Πρέμιερ Λιγκ: Ξέσπασε με τριάρα η Λίβερπουλ

31/1/2018 00:22
Η Λίβερπουλ άφησε πίσω της τα δύο απογοητευτικά αποτελέσματα με Σουόνσι και Γουέστ Μπρομ, επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Χάντερσφιλντ και ξέφυγε προσωρινά στο +5 από την 5η Τότεναμ.

Επιστροφή στις νίκες για την Λίβερπουλ. Μια εβδομάδα μετά την ήττα από την ουραγό Σουόνσι και τον αποκλεισμό-σοκ από την Γουέστ Μπρομ στο Κύπελλο, οι «κόκκινοι» κέρδισαν με 3-0 την Χάντερσφιλντ εκτός έδρας και ξέφυγαν προσωρινά με +5 από την 5η Τότεναμ, την οποία υποδέχονται την Κυριακή (4/2) στο «Άνφιλντ».

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μπήκε πιο δυνατά στο ματς, όμως στο 17’ η Χάντεσρφιλντ είχε καλή στιγμή για το 1-0, με τον Κάριους να αποκρούει το πλασέ του Ντεπουάτρ. Εννέα λεπτά μετά, η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ του Τσαν έξω από την περιοχή.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Φιρμίνο «έγραψε» το 2-0 με όμορφο τελείωμα, ενώ στο 77’ ο Σαλάχ μετουσίωσε σε γκολ του πέναλτι που κέρδισε ο Τσαν, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.