Λυών - Τουλούζ

7/10/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 152
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 580 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τουλούζ - Λυών στις 15/3/2024

• Θεατές: 41295
90+6'

90+6'

41295 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Λυών: 58%, Τουλούζ: 42%.

90+5'

Ο Rasmus Nicolaisen από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Η ομάδα Λυών κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Stijn Spierings από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο Anthony Rouault τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexandre Lacazette

90+4'

Ο Rasmus Nicolaisen επιστρέφει στο γήπεδο.

90+4'

Η ομάδα Λυών κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Thiago Mendes κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Zakaria Aboukhlal.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Τουλούζ

90+3'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Rasmus Nicolaisen να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+3'

Ο Rasmus Nicolaisen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+3'

90+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jeff Reine-Adelaide από την ομάδα Λυών αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Η σέντρα από τον Nicolas Tagliafico από την ομάδα Λυών βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Ο Anthony Lopes κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+2'

Ο Fares Chaibi από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Rayan Cherki

90+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Rayan Cherki υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Stijn Spierings

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Denis Genreau από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Κατοχή: Λυών: 57%, Τουλούζ: 43%.

90'

90'

Ο Fares Chaibi από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Karl Toko Ekambi

88'

Ο Karl Toko Ekambi από την ομάδα Λυών κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Kevin Keben

88'

87'

Ο Anthony Rouault από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Moussa Diarra τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maxence Caqueret

87'

Ο Issiaga Sylla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

86'

86'

Ο Alexandre Lacazette αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

86'

85'

Η ομάδα Τουλούζ ξεκινάει αντεπίθεση

85'

Ο Denis Genreau κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Ο Thiago Mendes κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Denis Genreau.

84'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Ο Branco van den Boomen δίνει τη θέση του στον Moussa Diarra

82'

81'

Ο Thiago Mendes κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Fares Chaibi.

81'

80'

Ο Rayan Cherki από την ομάδα Λυών είχε προσπάθεια εκτός στόχου

80'

Κατοχή: Λυών: 54%, Τουλούζ: 46%.

80'

79'

Ο Tete δίνει τη θέση του στον Rayan Cherki

79'

Ο Denis Genreau από την ομάδα Τουλούζ είναι σε θέση οφσάιντ

78'

78'

Η ομάδα Λυών κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

77'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

77'

Ο Brecht Dejaeghere δίνει τη θέση του στον Denis Genreau

77'

Ο Kevin Keben κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Karl Toko Ekambi.

77'

Ο Kevin Keben από την ομάδα Τουλούζ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

75'

Ο Maxime Dupe κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

75'

Ο Jeff Reine-Adelaide από την ομάδα Λυών εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

75'

Ο Branco van den Boomen απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Jeff Reine-Adelaide σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Maxime Dupe ελέγχει την φάση

75'

75'

75'

Ο Fares Chaibi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Castello Lukeba.

74'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

73'

Ο Zakaria Aboukhlal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Malo Gusto

73'

Η ομάδα Λυών έχει την κατοχή της μπάλας

72'

72'

Ο Issiaga Sylla κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tete.

71'

Κατοχή: Λυών: 53%, Τουλούζ: 47%.

70'

Ο Rasmus Nicolaisen σταματά επιτυχώς το σουτ

70'

Το σουτ του Maxence Caqueret μπλοκάρεται

70'

69'

Ο Issiaga Sylla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tete

68'

Ο Corentin Tolisso δίνει τη θέση του στον Maxence Caqueret

68'

Ο Moussa Dembele δίνει τη θέση του στον Jeff Reine-Adelaide

67'

Ο Anthony Rouault έδωσε την ασίστ για το γκολ!

67'

Ο Zakaria Aboukhlal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rafael Ratao σκοράρει με το δεξί πόδι!

67'

Η σέντρα από τον Anthony Rouault από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Ο Thiago Mendes έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

67'

67'

Ο Malo Gusto από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Anthony Rouault από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

Κατοχή: Λυών: 52%, Τουλούζ: 48%.

65'

Ο Fares Chaibi σταματά επιτυχώς το σουτ

65'

Ο Alexandre Lacazette εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Zakaria Aboukhlal από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Alexandre Lacazette

64'

Ο Castello Lukeba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

63'

Η ομάδα Λυών έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

63'

Ελεύθερο για την ομάδα Λυών

62'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Rafael Ratao αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

62'

Η σέντρα από τον Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

61'

Ο Nicolas Tagliafico κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

61'

Ο Karl Toko Ekambi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

60'

60'

Κατοχή: Λυών: 50%, Τουλούζ: 50%.

60'

Ο Moussa Dembele από την ομάδα Λυών είναι σε θέση οφσάιντ

59'

Ο Alexandre Lacazette τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

Ο Corentin Tolisso τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

Ο Johann Lepenant κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

58'

Ο Thijs Dallinga δίνει τη θέση του στον Rafael Ratao

56'

56'

56'

56'

Το σουτ του Tete μπλοκάρεται

55'

55'

Ο Castello Lukeba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Zakaria Aboukhlal.

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Dembele από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Anthony Rouault

54'

54'

54'

Ο Stijn Spierings σταματά επιτυχώς το σουτ

54'

Το σουτ του Corentin Tolisso μπλοκάρεται

53'

52'

Καλή ενέργεια από τον Karl Toko Ekambi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tete από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Issiaga Sylla

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fares Chaibi από την ομάδα Τουλούζ ανατρέπει τον Malo Gusto

51'

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Moussa Dembele από την ομάδα Λυών αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

Η σέντρα από τον Malo Gusto από την ομάδα Λυών βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

50'

Κατοχή: Λυών: 51%, Τουλούζ: 49%.

50'

50'

Το παιχνίδι σταμάτησε

48'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Moussa Dembele υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Maxime Dupe

47'

47'

Ο Malo Gusto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

Ο Stijn Spierings κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

46'

46'

45+1'

45'

Κατοχή: Λυών: 49%, Τουλούζ: 51%.

45'

45'

Ο Alexandre Lacazette σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Maxime Dupe ελέγχει την φάση

44'

44'

Ο Thiago Mendes από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Stijn Spierings πραγματοποίησε ωραίο σουτ από απόσταση, αλλά σημάδεψε το ορζόντιο δοκάρι!

43'

43'

Η ομάδα Λυών κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

42'

42'

42'

42'

Ο Alexandre Lacazette από την ομάδα Λυών εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Corentin Tolisso κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Maxime Dupe μπλοκάρει εύκολα

41'

Ο Alexandre Lacazette από την ομάδα Λυών εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

41'

Ο Anthony Rouault σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

40'

40'

Ο Malo Gusto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Fares Chaibi.

40'

39'

Ο Nicolas Tagliafico τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stijn Spierings

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Malo Gusto από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Fares Chaibi

37'

Ο Corentin Tolisso από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

Ο Branco van den Boomen από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

34'

34'

Φράγμα από τον Corentin Tolisso, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Rasmus Nicolaisen. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

33'

33'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Issiaga Sylla ανέτρεψε τον Tete από πίσω και δόθηκε φάουλ

32'

Ο Fares Chaibi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tete

32'

32'

Ο Anthony Lopes από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Η σέντρα από τον Issiaga Sylla από την ομάδα Τουλούζ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

Η ομάδα Τουλούζ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

30'

30'

Κίτρινη κάρτα για τον Zakaria Aboukhlal

30'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Zakaria Aboukhlal βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

29'

29'

29'

Η σέντρα από τον Tete από την ομάδα Λυών βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

28'

27'

Η ομάδα Τουλούζ έχει την κατοχή της μπάλας

27'

Ο Corentin Tolisso τιμωρείται για σπρώξιμο στον Brecht Dejaeghere

27'

26'

26'

25'

24'

24'

23'

Καλή ενέργεια από τον Alexandre Lacazette ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

23'

Ο Moussa Dembele τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

23'

23'

22'

21'

21'

20'

Κατοχή: Λυών: 48%, Τουλούζ: 52%.

