Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Πεντάρα» η Ρεάλ,  χατ-τρικ ο Ρονάλντο

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Πεντάρα» η Ρεάλ, χατ-τρικ ο Ρονάλντο

9/11/2013 19:41
Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε με 5-1 την Σοσιεδάδ στο «Μπερναμπέου» και μείωσε -προσωρινά- στους τρεις βαθμούς τη διαφορά της από την κορυφή.

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην Σοσιεδάδ η Ρεάλ η οποία «καθάρισε» μέσα σε 36’ λεπτά την υπόθεση νίκη!

Τον χορό των γκολ άνοιξε μόλις στο 12ο λεπτό ο Κριστιάνο Ρονάλντο, έπειτα από ασίστ του Μπενζεμά, ενώ στο 18’ οι ρόλοι αναστράφηκαν στο, με τον Γάλλο φορ να κάνει το 2-0.

Στο 26’ ο CR7 με εκτέλεση πέναλτι διεύρυνε κι άλλο το σκορ, ενώ στο 37’ ο Κεντίρα έκανε το 4-0!

Στην επανάληψη, ο Γκριζμάν μείωσε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και εν τέλει στο 76’ ο Ρονάλντο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έβαλε το «κερασάκι» στη νίκη της Ρεάλ, ολοκληρώνοντας το προσωπικό χατ-τρικ για το τελικό 5-1.