13/1/2021 22:12

Γκαρσία: «Ο Ολυμπιακός δεν είναι πρώτος γιατί το αξίζει αλλά γιατί εμείς κάναμε λάθη» (video)

Γκαρσία: «Ο Ολυμπιακός δεν είναι πρώτος γιατί το αξίζει αλλά γιατί εμείς κάναμε λάθη» (video)
Ο Πάμπλο Γκαρσία μετά το τέλος του ισόπαλου παιχνιδιού (1-1) ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό τόνισε ότι οι δύο ομάδες είναι ισάξιες και ότι οι ερυθρόλευκοι είναι πρώτοι εξαιτίας των λαθών του «Δικεφάλου»

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ υποστήριξε πως είναι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και τόνισε ότι οι δύο ομάδες είναι ισάξιες.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ουρουγουανός στην κάμερα της NOVA:

Για το συναίσθημα μετά το παιχνίδι: «Όταν δεν κερδίζεις, θες το κάτι παραπάνω. Κάποιες μικρές λεπτομέρειες μας στέρησαν τη νίκη. Είμαι ευχαριστημένος από όλα τα παιδιά. Για τη διαφορά με τον αντίπαλο φταίμε εμείς οι ίδιοι καθώς δείξαμε ότι η δυναμικότητα είναι η ίδια. Πρέπει να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά».

Για τον στόχο του στο σημερινό ματς: «Σκεφτόμασταν τα ατομικά λάθη των προηγούμενων παιχνιδιών. Στο τελευταίο ματς βελτιωθήκαμε σε αυτό το κομμάτι και κερδίσαμε. Είχαμε σταθεί επίσης στο πνευματικό κομμάτι, στη νοοτροπία μας, κάτι που δείξαμε σήμερα. Ίσως στο πρώτο μέρος δεν παίχτηκε όμορφο ποδόσφαιρο γιατί ο άνεμος ήταν εναντίον μας. Το δεύτερο μέρος ανήκει καθολικά στην ομάδα μας. Ο αντίπαλος δεν πάτησε στην εστία μας, μόνο στη φάση του κόρνερ έγινε αυτό. Εκεί η αμυντική συμπεριφορά μας έπρεπε να ήταν καλύτερη, αλλά η εικόνα του δευτέρου μέρους είναι η ομάδα που θέλουμε πάντα να βλέπουμε. Δυστυχώς το ποδόσφαιρο δεν μας δίνει αυτό που θέλουμε, αλλά η ομάδα θα το βρει αυτό δουλεύοντας με αυτόν τον τρόπο».

Για το γεγονός ότι έχασε τους δύο βαθμούς από μια κεφαλιά: «Αυτό που μας λυπεί είναι ότι χάσαμε δύο βαθμούς. Αλλά σίγουρα μας δίνει ικανοποίηση και αυτοπεποίθηση το ότι δείξαμε πως έχουμε ισάξιες ομάδες. Δεν είναι δηλαδή αυτοί πρώτοι επειδή το αξίζουν, αλλά επειδή εμείς διαπράξαμε λάθη σε πολλά παιχνίδια και αυτό μας κόστισε βαθμολογικά»

Για το αν αυτή η εμφάνιση χτίζει ψυχολογία: «Σίγουρα η εμφάνιση μας ικανοποιεί πολύ και με τέτοιες εμφανίσεις ξέρουμε ότι θα έρθουν και τα αποτελέσματα»


Στοιχεία για τον αγώνα:
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
Ομάδες:
ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός

Σχόλια:

Tifonas21 13/1/2021 22:22

Αστοχη δηλωση εντελως....Εφοσον αυτοι δεν κανουν λαθη και δεν γκελαρουν ,οταν οι υπολοιποι γκελαρουμε, δικαιοτατα ειναι πρωτοι !

akis.freeb1 13/1/2021 22:36

Δεν ειπε βρε Τυφωνα οι ειναι αδικα πρωτοι. Αυτο που ειπε ειναι οτι οι ομαδες ειναι ισαξιες και ο ΠΑΟΚ ειναι δευτερος επειδη εκανε τα δικα ου σβαλματα και οχι επειδη ειναι κατωτερη ομαδα. Λογικο εμενα μου ακουγεται. Οπως επεισης μου ακουγεται και λογικο να ξεχασουμε για φετος το αγχος για το πρωταθλημα και να επικεντρωθουμε σε μια αξιοπρεπη πορεια με οριζοντα να μπουνε οι βασεις επιτελους για μια παρα πολυ δυνατη ομαδα. Να τον αφησουνε χωρις αγχος να φτιαξει αυτος μια ομαδα οπως την θελει το καλοκαιρι, να περασει τηην δικια του φιλοσοφια και να κριθει για αυτο του χρονου τον Μαη.

Aggelosfcb7 13/1/2021 22:48

Δηλαδη συμφωνει οτι ειναι δικαια πρωτος ο Ολυμπιακος ο Γκαρσια με αυτη την δηλωση τον παραδεχομαι τουλαχιστον που λεει την αληθεια και δεν κρυβεται

Tifonas21 13/1/2021 22:49

Σωστα αυτα που λες απλα οταν λεει οτι ''δεν αξιζει να ειναι πρωτος'' καπου το χανει...σαφεστατα και το αξιζει, ασχετα αν δεν εχει τεραστια διαφορα , ειναι ενα-δυο κλικ πανω απο τους υπολοιπους, αφου τα πρωταθληματα δεν κερδιζονται απο τα ντερμπυ!

lazaros3112 13/1/2021 23:17

ο μακακας πηρε ισοπαλια και τρελαθηκε αντε ρε μακακα παρε πρωτα διπλωμα και μετα πες μα@@@@ες///

22222

akis.freeb1 13/1/2021 23:19

Φυσικα και ειναι δικαια πρωτος ο Ολυμπιακος φετος. Κανεις απο τον οργανισμο ΠΑΟΚ δεν νομιζω να λεει το αντιθετο. Αντιθετως ομως ο Ολυμπιακος (οχι η ομαδα αλλα η διοικηση) προσπαθει με καθε Τροπο να ριξει λασπη στον ΠΑΟΚ πως ευεργετειται και δεν ειναι αξια εκει που ειναι. Πραγμα που νομιζω πως διαψευδεται απο τον

σημερινο αγωνα.

Ο Ολυμπιακος ως ομαδα εχει πολυ μεγαλο αβανταζ εναντι του ΠΑΟΚ φετος. Εχει αβαναζ το γεγονος οτι τουλαχιστον δεν εχει αποδυναμωθει σε σχεση με περσυ, σε αντιθεση με τον ΠΑΟΚ που εχει αποδυναμωθει αισθητα, σχεδον σε ολες του τις γραμμες., Ειδικα στην επιθεση που παιζει ενα ολοκληρο γυρο ουσιαστικα χωρις φορ. Επισης αλλο αβανταζ του Ολυμπιακου σε σχεση με τον ΠΑΟΚ ειναι ο Μαρτινς που διανυει ην ριη συνεχομενη χρονια του, ενω ο ΠΑΟΚ μεσα σε δυο χρονια αλλαξε 3 προπονητες. Μεγα λαθος κατ' εμε. Παρ' ολα αυτα ο ΠΑΟΚ κααφερνει και κανει ακομη μια αξιοπρεπη πορεια πρωταθλητισμου.

Giorgos.paokara 13/1/2021 23:22

Το πιο σωστό θα ήταν να πει ότι ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος επειδή αυτό φάνηκε σήμερα και ότι πληρώνει τις γκέλες του

lazaros3112 13/1/2021 23:36

ρεεεεεεεεεεεεεεε ο καλυτερος δεν ειναι μια φορα αλλα στην διαρκεια και ο ολυμπιακος ειναι ο καλυτερος τωρα ελατε καραισκακη....

lazaros3112 13/1/2021 23:38

γιωργακη ποσα πεναλτι εχετε βαρεσει,,,,,,,,,,,,

alex29 13/1/2021 23:45

Η αληθεια ειναι οτι απο εναν αγωνα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα για το πρωταθλημα εχουμε ακομα 3 τουλαχιστον παιχνιδια μεταξι μας χρειαζεται και η αντοχη στο χρονο για να ερθει το πρωταθλημα. Δεν ειναι 100αρι αλλα μαραθωνιος.

akis.freeb1 13/1/2021 23:56

Φετος κατα 99%, για να μη πω 100%, το πρωαθλημα θα παει στον Ολυμπιακο αφου δεν εχασε σημερα. Ακομη και αν χασει στο τηγανι, παλι δικο ου θα ειναι ο πρωταθλημα. Θα πρεπει να γινουν σημεια και τερατα για να ο χασει. Θα πρεπει να αυτοκτονησει. Πραγμα που δεν το συνηθιζει. Το θεμα ειναι αν καταφερει να παρει αητητο πρωαθλημα και αυτος μετα απο Παναθηναικο και ΠΑΟΚ. Νομιζω αυτο παιζεται φετος πια.

Bobbi 14/1/2021 00:09

Ρε φιλε ακις τι πορεία πρωταθλητισμου που στην Ελλάδα? Πραγματικά τα λετε και τα πιστεύεται στην Ευρώπη τι έκανες και δεν μιλαω μόνο για Παοκ και ο Ολυμπιακός ανύπαρκτος και γενικα το Ελληνικό ποδόσφαιρο τελος παντων. Παντα φιλικά εννοείται!!!

alex29 14/1/2021 00:09

Εγω λεω οτι ολα παιζουν και ο παοκ ειναι δυνατη ομαδα κ φετος, οι δεκα βαθμοι στα μεσα του πρωταθληματος με πλει οφ δεν ειναι τιποτα. Το αητητο μετραει για διπλο; ολα αυτα τα χρονια ο γαυρος τα παιρνει τα πρωταθληματα με πουστια λετε, γιατι δεν πηρε εστω 3-4 αητητα δλδ. ντραπηκε;

akis.freeb1 14/1/2021 00:38

Bobbi ρωταςτι εκανα στην ευρωπη φετος ?? Απεκλεισα Μπεμφικα και Μπεσικτας απο ο τσου λου, νικησα με 4αρα την Αιτχοφεν και συνολικα εκανα 3 νικες, 3 ισοπαλιες και 4 ηττες, σε μια απο τις χειροτερες χρονιες μου διαχρονικα. Αυτο μπορουσα φετος, αυτο εκανα. Η δικια σου ομαδα τι εκανε ?? Εννοειται πως παντα φιλικα.

[+]  GOBIAN 14/1/2021 00:54
[+]  GOBIAN 14/1/2021 01:00
akis.freeb1 14/1/2021 01:13

Gobbian καλα κρασααα .... χαχαχα Οχι μονο 7 αηττηα εχει ο γαυρος, εχει και αλλα 3 απο μενα για να τα κανει 10 !!!! χαχαχαχα

[+]  GOBIAN 14/1/2021 01:39
Bobbi 14/1/2021 02:17

Η δικια μου η ομαδα φίλε άστο χαχαχα Παναθηναϊκός είμαι! Απέκλεισες Μπενφίκα και ας μην ηταν η Μπενφίκα προηγούμενων χρόνων κακα τα ψέματα για μπεσικτας και αιτχοφεν δεν θα γραψω καν... το θεμα ειναι τι έκανες στους ομίλους φιλε και κατα την γνώμη μου ο Παοκ εχασε απο μια αδιάφορη Ομόνοια και ο Ολυμπιακός απο Πόρτο... πραγματικά κρίμα που δενδεν μπορουμε να σταθούμε στην Ευρώπη αξιοπρεπώς και δεν ειναι μονο το ποδόσφαιρο δυστυχώς και στο Μπάσκετ δεν παμε καλύτερα.

