13/1/2021 21:27

Super League Interwetten: Μοιρασιά στο ντέρμπι (video)

Super League Interwetten: Μοιρασιά στο ντέρμπι (video)
ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο ντέρμπι της Τούμπας, με τους «ερυθρόλευκους» να διατηρούν τη διαφορά 10 βαθμών στην κορυφή από τον «Δικέφαλο του Βορρά». Προηγήθηκαν με Ίνγκασον (51’) οι Θεσσαλονικείς, ισοφάρισαν με Μπα (77’) οι Πειραιώτες. Δοκάρι στο 90+3’ με Τζόλη είχαν οι γηπεδούχοι, τριπλή ευκαιρία με δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος.

Δεν είχε νικητή το ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στην Τούμπα. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τα δύο γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο μέρος από δύο κεντρικούς αμυντικούς.

Στο 51’ ο Ίνγκασον άνοιξε το σκορ, εκμεταλλευόμενος την ασταθή επέμβαση του Σα στην κεφαλιά του Ουάρντα, ενώ στο 77’ ο Μπα επωφελήθηκε από την άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη σε εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη και με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε το σκορ σε 1-1.

Το ματς:


Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και λίγο έλειψε να προηγηθεί στο 2ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Σβαμπ από τα αριστερά, ο Μουργκ βρήκε χώρο και πλάσαρε από καλή θέση, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι. Η απάντηση του Ολυμπιακού ήρθε στο 14’ με τριπλή ευκαιρία για το 0-1. Μετά από γύρισμα του Φορτούνη από τα δεξιά, ο Εμβιλά έκανε το σουτ, με τον Πασχαλάκη αρχικά να αποκρούει. Η μπάλα έφτασε ξανά στον Γάλλο, ο οποίος αυτή τη φορά σημάδεψε το δοκάρι, ενώ ακολούθησε νέο σουτ του Καμαρά, το οποίο ακούμπησε το δοκάρι και πέρασε άουτ.

Μετά το φορτσάτο ξεκίνημα του ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός ισορρόπησε και στο 20’ είχε νέα καλή στιγμή για το 0-1, με τον Βαλμπουενά να εκτελεί απευθείας φάουλ και τον Πασχαλάνη να αποκρούει σε κόρνερ. Ο ΠΑΟΚ απείλησε κι αυτός από στημένη φάση στο 27’, με τον Σα να διώχνει σε κόρνερ την κεφαλιά του Ίνγκασον έπειτα από φάουλ του Βιεϊρίνια. Αυτή ήταν και η τελευταία αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι στο δεύτερο 45λεπτο και στο 51’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ουάρντα έπιασε την κεφαλιά αναγκάζοντας τον Σα σε ασταθή επέμβαση. Ο Ίνγκασον το εκμεταλλεύτηκε, πήρε το ριμπάουντ και με δυνατό σουτ από κοντά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν για ένα δεύτερο γκολ και στο 70’ είχαν καλή στιγμή με μακρινό σουτ του Ουάρντα, το οποίο πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Ο Ολυμπιακός δεν πατούσε καλά στην επανάληψη, αδυνατούσε να φανεί απειλητικός, ωστόσο βρήκε τη λύση από στατική φάση. Στο 77’ ο Φορτούνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Πασχαλάκης έκανε άστοχη έξοδο και ο Μπα με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στα εναπομείναντα λεπτά ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που έψαχνε περισσότερο το δεύτερο γκολ, έχοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες. Στο 80’, ο Σβιντέρσκι εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία Μπα-Σεμέδο και βρέθηκε απέναντι στον Σα αλλά ο Πορτογάλος μπλόκαρε σωτήρια. Δευτερόλεπτα πριν το φινάλε ο ΠΑΟΚ «άγγιξε» το 2-1, με τον Τζόλη να πραγματοποιεί τρομερό σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σα. Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ του ντέρμπι, με τον Ολυμπιακό να διατηρεί το αήττητο και το +10 από τον «Δικέφαλο του Βορρά».

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ινγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ (83' Τζόλης), Κρμέντσικ (69' Σφιντέρσκι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μάρτινς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά (71' Χασάν), Φορτούνης (82' Μπουχαλάκης), Βρουσάι (61' Ραντζέλοβιτς), Ελ Αραμπί (82' Μασούρας).

Τα στιγμιότυπα:




Δείτε τα γκολ:






Το δοκάρι του Τζόλη στις καθυστερήσεις:



Σχόλια:

[+]  lazaros3112 13/1/2021 21:39
Giorgos.paokara 13/1/2021 21:58

Έτσι όπως πήγε το ματς το σταυρός σας πρέπει να κάνετε Λάζαρε και αντε γειά όπως λες που την γλιτώσατε. Δεν υπήρχε Ολυμπιακός μέσ το γήπεδο. κρίμα πληρώνουμε τις γκέλες με τις "μικρές" ομάδες

Tifonas21 13/1/2021 22:20

Ρε τον Πασχαλακη, εξοδος-Σουπερμαν ,αν φορουσε την μπερτα. Ατυχια η σουταρα του τζολη στο τελος, πολυ τυχερος ο γαυρος σημερα!

akis.freeb1 13/1/2021 22:43

Πληρωνουμε ο γεγονως οτι παιζουμε ολοκληρο ον πρωτο γυρο χωρις ενα αξιολογο φορ. Να τι πληρωνουμε.

Aggelosfcb7 13/1/2021 22:51

Το ματς ηταν καλο σε γενικες γραμμες ειχαν φασεις και οι δυο ομαδες το σχολιο του γιωργου παοκαρα την βρισκω ακυρη στο πρωτο ημιχρονο δεν υπηρχε ο παοκ και ο ολυμπιακος ηταν καλυτερος με τα δοκαρια που ειχε τα δυο.Στο δευτερο ημιχρονο ηταν καλος ο Παοκ οποτε και οι δυο ομαδες ειχαν απο ενα ημιχρονο.Το αποτελεσμα ωστοσο θεωρειται σαν νικη για τον Ολυμπιακο καθως τον συμφερει και κρατα το μαξιλαρακι ασφαλειας.Για την διαιτησια παντως εχω να πω οτι δεν ηταν καλη πολλα λαθη ο διαιτητης υπηρχαν πολλα φαουλ και καρτες που δεν δοθηκαν τοσο σε παικτες του παοκ οσο και σε παικτες του Ολυμπιακου

Tifonas21 13/1/2021 23:16

Πρωτον χαζο και βλητο να πεις κανα φιλο σου οχι εμενα (αν εχεις)

Δευτερον μαθε μπαλα μια φορα και δες αντικειμενικα καποια πραγματα ,λες και σε εθιξε κανενας και επιτηθεσαι

Τριτον δεν εχασες οποτε γλυτωνεις και την καζουρα των συμμαθητων σου αυριο δες και τα θετικα της υποθεσης

Οσο και να προσπαθεις στο εχω ξαναπει οτι δεν μαλωνω με ανηλικα σορρυ φιλε

EL_GRECO 13/1/2021 23:21

ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΑΡΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΩΝ 10 ΒΑΘΜΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ? ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ ΓΚΟΛ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ....ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ .....ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ....

Giorgos.paokara 13/1/2021 23:26

Γιατί να μην παίξει μπαλαρα ο Ολυμπιακός αν μπορεί? 10 βαθμούς μπροστά είναι τι έχει να χάσει?

lazaros3112 13/1/2021 23:27

αμπαλος εισαι εσυ και μεγαλος μαλιστα εγω ειχα το πρωτα ημιχρινο με δοκαρι και ο μπαοκ το δευτερο ....

alex29 13/1/2021 23:28

Ατυχος ο ολυμπιακος σε δυο φασεις και ο παοκ σε ολο το δευτερο ημιχρονο. Αδικο το 1-1 για τον παοκ που το ηθελε πιο πολυ. Εχει δρομο το πρωταθλημα παντως.

lazaros3112 13/1/2021 23:29

γιωργακη πηρες ισοπαλια μεσα στη τουμπα και τρελαθηκες απο την χαρα σου.....

taratata 13/1/2021 23:31

Λιγα πραγματα απο της 2 υποθετικα καλύτερες ομαδες του πρωταθληματος,παιχνιδι ομως που ειχε παθος και ενταση.....ευτυχως οχι καφριλα και απο τους μεν και απο τους δε.... το 1-1, μαλλον συμφερει τον ολυμπιακο και απλα αφηνει τον παοκ με το γκο...ο οχι γαμωτο στο 90φευγα....υπαρχει ομως και η αντιπαλη στεναχωρια που αν εμπαιναν αυτες οι 2-3 φασεις του α ημιχρονου ..ισως να μην υπηρχε τωρα μεγαλη αγαπη στον γκαρσια 😀

akis.freeb1 13/1/2021 23:48

Φιλε Τaratata, μεγαλη αγαπη για τον Γκαρσια απο ολους τους υγιεις φιλαθλους του ΠΑΟΚ θα υπαρχει ακομη και αν τερματισει τελευταιος ο ΠΑΟΚ φετος. Να το ξερεις αυτο. Ο Γκαρσια μεχρι χθες δεν ηταν προπονητης της Α' εθνικης, ενω δεν ηταν ουτε καν προπονητης μεχρι προχθες. Ξαφνικα στα μεσα μιας σεζον του δωθηκε μια αποδυναμωμενη ομαδα που την εστησε καποιος αλλος και τον εριξαν απευθειας στα βαθια. Αν ο οργανισμος ΠΑΟΚ εχει εστω και ενα κουκουτσι μυαλο στο κεφαλι του, θα πρεπει να αφησουν τον Γκαρσια να φτιαξει μια ομαδα το καλοκαιρι και να κριθει για τις επιλογες του του χρονου τον Μαιο.

Giorgos.paokara 14/1/2021 00:08

Λαζουκο λάθος κάνεις εσύ πήρες ισοπαλία

Giorgos.paokara 14/1/2021 00:10

Και φυσικά δεν χάρηκα νίκη ήθελα και όπως πήγε το ματς ο ΠΑΟΚ μπορούσε να την πάρει. Αν έπρεπε κάποιος να ήταν νικητής αυτός είναι ο ΠΑΟΚ

Morpfeus 14/1/2021 04:28

DEN YPHRXE GAYROS STO DEUTERO HMIXRONO OUTE PASA DEN BOROUSE NA ALLAKSEI MIA FASH EKANAN KAI BHKE TO GOAL MEGALH KANTEMIA AN VALW KAI TO DOKARI STO TELOS... META APO 2 EVDOMADES PAIZOUME KSANA KAI O GAYROS GRAFEI TOU XRONOU PALI XAXAXAXA GIA OLA FTAIEI TO MYALO TWN GAYRWN AN DEN TON STHRIZAN APOKLEIETAI NA EKANE AUTES TIS POUSTIES LOGW ATYXIAS DEN ESPASE TO AHTTHTO TOU GAYROU THEMA XRONOU EINAI AUTO NA GINEI KANEI BAM POIOS EXEI THN KALYTERH OMADA STHN XWRA!!!!

alex29 14/1/2021 05:42

Μορφη δε σβηνεις το λογαραγιασμο σου μονος σου ουτος η αλλως παλι θα στο σβησουν με τις βλακειες που γραφεις ακομα και στο αγωνες αποκλεισμενος εισαι. Εγινες και καλυτερη ομαδα της χωρας με 3 πρωταθληματα παναθεμα σε.

