Γρανάδα - Οσασούνα

23/1/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 364
0 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 831 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γρανάδα - Οσασούνα στις 28/4/2024

• Θεατές: 12471
90+6'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+6'

90+6'

Κατοχή: Γρανάδα: 56%, Οσασούνα: 44%.

90+6'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Quini τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enrique Barja

90+5'

90+4'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Ruben Garcia δίνει τη θέση του στον Enrique Barja

90+3'
Απόκρουση

Ο Maxime Gonalons απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Javi Martinez κάνει τη σέντρα

90+3'

Το σουτ του Carlos Bacca μπλοκάρεται

90+3'

Ο Jorge Molina πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90+3'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

90+2'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

90'

Ο Nacho Vidal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kike Garcia της ομάδας Οσασούνα «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Kike Garcia

89'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

89'

89'

88'

88'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Maxime Gonalons για την ομάδα Γρανάδα. Ο Jon Moncayola σταματάει την φάση.

87'

87'

Ο Lucas Torro είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Oier

85'

Ο Lucas Torro είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

85'

85'
Απόκρουση

Ο Lucas Torro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Γέμισμα

Ο Luis Milla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

84'

Ο Javi Martinez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maxime Gonalons

84'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

84'

83'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

83'

82'

Πως το έχασε αυτό; Ο Lucas Torro έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

82'

Ο Javi Martinez από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

82'

82'
Απόκρουση

Ο Nacho Vidal απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'
Σέντρα

Ο Quini κάνει τη σέντρα

81'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Ο Sergio Escudero δίνει τη θέση του στον Carlos Bacca

81'
Απόκρουση

Ο Manuel Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Σέντρα

81'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

80'

80'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Luis Maximiano βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

79'

Ο Kike Garcia κάνει το σουτ, ο Luis Maximiano αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

79'

Ο Kike Garcia από την ομάδα Οσασούνα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

79'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Lucas Torro

77'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσασούνα

76'

76'

75'

75'

Ο Ezequiel Avila δίνει τη θέση του στον Javi Martinez

75'

Ο Ante Budimir δίνει τη θέση του στον Kike Garcia

74'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

74'

74'
Απόκρουση

Ο Sergio Herrera απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

73'
Απόκρουση

Ο David Garcia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

73'
Σέντρα

Ο Darwin Machis κάνει τη σέντρα

73'

Ο Luis Maximiano έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Ezequiel Avila βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Luis Maximiano του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

73'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Ezequiel Avila βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

73'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Ezequiel Avila , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

72'

72'

Ο German Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον David Garcia

71'

Ο Ante Budimir τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Milla

71'

71'

Ο Angel Montoro δίνει τη θέση του στον Darwin Machis

71'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

71'

Ο Victor Diaz δίνει τη θέση του στον Quini

70'

Ο David Garcia πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

70'
Απόκρουση

Ο Luis Suarez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

70'

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

68'
Απόκρουση

68'
Σέντρα

Ο Manuel Sanchez κάνει τη σέντρα

68'

Ο Sergio Herrera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

68'
Γέμισμα

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Maxime Gonalons

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Darko Brasanac

67'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Angel Montoro

66'

65'

Κατοχή: Γρανάδα: 57%, Οσασούνα: 43%.

64'

Ο Ruben Garcia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο David Garcia της ομάδας Οσασούνα σκοράρει με κεφαλιά

64'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

64'
Απόκρουση

Ο Raul Torrente απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

64'
Σέντρα

63'

63'

62'

61'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Milla για την ομάδα Γρανάδα. Ο Nacho Vidal σταματάει την φάση.

60'

60'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

60'

Η ομάδα Γρανάδα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

60'

59'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

58'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Juan Cruz της ομάδας Οσασούνα για να αποτρέψει το γκολ.

58'

Ο Antonio Puertas χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

58'

Ο Maxime Gonalons πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

58'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

57'

Ο David Garcia από την ομάδα Οσασούνα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

57'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

57'
Απόκρουση

56'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia κάνει τη σέντρα

56'

56'

55'
Σέντρα

Ο Ezequiel Avila από την ομάδα Οσασούνα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

55'

Ο Maxime Gonalons σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Sergio Herrera ελέγχει την φάση

55'
Σέντρα

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

54'

Ο Lucas Torro σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Luis Maximiano ελέγχει την φάση

54'

54'

54'

Ο Darko Brasanac πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

53'

53'

12471 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

52'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

52'

52'

52'

51'

Τόσο κοντά! Ο Ante Budimir έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνεται από τον Luis Maximiano!

51'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

51'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal κάνει τη σέντρα

50'

49'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον German Sanchez για την ομάδα Γρανάδα. Ο Ante Budimir σταματάει την φάση.

48'

48'

Η ομάδα Οσασούνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

47'

47'
Απόκρουση

Ο Ruben Garcia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

46'

Ο Angel Montoro από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

46'
Απόκρουση

46'
Σέντρα

Ο Victor Diaz κάνει τη σέντρα

46'

Ο Alex Collado δίνει τη θέση του στον Maxime Gonalons

46'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'

45'
Απόκρουση

Ο German Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'
Σέντρα

Ο Ezequiel Avila κάνει τη σέντρα

45'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Ezequiel Avila

44'

44'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

44'

Ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

44'
Γέμισμα

Ο Ruben Garcia εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

43'

Ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ante Budimir

43'

42'

42'
Γέμισμα

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

41'

Ο Juan Cruz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jorge Molina

41'

Κατοχή: Γρανάδα: 58%, Οσασούνα: 42%.

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Torro από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Sergio Escudero

40'

Η ομάδα Γρανάδα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

40'
Σέντρα

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

40'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Jon Moncayola , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

39'

Η ομάδα Οσασούνα έχει την κατοχή της μπάλας

38'

37'

Ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

37'
Σέντρα

36'

Ο Ezequiel Avila τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergio Escudero

36'
Σέντρα

35'

35'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

34'
Σέντρα

33'

Ο German Sanchez από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

33'
Απόκρουση

Ο Ezequiel Avila απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'

33'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Antonio Puertas έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Sergio Herrera

33'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Antonio Puertas βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

33'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα κάνει μία εξαιρετική πάσα και ανοίγει χώρο...

32'

31'

31'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

30'

Κατοχή: Γρανάδα: 49%, Οσασούνα: 51%.

29'

28'

Ο German Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ante Budimir

28'

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

28'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Antonio Puertas , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

28'

Φράγμα από τον Ruben Garcia, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Raul Torrente. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

27'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Raul Torrente για την ομάδα Γρανάδα. Ο David Garcia σταματάει την φάση.

26'
Γέμισμα

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

26'

Κίτρινη κάρτα για τον Nacho Vidal

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Luis Milla

26'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Luis Milla , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

25'

Κατοχή: Γρανάδα: 45%, Οσασούνα: 55%.

24'

Ο Jon Moncayola από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

24'

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

24'

23'

Ο Victor Diaz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Garcia

23'

22'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

21'

Κατοχή: Γρανάδα: 41%, Οσασούνα: 59%.

21'

21'
Σέντρα

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

21'

Η ομάδα Οσασούνα ξεκινάει αντεπίθεση

20'

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον Sergio Escudero

19'

19'

18'
Γέμισμα

Ο Angel Montoro από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

18'

Ο David Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Suarez

17'

16'

Κατοχή: Γρανάδα: 35%, Οσασούνα: 65%.

16'

Ο Ante Budimir τιμωρείται για σπρώξιμο στον German Sanchez

15'

14'

14'

13'

Πως το έχασε αυτό; Ο Jon Moncayola έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

13'

Ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

12'

Ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα είναι σε θέση οφσάιντ

12'

11'

Καλή ενέργεια από τον Ante Budimir ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'

Ο Darko Brasanac από την ομάδα Οσασούνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

11'

Κατοχή: Γρανάδα: 25%, Οσασούνα: 75%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ante Budimir από την ομάδα Οσασούνα ανατρέπει τον German Sanchez

10'
Σέντρα

9'

9'
Απόκρουση

8'
Σέντρα

8'

8'
Σέντρα

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

8'

8'

7'

6'

Ο Nacho Vidal από την ομάδα Οσασούνα κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

6'

Ο Ruben Garcia από την ομάδα Οσασούνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

5'

5'

Ο Manuel Sanchez από την ομάδα Οσασούνα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

5'

5'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ante Budimir για την ομάδα Οσασούνα. Ο Raul Torrente σταματάει την φάση.

4'

Ο Luis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nacho Vidal

3'

3'

2'

2'

2'

1'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Οσασούνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Los Carmenes, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχει να σκοράρει από τον Οκτώβριο εκτός έδρας η Οσασούνα

Η Γρανάδα μετά την ήττα από τη Χετάφε, θέλει να επιστρέψει στις νίκες φιλοξενώντας την Οσασούνα.

ΓΡΑΝΑΔΑ

Το αήττητο σερί της σταμάτησε στα εφτά ματς (3-4-0), αφού την Τετάρτη πήγε στη Μαδρίτη για να αντιμετωπίσει τη Χετάφε και έχασε με 4-2. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήραν το προβάδισμα με τον Σάντρο Ραμίρεθ στο 10', αλλά τρία λεπτά αργότερα η Γρανάδα ισοφάρισε με τον Σουάρες. Όμως, στην επανάληψη η Χετάφε με τους Ουνάλ (48'), Μακσίμοβιτς (63') έγραψε το 3-1, με τον Σουάρες να μειώνει εκ νέου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 78', αλλά το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μπόρχα Μαγιοράλ στο 87'.

«Η Χετάφε ηταν ξεκάθαρα καλύτερη σε όλα. Ήταν πολύ καλύτερη. Οι επισκέψεις στη Μαδρίτη δεν πάνε καλά για εμάς. Τα στατιστικά δεν λένε τίποτα, είναι χιλιάδες, πρέπει να επικεντρωθούμε στην προετοιμασία για τους αγώνες» επισήμανε ο προπονητής, Ρόμπερτ Μορένο.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίας είναι ο μπακ Άριας (8/1) και ο μέσος Ροτσίνα (10/1).

ΟΣΑΣΟΥΝΑ

Μετά την νίκη της επί της Κάντιθ δεν μπόρεσε να συνεχίσει με θετικό αποτέλεσμα, αφού πήγε στο Βίγκο και έχασε από την Θέλτα με 2-0. Μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και είχε δοκάρι με τον Μπούντιμιρ στο 9', αλλά μετά το 1-0 με τον Ούγκο Μάγιο στο 29' κατέρρευσε. Δέχθηκε το δεύτερο τέρμα εννιά λεπτά αργότερα από τον Σάντι Μίνα και δεν απείλησε σχεδόν καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο και δίκαια ηττήθηκε.

«Ήταν πιο αποτελεσματικοί από εμάς. Το πρώτο μισάωρο ήταν δικό μας και, μετά το πρώτο γκολ, εμείς είχαμε κάποια λεπτά στα οποία δεν ήμασταν καλοί και παραχωρήσαμε το δεύτερο γκολ από ένα λάθος μας που αμυνθήκαμε άσχημα. Ήμασταν καλοί. Το να δέχεσαι γκολ, όταν είσαι καλύτερος, σε βλάπτει. », είπε ο προπονητής Αρασάτε.

Αγωνιστικά Νέα: Στα πιτς βρίσκεται ο κεντρικός αμυντικός Αριντάνε (6/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Το αήττητο σερί της Γρανάδα σταμάτησε στα εφτά ματς (3-4-0) καθώς έχασε από τη Χετάφε παρότι πέτυχε δύο γκολ. Απέναντι της θα βρει την Οσασούνα που δεν σκοράρει εύκολα και έχει τεράστιο επιθετικό πρόβλημα, αφού εκτός έδρας έχει να βρει δίχτυα από τον Οκτώβριο. Θα εμπιστευτούμε τους γηπεδούχους και θα ποντάρουμε στον άσο.

• Η ομάδα Οσασούνα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσασούνα έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.37 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Οσασούνα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα