Σέριε Α: Νίκη για Μίλαν με γκολάρα Μπαλοτέλι (video)

14/2/2014 23:56
Με τρομερό γκολ του Μάριο Μπαλοτέλι στο 86ο λεπτό, η Μίλαν κέρδισε με 1-0 την Μπολόνια στο Σαν Σίρο και επέστρεψε στις νίκες μετά από μισό σχεδόν μήνα.

Η Μίλαν «φλέρταρε» με βαθμολογική απώλεια για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι στο πρωτάθλημα, ωστόσο η «ζωγραφιά» του Μπαλοτέλι στο 86ο λεπτό χάρισε την νίκη στους «ροσονέρι» λίγες ημέρες πριν την πρώτη αναμέτρηση τους με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ομάδα του Κλάρενς Ζέεντορφ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην ομάδα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου (βασικός), η οποία είχε κάποιες καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος για να πετύχει ένα γκολ, με τον Αμπιάτι να κρατάει το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο το απίστευτο σουτ που έπιασε ο Μπαλοτέλι στο 86’ έδωσε (από το πουθενά) τη λύση για την Μίλαν, η οποία πήρε τη νίκη και ανέβηκε προσωρινά στην 9η θέση με 32 βαθμούς, με την Μπολόνια αντίθετα να μένει στους 18, τέσσερις βαθμούς μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.