MisterBet 14/1/2021 03:56

akis freeb ο Αρης ειναι 2ος οχι εσυ

Morpfeus 14/1/2021 04:20

EXEI KAPOIO DIKAIO O GARCIA FTAIEI H OMADA STA 2 PAIXNIDIA POU EPREPE NA TA NIKHSEI ALLA PERISSOTERO EUTHYNETAI H DIAITHSIA KAI OI DORYFOROI TOU GAYROU POU TON AFHNOUN NA KERDISEI AN MAS EDINE TA PENALTY STA DERBY KAI DEN PLHRWNE MAURA PAIXTES TOU ARH SIGOURA THA EIXAME TOUS IDIOUS VATHMOUS... OTAN FORAS SYNEXEIA THN MASKA TO APOTELESMA EINAI AUTO O GAYROS ASXETE SE OLA DEN EXEI KATAKTHSEI POTE AHTTHTO MONO 6-7 TOPIKA POU DEN EXOUNE AKSIA ENA ARXIDATO PRWTATHLHMA EXETE NA KATAKTHSETE APO TO 1987 KAI FYSIKA AFOU EISTE TO POUTANAKI THS EURWPHS DEN BOREITE NA KANETE POREIA STHN EURWPH...

WickedJESTER 14/1/2021 12:10

morpheus mou fenete adelfe kathe xrono kai xeirotera ..! thimase to 2018 pou sou lega krata mikro kalathi araxe na parei kana protathlima akoma to paokaki gia na ginei paok..! koita tora exoume 2021 ..! to 2023 tha sta leo pali ..! ante parte kana penalty sto 96 mpas kai kanete tpt me kana pas giannina kai ela kai mila mas gia doriforous :D

<3.. kathara kai axia 1os osfp fetos 2os aris gia mena etsi opos ta vlepo ..! oloi oi alloi to xaos fetos ..! kaname kai to paplo garcia proponiti re malakes..! alla kata ta alla o 34 xronos vabuena itan ta thema trollias persi ..! tora pas sas ton exei kanei garifalo(genika milao ) mazi me ton elarabi .. girisame pali stous doriforous kai ta stimena..! plaka exeis :D

WickedJESTER 14/1/2021 12:13

kai mila gia europi otan tha matheis ti einai ...! tis istories pou sou legan oi pappoudes sou min tis pisteueis..! mia zwh 3/4 omada itan o paok..! MIA ZWH ..! googlare kai tipota mprosta sou to xeis to rimadi ..!

WickedJESTER 14/1/2021 12:14

vgikan ta RANKINGS tis fifa prin 2 meres gia pigene pes mas se ti thesi se katatasi i europi ..!

WickedJESTER 14/1/2021 12:15

na gelasei o kathe pikramenos..! kai go leo oti eimai SEIXIS kai exo petreleopiges..! to oti odigao zastava einai alli ipothesi .! ama to leo eimai .! kapos etsi milate gia ton paok..!

tzakpot 14/1/2021 13:06

Χαχαχααα .....απλά κλααααμα

lazaros3112 14/1/2021 16:41

πουσταρα εισαι εσυ και ο μπαοκ παλιοξεκολιαρη..

Tasosmangas 14/1/2021 18:41

Opoios sas Ponaei einai olympiakos

Bobbi 14/1/2021 19:15

Morpfeus μιλάς σοβαρά ρε φίλε η τρολαρεις?

Ποιον τελικο europa league? Εισαι σοβαρός? Το fair play σου φταίει? Παίξε πρώτα σε ομιλους του τσου λου και βγες τρίτος για να πας γιουροπα και να το σηκώσεις!!!! Οταν πήρες το πρωτάθλημα ειχε πολυ πιο δεμενη οκαδα απο τον Ολυμπιακό, αν ο χοντρός δεν πουλήσει παίχτες και κρατήσει το βασικο κορμό μεχρι το 2025 δεν θα δεις πρωτάθλημα!!!

Παρε κανα Γιουρόπα λιγκ μεχρι τοτε χαχαχαχαχα

Jimmylegend7 14/1/2021 20:18

Μας έκοψε 2 βαθμούς η δεύτερη ομάδα της Θεσσαλονίκης που είναι μέτοχος ο σερβιτόρος Καλπαζίδης.

Είναι να σκας...

#46

Morpfeus 15/1/2021 05:46

SIGOURA DEN YPARXEI MEGALYTERO NOUMERO STO SITE OLOI TON EXOUN PAREI XAMPARI ALLA SYNEXIZEI NA MAS DIASKEDAZEI GRAFONTAS MLKIES EFTASE STO SHMEIO AKOMA KAI NA ANTIGRAFEI TA SXOLIA APO TO YOUTUBE GIA NA GELAME PERISSOTERO...ASXETE SE OLA XWRIS EPITHESH EXEIS MEINEI KAI DEN TO EXETE PAREI XAMPARI ME HASSAN STHN KORYFH DEN PROKEITE NA KERDISEIS SE ALLO DERBY ENA SOU EDWSE O DORYFOROS SOU GIA NA MHN MAS LETE KAI FETOS OTI EINAI STHMENO TO PRWTATHLHMA ENW EINAI MONO TO DERBY ME TON ARH...

Morpfeus 15/1/2021 05:48

OPOIOS EXEI KAPOION FILO PSYXIATRO AS DWSEI TO THLEFWNO STON GAYRO BAS KAI TON VOHTHISEI PRIN EINAI ARGA PISTEUE OTI THA PAREI DIPLO STHN TOUMBA EPEIDH THA EPAIZE TO DERBY ME KSENO DIAITHTH XAXAXAXA AUTO EINAI 100% O ORISMOS THS PARANOIAS SIGOURA ZEI STON KOSMO TOU KAI TA VLEPEI OLA KOKKINA OUTE TON PAS GIANNENA DEN BOREIS NA KERDISEIS ME 50-50 DIAITHSIA KSYPNA PROVATO KAI MHN ZEIS STON KOSMO SOU...

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Πότε ανοίγουν τα πρακτορεία ΟΠΑΠ
16/01/2021 13:52
Πότε ανοίγουν τα πρακτορεία ΟΠΑΠ
Ο Κώστας Σλούκας είναι ο bwin MVP του Δεκεμβρίου!
15/01/2021 16:17
Ο Κώστας Σλούκας είναι ο bwin MVP του Δεκεμβρίου!
Super League Interwetten: Μοιρασιά στο ντέρμπι (video)
13/01/2021 21:27
Super League Interwetten: Μοιρασιά στο ντέρμπι (video)
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάρισαν με Μπα οι «ερυθρόλευκοι» (video)
13/01/2021 21:21
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάρισαν με Μπα οι «ερυθρόλευκοι» (video)
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το γκολ του Ίνγκασον που άνοιξε το σκορ του ντέρμπι (video)
13/01/2021 20:59
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το γκολ του Ίνγκασον που άνοιξε το σκορ του ντέρμπι (video)
ΑΠΙΘΑΝΗ γκολάρα του Κουπμάινερς κόντρα στην Αϊντχόβεν! (video)
13/01/2021 20:53
ΑΠΙΘΑΝΗ γκολάρα του Κουπμάινερς κόντρα στην Αϊντχόβεν! (video)
Ανακοίνωσε Ντεμπελέ η Ατλέτικο
13/01/2021 20:44
Ανακοίνωσε Ντεμπελέ η Ατλέτικο
Χιμένεθ: «Δεν συμφωνώ με το σχεδιασμό που έγινε»
13/01/2021 18:24
Χιμένεθ: «Δεν συμφωνώ με το σχεδιασμό που έγινε»
Στοίχημα Super League 2: Τα φαβορί για άνοδο και υποβιβασμό
13/01/2021 17:35
Στοίχημα Super League 2: Τα φαβορί για άνοδο και υποβιβασμό
Το φαβορί για να κερδίσει το Survivor!
13/01/2021 16:43
Το φαβορί για να κερδίσει το Survivor!
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Δοκάρι ή γκολ που ακύρωσε ο VAR; Η Stoiximan πληρώνει ως anytime σκόρερ!
13/01/2021 12:39
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Δοκάρι ή γκολ που ακύρωσε ο VAR; Η Stoiximan πληρώνει ως anytime σκόρερ!
ΑΕΛ: «Καμία πρόταση για Πινακά  από Ολυμπιακό, πωλείται με 3 εκατ. ευρώ»
13/01/2021 11:46
ΑΕΛ: «Καμία πρόταση για Πινακά από Ολυμπιακό, πωλείται με 3 εκατ. ευρώ»