21+

Γιουβέντους - Σπέτσια

6/3/2022 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1140
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 796 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σπέτσια - Γιουβέντους στις 19/2/2023

• Θεατές: 26475
90+4'

Η ομάδα Γιουβέντους είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

26475 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Γιουβέντους: 56%, Σπέτσια: 44%.

90+4'

Κίτρινη κάρτα για τον Mehdi Bourabia

90+3'

Ο Mehdi Bourabia από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alvaro Morata

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

90+2'

Ο Kevin Agudelo από την ομάδα Σπέτσια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+2'

Η ομάδα Σπέτσια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+2'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

90+1'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

90'

90'

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπέτσια

89'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

88'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Σπέτσια έχει την κατοχή της μπάλας

87'

87'
Απόκρουση

Ο Danilo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

86'
Σέντρα

Ο Salvador Ferrer από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

86'

Ο Salvador Ferrer από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

85'

Ο Dusan Vlahovic δίνει τη θέση του στον Moise Kean

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Salvador Ferrer

85'

Κατοχή: Γιουβέντους: 58%, Σπέτσια: 42%.

85'

Η ομάδα Γιουβέντους παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

85'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

85'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

84'

Ο Salvador Ferrer από την ομάδα Σπέτσια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

84'
Απόκρουση

Ο Matthijs de Ligt αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

84'
Σέντρα

Ο Simone Bastoni από την ομάδα Σπέτσια κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

84'

Ο Daniele Verde εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

83'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kevin Agudelo

82'

81'
Απόκρουση

Ο Manuel Locatelli απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Γέμισμα

Ο Daniele Verde εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

80'

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Bernardeschi από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Simone Bastoni

80'

Ο Wojciech Szczesny έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Kevin Agudelo βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Wojciech Szczesny του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

80'

80'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Kevin Agudelo από την ομάδα Σπέτσια παίζει το 1-2 με τον Arkadiusz Reca.

79'

78'

78'

Ο Alvaro Morata από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Ivan Provedel βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

78'

77'
Σέντρα

Ο Federico Bernardeschi κάνει τη σέντρα

77'

77'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο Giulio Maggiore δίνει τη θέση του στον Mehdi Bourabia

76'

Ο Rey Manaj δίνει τη θέση του στον Viktor Kovalenko

76'
Απόκρουση

Ο Martin Erlic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'
Σέντρα

Ο Juan Cuadrado κάνει τη σέντρα

75'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

75'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Το σουτ του Alvaro Morata μπλοκάρεται

75'

Το σουτ του Federico Bernardeschi μπλοκάρεται

75'

74'

74'

Ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Wojciech Szczesny βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

73'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

73'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

71'
Απόκρουση

Ο Dimitrios Nikolaou απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

Ο Adrien Rabiot κάνει τη σέντρα

71'

Η ομάδα Γιουβέντους ξεκινάει αντεπίθεση

71'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

71'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

71'
Σέντρα

Ο Arkadiusz Reca κάνει τη σέντρα

70'

70'

Ο Wojciech Szczesny κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'
Σέντρα

Ο Simone Bastoni κάνει τη σέντρα

70'

69'
Απόκρουση

69'
Σέντρα

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

69'

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Federico Bernardeschi

68'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Federico Bernardeschi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kevin Agudelo

67'

67'

Ο Alvaro Morata είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

66'

66'

65'
Σέντρα

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

65'

Η ομάδα Σπέτσια εκδηλώνει επίθεση

65'

65'

64'

64'

63'

Ο Luca Pellegrini δίνει τη θέση του στον Federico Bernardeschi

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Agudelo από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Arthur

63'

62'

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Luca Pellegrini

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Pellegrini από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Kevin Agudelo

61'

61'
Σέντρα

Ο Daniele Verde κάνει τη σέντρα

61'
Απόκρουση

Ο Dusan Vlahovic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'

60'
Απόκρουση

Ο Daniele Rugani απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

60'

Κατοχή: Γιουβέντους: 60%, Σπέτσια: 40%.

60'

59'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Thiago Motta, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

59'

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Agudelo από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Danilo

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Dusan Vlahovic

57'

Ο Dusan Vlahovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Martin Erlic

57'

56'

Καλή ενέργεια από τον Daniele Verde ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

56'

56'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Juan Cuadrado

55'

Κατοχή: Γιουβέντους: 59%, Σπέτσια: 41%.

54'

Κίτρινη κάρτα για τον Martin Erlic

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Erlic από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Alvaro Morata

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Pellegrini από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Salvador Ferrer

53'

53'

53'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

53'

Η ομάδα Γιουβέντους κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

52'

Ο Simone Bastoni σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Wojciech Szczesny ελέγχει την φάση

52'

51'

Κατοχή: Γιουβέντους: 57%, Σπέτσια: 43%.

