35000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 45%, Άρσεναλ: 55%.

90+7'

Ο Jakub Kiwior από την ομάδα Άρσεναλ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

90+7'

Ο Leandro Trossard χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+7'

Καλή ενέργεια από τον Leandro Trossard ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+7'

Η ομάδα Άρσεναλ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

Ο Mauro Junior σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Aaron Ramsdale ελέγχει την φάση

90+6'

Ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+6'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+5'

Η ομάδα Άρσεναλ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+3'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Άρσεναλ

90'

Ο Yorbe Vertessen δίνει τη θέση του στον Fredrik Oppegaard

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Ο Guus Til χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90'

Ο Guus Til από την ομάδα Αϊντχόφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90'

Η ομάδα Αϊντχόφεν ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Αϊντχόφεν

89'

Ο Reiss Nelson δίνει τη θέση του στον Gabriel Jesus

89'

Ο Kai Havertz δίνει τη θέση του στον Emile Smith Rowe

88'

Ο Leandro Trossard αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

Ο Ben White κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκδηλώνει επίθεση

86'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 48%, Άρσεναλ: 52%.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guus Til από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Jorginho

85'

85'

85'

Ο Armando Obispo σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Jakub Kiwior μπλοκάρεται

84'

Η ομάδα Άρσεναλ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

84'

83'

Ο Malik Tillman δίνει τη θέση του στον Guus Til

83'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

82'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Άρσεναλ

82'

Ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Η σέντρα από τον Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Φράγμα από τον Andre Ramalho Silva, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Edward Nketiah. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

80'

79'

79'

Ο Ben White απομακρύνει τη μπάλα

78'

76'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 49%, Άρσεναλ: 51%.

76'

76'

Ο Walter Benitez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

76'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

75'

74'

Ο Ismael Saibari δίνει τη θέση του στον Sergino Dest

74'

Ο Johan Bakayoko δίνει τη θέση του στον Isaac Babadi

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Ramalho Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Edward Nketiah

73'

72'

Ο Declan Rice από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jorginho από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Johan Bakayoko

71'

70'

70'

69'

Ο Jordan Teze κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Andre Ramalho Silva

68'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει την κατοχή της μπάλας

68'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

68'

Ο Reiss Nelson από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

67'

67'

66'

Καλή ενέργεια από τον Ismael Saibari ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

66'

66'

Ο Edward Nketiah επιστρέφει στο γήπεδο.

66'

66'

Ο Reiss Nelson από την ομάδα Άρσεναλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

65'

65'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Edward Nketiah να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

64'

Ο Edward Nketiah είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yorbe Vertessen από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Ben White

63'

61'

Ο William Saliba δίνει τη θέση του στον Ben White

61'

Ο Cedric Soares δίνει τη θέση του στον Declan Rice

61'

Ο Mohamed Elneny είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Martin Oedegaard

61'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mohamed Elneny να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

61'

Ο Mohamed Elneny είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

60'

60'

59'

59'

Ο Edward Nketiah της ομάδας Άρσεναλ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

59'

Η σέντρα από τον Cedric Soares από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο Jorginho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

Ο William Saliba από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Malik Tillman από την ομάδα Αϊντχόφεν είναι σε θέση οφσάιντ

58'

58'

Ο Malik Tillman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

55'

55'

55'

Ο Yorbe Vertessen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον William Saliba.

55'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andre Ramalho Silva

54'

54'

53'

Ο Andre Ramalho Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kai Havertz

53'

52'

Ο Ricardo Pepi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

52'

Ο Gabriel κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ricardo Pepi.

52'

51'

Ο Mauro Junior έδωσε την ασίστ για το γκολ!

50'

Ο Ricardo Pepi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yorbe Vertessen σκοράρει με το δεξί πόδι!

50'

50'

50'

49'

48'

48'

48'

47'

Ο Yorbe Vertessen από την ομάδα Αϊντχόφεν προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

47'

Ο Jakub Kiwior από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 46%, Άρσεναλ: 54%.

45+3'

Ο Johan Bakayoko υποπίπτει σε χέρι

45+2'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

Ο Johan Bakayoko από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+2'

Ο Johan Bakayoko σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Aaron Ramsdale ελέγχει την φάση

45+1'

45+1'

45+1'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Αϊντχόφεν

45'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 43%, Άρσεναλ: 57%.

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ricardo Pepi από την ομάδα Αϊντχόφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Η σέντρα από τον Johan Bakayoko από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

42'

Ο Reiss Nelson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Edward Nketiah σκοράρει με το αριστερό πόδι!

42'

Η σέντρα από τον Reiss Nelson από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

41'

Ο Mauro Junior σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

41'

Η σέντρα από τον Jakub Kiwior από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kai Havertz από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Malik Tillman

40'

39'

39'

39'

38'

37'

36'

Ο Leandro Trossard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Teze

35'

35'

34'

Ο Malik Tillman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

34'

Ο William Saliba σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Ricardo Pepi μπλοκάρεται

34'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

33'

32'

32'

Ο Jordan Teze αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

30'

30'

Ο Ismael Saibari κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mohamed Elneny.

30'

29'

Παραλίγο! Ο Mohamed Elneny σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

29'

Ο Andre Ramalho Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kai Havertz από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Armando Obispo

28'

27'

Ο Reiss Nelson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

25'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 47%, Άρσεναλ: 53%.

25'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Malik Tillman από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Jorginho

23'

22'

22'

Ο Johan Bakayoko από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

21'

20'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ismael Saibari από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Jorginho

20'

20'

19'

19'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Yorbe Vertessen χτύπησε το δοκάρι!

19'

Η σέντρα από τον Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

19'

Ο Cedric Soares από την ομάδα Άρσεναλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kai Havertz από την ομάδα Άρσεναλ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

Η σέντρα από τον Leandro Trossard από την ομάδα Άρσεναλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

Ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Leandro Trossard

16'

16'

16'

15'

14'

13'

Ο Aaron Ramsdale είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

13'

12'

12'

Ο Jakub Kiwior σταματά επιτυχώς το σουτ

12'

Το σουτ του Johan Bakayoko μπλοκάρεται

11'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 40%, Άρσεναλ: 60%.

10'

10'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

9'

Ο Andre Ramalho Silva απομακρύνει τη μπάλα

9'

9'

8'

7'

7'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Armando Obispo από την ομάδα Αϊντχόφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

7'

Ο Johan Bakayoko από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

6'

Ο Ricardo Pepi χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

6'

Ο Gabriel σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

6'

6'

5'

4'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 27%, Άρσεναλ: 73%.

4'

4'

3'

Ο Cedric Soares κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Άρσεναλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Philips Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς άγχος και κίνητρο

Η Αϊντχόφεν υποδέχεται την Άρσεναλ στο «Φίλιπς Στάντιον» για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Από εκτός έδρας νίκη επί της Σεβίλλης προέρχονται οι γηπεδούχοι, ενώ και οι φιλοξενούμενοι αντίστοιχα επικράτησαν της Λανς εντός έδρας.

Τι ισχύει: Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, ενώ όποια τερματίσει στην τρίτη θέση, θα συνεχίσει στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση ισοβαθμίας τα κριτήρια κατά σειρά είναι τα εξής: 1)Βαθμοί, διαφορά γκολ και καλύτερη επίθεση στα ματς μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, 2) διαφορά γκολ και καλύτερη επίθεση συνολικά στα ματς του ομίλου, 3) περισσότερες νίκες στον όμιλο, 4) περισσότερες εκτός έδρας νίκες, 5) λιγότερες κάρτες.

Πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Σεβίλλη πετυχαίνοντας μεγάλη ανατροπή και εξασφαλίζοντας την πρόκριση στη φάση των «16» της διοργάνωσης, μία αγωνιστική πριν το φινάλε των ομίλων. Τιλ και Λοθάνο απείλησαν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αλλά οι φιλοξενούμενο σταδιακά έχασαν μέτρα και έμειναν πίσω στο σκορ στο 24', μην μπορώντας να αντιδράσουν στη συνέχεια, ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους (47') είδαν την εστία τους να παραβιάζεται για δεύτερη φορά. Το σημείο όμως που ανατράπηκαν όλα στο ματς ήταν στο 66' όταν και η Αϊντχόφεν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο. Μείωσε άμεσα (68') με βολέ του Σαϊμπαρί και ισοφάρισε στο 81' με αυτογκόλ του Γκούντελι έπειτα από κεφαλιά του Φερτέσεν. Στις καθυστερήσεις μάλιστα και αφού βρήκε πολύ χώρο, έκανε την ολική ανατροπή με κεφαλιά του Πέπι (90'+2') και «κλείδωσε» τη νίκη.

Με αυτό το τρίποντο η Αϊντχόφεν έφτασε τους 8 βαθμούς και εξασφάλισε πως υπερτερεί στην ισοβαθμία της Λανς, που ακολουθεί με 5. Κατέκτησε έτσι τη 2η θέση -και την πρόκριση- πίσω από την Άρσεναλ, που προπορεύεται με 12 πόντους ούσα σίγουρα πρώτη.

Την ίδια στιγμή κάνει... πλάκα στο πρωτάθλημα της Ερεντιβίζιε, όπου εσχάτως επικράτησε εύκολα με 2-0 της Χέρενφεν και έκανε το 15/15 (!) ούσα μόνη πρώτη και στο +10 από τη Φέγενορντ που ακολουθεί στη 2η θέση. Κλίμα ευφορίας στην ομάδα αφού πραγματοποιεί μίας από τις καλύτερες σεζόν της ιστορίας της.

Ο τεχνικός Πίτερ Μπος δήλωσε για άλλη μία φορά πως είναι πολύ ευχαριστημένο και προανήγγειλε μικρό ροτέισιον, καθώς το ματς με τους «κανονιέρηδες» είναι αδιάφορο βαθμολογικά.

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο εξτρέμ Λοθάνο που έχει συμπληρώσει κάρτες. Τραυματίες παραμένουν ο στόπερ Μπέλα-Κοτσάπ και ο πολύτιμος εξτρέμ Λανχ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του στόπερ Τεζέ που επιστρέφει από τραυματισμό αλλά δεν είναι στο 100% και του χαφ Σχάουτεν.Ισοπέδωσε με 6-0 τη Λανς εντός έδρας, παίρνοντας «εκδίκηση» για την ήττα στο ματς της Γαλλίας και βάζοντας τέλος στα σενάρια που την ήθελαν να «μπλέκει» αναφορικά με την κατάκτηση της πρωτιάς. Μπήκε στο ματς πατώντας... γκάζι από το ξεκίνημα και σημείωσε τέσσερα; γκολ στα πρώτα 27 λεπτά (Χάβερτζ 13', Ζεσούς 21', Σάκα 23', Μαρτινέλι 27') με ένα ακόμα τέρμα να έρχεται από τον Όντεγκααρντ στο 45'+2'. Μοναδική φορά που απειλήθηκε στο 40', γλίτωσε το γκολ από το δοκάρι, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Αρτέτα πραγματοποίησε αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα και ο ρυθμός έπεσε, με τους «κανονιέρηδες» πάντως να σημειώνουν ένα ακόμα γκολ με εύστοχο πέναλτι του Ζορζίνιο στο 86'.

Η Άρσεναλ έφτασε έτσι τους 12 βαθμούς και εξασφάλισε ήδη την πρόκριση ως πρώτη από τον όμιλο, αφού βρίσκεται στο +4 από τη σημερινή της αντίπαλο που θα την ακολουθήσει στη φάση των «16» ως δεύτερη.

Το Σάββατο (9/12) πάντως ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Άστον Βίλα και μετά από τέσσερις νίκες ήρθε η πρώτη αποτυχία που τη «γκρέμισε» από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ και την έφερε στη 2η θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ, την ώρα που βρίσκεται στο +1 από την Άστον Βίλα και στο +2 από τη Μάντσεστερ Σίτι, με την «κούρσα» του τίτλου να έχει πάρει... φωτιά.

Εντυπωσιασμένος από όσα πετυχαίνει φέτος η Αϊντχόφεν δήλωσε ο Αρτέτα, που τόνισε πως περιμένει ένα πολύ ενδιαφέρον ματς με καλό ποδόσφαιρο και πως το αήττητο ρεκόρ των γηπεδούχων εντός έδρας φέτος αποτελεί κίνητρο για την ομάδα του.

Αγωνιστικά νέα: Επιστρέφει ο μέσος Σμιθ Ρόου, αλλά είναι αμφίβολη η συμμετοχή του επιθετικού Σάκα, ενώ εκτός αποστολής για να προφυλαχθεί έμεινε ο Μαρτινέλι. Εκτός λόγω τραυματισμών παραμένουν ο μπακ Τομιγιάσου, ο στόπερ Τίμπερ και οι χαφ Παρτέι και Βιέιρα.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Αμφότερες έχουν προκριθεί ήδη στη φάση των «16» με την Άρσεναλ σίγουρα πρώτη και την Αϊντχόφεν σίγουρα δεύτερη, οπότε δεν κρίνεται απολύτως τίποτα στο παιχνίδι και αναμένεται μάλιστα ροτέισιον και από τις δύο πλευρές. Δεν έχει αξία να κυνηγήσουμε στοιχηματικά κάτι εδώ, αφού το ματς μοιάζει με δυνατό φιλικό. Μόνη αποδεκτή επιλογή κάποια που έχει να κάνει με τα τέρματα, οπότε θα επιλέξω το οριακά αποδεκτό Over.

• Η ομάδα Αϊντχόφεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.67 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άρσεναλ νίκησε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.57 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