Βιγιαρεάλ - Αλαβές

22/10/2023 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 568
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 201 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αλαβές - Βιγιαρεάλ στις 10/2/2024

• Θεατές: 17498
90+8'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+8'

90+8'

17498 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 68%, Αλαβές: 32%.

90+8'

Ο Abdelkabir Abqar από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+8'

Ο Ilias Akhomach από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+7'

Ο Nahuel Tenaglia από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Abdelkabir Abqar σταματά επιτυχώς το σουτ

90+7'

Το σουτ του Ben Brereton Diaz μπλοκάρεται

90+7'

Ο Ramon Terrats τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+7'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+7'

90+7'

Ο Ramon Terrats από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+7'

Ο Nahuel Tenaglia απομακρύνει τη μπάλα

90+6'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ εκδηλώνει επίθεση

90+5'

Ο Alexander Soerloth τιμωρείται για σπρώξιμο στον Abdelkabir Abqar

90+5'

90+5'

Ο Antonio Sivera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+5'

Ο Abderrahman Rebbach από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

90+5'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

90+5'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

90+4'

Ο Luis Rioja δίνει τη θέση του στον Abderrahman Rebbach

90+3'

Ο Andoni Gorosabel δίνει τη θέση του στον Xeber Alkain

90+3'

Ο Ander Guevara δίνει τη θέση του στον Rafa Marin

90+3'

Ο Jorge Cuenca τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kike Garcia

90+2'

Η ομάδα Αλαβές εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 67%, Αλαβές: 33%.

90'

Ο Etienne Capoue κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jon Guridi.

89'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

89'

88'

Ο Samuel Omorodion δίνει τη θέση του στον Kike Garcia

88'

Ο Ramon Terrats αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

86'

Ο Daniel Parejo δίνει τη θέση του στον Ben Brereton Diaz

86'

Ο Filip Joergensen από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Ander Guevara από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

85'

Ο Andoni Gorosabel σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Filip Joergensen ελέγχει την φάση

85'

Η ομάδα Αλαβές εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

85'

Ο Ramon Terrats απομακρύνει τη μπάλα

85'

84'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Βιγιαρεάλ

82'

82'

82'

81'

Καλή ενέργεια από τον Daniel Parejo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

81'

80'

80'

Φράγμα από τον Ruben Duarte, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Ilias Akhomach. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

79'

79'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Aleksandar Sedlar από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Alex Sola δίνει τη θέση του στον Nahuel Tenaglia

77'

Ο Antonio Sivera από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

76'

Ο Alberto Moreno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 66%, Αλαβές: 34%.

75'

Ο Ramon Terrats κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Antonio Sivera μπλοκάρει εύκολα

75'

Η σέντρα από τον Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

75'

Ο Andoni Gorosabel απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Jorge Cuenca από την ομάδα Βιγιαρεάλ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

75'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Ο Santi Comesana δίνει τη θέση του στον Ilias Akhomach

74'

Ο Kiko δίνει τη θέση του στον Ramon Terrats

74'

Ο Aleksandar Sedlar σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Santi Comesana μπλοκάρεται

74'

Ο Alexander Soerloth τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

74'

Καλή ενέργεια από τον Samuel Omorodion ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

73'

Η ομάδα Αλαβές έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

73'

72'

72'

Ο Luis Rioja επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jorge Cuenca από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Antonio Blanco

71'

70'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 65%, Αλαβές: 35%.

70'

Ο Alberto Moreno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Sola

69'

Ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο Alberto Moreno κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alex Sola.

68'

68'

Ο Jorge Cuenca κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuel Omorodion.

68'

67'

Καλή ενέργεια από τον Luis Rioja ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

67'

Ο Antonio Blanco τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

Η ομάδα Αλαβές ξεκινάει αντεπίθεση

66'

Ο Aleksandar Sedlar κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

66'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Βιγιαρεάλ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

66'

65'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gerard Moreno της ομάδας Βιγιαρεάλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Antonio Sivera λίγο έλειψε να αποκρούσει.

64'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Βιγιαρεάλ!

64'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Βιγιαρεάλ

63'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Aleksandar Sedlar κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Aleksandar Sedlar αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

62'

Ο Aleksandar Sedlar απομακρύνει τη μπάλα

62'

Η σέντρα από τον Kiko από την ομάδα Βιγιαρεάλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

Ο Antonio Blanco από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

62'

61'

61'

60'

60'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 63%, Αλαβές: 37%.

59'

59'

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Santi Comesana

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santi Comesana από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Alex Sola

57'

57'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jon Guridi από την ομάδα Αλαβές αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

57'

Η σέντρα από τον Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

Ο Raul Albiol υποπίπτει σε χέρι

55'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Abdelkabir Abqar

55'

Ο Andoni Gorosabel σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 62%, Αλαβές: 38%.