51'

Τόσο κοντά! Ο Emmanuel Quartsin Gyasi έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνεται από τον Wojciech Szczesny!

51'
Σέντρα

Ο Salvador Ferrer κάνει τη σέντρα

51'

50'

49'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

49'

48'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια είναι σε θέση οφσάιντ

48'

48'

47'

Ο Adrien Rabiot τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniele Verde

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Salvador Ferrer από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Luca Pellegrini

46'

46'

45+1'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Γιουβέντους της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+1'

45'

45'
Απόκρουση

45'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'
Απόκρουση

Ο Salvador Ferrer απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

45'

45'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

44'

Ο Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

44'

44'

43'

43'

43'

Ο Salvador Ferrer αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'
Απόκρουση

Ο Daniele Rugani απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

42'
Σέντρα

42'

41'

40'

Ο Giulio Maggiore τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luca Pellegrini

40'

40'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

39'

38'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

38'
Σέντρα

Ο Manuel Locatelli κάνει τη σέντρα

37'

37'

36'

36'

36'
Σέντρα

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

36'

35'

Κατοχή: Γιουβέντους: 55%, Σπέτσια: 45%.

35'
Απόκρουση

Ο Kevin Agudelo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

35'

Ο Luca Pellegrini από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

34'

34'

34'

Ο Juan Cuadrado κάνει το σουτ, ο Ivan Provedel αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

33'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους παίζει το 1-2 με τον Arthur.

33'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

33'

32'

32'

31'

31'

31'

30'

29'

29'

29'

29'

28'

27'

27'

26'

26'

26'

25'

24'

24'
Απόκρουση

24'

Ο Simone Bastoni από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

24'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

23'

23'

22'

Η ομάδα Γιουβέντους κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

21'

Ο Manuel Locatelli έδωσε την ασίστ για το γκολ.

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alvaro Morata σκοράρει με το δεξί πόδι!

21'

21'

21'

21'

Ο Manuel Locatelli από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

20'

20'

19'

19'

18'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

18'

Το σουτ του Arthur μπλοκάρεται

18'

Ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

18'

18'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Juan Cuadrado , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

17'

16'

Ο Martin Erlic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dusan Vlahovic

16'

16'
Σέντρα

16'

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Cuadrado από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Dimitrios Nikolaou

15'

15'

14'

14'

13'

13'

Ο Matthijs de Ligt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rey Manaj

13'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arthur από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Giulio Maggiore

12'

11'

11'

10'

Κατοχή: Γιουβέντους: 64%, Σπέτσια: 36%.

10'

8'

Ο Manuel Locatelli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Simone Bastoni

7'

Καλή ενέργεια από τον Dusan Vlahovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

7'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

6'

Ο Dimitrios Nikolaou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alvaro Morata

5'

Κατοχή: Γιουβέντους: 65%, Σπέτσια: 35%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simone Bastoni από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Manuel Locatelli

5'

5'
Απόκρουση

5'

4'
Απόκρουση

Ο Dimitrios Nikolaou απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

4'

Ο Alvaro Morata από την ομάδα Γιουβέντους είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dimitrios Nikolaou από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Dusan Vlahovic

3'

2'

2'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

2'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Σπέτσια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Allianz Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θέλει να «χτίσει» σερί η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους υποδέχεται τη Σπέτσια για την 28η αγωνιστική της Σέριε Α’. Από ένα μεγάλο διπλό στη Φλωρεντία προέρχονται οι γηπεδούχοι, πάλεψαν αλλά ηττήθηκαν από τη Ρόμα οι φιλοξενούμενοι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της και να μην ήταν καλύτερη της Φιορεντίνα στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου τη Τετάρτη, όμως πήρε τη νίκη με 1-0 στη Φλωρεντία και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στον τελικό. Δυσκολεύτηκε αρκετά στην δημιουργία, είδε την αντίπαλο της να έχει τον έλεγχο και τις ευκαιρίες αλλά είτε η αστοχία, είτε το δοκάρι είτε ο Σέζνι την κράτησαν όρθια σε όλο το παιχνίδι. Απείλησε στην επανάληψη με τους Κουαδράδο και Μοράτα και στην τελευταία φάση του παιχνιδιού κατάφερε να «κλέψει» τη νίκη χάρη σε ένα αυτογκόλ του Βενούτι.

Η χρονιά μπορεί να ξεκίνησε στραβά αλλά όσο περνάει ο καιρός εξελίσσεται καλύτερα. Σίγουρα για ένα μέγεθος όπως η Γιουβέντους δεν είναι επιτυχία η απλή είσοδος στην 4αδα, ο Αλέγκρι τονίζει σε κάθε ευκαιρία ότι η ομάδα δεν μπορεί να διεκδικήσει το πρωτάθλημα αλλά η άποψη μας είναι διαφορετική. Βέβαια έχει και τον επαναληπτικό με την Βιγιαρεάλ για το Τσάμπιονς Λιγκ, είναι με το ένα πόδι στον τελικό του Κυπέλλου και εντός όλων των στόχων της.

Οι οκτώ βαθμοί διαφορά από την κορυφή δεν είναι πολλοί, έχει γίνει πλέον αρκετά κυνική και το θέμα είναι κατά πόσο μπορεί να ανταποκριθεί καλά σε τρεις διοργανώσεις που πλέον έχουν μόνο απαιτητικά παιχνίδια.

« Παραμένω απόλυτα πεπεισμένος ότι το Σκουντέτο δεν είναι για μας. Κερδίζεται γύρω στους 84-85 πόντους. Μία από τις 3 ομάδες στην κορυφή μπορεί να φτάσουν εκεί αν λάβουμε υπόψιν το πρόγραμμα. Θα χρειαστεί να κερδίσουμε όλα μας τα παιχνίδια μόνο για να φτάσουμε στους 83 βαθμούς και το να τα νικήσουμε όλα δεν είναι εύκολο. Για μας ο στόχος είναι να τερματίσουμε στην τετράδα »

Αγωνιστικά Νέα: Συνεχίζονται τα προβλήματα καθώς παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Κιέζα (14/2), ο φορ Ντιμπάλα (20/7) Κάιο Ζόρζε (9/0) οι στόπερ Κιελίνι (13/0), Μπονούτσι (17/3), ο μέσος ΜακΚένι (20/3), ο μπακ Άλεξ Σάντρο (20/0) και ο μέσος Ζακάρια (3/1). Νέα απώλεια ο μπακ Ντε Σίλιο (14/1). Επιστρέφει ο εξτρέμ Μπερναρντέσκι (18/1) και ο στόπερ Ρουγκάνι (6/0).

ΣΠΕΤΣΙΑ

«Πάλεψε» ως το τέλος της εντός έδρας αναμέτρησης απέναντι στη Ρόμα την προηγούμενη αγωνιστική και έχει παράπονα από τη διαιτησία για το πέναλτι που πήρε η αντίπαλος της στις καθυστερήσεις και υποχρεώθηκε έτσι στην ήττα με 1-0. Περιορίστηκε βέβαια σε παθητικό ρόλο από την αρχή του παιχνιδιού, είδε την αντίπαλο της να χάνει σωρεία ευκαιριών και να έχει και δύο δοκάρια και τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα στο 45’ όταν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αμιάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Είχε σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακα της Προβεντέλ, έμοιαζε να κρατάει την ισοπαλία ως το τέλος αλλά στην τελευταία φάση του παιχνιδιού ο Ματζιόρε βρήκε με το πόδι του στο κεφάλι τον Ζανιόλο και έπειτα και από υπόδειξη του VAR καταλογίστηκε το πέναλτι.

Δεν μπορούμε να πούμε πως η ήττα της ήταν άδικη, της άφησε απλά μία πικρή γεύση το χρονικό σημείο στο οποίο δέχτηκε το γκολ. Αυτή ήταν βέβαια η 3η σερί ήττα της στο πρωτάθλημα και έχει αφήσει πίσω της το καλό διάστημα που την έφερε εκτός της ζώνης του υποβιβασμού. Παραμένει βέβαια στην 16η θέση και στο +4 από την 18η Βενέτσια, έχει ένα πρόγραμμα στις επόμενες αγωνιστικές που μπορεί να κρίνει κατά μεγάλο βαθμό τη φετινή της πορεία.

«Σίγουρα ήταν θετική η εμφάνιση μας απέναντι στη Ρόμα αλλά είμαι δυσαρεστημένος με το αποτέλεσμα. Με τη Γιουβέντους έχουμε άλλη μία δύσκολη πρόκληση αλλά πάμε στο Τορίνο για να παίξουμε το παιχνίδι μας για 90 λεπτά. Δεν έκαναν καλή αρχή αλλά πλέον παλεύουν για το πρωτάθλημα», τόνισε ο κόουτς Μότα.

Αγωνιστικά Νέα:Εξέτισε και επιστρέφει ο φορ Μανάι (19/3). Τιμωρημένοι ο μπακ Αμιάν (22/0) και ο μέσος Κιβιόρ (12/0). Εκτός οι μέσοι Κόλλεϊ (11/0) και Λέο Σένα.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Γιουβέντους μπορεί να έρχεται κουρασμένη και με απουσίες, είναι όμως σαφώς το φαβορί για τη νίκη έχει βρει ρυθμό και εύκολα ή δύσκολα θεωρούμε πως θα πάρει το αποτέλεσμα που θέλει. Η Σπέτσια από την άλλη θα προσπαθήσει να κλείσει τους χώρους στην αντίπαλο της και λογικά θα ψάξει τις αντεπιθέσεις. Δεν την εμπιστευόμαστε στο Τορίνο και θα πάμε με το No Goal.

• Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Γιουβέντους, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.30 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.68 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A