρεται

45+6'

Η σέντρα από τον Bradley Barcola από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Randal Kolo Muani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Enzo Tchato.

45+5'

45+3'

45+2'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Gianluigi Donnarumma, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Teji Savanier της ομάδας Μονπελιέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Gianluigi Donnarumma λίγο έλειψε να αποκρούσει.

45+2'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μονπελιέ!

45+1'

45'

44'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Gianluigi Donnarumma από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Tanguy Coulibaly.

44'

Καλή ενέργεια από τον Tanguy Coulibaly ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

44'

Το αμυντικό λάθος του Danilo Pereira μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

44'

Ο Gianluigi Donnarumma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

44'

43'

43'

42'

41'

Ο Danilo Pereira σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Ο Wahbi Khazri κάνει εύστοχο τελείωμα αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε στη γραμμή!

41'

Η σέντρα από τον Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

41'

40'

39'

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Beraldo

38'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lucas Beraldo για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Teji Savanier σταματάει την φάση.

38'

Ο Kang-In Lee κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

37'

37'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν!

36'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν

36'

36'

Ο Achraf Hakimi από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

35'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

Κατοχή: Μονπελιέ: 37%, Παρί Σεν Ζερμέν: 63%.

35'

Ο Kiki Kouyate απομακρύνει τη μπάλα

34'

Ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ είναι σε θέση οφσάιντ

33'

33'

Ο Manuel Ugarte από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

33'

Ο Lucas Hernandez απομακρύνει τη μπάλα

32'

Ο Leo Leroy κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vitinha.

32'

Ο Kiki Kouyate κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

Ο Vitinha κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

30'

30'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Arnaud Nordin από την ομάδα Μονπελιέ νικάει στον αέρα τον αντίπαλο του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

30'

Ο Danilo Pereira από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Beraldo από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Teji Savanier

29'

28'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Vitinha υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Teji Savanier

28'

Ο Becir Omeragic από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

27'

Ο Lucas Beraldo από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

27'

27'

26'

Καλή ενέργεια από τον Arnaud Nordin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

26'

Καλή ενέργεια από τον Kylian Mbappe ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

Κατοχή: Μονπελιέ: 27%, Παρί Σεν Ζερμέν: 73%.

25'

25'

25'

Ο Manuel Ugarte κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

23'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν μετράει κανονικά.

23'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν

22'

Ο Kylian Mbappe έδωσε την ασίστ για το γκολ!

22'

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kylian Mbappe σκοράρει με το αριστερό πόδι!

22'

22'

22'

Ο Teji Savanier από την ομάδα Μονπελιέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

21'

Ο Lucas Beraldo σταματά επιτυχώς το σουτ

21'

Το σουτ του Jordan Ferri μπλοκάρεται

21'

Η ομάδα Μονπελιέ ξεκινάει αντεπίθεση

21'

21'

Το σουτ του Kang-In Lee μπλοκάρεται

20'

20'

Κατοχή: Μονπελιέ: 25%, Παρί Σεν Ζερμέν: 75%.

20'

20'

Το σουτ του Wahbi Khazri μπλοκάρεται

19'

19'

19'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Kiki Kouyate υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Randal Kolo Muani

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ferri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Kylian Mbappe

18'

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bradley Barcola από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Jordan Ferri

17'

Ο Enzo Tchato από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

16'

Ο Lucas Mincarelli Davin από την ομάδα Μονπελιέ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

16'

Η σέντρα από τον Enzo Tchato από την ομάδα Μονπελιέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

15'

Κατοχή: Μονπελιέ: 21%, Παρί Σεν Ζερμέν: 79%.

14'

Ο Kylian Mbappe έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vitinha της ομάδας Παρί Σεν Ζερμέν νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

14'

Ο Kang-In Lee από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

13'

Ο Becir Omeragic σταματά επιτυχώς το σουτ

13'

Το σουτ του Bradley Barcola μπλοκάρεται

13'

Ο Dimitry Bertaud από την ομάδα Μονπελιέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

12'

12'

12'

12'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Becir Omeragic από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Kylian Mbappe

10'

10'

10'

Κατοχή: Μονπελιέ: 22%, Παρί Σεν Ζερμέν: 78%.

9'

Ο Leo Leroy σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Gianluigi Donnarumma ελέγχει την φάση

9'

Ο Lucas Hernandez από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν είναι σε θέση οφσάιντ

7'

7'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

6'

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wahbi Khazri από την ομάδα Μονπελιέ ανατρέπει τον Danilo Pereira

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bradley Barcola από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Lucas Mincarelli Davin

5'

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Achraf Hakimi από την ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν ανατρέπει τον Tanguy Coulibaly

3'

2'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Leo Leroy υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kylian Mbappe

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μονπελιέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Mosson, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Διψάει» για βαθμούς η Μονπελιέ

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Προφανώς μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες με την Παρί να οδεύει ολοταχώς προς την κατάκτηση ενός ακόμη πρωταθλήματος και τη Μονπελιέ από την άλλη να δίνει μάχη για να μείνει «ζωντανή» στη Λιγκ 1. Φαβορί είναι φυσικά οι Παριζιάνοι ωστόσο θα προτιμήσουμε την επιλογή να σκοράρουν αμφότερες στην αναμέτρηση, από τη στιγμή που και η Μονπελιέ βρίσκει δίχτυα με συνέπεια το τελευταίο διάστημα.

• Στους τελευταίους 7 αγώνες της ομάδας Μονπελιέ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.44 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1