20'

19'

19'

18'

Η ομάδα Λυών ξεκινάει αντεπίθεση

18'

18'

Ο Malo Gusto από την ομάδα Λυών το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Fares Chaibi

17'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Tagliafico από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Zakaria Aboukhlal

16'

16'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Zakaria Aboukhlal από την ομάδα Τουλούζ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

16'

15'

15'

Κατοχή: Λυών: 55%, Τουλούζ: 45%.

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Dembele από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Rasmus Nicolaisen

13'

13'

Ο Johann Lepenant πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

13'

12'

Ο Rasmus Nicolaisen απομακρύνει τη μπάλα

12'

12'

12'

Ο Karl Toko Ekambi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

11'

Ο Johann Lepenant κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Fares Chaibi.

11'

10'

Κατοχή: Λυών: 62%, Τουλούζ: 38%.

10'

Ο Fares Chaibi σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Anthony Lopes ελέγχει την φάση

10'

10'

Ο Anthony Rouault από την ομάδα Τουλούζ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

9'

Ο Thiago Mendes απομακρύνει τη μπάλα

9'

8'

Ο Zakaria Aboukhlal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

8'

8'

Η ομάδα Τουλούζ εκδηλώνει επίθεση

7'

6'

5'

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Thijs Dallinga

4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Thijs Dallinga για την ομάδα Τουλούζ. Ο Corentin Tolisso σταματάει την φάση.

3'

Ο Moussa Dembele έδωσε την ασίστ για το γκολ!

2'

Ο Alexandre Lacazette έδωσε την ασίστ για το γκολ.

2'

ΓΚΟΛ! - Ο Tete σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

2'

2'

1'

Ο Thijs Dallinga υποπίπτει σε χέρι

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Τουλούζ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Groupama Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με την πλάτη στον τοίχο ο Μπος

Η Λυών υποδέχεται την Τουλούζ στο παιχνίδι που ανοίγει την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Λανς, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εντός έδρας τη Μονπελιέ.

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την υποχρέωσε να ταξιδέψει στη βόρεια Γαλλία ούτως ώστε να δοκιμαστεί εκτός έδρας από τη Λανς. Πραγματοποίησε ακόμα μία κακή εμφάνιση και ηττήθηκε 1-0. Απείλησε μόνο μία φορά σε ολόκληρο τον αγώνα, με το σουτ του Λακαζέτ στο 27’ να κοντράρει και να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Κινδύνευσε τρεις φορές μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον γκολκίπερ Λόπες να πραγματοποιεί σπουδαίες επεμβάσεις. Στην επανάληψη περιορίστηκε σε ρόλο κομπάρσου κι ανησύχησε τέσσερις φορές, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν απόλυτα στο χορτάρι και να την αναγκάζουν να αμύνεται σθεναρά. Στο 76’ ο Καμπό «τράνταξε» το δοκάρι της και στο 81’ καταλογίστηκε πέναλτι εις βάρος της για χέρι του Μέντες. Ο Σοτοκά δεν αστόχησε από τη λευκή βούλα και την έριξε στο καναβάτσο.

Με αυτόν τον τρόπο η Λυών υπέστη την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της «τρέχοντας» ένα αρνητικό σερί που έχει δημιουργήσει έντονο προβληματισμό, εσωστρέφεια, αλλά και γκρίνια από τους οπαδούς της. Η τελευταία φορά που χαμογέλασε ήταν στις 3/9. Η Ολιμπίκ έχει συγκεντρώσει 13 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με τη Λιλ και την Κλερμόν. Τα δύο πιο πρόφατα ματς της ολοκληρώθηκαν Under και No Goal.

Ο τεχνικός του συλλόγου Πέτερ Μπος -ο οποίος πιθανότατα θα απομακρυνθεί αν δεν νικήσει η ομάδα του- τόνισε: «Δεν έχω συνηθίσει να χάνω τέσσερις φορές στη σειρά. Όταν συμβάινει αυτό σε μία μεγάλη ομάδα όπως η Λυών τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα. Όταν κερδίζουμε έχω την ευκολότερη δουλειά του κόσμου. Όταν δεν συμβαίνει αυτό όμως αλλάζουν τα πράγματα. Πρέπει να κερδίσουμε την Τουλούζ. Πρέπει να τα δώσουμε όλα για να έχουμε ξανά την υποστήριξη του κόσμου μας. Δεν ανησυχώ για τη δουλειά μου».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν επηρεάζει η απουσία του τερματοφύλακα Πόλερσμπεκ (-). Θα λείψει ο μεσοεπιθετικός Φεβρ (5/0).

Την περασμένη εβδομάδα κλήθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας τη Μονπελιέ σε παραδοσιακό ντέρμπι. Απέδειξε την ανωτερότητά της και θριάμβευσε με το χορταστικό 4-2. Αιφνιδιάστηκε και είδε τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 7’ με κοντινό σουτ του Κοζά. Έβγαλε σπουδαία αντίδραση κι αρχικά ισοφάρισε στο 18’ με τον Σπίρινγκς. Έξι λεπτά αργότερα έφτασε και στην ανατροπή με σουτ του Αμπουκλάλ. Δεν είχε διάθεση για... φρένο και στο 31’ ήταν η σειρά του Τσαϊμπί να βάλει το όνομά του στη λίστα με τους σκόρερ «γράφοντας» το 3-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Μπήκε φουριόζα στην επανάληψη και στο 48’ «κλείδωσε» την επικράτησή της με γκολ του Ντεζάεγκερε. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 60’ λόγω αποβολής του Ντέσλερ και στο 68’ είδε τους αντιπάλους της να μειώνουν σε 4-2 με τον Γουαΐ, δίχως να αλλάξει κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Η Τουλούζ πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία της μπροστά στο κοινό της και παράλληλα το δεύτερο «τρίποντο» στους τρεις τελευταίους αγώνες της. Είναι φανερό ότι προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τη δύναμη της έδρας της, στην προσπάθεια που κάνει για σωτηρία. Η συγκομιδή των 11 βαθμών φέρνει τους «βιολετί» στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς υστερούν στην ισοβαθμία με την Τρουά. Τα έξι από τα οκτώ πιο πρόσφατα ματς των νεοφώτιστων ήταν Over.

«Είναι σημαντικό παιχνίδι για εμάς και θα πρέπει να καταφέρουμε να τους δημιουργήσουμε αμφιβολίες για το αν θα κερδίσουν τον αγώνα. Είναι σημαντικό ότι έχει προπονηθεί μαζί μας αυτήν την εβδομάδα ο Ρατάο γιατί τον υπολογίζαμε να επιστρέψει και διεκδικεί μία θέση στην ομάδα. Πρέπει να ξεχάσουμε τη νίκη με τη Μονπελιέ και να σκεφτόμαστε μόνο τον δύσκολο αγώνα που έχουμε με τη Λυών» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, ΦΙλίπ Μοντανιέ.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι και θα εκτίσει την ποινή του ο μέσος Ντέσλερ (9/0). Επιστρέφει ο επιθετικός Ρατάο (6/2), όχι και ο επίσης φορ Χίλι (3/1).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Ουδείς έχει καταλάβει με ποιον τρόπο δεν έχει απομακρυνθεί ακόμα από τη θέση του ο Πέτερ Μπος, με τη Λυών εδώ και καιρό να παραπαίει και τον Ζαν-Μισέλ Ολά να συνεχίζει τη στήριξη στον Ολλανδό. Το παιχνίδι με την Τουλούζ εντός έδρας είναι καθοριστικό, καθώς δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτός από τη νίκη για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι φυσικά δεν θα πάνε για... τουρισμό κι έχουν τη δυνατότητα να δυσκολέψουν τους αντιπάλους τους. Αρκετά ζόρικο ματς για προβλέψεις και θα πάμε στα 2-3 γκολ θεωρώντας ότι δεν θα ξεφύγει το σκορ.

• Η ομάδα Λυών έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 2 με απόδοση 6.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τουλούζ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.40 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1