Θέλτα - Κάντιθ

2/9/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 160
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 608 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κάντιθ - Θέλτα στις 25/2/2024

• Θεατές: 14510
90+3'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Θέλτα μετά από μία καλή εμφάνιση

90+3'

90+3'

Κατοχή: Θέλτα: 58%, Κάντιθ: 42%.

90+3'

Ο Luis Hernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joergen Strand Larsen

90+3'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Ο Joseba Zaldua κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joseba Zaldua από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Franco Cervi

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

90'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

90'

90'

89'

Η ομάδα Θέλτα ξεκινάει αντεπίθεση

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ruben Sobrino

88'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Oscar Mingueza απομακρύνει τη μπάλα

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Franco Cervi

87'

Ο Gabriel Veiga τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alvaro Gimenez

87'

Ο Luis Hernandez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joergen Strand Larsen.

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Joseph Aidoo

86'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Κατοχή: Θέλτα: 61%, Κάντιθ: 39%.

85'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Agustin Marchesin κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

84'

84'

Ο Unai Nunez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Sobrino

83'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Fran Beltran δίνει τη θέση του στον Luca de la Torre

83'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

83'

Ο Hugo Mallo δίνει τη θέση του στον Oscar Mingueza

82'

81'

14510 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

81'

81'

81'

Φράγμα από τον Alvaro Gimenez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Javi Galan. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

80'

80'

79'

Ο Alvaro Gimenez από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Ο Joergen Strand Larsen κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

78'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Luis Hernandez

78'

77'

76'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Iago Aspas

76'

Ο Gabriel Veiga έδωσε την ασίστ για το γκολ!

75'

Ο Franco Cervi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Iago Aspas της ομάδας Θέλτα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

75'

75'

Ο Joergen Strand Larsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luis Hernandez.

75'

Κατοχή: Θέλτα: 59%, Κάντιθ: 41%.

75'

74'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

74'

Ο Brian Ocampo δίνει τη θέση του στον Alex Fernandez

74'

Ο Antonio Blanco δίνει τη θέση του στον Alvaro Gimenez

73'

Ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

73'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

73'

72'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Hugo Mallo επιστρέφει στο γήπεδο.

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Javi Galan

71'

71'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Hugo Mallo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

70'

Ο Hugo Mallo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

70'

Κατοχή: Θέλτα: 60%, Κάντιθ: 40%.

70'

70'

70'

Ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο Joseph Aidoo από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Hugo Mallo απομακρύνει τη μπάλα

68'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brian Ocampo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Augusto Solari

67'

67'

Ο Oscar Rodriguez είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Augusto Solari

66'

66'

Ο Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

65'

Κατοχή: Θέλτα: 64%, Κάντιθ: 36%.

65'

Ο Unai Nunez απομακρύνει τη μπάλα

65'

65'

64'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Antonio Blanco

63'

63'

Ο Federico San Emeterio δίνει τη θέση του στον Theo Bongonda

63'

Ο Ivan Alejo δίνει τη θέση του στον Ruben Sobrino

63'

Ο Anthony Lozano δίνει τη θέση του στον Lucas Perez

63'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

63'

62'

Ο Joergen Strand Larsen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oscar Rodriguez σκοράρει με το δεξί πόδι!

62'

61'

61'

Ο Gabriel Veiga από την ομάδα Θέλτα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

61'

Ο Victor Chust από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

60'

Κατοχή: Θέλτα: 62%, Κάντιθ: 38%.

60'

Ο Jeremias Ledesma απομακρύνει τη μπάλα

60'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Joergen Strand Larsen χτύπησε το δοκάρι!

60'

Η σέντρα από τον Javi Galan από την ομάδα Θέλτα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

59'

Ο Joseba Zaldua απομακρύνει τη μπάλα

59'

Η ομάδα Θέλτα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

59'

Ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Franco Cervi

58'

Η σέντρα από τον Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ivan Alejo

56'

Η ομάδα Θέλτα κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

56'

Ο Gabriel Veiga έδωσε την ασίστ για το γκολ.

56'

ΓΚΟΛ! - Ο Iago Aspas σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

56'

56'

Το αμυντικό λάθος του Alfonso Espino μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

55'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Θέλτα κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brian Ocampo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Hugo Mallo

55'

54'

54'

54'

Ο Ivan Alejo απομακρύνει τη μπάλα

53'

Ο Joseba Zaldua από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Luis Hernandez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Iago Aspas.

