21+

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας

22/10/2022 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 367
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 559 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας στις 19/2/2024

• Θεατές: 38939
90+4'

90+4'

38939 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Έβερτον: 47%, Κρίσταλ Πάλας: 53%.

90+3'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Έβερτον

90+3'

Ο Eberechi Eze επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον James Garner

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο James Garner από την ομάδα Έβερτον ανατρέπει τον Wilfried Zaha

90+1'

Ο Neal Maupay τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc Guehi

90+1'

Η ομάδα Έβερτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Seamus Coleman από την ομάδα Έβερτον ανατρέπει τον Wilfried Zaha

90'

90'

Ο Joel Ward τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tom Davies

89'

88'

Ο Jean-Philippe Mateta υποπίπτει σε χέρι

88'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

87'

86'

Ο Idrissa Gana Gueye δίνει τη θέση του στον Tom Davies

86'

Ο Anthony Gordon δίνει τη θέση του στον Abdoulaye Doucoure

86'

Κατοχή: Έβερτον: 45%, Κρίσταλ Πάλας: 55%.

85'

Ο Dwight McNeil έδωσε την ασίστ για το γκολ!

84'

Ο Alex Iwobi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dwight McNeil σκοράρει με το αριστερό πόδι!

84'

Ο Alex Iwobi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Ο Dwight McNeil τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Ο Joachim Andersen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Neal Maupay

83'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Dwight McNeil κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

Η ομάδα Έβερτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Marc Guehi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Neal Maupay

81'

Η ομάδα Έβερτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Jean-Philippe Mateta

80'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jean-Philippe Mateta υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Conor Coady

79'

Η ομάδα Έβερτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

78'

Ο Dominic Calvert-Lewin δίνει τη θέση του στον Neal Maupay

78'

Ο Amadou Onana δίνει τη θέση του στον James Garner

77'

Ο Joachim Andersen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dominic Calvert-Lewin

77'

Ο Jordan Pickford κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

76'

Ο Joachim Andersen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

75'

75'

Ο Jordan Ayew δίνει τη θέση του στον Malcolm Ebiowei

75'

Ο Jean-Philippe Mateta από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

75'

Ο Jordan Ayew τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

Η σέντρα από τον Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο James Tarkowski από την ομάδα Έβερτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο Conor Coady απομακρύνει τη μπάλα

73'

73'

Ο Demarai Gray δίνει τη θέση του στον Dwight McNeil

72'

Ο Amadou Onana είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

71'

Ο Vicente Guaita κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Demarai Gray

70'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Demarai Gray υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Marc Guehi

70'

69'

69'

Ο James Tarkowski απομακρύνει τη μπάλα

68'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Jeffrey Schlupp δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

68'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο James Tarkowski δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

68'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Marc Guehi δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Wilfried Zaha

66'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

66'

Ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Anthony Gordon

66'

64'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Έβερτον

63'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

63'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Anthony Gordon της ομάδας Έβερτον ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

63'

Καλή ενέργεια από τον Vitalii Mykolenko ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

Η ομάδα Έβερτον έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

62'

62'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

62'

Ο Luka Milivojevic δίνει τη θέση του στον Jeffrey Schlupp

62'

Ο Michael Olise δίνει τη θέση του στον Jean-Philippe Mateta

62'

Ο Michael Olise επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

61'

Ο Amadou Onana τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Ayew

61'

Ο Vitalii Mykolenko από την ομάδα Έβερτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Wilfried Zaha κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Conor Coady.

60'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

Κατοχή: Έβερτον: 49%, Κρίσταλ Πάλας: 51%.

60'

Ο Dominic Calvert-Lewin από την ομάδα Έβερτον είναι σε θέση οφσάιντ

59'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει την κατοχή της μπάλας

58'

Ο Dominic Calvert-Lewin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joel Ward.

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Anthony Gordon

57'

57'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Demarai Gray από την ομάδα Έβερτον ανατρέπει τον Jordan Ayew

56'

55'

55'

Κατοχή: Έβερτον: 50%, Κρίσταλ Πάλας: 50%.

55'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

54'

Ο Dominic Calvert-Lewin από την ομάδα Έβερτον κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joachim Andersen

54'

53'

53'

Ο Joachim Andersen σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

Το σουτ του Amadou Onana μπλοκάρεται

53'

Ο Joel Ward κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

52'

52'

Ο Anthony Gordon από την ομάδα Έβερτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

Ο Conor Coady σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Michael Olise μπλοκάρεται

51'

51'

Ο Vitalii Mykolenko σταματά επιτυχώς το σουτ

51'

Το σουτ του Odsonne Edouard μπλοκάρεται

50'

50'

Κατοχή: Έβερτον: 51%, Κρίσταλ Πάλας: 49%.

50'

50'

49'

Ο Seamus Coleman απομακρύνει τη μπάλα

49'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

48'

47'

47'

Ο Anthony Gordon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

Ο Idrissa Gana Gueye από την ομάδα Έβερτον το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Eberechi Eze

46'

46'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο James Tarkowski τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tyrick Mitchell

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Amadou Onana

45+3'

Η ομάδα Έβερτον έχει την κατοχή της μπάλας

45+3'

45+3'

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Demarai Gray

45+1'

45+1'

45'

45'

Κατοχή: Έβερτον: 52%, Κρίσταλ Πάλας: 48%.

44'

44'

Ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Demarai Gray

42'

Ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι σε θέση οφσάιντ

42'

41'

41'

Ο Joel Ward κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dominic Calvert-Lewin.

41'

Ο Wilfried Zaha από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Seamus Coleman

40'

40'

Ο Alex Iwobi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

39'

Ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο Demarai Gray από την ομάδα Έβερτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

39'

39'

38'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Anthony Gordon κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tyrick Mitchell.

38'

37'

37'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

36'

Ο Joel Ward είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

36'

35'

Κατοχή: Έβερτον: 55%, Κρίσταλ Πάλας: 45%.

35'

Ο James Tarkowski σταματά επιτυχώς το σουτ

35'

Το σουτ του Eberechi Eze μπλοκάρεται

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vitalii Mykolenko από την ομάδα Έβερτον ανατρέπει τον Jordan Ayew

34'

Ο Idrissa Gana Gueye κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Eberechi Eze.

34'

33'

31'

Ο Luka Milivojevic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

31'

Ο Conor Coady είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

31'

31'

Ο James Tarkowski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

31'

Η σέντρα από τον Demarai Gray από την ομάδα Έβερτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Anthony Gordon

30'

Ο Tyrick Mitchell κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

Ο Joachim Andersen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Jordan Pickford μπλοκάρει εύκολα

29'

Ο Eberechi Eze από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

28'

27'

27'

Ο Amadou Onana κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

Ο Odsonne Edouard τιμωρείται για σπρώξιμο στον James Tarkowski

26'

25'

Κατοχή: Έβερτον: 53%, Κρίσταλ Πάλας: 47%.

25'

Ο Wilfried Zaha σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jordan Pickford ελέγχει την φάση

24'

24'

24'

24'

24'

Ο Vicente Guaita από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

Ο Demarai Gray από την ομάδα Έβερτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23'

Ο Anthony Gordon σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vicente Guaita ελέγχει την φάση

22'

22'

21'

20'

20'

20'

20'

18'

18'

18'

17'

17'

Το σουτ του Demarai Gray μπλοκάρεται

17'

17'

16'

15'

15'

15'

15'

15'

15'

14'

Φράγμα από τον Amadou Onana, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Marc Guehi. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

13'

13'

Ο Luka Milivojevic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

13'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

13'

12'

Ο Amadou Onana έδωσε την ασίστ για το γκολ!

11'

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dominic Calvert-Lewin σκοράρει με το δεξί πόδι!

11'

10'

Ο Dominic Calvert-Lewin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Ο Demarai Gray σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vicente Guaita ελέγχει την φάση

10'

10'

9'

9'

9'

8'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Amadou Onana ανέτρεψε τον Jordan Ayew από πίσω και δόθηκε φάουλ

7'

7'

6'

6'

5'

5'

4'

3'

3'

Ο Joachim Andersen απομακρύνει τη μπάλα

3'

Ο Vitalii Mykolenko τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Demarai Gray από την ομάδα Έβερτον ανατρέπει τον Michael Olise

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Goodison Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί η Έβερτον

Η Έβερτον που μετράει τρεις σερί ήττες, θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα απέναντι στην ανεβασμένη Κρίσταλ Πάλας, η οποία έχει μόνο μία ήττα στα έξι τελευταία.

Ηττήθηκε με 1-0 στο Νιούκαστλ και υποχρεώθηκε σε τρίτη διαδοχική ήττα. Σε δεύτερο ρόλο στο παιχνίδι, βρέθηκε πίσω στο 31’ από τρομερό ψηλοκρεμαστό σουτ και δεν έβγαλε καμία αντίδραση, ολοκληρώνοντας το ματς με μόλις ένα σουτ και αυτό εκτός εστίας. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύονταν έστω μία από τις τρεις καλές στιγμές τους μετά το πρώτο τέρμα.

«Ήταν ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι σε γενικές γραμμές. Δεν ήμασταν όσο αποτελεσματικοί όσο θα έπρεπε. Είμαστε απογοητευμένοι που δεν ήμασταν πιο αποτελεσματικοί στην περιοχή τους επειδή θα μπορούσαμε εύκολα να πάρουμε ισοπαλία ή να κερδίσουμε. Το κανένα σουτ στο στόχο είναι καμπανάκι και πρέπει να το δούμε επειδή κάναμε λάθη στην τελική πάσα ή το σουτ. Ξέρουμε σε τι πρέπει να δουλέψουμε», δήλωσε μετά το παιχνίδι ο τεχνικός της Λάμπαρντ.

Έτρεχε αήττητο έξι αγώνων (2-4-0) αλλά πλέον μετράει τρεις διαδοχικές ήττες με μόλις ένα γκολ. Υποχώρησε στην 15η θέση και μόλις στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αγωνιστικά Νέα: Συνεχίζουν εκτός οι στόπερ Μίνα (1/0), Γκόντφρι (1/0), ο μπακ Πάτερσον (7/0) κι ο εξτρέμ Τάουνσεντ (-).Άλλη μια νίκη με ανατροπή, αυτή τη φορά κέρδισε με 2-1 την Γουλβς εντός και συνεχίζει να σκαρφαλώνει θέσεις στη βαθμολογία. Είχε δοκάρι με μακρινό σουτ στο 4’, γλίτωσε από τετ-α-τετ στο επόμενο λεπτό και τελικά βρέθηκε πίσω στο 31’, με την άμυνα της να πιάνεται στον ύπνο. Η αντίπαλος της είχε δοκάρι με απευθείας φάουλ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη έφερε τα πάνω κάτω με Έζε (46’) και Ζαχά (70’). Έκτοτε έδωσε μέτρα στην αντίπαλο αλλά δεν απειλήθηκε σημαντικά, κρατώντας το υπέρ της σκορ ως το τέλος.

«Είναι καλό πράγμα που καταφέραμε να κερδίσουμε το παιχνίδι, αλλά κάνουμε πολύ δύσκολη τη ζωή μας δεχόμενοι το πρώτο γκολ και αυτό είναι κάτι που πρέπει να αλλάξει. Πρέπει να είσαι πιο αποτελεσματικός στην επίθεση και να αμύνεσαι καλύτερα στην άμυνα. Η σημερινή εμφάνιση ήταν καλή γιατί δείξαμε χαρακτήρα, ποιότητα και ανθεκτικότητα», δήλωσε μετά το φινάλε ο προπονητής της Βιεϊρά.

Και οι τρεις νίκες της φέτος έχουν έρθει με ανατροπή. Έχει μόλις μία ήττα στα έξι τελευταία (2-3-1) και αυτή από την Τσέλσι στο 90’ και πέρασε στην 10η θέση και στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού με ματς λιγότερο. Εκτός έδρας δεν έχει ακόμα νίκη σε τέσσερις εξόδους (0-3-1).

Αγωνιστικά Νέα: Ταλαιπωρείται από ίωση και δίνεται αμφίβολος ο αναπληρωματικός μέσος Χιούζ (6/0). Έχει ελπίδες επιστροφής μετά από πολύ καιρό ο στόπερ Φέργκιουσον (-). Συνεχίζουν εκτός ο μπακ Κλάιν (6/0), ο μέσος ΜακΆρθουρ (-) και ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Μπάτλαντ (-).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Αναμένεται σφιχτό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που δεν έχουν το εύκολο γκολ, ούτε παίρνουν πολύ μεγάλα ρίσκα. Θα ρισκάρουμε στην ισοπαλία.

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