ΠΑΣ Γιάννινα: Άρεσε παρά την ήττα από την Ομόνοια

Συντάκτης: Δημήτρης Ρήγας
Δημήτρης Ρήγας
23/7/2022 16:15
Ο ΠΑΣ Γιάννινα ηττήθηκε σε φιλικό αγώνα από την Ομόνοια με 2-1, παρουσιάζοντας πάντως μία αγωνιστική εικόνα η οποία δημιουργεί προσδοκίες.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κοίταξε στα μάτια τους Κύπριους και «λύγισε» στο φινάλε, δίχως να αξίζει την ήττα με βάση την εικόνα της αναμέτρησης.

Παρ' όλα αυτά τα αποτελέσματα είναι το τελευταίο που μετράει στα φιλικά ματς προετοιμασίας και ο ΠΑΣ μπορεί να κρατήσει την καλή του εικόνα και να δουλέψει για να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

Στο 10' η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Μίλετιτς, ωστόσο ο ΠΑΣ απάντησε πέντε λεπτά αργότερα με τον Λώλη.

Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο οι παίκτες του Θανάση Στάικου έμοιαζαν πιο κοντά σ' ένα δεύτερο γκολ.

Δεν εκμεταλλεύτηκαν όμως τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και στο φινάλε το «πλήρωσαν» με τον Κακουλή να σκοράρει με νέα κεφαλιά στο 89' και να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Οι βασικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ομόνοια (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο, Μάθιους, Λέτσιακς, Μίλετιτς, Λανγκ, Μπασιρού, Χαραλάμπους, Σάββα, Φελίπε, Παπουλής, Μάταβζ

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Πριόρ, Σόρια, Κιάκος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Μπιλμπάο, Λιάσος, Καραχάλιος, Σταματελόπουλος, Λώλης, Μορέιρα