Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Κόλλησε» η Ατλέτικο

26/8/2014 01:03
Λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του Σούπερ Καπ Ισπανίας κόντρα στην Ρεάλ, η Ατλέτικο δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 0-0 στο «Βαγιέκας».

Με το… αριστερό ξεκίνησε την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου της η Ατλέτικο, η οποία έμεινε στο 0-0 με τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο «Βαγιέκας», προβληματίζοντας με την απόδοση της.

Οι «ροχιμπλάνκος» που δεν είχαν λόγω τιμωρίας στον πάγκο τους τον Ντιέγκο Σιμεόνε απείλησαν δύο φορές με τον Μάντζουκιτς στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις για να διασπάσουν την άμυνα της Ράγιο, η οποία είχε καλή στιγμή στο 72’ με τον Ακίνο για να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Τελικώς το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ένα βαθμό στο νέο πρωτάθλημα.