15/9/2018 19:27
Πρέμιερ Λιγκ: Άνετο απόγευμα για Μάντσεστερ Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε με το άνετο 3-0 την Φούλαμ στο «Έτιχαντ» και πέρασε στην 3η θέση της Πρέμιερ με -2 από Τσέλσι και Λίβερπουλ.

Ξεκούραστο απόγευμα για την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 3-0 της νεοφώτιστης Φούλαμ στο «Έτιχαντ» και διατηρήθηκε στο -2 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα πέτυχε γκολ από τα αποδυτήρια, αφού στο 2’ οι παίκτες της Φούλαμ έχασαν τη μπάλα στο κέντρο, ο Φερναντίνιο έφυγε στην κόντρα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Σανέ, ο οποίος συνδύασε με γκολ την επιστροφή του στην ενδεκάδα.

Στο 15’ ο Στέρλινγκ είχε δοκάρι για να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του, ωστόσο το 2-0 ήρθε πέντε λεπτά μετά. Έπειτα από φάση διαρκείας, το σουτ του Αγκουέρο βρήκε σε αμυντικό όμως η μπάλα στρώθηκε στον Νταβίντ Σίλβα, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να διπλασιάσει το προβάδισμα της ομάδας του. Στο ξεκίνημα της επανάληψης (47’) ο Αγκουέρο έβγαλε εξαιρετική συρτή σέντρα για τον Στέρλινγκ, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΑΡΝΤΙΦ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