55'

Το σουτ του Etienne Capoue μπλοκάρεται

55'

Ο Gerard Moreno τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

Ο Samuel Omorodion από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jorge Cuenca

54'

Ο Alfonso Pedraza δίνει τη θέση του στον Alberto Moreno

54'

Ο Aissa Mandi δίνει τη θέση του στον Adria Altimira

54'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

53'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Βιγιαρεάλ

53'

Ο Santi Comesana τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andoni Gorosabel

53'

52'

Ο Luis Rioja σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Filip Joergensen ελέγχει την φάση

52'

Ο Antonio Blanco σταματά επιτυχώς το σουτ

52'

Το σουτ του Alfonso Pedraza μπλοκάρεται

52'

Ο Samuel Omorodion από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

51'

51'

50'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 59%, Αλαβές: 41%.

49'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχει την κατοχή της μπάλας

49'

Ο Luis Rioja έδωσε την ασίστ για το γκολ!

48'

48'

Ο Jon Guridi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Samuel Omorodion σκοράρει με το δεξί πόδι!

48'

Ο Jon Guridi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

48'

Η ομάδα Αλαβές εκδηλώνει επίθεση

48'

48'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλαβές

47'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Βιγιαρεάλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

47'

Ο Alfonso Pedraza τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

47'

46'

45+3'

Η ομάδα Αλαβές παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 55%, Αλαβές: 45%.

44'

44'

44'

Ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Ο Ander Guevara τιμωρείται για σπρώξιμο στον Etienne Capoue

42'

41'

Ο Luis Rioja χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

41'

41'

Ο Aissa Mandi σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Jon Guridi μπλοκάρεται

41'

Ο Aissa Mandi από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

40'

40'

Ο Daniel Parejo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ander Guevara

40'

Ο Alex Sola κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

39'

Ο Ander Guevara πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

39'

Ο Samuel Omorodion τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

Η σέντρα από τον Alex Sola από την ομάδα Αλαβές βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

39'

Ο Kiko σταματά επιτυχώς το σουτ

39'

Το σουτ του Luis Rioja μπλοκάρεται

38'

37'

37'

36'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Abdelkabir Abqar από την Αλαβές κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

36'

Ο Abdelkabir Abqar από την ομάδα Αλαβές φαίνεται να έκανε φάουλ στον Alfonso Pedraza, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

36'

36'

Ο Daniel Parejo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

35'

Ο Kiko τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

35'

Ο Kiko από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luis Rioja

35'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 56%, Αλαβές: 44%.

34'

Ο Etienne Capoue τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Duarte

33'

33'

33'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Antonio Sivera, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

33'

Ο Abdelkabir Abqar απομακρύνει τη μπάλα

32'

31'

Ο Jorge Cuenca επιστρέφει στο γήπεδο.

31'

30'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 52%, Αλαβές: 48%.

30'

Ο Gerard Moreno πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

30'

Η σέντρα από τον Alfonso Pedraza από την ομάδα Βιγιαρεάλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

Ο Alex Sola από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Daniel Parejo

30'

29'

29'

Ο Raul Albiol από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Jon Guridi, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

29'

Ο Ander Guevara κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Etienne Capoue.

29'

28'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Jorge Cuenca να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

28'

Ο Jorge Cuenca είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Αλαβές

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Omorodion από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Jorge Cuenca

26'

26'

Ο Daniel Parejo σταματά επιτυχώς το σουτ

26'

Το σουτ του Antonio Blanco μπλοκάρεται

26'

25'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 57%, Αλαβές: 43%.

25'

24'

23'

Ο Alexander Soerloth βλέπει κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο αντιπάλου

23'

23'

23'

22'

Ο Samuel Omorodion αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

22'

21'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ ξεκινάει αντεπίθεση

21'

Ο Jorge Cuenca από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

Ο Ander Guevara από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'

21'

Το αμυντικό λάθος του Jorge Cuenca μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

20'

Ο Abdelkabir Abqar κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

Ο Antonio Blanco κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

18'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

18'

Παίκτης της ομάδας Αλαβές επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

17'

17'

16'

16'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Βιγιαρεάλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Ο Antonio Blanco από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

16'

15'

15'

15'

Κατοχή: Βιγιαρεάλ: 58%, Αλαβές: 42%.

14'

Ο Ander Guevara κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

14'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ander Guevara υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Etienne Capoue

13'

Ο Etienne Capoue τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ander Guevara

13'

13'

12'

Ο Daniel Parejo υποπίπτει σε χέρι

12'

Ο Ander Guevara από την ομάδα Αλαβές απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

11'

Ο Raul Albiol κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

10'

9'

Ο Alfonso Pedraza τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

9'

Ο Alfonso Pedraza από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alex Sola

9'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

8'

Η ομάδα Αλαβές έχει την κατοχή της μπάλας

8'

7'

6'

Ο Etienne Capoue από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdelkabir Abqar από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Alexander Soerloth

5'

5'

Ο Raul Albiol σταματά επιτυχώς το σουτ

5'

5'

Ο Luis Rioja κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

4'

4'

4'

3'

3'

Ο Abdelkabir Abqar από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexander Soerloth

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Sola από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Santi Comesana

2'

2'

1'

Ο Santi Comesana κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio de la Ceramica, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχουν ξεχάσει τι σημαίνει νίκη

Η Βιγιαρεάλ για την 10η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος φιλοξενεί την Αλαβές.