53'

52'

51'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

51'

Καλή ενέργεια από τον Franco Cervi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

Η σέντρα από τον Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

51'

50'

50'

Ο Unai Nunez από την ομάδα Θέλτα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

50'

Ο Iago Aspas τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

Ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

Ο Brian Ocampo απομακρύνει τη μπάλα

49'

49'

Ο Fran Beltran απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Unai Nunez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Anthony Lozano

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Javi Galan

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Brian Ocampo

46'

Ο Brian Ocampo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Hugo Mallo

46'

Ο Carles Perez δίνει τη θέση του στον Joergen Strand Larsen

46'

Ο Renato Tapia δίνει τη θέση του στον Gabriel Veiga

46'

45'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45'

45'

45'

Ο Anthony Lozano πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

45'

Ο Joseph Aidoo σταματά επιτυχώς το σουτ

45'

Ο Luis Hernandez της ομάδας Κάντιθ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45'

Ο Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

45'

Ο Anthony Lozano της ομάδας Κάντιθ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45'

Η σέντρα από τον Brian Ocampo από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

44'

Ο Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Javi Galan απομακρύνει τη μπάλα

44'

43'

Ο Oscar Rodriguez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jeremias Ledesma ελέγχει την φάση

43'

42'

Ο Luis Hernandez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Carles Perez.

42'

42'

Ο Victor Chust κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Iago Aspas.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tomas Alarcon από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Franco Cervi

41'

Η ομάδα Κάντιθ ξεκινάει αντεπίθεση

41'

Ο Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

40'

40'

Ο Victor Chust απομακρύνει τη μπάλα

40'

Ο Joseph Aidoo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

39'

38'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

38'

38'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Franco Cervi

37'

Ο Franco Cervi απομακρύνει τη μπάλα

37'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

36'

Ο Javi Galan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

35'

Κατοχή: Θέλτα: 66%, Κάντιθ: 34%.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brian Ocampo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Renato Tapia

35'

35'

Ο Unai Nunez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anthony Lozano.

35'

34'

33'

Ο Carles Perez από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Hugo Mallo

32'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Chust από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Iago Aspas

31'

30'

Κατοχή: Θέλτα: 65%, Κάντιθ: 35%.

30'

Ο Jeremias Ledesma από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

29'

29'

29'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Unai Nunez ανέτρεψε τον Anthony Lozano από πίσω και δόθηκε φάουλ

29'

28'

27'

Ο Anthony Lozano κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

27'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Unai Nunez

27'

Ο Hugo Mallo από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joseba Zaldua από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Iago Aspas

26'

26'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

25'

Ο Renato Tapia απομακρύνει τη μπάλα

25'

25'

25'

Ο Joseph Aidoo απομακρύνει τη μπάλα

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Federico San Emeterio

24'

Ο Luis Hernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

Το αμυντικό λάθος του Federico San Emeterio μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Ivan Alejo

23'

Ο Luis Hernandez σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Carles Perez μπλοκάρεται

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Blanco από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Renato Tapia

22'

22'

Ο Ivan Alejo υποπίπτει σε χέρι

21'

21'

21'

21'

20'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Oscar Rodriguez

20'

19'

19'

18'

Η σέντρα από τον Oscar Rodriguez από την ομάδα Θέλτα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

17'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico San Emeterio από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Oscar Rodriguez

16'

Ο Oscar Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Federico San Emeterio.

16'

15'

Κατοχή: Θέλτα: 67%, Κάντιθ: 33%.

15'

15'

15'

Ο Federico San Emeterio κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Renato Tapia.

15'

14'

13'

13'

13'

13'

13'

12'

12'

12'

11'

10'

10'

Φράγμα από τον Ivan Alejo, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Javi Galan. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

10'

10'

Ο Renato Tapia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ivan Alejo.

9'

9'

Η σέντρα από τον Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

9'

8'

8'

7'

Ο Agustin Marchesin από την ομάδα Θέλτα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Joseph Aidoo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Anthony Lozano.

7'

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Θέλτα: 43%, Κάντιθ: 57%.

5'

5'

5'

5'

4'

4'

3'

3'

2'

2'

2'

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Κάντιθ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Abanca Balaidos, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς γκολ και με λιγότερες μέρες ξεκούραση η Κάντιθ

Η Θέλτα προέρχεται από καλό ματς κόντρα στη Χιρόνα και υποδέχεται την Κάντιθ που ακόμα δεν έχει καταφέρει να παραβιάσει τα αντίπαλα δίχτυα.

Δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να επικρατήσει στην έδρα της Χιρόνα με 1-0 και άφησε στην άκρη το κακό ξεκίνημα στη σεζόν, πανηγυρίζοντας το πρώτο της τρίποντο. Τις δύο πρώτες αγωνιστικές είχε δείξει τεράστιες αμυντικές δυσλειτουργίες, έχοντας δεχθεί έξι γκολ, αλλά τώρα κράτησε απαραβίαστη την εστία της. Ήταν καλύτερη από την αντίπαλο της και το 1-0 την αδικεί, αφού είχε ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Ιάγο Άσπας στο 49' και αυτή η εμφάνιση έφερε αισιοδοξία για το μέλλον.

«Αξίζαμε τη νίκη, μεγαλώνουμε ποδοσφαιρικά. Νικήσαμε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο, ο οποίος παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο. Πήραμε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς γιατί αυτό το γήπεδο θα είναι δύσκολο για όλους, έπρεπε να αρχίσουμε να κερδίζουμε. Προσπαθούμε να παίζουμε με τον ίδιο τρόπο εντός και εκτός έδρας, άλλοτε γινόμαστε καλύτεροι και άλλοτε χειρότεροι» επεσήμανε ο τεχνικός Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Θα λείψει για ένα μήνα ο επιθετικός Πασιένσια (3/1), ο οποίος σε μια προπόνηση έριξε μπουνιά σε τοίχο και έσπασε δύο δάχτυλα. Απέκτησε τον επιθετικό Γιόργκεν Στραντ Λάρσεν από την Γκρόνινγκεν και βρίσκεται στην αποστολή.Είναι με διαφορά η χειρότερη ομάδα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος και αυτό το αποδεικνύουν και οι αριθμοί, αφού έχει τρεις ήττες στις ισάριθμες αγωνιστικές της LaLiga και μάλιστα χωρίς να σκοράρει. Την προηγούμενη Δευτέρα φιλοξένησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο και διασύρθηκε με 4-0 με τους φιλοξενούμενους να αστοχούν και σε πέναλτι. Δείχνει τις περσινές αδυναμίες της στην γραμμή κρούσης, δημιουργώντας ελάχιστα.

Οι Βάσκοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με τον Ινάκι Γουίλιαμς στο 24′ και ο ίδιος παίκτης στο 35′ αστόχησε σε πέναλτι. Στην επανάληψη, η Κάντιθ στη μοναδική ευκαιρία της στο 53′, δεν βρήκε δίχτυα σε πλασέ του Νεγρέδο και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκουρουθέτα με σουτ εκτός περιοχής έγραψε το 2-0. Η εικόνα δεν άλλαξε στο χορτάρι με την Μπιλμπάο να απειλεί και να βρίσκει και τρίτο τέρμα στο 78′ με τον Μπερενγκέρ και ο Γκουρουθέτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε το κερασάκι στην τούρτα. Η Κάντιθ είναι η μοναδική ομάδα στην κατηγορία χωρίς βαθμό και γκολ.

«Πρέπει να ζητήσουμε συγγνώμη από τους φιλάθλους για αυτό που είδαν. Είναι καιρός να δεχτούμε τα χτυπήματα, να αποδεχτούμε ότι δεν ανταποκριθήκαμε στο ύψος του καθήκοντος μας. Ηταν μια πολύ σκληρή ήττα, είναι μια δύσκολη στιγμή, δεν έχουμε αυτοπεποίθηση, το χάσαμε και πρέπει να το ξανακάνουμε. Λοιπόν, το πρώτο πράγμα είναι ότι είμαστε όλοι πολύ μακριά από το καλύτερο επίπεδο, αυτό που είχαμε πέρυσι. Πρώτα ο προπονητής, μετά οι παίκτες και ο μόνος που είναι στο ύψος της αποστολής αυτή τη στιγμή είναι οι οπαδοί. Δεν ξεκινήσαμε όπως θέλαμε, πρέπει να συγκεντρωθούμε, να δώσουμε το καλύτερό μας για αυτή την ομάδα και το πιο σημαντικό είναι να φτάσουμε στο καλύτερό μας επίπεδο γιατί θα είναι λύση στα προβλήματά μας», είπε ο προπονητής Σέρχιο Γκονζάλεθ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο χαφ Αλαρκόν (2/0). Παραμένουν εκτός οι χαφ Αλκαράθ, Γκαρίδο και o εξτέρμ Μαμπίλ (3/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Κάντιθ είναι μακράν η χειρότερη ομάδα μέχρι στιγμής στη LaLiga. Εκτός ότι δεν έχει καταφέρει να πάρει ούτε βαθμό, αλλά δεν έχει μπορέσει να βρει και τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και αυτό δείχνει πολλά για την επιθετική της γραμμή. Από την άλλη, η Θέλτα κατά διαστήματα παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο και έχει ποδοσφαιριστές με ποιότητα που μπορούν να κάνουν την διαφορά και είναι πιο ξεκούραστη από την αντίπαλο της που έπαιξε την Δευτέρα. Θα ποντάρουμε στον άσο.

• Η ομάδα Κάντιθ έχασε στους τελευταίους 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα