Πρέμιερ Λιγκ: Περίπατος της Λίβερπουλ στο Λονδίνο (video)

31/8/2014 17:22
Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην Τότεναμ η Λίβερπουλ, καθώς οι «κόκκινοι» πήραν μεγάλη νίκη με 3-0 στο Λονδίνο και επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά την ήττα από την Σίτι την περασμένη αγωνιστική. Ντεμπούτο για Μπαλοτέλι

Συνεχίζει τις μεγάλες νίκες κόντρα στην Τότεναμ η Λίβερπουλ, καθώς μετά τα 9 γκολ που σημείωσε σε δύο παιχνίδια (4-0 εντός, 5-0 εκτός) κόντρα στους «πετεινούς» την περασμένη σεζόν, κέρδισε με 3-0 την ομάδα του Ποκετίνο στο Λονδίνο και έφτασε τους 6 βαθμούς σε 3 αγωνιστικές.

Οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Στέρλινγκ, ενώ είχαν ευκαιρίες με τον Μπαλοτέλι για να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ. Αυτό ήρθε στις αρχές της επανάληψης, με τον Ντάιερ να ανατρέπει τον Άλεν στην περιοχή και ο Τζέραρντ δεν αστόχησε από την «άσπρη βούλα», «γράφοντας» το 2-0 στο 49’.

Η αντίπαλος του Αστέρα στο Γιουρόπα Λιγκ δεν κατάφερε να αντιδράσει και στο 60’ ο Μορένο με ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 3-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Λίβερπουλ.