Δεν λέει να σηκώσει ανάστημα, αφού στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής υποδέχθηκε τη Λας Πάλμας που δεν είχε πετύχει ούτε γκολ εκτός έδρας και έχασε με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Κόκο και έξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους η Λας Πάλμας με πέναλτι του Καρντόνα έκανε το 0-2. Το μόνο που κατάφερε η Βιγιαρεάλ να μειώσει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτάρα του Ζεράρ Μορένο. Μάλιστα, πριν τη λήξη του ματς ο Βιέρα είχε δοκάρι.

«Όταν δεν σκοράρεις, ο αντίπαλος θα σκοράρει. Ξέρουμε να κάνουμε πολλά περισσότερα πράγματα. Όταν δεχόμαστε φόβο πάμε με περισσότερη με την καρδιά παρά με το μυαλό. Αυτό μας συμβαίνει. Πρέπει να κάνουμε λιγότερα σημαντικά λάθη. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί γιατί τα πληρώνουμε. Πρέπει να συνεχίσουμε ήρεμα, γιατί η ομάδα αναστατώνεται. Πρέπει να μείνουμε ήρεμοι και να συνεχίσουμε να παίζουμε. Πρέπει να καθαρίσουμε το κεφάλι μας, να έχουμε την αίσθηση ότι κυριαρχούμε στα παιχνίδια», ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Πατσέτα.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μεσοεπιθετικός Άλεξ Μπαένα (8/1). Νέες απώλειες ο μπακ Φόιτ (8/1) και ο εξτρέμ Γερεμί Πίνο (6/0). Δεν είναι διαθέσιμος για τέταρτο σερί ο χαφ Ντένις Σουάρεθ (4/0). Παραμένει εκτός εδώ και καιρό ο χαφ Κοκλέν.Παρέμεινε για πέμπτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη (0-2-3), αφού υποδέχθηκε την Μπέτις και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Βρέθηκε να χάνει από το 32΄ με το γκολ του Αγιόθε Πέρεθ, όμως, αντέδρασε αμέσως και τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μπεγερίν. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες έδειξαν πως είναι προτιμότερο να μην χάσουν, παρά να κερδίσουν και βολεύτηκαν με την ισοπαλία. Στις καθυστερήσεις η Μπέτις, έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γουίλιαν Χοσέ, αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Αξιοσημείωτο είναι πως τα εφτά τελευταία παιχνίδια της Αλαβές στο ισπανικό πρωτάθλημα ολοκληρώθηκαν στο Under.

«Λόγω συναισθημάτων και ευκαιριών αξίζαμε να κερδίσουμε. Μας έλειψε αυτή η τελευταία σέντρα, αυτή η τελευταία πάσα... Κάναμε καλή αμυντική δουλειά και μας έλειψε το βάθος. Θα έπρεπε να έχουμε 10 ή 11 βαθμούς, εύκολα, επάξια. Νομίζω ότι παίζουμε ελκυστικό ποδόσφαιρο. Το στημένο κομμάτι ήταν ένα πρόβλημα που έπρεπε να λύσουμε. Είμαι πολύ χαρούμενος, πρέπει να εκμεταλλευτούμε αυτή την πτυχή πολύ περισσότερο.», είπε ο κόουτς Λουίς Γκαρθία Πλάθα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Μπλάνκο (7/0). Νέες απώλειες ο μπακ Χάβι Λόπεθ (6/0) και ο χαφ Μπεναβίντες (7/0). Ούτε τώρα ο επιθετικός Σιμεόνε.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Βιγιαρεάλ δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι μένοντας για τέταρτο διαδοχικό ματς χωρίς τρίποντο (0-2-2) και η καρέκλα του Πατσέτα θα αρχίζει να τρίζει αν δεν έρθουν οι νίκες. Από την άλλη πλευρά, η Αλαβές παρέμεινε για πέμπτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη (0-2-3) με τις δύο ομάδες να έχουν ξεχάσει τι σημαίνει νίκη. Το «κίτρινο υποβρύχιο» δεν εμπνέει εμπιστοσύνη και ο άσος δεν αξίζει τόσο χαμηλά. Τα εφτά τελευταία ματς της Αλαβές έληξαν στο under και αυτό θα επιλέξουμε.

• Στους τελευταίους 7 αγώνες της ομάδας Αλαβές, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βιγιαρεάλ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.81 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.22 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 4.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα