Λάτσιο - Τζένοα

17/12/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 108
3 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 865 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τζένοα - Λάτσιο στις 19/4/2024

• Θεατές: 6000
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Λάτσιο μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

6000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Λάτσιο: 55%, Τζένοα: 45%.

90+3'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+2'

Ο Stefano Sabelli από την ομάδα Τζένοα προσπαθεί να πασάρει την μπάλα σε συμπαίκτη του, αλλά δεν πλησίασε κοντά στο στόχο του.

90+2'

Η ομάδα Τζένοα εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+1'

Η ομάδα Τζένοα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+1'

Ο Vedat Muriqi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'
Σέντρα

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

90'

Κατοχή: Λάτσιο: 54%, Τζένοα: 46%.

90'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

89'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

88'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

86'

Ο Andrea Cambiaso έδωσε την ασίστ για το γκολ.

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Filippo Melegoni σκοράρει με το δεξί πόδι!

86'

Η ομάδα Τζένοα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

86'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Filippo Melegoni από την ομάδα Τζένοα παίζει το 1-2 με τον Andrea Cambiaso.

86'

Η ομάδα Τζένοα έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

84'

Ο Luiz Felipe δίνει τη θέση του στον Patric

84'

Ο Felipe Anderson δίνει τη θέση του στον Vedat Muriqi

84'

84'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Manolo Portanova είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Filippo Melegoni

83'

81'

Ο Luis Alberto έδωσε την ασίστ για το γκολ.

81'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mattia Zaccagni σκοράρει με το δεξί πόδι!

81'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Mattia Zaccagni βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

81'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

81'

Ο Luis Alberto «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

80'

Κατοχή: Λάτσιο: 53%, Τζένοα: 47%.

80'

80'

79'

79'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Hernani για την ομάδα Τζένοα. Ο Lucas Leiva σταματάει την φάση.

78'

77'

76'

75'

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Francesco Acerbi της ομάδας Λάτσιο σκοράρει με κεφαλιά

75'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

75'

75'

75'

Ο Stefan Daniel Radu δοκιμάζει τον Salvatore Sirigu με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

74'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

74'
Απόκρουση

Ο Hernani απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'
Γέμισμα

Ο Luis Alberto εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

74'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Lucas Leiva

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Manolo Portanova

73'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Manolo Portanova υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Adam Marusic

72'

Το σουτ του Stefan Daniel Radu μπλοκάρεται

72'

72'
Σέντρα

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

72'

71'

71'

70'

70'
Απόκρουση

Ο Johan Vasquez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

70'
Απόκρουση

Ο Milan Badelj απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

69'
Σέντρα

Ο Pedro Rodriguez κάνει τη σέντρα

69'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

69'
Απόκρουση

Ο Johan Vasquez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

69'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

69'

Ο Luiz Felipe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manolo Portanova

68'

68'
Απόκρουση

68'

67'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'
Απόκρουση

Ο Stefan Daniel Radu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'
Σέντρα

Ο Andrea Cambiaso κάνει τη σέντρα

66'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

66'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

65'

65'
Απόκρουση

Ο Adam Marusic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

Ο Stefano Sabelli κάνει τη σέντρα

65'

64'

64'

63'

Το σουτ του Davide Biraschi μπλοκάρεται

63'

Ο Toma Basic δίνει τη θέση του στον Luis Alberto

63'

Ο Elseid Hysaj δίνει τη θέση του στον Stefan Daniel Radu

63'
Απόκρουση

Ο Pedro Rodriguez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'
Γέμισμα

Ο Manolo Portanova εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

62'

Ο Felipe Anderson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Hernani

62'

61'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Johan Vasquez

60'

Ο Johan Vasquez από την ομάδα Τζένοα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Sergej Milinkovic-Savic

60'

59'

Ο Paolo Ghiglione δίνει τη θέση του στον Stefano Sabelli

59'

Ο Goran Pandev δίνει τη θέση του στον Caleb Ekuban

58'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

58'

58'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

58'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Τζένοα βλέπει μία κάθετη πάσα, αλλά ένας αντίπαλος τη σταμάτησε.

57'

57'

57'

56'

56'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

55'

55'

55'
Απόκρουση

Ο Manolo Portanova απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

Ο Mattia Zaccagni κάνει τη σέντρα

55'

54'

Ο Goran Pandev σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thomas Strakosha ελέγχει την φάση

54'

54'

53'

53'

52'
Απόκρουση

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

52'
Σέντρα

Ο Paolo Ghiglione κάνει τη σέντρα

51'

50'

Ο Goran Pandev από την ομάδα Τζένοα είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Domenico Criscito από την ομάδα Τζένοα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

50'
Απόκρουση

Ο Toma Basic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

Ο Domenico Criscito από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

49'
Σέντρα

Ο Hernani από την ομάδα Τζένοα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

49'

48'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Domenico Criscito

48'

47'

Η ομάδα Τζένοα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'
Σέντρα

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

47'

Το αμυντικό λάθος του Johan Vasquez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

47'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

46'

46'

Ο Stefano Sturaro είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Hernani

46'

Ο Zinho Vanheusden είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Davide Biraschi

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Λάτσιο: 52%, Τζένοα: 48%.

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

45+2'
Απόκρουση

45+2'
Γέμισμα

Ο Danilo Cataldi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+2'

45+2'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Zinho Vanheusden να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

45+1'

Ο Zinho Vanheusden είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manolo Portanova από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Pedro Rodriguez

45'

Κατοχή: Λάτσιο: 49%, Τζένοα: 51%.

45'

44'

43'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

43'

43'

42'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

41'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

41'

Το σουτ του Mattia Zaccagni μπλοκάρεται

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mattia Destro για την ομάδα Τζένοα. Ο Adam Marusic σταματάει την φάση.

40'

40'

Κατοχή: Λάτσιο: 50%, Τζένοα: 50%.

39'

39'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

38'

Ο Mattia Destro από την ομάδα Τζένοα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Thomas Strakosha βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

38'

Ο Thomas Strakosha κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

38'
Σέντρα

37'

Η ομάδα Λάτσιο κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

36'

36'

Ο Felipe Anderson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pedro Rodriguez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

36'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

36'

36'

Το αμυντικό λάθος του Paolo Ghiglione μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

36'
Απόκρουση

36'

Ο Manolo Portanova από την ομάδα Τζένοα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

35'

35'

Ο Manolo Portanova από την ομάδα Τζένοα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

35'

35'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

34'

34'

Ο Toma Basic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefano Sturaro

33'

Ο Luiz Felipe τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mattia Destro

32'

32'

31'

Κατοχή: Λάτσιο: 58%, Τζένοα: 42%.

30'

Ο Paolo Ghiglione έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

30'

Ο Paolo Ghiglione τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mattia Zaccagni

29'

29'

Ο Paolo Ghiglione από την ομάδα Τζένοα κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

29'

Η ομάδα Τζένοα ξεκινάει αντεπίθεση

28'

28'
Απόκρουση

Ο Domenico Criscito απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

28'
Σέντρα

27'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

27'
Σέντρα

27'

26'

26'

25'

25'

25'
Σέντρα

Ο Elseid Hysaj κάνει τη σέντρα

25'

25'
Απόκρουση

25'
Γέμισμα

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattia Destro από την ομάδα Τζένοα ανατρέπει τον Pedro Rodriguez

23'

22'

Ο Mattia Destro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Elseid Hysaj

22'

21'

21'

20'

20'

20'

Ο Stefano Sturaro επιστρέφει στο γήπεδο.

20'

20'

19'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Stefano Sturaro να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

18'

Ο Stefano Sturaro είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

17'

17'

17'

Ο Pedro Rodriguez χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

17'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

17'

16'

16'

16'

16'

16'

15'

14'

14'

13'
Απόκρουση

13'
Σέντρα

13'

12'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Milan Badelj

11'

11'

10'

9'

9'

9'
Σέντρα

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

8'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

8'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Pedro Rodriguez έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Salvatore Sirigu

8'

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Λάτσιο: 46%, Τζένοα: 54%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Francesco Acerbi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Goran Pandev

4'

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Goran Pandev

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Mattia Destro

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Λάτσιο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δυσκολεύεται η Λάτσιο, απογοητεύει η Τζένοα

Η Λάτσιο υποδέχεται τη Τζένοα για την 18η αγωνιστική της Σέριε Α’. Χάνουν «έδαφος» οι γηπεδούχοι, συνεχίζουν να απογοητεύουν οι φιλοξενούμενοι.

ΛΑΤΣΙΟ

Δεν μας προκάλεσε εντύπωση η ήττα της την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Σασσουόλο (2-1). Στη μοναδική φάση που δημιούργησε στο πρώτο μέρος ευτύχησε να προηγηθεί με σουτ του Τζακάνι αλλά από εκεί και πέρα ως το 90’ δεν παρουσίασε απολύτως τίποτα. Δέχτηκε ίσα ίσα μεγάλη πίεση από την αντίπαλο της και παρά το γεγονός πως κράτησε στο πρώτο μέρος, δέχτηκε δύο γκολ στην επανάληψη (63’,69’) και βρέθηκε να κυνηγάει. Πήγε να πάρει βέβαια την ισοπαλία στο 90’ αλλά το φάουλ του Μπάσιτς τράνταξε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Δεν άξιζε και πολλά παραπάνω από την αναμέτρηση, έδειξε και πάλι την κούραση της και «πέφτει» στη βαθμολογία. Βρίσκεται στη 9η θέση, η 4αδα μοιάζει χαμένο όνειρο και αν καταφέρει και τερματίσει και φέτος σε θέση που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ θα είναι ευχαριστημένη. Έχουμε βαρεθεί να το γράφουμε αλλά μάλλον το καλοκαίρι στη Ρώμη πίστεψαν παραπάνω τις δυνατότητες του ρόστερ τους. Πήραν έναν προπονητή επιτυχημένο στην Ιταλία αλλά δεν ενισχύθηκαν κατάλληλα. Πέρσι ο Ιντζάγκι άφησε σε 2η μοίρα το Γιουρόπα, φέτος τα συνεχόμενα παιχνίδια της έχουν στοιχίσει.

«Η ομάδα μου αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να διαχειριστεί τόσα συνεχόμενα παιχνίδια, αυτά είναι τα όρια μας και δείχνουν τη διαφορά από μία δυνατή ομάδα και μία κανονική. Στην προπόνηση οι παίκτες μου καταλαβαίνουν τα πάντα στο έπακρο αλλά δεν το εφαρμόζουμε στα παιχνίδια. Ο στόχος είναι να φτιάξουμε μία νεανική ομάδα που θα βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός», τόνισε ο κόουτς Σάρι.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (16/5). Λογικά προλαβαίνει ο μέσος Λουίζ Αλμπέρτο (15/2).

ΤΖΕΝΟΑ

Ήλπιζε στο ντέρμπι με τη Σαμπντόρια να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα μετά από καιρό, όμως για άλλο ένα παιχνίδι η εικόνα της ήταν κάτω του μετρίου και ηττήθηκε με 3-1. Μόλις στο 7’ έμεινε πίσω στο σκορ, ήταν ακίνδυνη σε όλο το πρώτο μέρος και έδειχνε να ανεβαίνει στην επανάληψη. Έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 48’ με τον Ερνάνι αλλά αμέσως μετά έπειτα και από μία ασταθή απόκρουση του Σιρίγκου δέχτηκε το 2ο γκολ. Ο Πάντεφ από κοντά στο 64’ δεν μπόρεσε να μειώσει, στο 67’ έγινε το 3-0 και κάπου εκεί κατάλαβε πως δεν μπορεί να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Μπορεί να μείωσε με τον Ντέστρο στο 78’, πίεσε για να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά είχε δύο δοκάρια ως το τέλος.

Ο Σεφτσένκο μετράει πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος στον πάγκο της, με μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες και μόλις ένα γκολ ενεργητικό. Προφανώς και δεν έχει αποδώσει ακόμα η αλλαγή προπονητή, ίσως ο Ουκρανός δεν είναι και ο κατάλληλος για αυτήν την αποστολή. Ανέλαβε για πρώτη φορά έναν σύλλογο με στόχο να σώσει την κατάσταση αλλά η Τζένοα έχει να κερδίσει από τις 12 Οκτωβρίου στη Σέριε Α’. Το μόνο θετικό είναι ότι δεν έχει χάσει την επαφή της με την σωτηρία καθώς απέχει μόλις δύο πόντους από την Σπέτσια.

Την Τρίτη έστω και στο Κύπελλο «έσπασε» το ρόδι καθώς επικράτησε με 1-0 της Σαλερνιτάνα χάρη σε ένα γκολ του Εκουμπάν στο 76’. Πέρασε έτσι στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν, δεν έχει περιθώρια να ασχολείται όμως με άλλες διοργανώσεις.

«Σίγουρα το αποτέλεσμα στο Κύπελλο μας προσφέρει μία ανακούφιση γιατί κερδίσαμε και δεν δεχτήκαμε γκολ. Ωστόσο τώρα μας περιμένουν δύο δύσκολα παιχνίδια. Πρέπει να κάνουμε το δικό μας πλάνο, να είμαστε συμπαγείς και επιθετικοί», τόνισε ο κόουτς Σεφτσένκο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μέσοι Κασάτα, Ροβέλα (15/0) ο φορ Kαϊσέδο (5/1) και ο μπακ Φαρές (7/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο προβληματίζει, είχε όμως μία εβδομάδα να ανασυνταχθεί και να «γεμίσει» μπαταρίες. Εντός έδρας απέναντι σε ομάδες όπως αυτή η Τζένοα μπορεί να φανεί επιβλητική και να πάρει τη νίκη. Οι Γενοβέζοι από την άλλη θα χρειαστούν μεγάλη προσπάθεια για να παραμείνουν στην κατηγορία αν δεν αλλάξουν εικόνα, δυσκολεύονται αρκετά στο γκολ και γι’ αυτό θα πάμε με το No Goal.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τζένοα έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A