Πριμέρα Ντιβιζιόν: Άνετα η Ρεάλ (video)

13/4/2014 00:55
Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην Αλμερία η Ρεάλ, καθώς η «βασίλισσα» πήρε εμφατική νίκη με 4-0 και έπιασε προσωρινά την Ατλέτικο στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ βρίσκεται πλέον στο +1 από την Μπαρτσελόνα, η οποία ηττήθηκε νωρίτερα από τη Γρανάδα!

Λίγες ημέρες πριν τον τελικό του Κυπέλλου με την Μπαρτσελόνα (16/4), η Ρεάλ κέρδισε άνετα με 4-0 την Αλμερία στο «Μπερναμπέου» και έπιασε προσωρινά την Ατλέτικο στην κορυφή της βαθμολογίας, με τους «ροχιμπλάνκος» να έχουν όμως παιχνίδι λιγότερο.

Ο Ντι Μαρία με ωραίο σουτ στο 28’ έδωσε το προβάδισμα στη «βασίλισσα», ενώ στην επανάληψη, Μπειλ (53’) και Ίσκο (56’) «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την υπόθεση νίκη για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Μοράτα, με την Ρεάλ να φτάνει τους 79 βαθμούς, ρίχνοντας έτσι στην 3η θέση τη Μπαρτσελόνα η οποία γνώρισε ήττα-σοκ από την Γρανάδα του Ορέστη Καρνέζη.