Λάτσιο - Αταλάντα

22/1/2022 21:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 323
0 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 818 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αταλάντα - Λάτσιο στις 4/2/2024

• Θεατές: 5000
90+4'

Η ισοπαλία ήταν μάλλον το δίκαιο αποτέλεσμα σήμερα μετά από ένα ανιαρό παιχνίδι.

90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

5000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Λάτσιο: 61%, Αταλάντα: 39%.

90+3'

Το σουτ του Felipe Anderson βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

90+3'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+3'
Απόκρουση

Ο Jose Luis Palomino απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Patric κάνει τη σέντρα

90+3'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

90+1'

Ο Mattia Zaccagni υποπίπτει σε χέρι

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

90'

90'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Αταλάντα

90'

89'
Σέντρα

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

89'

88'

88'

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Davide Zappacosta

87'

Ο Tommaso De Nipoti από την ομάδα Αταλάντα είναι σε θέση οφσάιντ

86'

86'
Σέντρα

Ο Manuel Lazzari κάνει τη σέντρα

86'

85'

Κατοχή: Λάτσιο: 59%, Αταλάντα: 41%.

85'

Ο Matteo Pessina δίνει τη θέση του στον Alassane Sidibe

85'

Ο Roberto Piccoli δίνει τη θέση του στον Tommaso De Nipoti

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Rafael Toloi

84'

Ο Rafael Toloi από την ομάδα Αταλάντα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Manuel Lazzari

84'

83'
Απόκρουση

Ο Berat Djimsiti απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'
Σέντρα

Ο Lucas Leiva κάνει τη σέντρα

82'
Απόκρουση

82'
Γέμισμα

Ο Felipe Anderson εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jose Luis Palomino από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Manuel Lazzari

81'

Η ομάδα Αταλάντα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'
Απόκρουση

Ο Merih Demiral απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Sergej Milinkovic-Savic κάνει τη σέντρα

80'

79'

Η ομάδα Αταλάντα έχει την κατοχή της μπάλας

79'

Ο Luis Alberto δίνει τη θέση του στον Toma Basic

79'

78'

77'

Ο Luis Alberto σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Juan Musso ελέγχει την φάση

77'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

77'
Σέντρα

77'

76'

Ο Mattia Zaccagni τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matteo Pessina

76'
Σέντρα

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

76'
Απόκρουση

Ο Joakim Maehle απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'
Γέμισμα

Ο Luis Alberto εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joakim Maehle από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Felipe Anderson

75'

Κατοχή: Λάτσιο: 58%, Αταλάντα: 42%.

75'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

74'

74'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

73'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

73'

Το σουτ του Ciro Immobile μπλοκάρεται

72'

72'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

72'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

72'

71'

71'

70'

Ο Aleksey Miranchuk είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Rafael Toloi

70'

Κατοχή: Λάτσιο: 60%, Αταλάντα: 40%.

70'
Απόκρουση

70'
Σέντρα

Ο Ciro Immobile κάνει τη σέντρα

69'

69'

Ο Elseid Hysaj δίνει τη θέση του στον Manuel Lazzari

68'

Καλή ενέργεια από τον Aleksey Miranchuk ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Ο Joakim Maehle από την ομάδα Αταλάντα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

67'

67'

Η ομάδα Αταλάντα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

66'

65'

Η ομάδα Λάτσιο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

65'

65'

Ο Aleksey Miranchuk αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

65'

Η ομάδα Αταλάντα ξεκινάει αντεπίθεση

65'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

Ο Davide Zappacosta κάνει τη σέντρα

64'

64'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Mattia Zaccagni αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

64'
Σέντρα

63'

63'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

63'

63'
Απόκρουση

62'
Σέντρα

Ο Elseid Hysaj κάνει τη σέντρα

62'

61'

61'

Ο Giorgio Scalvini δίνει τη θέση του στον Joakim Maehle

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giorgio Scalvini από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Lucas Leiva

60'

Ο Giuseppe Pezzella από την ομάδα Αταλάντα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

60'

Ο Giorgio Scalvini από την ομάδα Αταλάντα δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

60'
Σέντρα

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Αταλάντα σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

59'
Σέντρα

Ο Giuseppe Pezzella από την ομάδα Αταλάντα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

58'

58'

58'

57'
Απόκρουση

Ο Giuseppe Pezzella απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

57'

57'
Σέντρα

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

57'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο παίζει το 1-2 με τον Sergej Milinkovic-Savic.

56'

56'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

56'
Σέντρα

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

55'

55'

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Αταλάντα είναι σε θέση οφσάιντ

55'
Σέντρα

55'

54'

54'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

54'
Σέντρα

Ο Adam Marusic κάνει τη σέντρα

54'
Απόκρουση

54'
Σέντρα

Ο Mattia Zaccagni κάνει τη σέντρα

54'
Απόκρουση

54'
Γέμισμα

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Remo Freuler από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Luis Alberto

52'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Leiva από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Matteo Pessina

52'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

51'

51'

Ο Matteo Pessina σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thomas Strakosha ελέγχει την φάση

51'

Η ομάδα Αταλάντα εκδηλώνει επίθεση

51'

50'

50'

50'

Ο Berat Djimsiti τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

49'

Το σουτ του Berat Djimsiti μπλοκάρεται

49'

49'

48'

Ο Juan Musso κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

48'
Σέντρα

47'

Η ομάδα Αταλάντα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

46'

46'

46'

46'

45'

45'

Το παιχνίδι έχει επισκιαστεί από κάποια πολύ σκληρά μαρκαρίσματα

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Giuseppe Pezzella

44'

Ο Lucas Leiva από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Giuseppe Pezzella

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Davide Zappacosta

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Pessina από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Luiz Felipe

42'

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

42'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

41'

Ο Merih Demiral τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

40'

40'

39'

39'

Ο Sergej Milinkovic-Savic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Davide Zappacosta

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Davide Zappacosta από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

38'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jose Luis Palomino από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Elseid Hysaj

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Giuseppe Pezzella

37'

36'

35'

Το σουτ του Giorgio Scalvini μπλοκάρεται

35'

Ο Roberto Piccoli από την ομάδα Αταλάντα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

35'
Σέντρα

Ο Remo Freuler κάνει τη σέντρα

35'

35'

34'

34'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'
Απόκρουση

Ο Davide Zappacosta απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

34'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson κάνει τη σέντρα

33'
Απόκρουση

Ο Matteo Pessina απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'
Γέμισμα

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Giuseppe Pezzella

33'

Φράγμα από τον Giuseppe Pezzella, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Elseid Hysaj. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

32'

Ο Giorgio Scalvini τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergej Milinkovic-Savic

31'

31'
Σέντρα

Ο Remo Freuler από την ομάδα Αταλάντα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

31'

30'

Κατοχή: Λάτσιο: 64%, Αταλάντα: 36%.

30'

30'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

29'

28'

28'

27'

26'

26'

25'

25'

24'
Σέντρα

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

24'

24'

Το σουτ του Mattia Zaccagni μπλοκάρεται

23'

23'

23'

22'

22'

Ο Luis Alberto επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Remo Freuler από την ομάδα Αταλάντα ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

20'

20'
Σέντρα

20'

20'

Ο Berat Djimsiti τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mattia Zaccagni

19'

19'

18'

17'

17'

17'

16'

15'

Κατοχή: Λάτσιο: 57%, Αταλάντα: 43%.

15'

Η ομάδα Αταλάντα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

14'

14'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Giuseppe Pezzella από την ομάδα Αταλάντα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

14'
Σέντρα

13'

Ο Aleksey Miranchuk υποπίπτει σε χέρι

13'

12'

11'

11'

10'

Κατοχή: Λάτσιο: 32%, Αταλάντα: 68%.

10'

Ο Luiz Felipe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Roberto Piccoli

10'

9'

8'

8'

7'

7'

6'

5'

Κατοχή: Λάτσιο: 35%, Αταλάντα: 65%.

5'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giuseppe Pezzella

5'

4'

3'

3'

2'

2'

Ο Aleksey Miranchuk από την ομάδα Αταλάντα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'
Απόκρουση

Ο Elseid Hysaj απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Λάτσιο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Οφείλει να αποδείξει η Λάτσιο, σε καλύτερη κατάσταση η Αταλάντα

Η Λάτσιο υποδέχεται την Αταλάντα για την 23η αγωνιστική της Σέριε Α’. Ψάχνουν ένα θετικό αποτέλεσμα οι «λατσιάλι», να παραμείνουν μέσα στην τετράδα θέλουν οι «μπεργκαμάσκι».

ΛΑΤΣΙΟ

Μπορεί να μην έπιασε σπουδαία απόδοση στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ουντινέζε στο Κύπελλο, χάρη όμως σε ένα γκολ του Ιμόμπιλε στην παράταση πήρε την πρόκριση με 1-0 και έμεινε εντός ενός βασικού στόχου. Είχε την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού όμως δυσκολευόταν να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Ο Ρέινα όποτε χρειάστηκε ήταν σταθερός στις επεμβάσεις του, το παιχνίδι πήγε στην παράταση και εκεί αφού γλίτωσε από το δοκάρι, βρήκε το γκολ με ένα ωραίο γκολ του Ιμόμπιλε στο 106’ και κράτησε το προβάδισμα της στα εναπομείναντα λεπτά.

Το Κύπελλο είναι ένας θεσμός που μπορεί να διακριθεί, στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν και θα είναι το αουτσάιντερ. Η κούραση από τον αγώνα μεσοβδόμαδα λογικά θα την επηρεάσει, έχουμε τονίσει επανειλημμένα πως δεν έχει το κατάλληλο βάθος στο ρόστερ της για να ανταποκριθεί σε συνεχόμενα απαιτητικά παιχνίδια. Αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους για τους οποίους έχει βρεθεί στην 8η θέση, ισοβαθμώντας βέβαια με την 6η Φιορεντίνα.

«Δεν ξέρω αν έχουμε την ικανότητα να φτάσουμε τις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ αλλά θα συνεχίσουμε το μονοπάτι μας. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια πήραμε δέκα πόντους, βελτιωνόμαστε συνεχώς. Είναι δύσκολο να δούμε πως θα πάει το παιχνίδι με την Αταλάντα, όλα είναι πιθανά όπως στον πρώτο γύρο», τόνισε ο κόουτς Σάρι.

Αγωνιστικά Νέα: Στο Κόπα Άφρικα ο μέσος Άκπα Άκπρο (8/0). Τραυματίας ο στόπερ Ατσέρμπι (18/3), ο μέσος Μπάσιτς (14/0) και ο εξτρέμ Πέδρο (22/7). Αμφίβολη η συμμετοχή του μέσου Ζακάνι (16/4), τιμωρημένος ο μέσος Κατάλντι (20/1).

ΑΤΑΛΑΝΤΑ

Σε ένα παιχνίδι που το μόνο που έλειπε ήταν το γκολ, ήρθε ισόπαλη (0-0) στο Μπέργκαμο απέναντι στην Ίντερ και μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα. Δεν απείλησε ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος και περισσότερο βρισκόταν σε θέση άμυνας αλλά στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε και η ίδια δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες. Είχε μεγάλη στιγμή στο 49’ να ανοίξει το σκορ αλλά ο Πεσίνα νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Χαντάνοβιτς αλλά στη συνέχεια πιέστηκε αρκετά και θα μπορούσε να βρεθεί πίσω στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά βγήκε και πάλι χώρους για να απειλήσει, όμως ο Μουριέλ στο 81’ είδε και πάλι τον Χαντάνοβιτς να στερεί το γκολ στην ομάδα του.

Η ισοπαλία απέναντι στην Ίντερ δεν μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό αποτέλεσμα αν και έμεινε για δεύτερο παιχνίδι στα τρία τελευταία της χωρίς γκολ. Έπεσε στην 4η θέση με 42 βαθμούς, στο +1 από τη Γιουβέντους που βρίσκεται από κάτω της και έχει όμως ένα παιχνίδι περισσότερο. Ακολουθεί μετά τη διακοπή ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα για την ίδια αλλά φαίνεται πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Το θέμα είναι αν θα έχει τον Ντουβάν Ζαπάτα στο ρόστερ της καθώς ο Κολομβιανός φαίνεται πως τα έχει βρει σε όλα με τη Νιούκαστλ, με την Αταλάντα να απορρίπτει την πρώτη πρόταση των Άγγλων ύψους 30 εκατομμυρίων ευρώ.

Αγωνιστικά Νέα: Ξανά εκτός ο φορ Ζαπάτα (16/9) και ο μπακ-χαφ Γκόσενς (6/1). Στο Κόπα Άφρικα ο εξτρέμ Μπογκά. Δύσκολα οι μεσοεπιθετικοί Ίλιτσιτς (19/3) και Μαλινόφσκι (18/5), αν λείψουν θα είναι σημαντικές απουσίες.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο έχει δείξει πως όταν παίζει μεσοβδόμαδα έπειτα στο πρωτάθλημα δυσκολεύεται αρκετά, πόσο μάλλον απέναντι σε αντιπάλους όπως η Αταλάντα. Οι αποδόσεις αποτυπώνουν την εικόνα των δύο ομάδων και δίκαια παρουσιάζονται ως αουτσαίνερ οι γηπεδούχοι. Οι φιλοξενούμενοι θα βρουν χώρους να απειλήσουν, έχουν περισσότερα τρεξίματα και μπορούν να πάρουν τη νίκη. Θα πάμε με το διπλό.

• Στους τελευταίους 9 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αταλάντα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αταλάντα νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.35 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A