Aggelosfcb7 14/1/2021 11:08

Μορφεα αγορι μου αστο χαχααχαχα μην το συνεχιζεις πως γινεται να εισαι η καλυτερη ομαδα της Ελλαδας και να χανεις βαθμους απο Λαρισα,Ατρομητο κτλ.Εισαι 10 βαθμους πισω σταματα να γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν.Οταν ειχες ερθει Καραισκακη και καθοσουν 90 λεπτα αμυνα και επαιρνες την ισοπαλλια χωρις να παιρνας το κεντρο του γηπεδου δεν ηταν ατυχια????Αντι να δειτε τι πρεπει να κανετε μπας και πλησιατε, κοιταζετε να σπασετε το αηττητο αυτο αποδεικνυει το οτι δεν εχουμε ισαξιες ομαδες για τιτλο.Καθε χρονο την ιδια ιστορια βλεπουμε ενα πρωταθλημα με μονο διεκδικητη τον Ολυμπιακο.Ακομα και ο Γκαρσια το παραδεχτηκε το οτι με τις γκελες που εκανε ειναι δικαια κατω απο τον Ολυμπιακο.Τωρα για το χθεσινο ματς στο πρωτο ημιχρονο τιποτα δεν εκανες καλυτερος ηταν ο Ολυμπιακος με τις φασεις που εκανε απο το δευτερο ημιχρονο ανεβασε αποδοση ο ΠΑΟΚ και εκανε τις φασεις.Να εισαι αντικειμενικος και να μην γραφεις ασχετα πραγματα

gavros777 14/1/2021 11:45

πανηγυρίστε την ισοπαλία τώρα που μπορείτε γιατί έρχεται και το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη

lazaros3112 14/1/2021 16:46

γιωργακη εσυ με κερδισες στο καραισκακη χωρις τελικη και κανεις παραπονα οταν μπορουσα να ειχα τελειωσει το ματς στο πρωτο με το δοκαρι ελα τωρα πειραια και βλεπουμε χαχα....

lazaros3112 14/1/2021 20:53

τιφωνα τα βλητα ειναι χορτα δεν καταλαβα γιατι παρεξηγηθηκες,,,,

Morpfeus 15/1/2021 05:10

ESY EXASES VATHMOUS APO TA GIANNENA KAI GRAFEIS GIA TON ATROMHTO POU EINAI STHN 6ADA XAXAXAXA POIOS EINAI 10 VATHMOUS BROSTA KOROIDO LOGW TOU ARH POU EPAIKSE FILIKO MAZI SAS KAI ME EMAS TA EDWSE OLA GIA TH NIKH EXONTAS THN VOHTHEIA THS DIAITHSIAS EXEIS PLEONEKTHMA KANONIKA TWRA EPREPE NA EIXAME THN IDIA VATHMOLOGIA... STO DERBY METAKSY MAS FANHKE POIOS EXEI THN KALYTERH OMADA STHN ELLADA MONOTERMA PAIZAME OLO TO DEUTERO HMIXRONO H ALHTHEIA OSO KAI NA PONAEI EINAI AUTH POIA ISOPALIA EPAIRNA ABALE DIPLO EIXE ERTHEI OTAN ESTHNAN TO LEWFOREIO BROSTA APO THN ESTIA EMEIS PANTA GIA THN NIKH ERXOMASTE YPARXEI MEGALH DIAFORA...

Morpfeus 15/1/2021 05:14

EMEIS TIS POUSTIES TOU GAYROU DEN PROKEITE NA TIS KANOUME DEN EXOUN AKSIA AUTOI OI TITLOI KAI FYSIKA DEN BOREIS NA KANEIS TIPOTA ALLO AKOMA KAI H LIVERPOOL NA EPAIZE THA EXANE LOGIKA THN PRWTH THESH LOGW THS DIAITHSIAS KAI DORYFORWN... THN NIKH APENANTI STON GAYRO KOITAME KAI FYSIKA DEN PLHRWNOUME DORYFOROUS GIA NA SPASOUN TO AHTTHTO OPWS EKANES ESY ME TON ARH KATHE XRONO VLEPOUME TON GAYRO NA KLEVEI TO PRWTATHLHMA KAI ESY AKOMA DEN EXEIS PAREI XAMPARI TIPOTA STO PRWTO HMIXRONO O PAOK EKANE TIS MISES TELIKES KAI FYSIKA EIXAME TIS 3PLASIES EUKAIRIES DEN YPHRXE GAYROS STO GHPEDO EIDIKA STO DEUTERO HMIXRONO TI HTHELES NA PEI O PABLO GARCIA PALI GIA TO FILIKO TOU ARH H NA MILHSEI GIA THN DIAITHSIA THA FAINOTAN KLAPSIARHS VALE THN LOGIKH BROSTA KAI MHN ZEIS STON KOSMO SOU OPWS KATHE GAYROS...

Morpfeus 15/1/2021 05:15

ALEX DEN PEFTEIS STO LIMANI TOU PEIRAIA GIA NA SWTHEIS PANTOU PAPARIES GRAFETE GIA NA GELAME EINAI NTROPH NA STHRIZETE TON GAYRO OUTE POSA PRWTATHLHMATA EXOUME DEN KSEREIS... ALVANE PONAS KAI FTAIEI O VORRAS APO TO 2017 PROSPATHEIS NA KERDISEIS TON PAOK STHN EDRA SOU ALLA TOSO STOKOS POU EISAI PWS NA KSEREIS OTAN EXEI POLLES TELIKES KAI DEN BOREIS NA VALEIS ENA GOAL DEN EINAI THEMA TYXHS ALLA ANAPHRIAS ERXOMASTE SE 2 EVDOMADES GIA TO EKTO DIPLO MESA STO PSARADIKO!!!!

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Πότε ανοίγουν τα πρακτορεία ΟΠΑΠ
16/01/2021 13:52
Πότε ανοίγουν τα πρακτορεία ΟΠΑΠ
Ο Κώστας Σλούκας είναι ο bwin MVP του Δεκεμβρίου!
15/01/2021 16:17
Ο Κώστας Σλούκας είναι ο bwin MVP του Δεκεμβρίου!
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάρισαν με Μπα οι «ερυθρόλευκοι» (video)
13/01/2021 21:21
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάρισαν με Μπα οι «ερυθρόλευκοι» (video)
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το γκολ του Ίνγκασον που άνοιξε το σκορ του ντέρμπι (video)
13/01/2021 20:59
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το γκολ του Ίνγκασον που άνοιξε το σκορ του ντέρμπι (video)
ΑΠΙΘΑΝΗ γκολάρα του Κουπμάινερς κόντρα στην Αϊντχόβεν! (video)
13/01/2021 20:53
ΑΠΙΘΑΝΗ γκολάρα του Κουπμάινερς κόντρα στην Αϊντχόβεν! (video)
Ανακοίνωσε Ντεμπελέ η Ατλέτικο
13/01/2021 20:44
Ανακοίνωσε Ντεμπελέ η Ατλέτικο
Χιμένεθ: «Δεν συμφωνώ με το σχεδιασμό που έγινε»
13/01/2021 18:24
Χιμένεθ: «Δεν συμφωνώ με το σχεδιασμό που έγινε»
Στοίχημα Super League 2: Τα φαβορί για άνοδο και υποβιβασμό
13/01/2021 17:35
Στοίχημα Super League 2: Τα φαβορί για άνοδο και υποβιβασμό
Το φαβορί για να κερδίσει το Survivor!
13/01/2021 16:43
Το φαβορί για να κερδίσει το Survivor!
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Δοκάρι ή γκολ που ακύρωσε ο VAR; Η Stoiximan πληρώνει ως anytime σκόρερ!
13/01/2021 12:39
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Δοκάρι ή γκολ που ακύρωσε ο VAR; Η Stoiximan πληρώνει ως anytime σκόρερ!
ΑΕΛ: «Καμία πρόταση για Πινακά  από Ολυμπιακό, πωλείται με 3 εκατ. ευρώ»
13/01/2021 11:46
ΑΕΛ: «Καμία πρόταση για Πινακά από Ολυμπιακό, πωλείται με 3 εκατ. ευρώ»
Ο Σιαμπάνης ζητάει αποζημίωση 250.000 ευρώ από τον ΠΑΟΚ