Σαμπιονά: Πήρε το ντέρμπι με γκολάρα του Μπερμπάτοφ η Μονακό (video)

20/4/2014 17:07
Με ένα τρομερό γκολ του Μπερμπάτοφ, η Μονακό ήταν η νικήτρια (1-0) στο μεγάλο ντέρμπι με τη Νις στο «Λουί Ντε» και άφησε πίσω της τον αποκλεισμό-σοκ από την Γκινγκαμπ στο Κύπελλο Γαλλίας, μειώνοντας προσωρινά στο -7 τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Παρί.

Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μονακό, η οποία με εντυπωσιακή λόμπα του Μπερμπάτοφ στο 5ο λεπτό, κέρδισε με 1-0 τη Νις στο «Λουί Ντε» και ξεπέρασε το σοκ του αποκλεισμού από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας!

Στα υπόλοιπα λεπτά η Νις δεν κατάφερε να απαντήσει, με αποτέλεσμα να γνωρίσει δεύτερη συνεχόμενη ήττα και να μείνει στην 14η θέση με 39 βαθμούς, με την Μονακό από την άλλη να ανεβαίνει στους 72 και να μειώνει στους 7 τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Παρί που έχει όμως παιχνίδι λιγότερο.